Jump to content
Dogomania

Nakręcenie na zabawkę


Iss

Recommended Posts

Proszę doradźcie jak najlepiej i skutecznie uzależnić psa od zabawki?
Chcę przejść na nagradzanie zabawką oraz zmotywować sukę do aportowania piłki na polanie( zabawki po za domem ją nie interesują, a patyków brak - wszystkie zjedzone).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja kupiłem suczy piłke gdzie się papciu wsadza i działa, przez jakieś 2-3 minuty:diabloti:. Na inne zbytnio nie regauje. Za to na polach gania za wszystkim co się rusza. Na mojej posesji już musze się sam nabiegać żeby ona choć troche się poruszała. Piłka na sznurku nie działa:cool1: Jakieś pomysły, żeby biegała?:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='infers1995']Jakieś pomysły, żeby biegała?:eviltong:[/quote]

Jesli masz posesję to masz możliwości :cool3:. Poczytaj o agility, naucz aportowania, odsyłania do przedmiotu (pies musi okrązyć słupek i wrocić do ciebie, żeby dostać nagrodę. Początkowo trzeba naprowadzać, a przedmiot musi być blisko, zaczęłabym od 50 cm, stopniowo zwiększac odległość). Z tym, ze nie można psu kazać w kółko biegac do słupka i spowrotem :roll:, granicą dla mojego husky jest 3 razy :lol:, szybko sie nudzi. Potem kilka aportów. Przy tych dwóch zajęciach mało musze biegać :lol: To potme biegamy razem po pseudotorze. Mam tylko hopki :oops: i murek. PO 10 skoku, też już się jej nuuuuudzi, potem wszystko od nowa :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Też mam pseudo tor agility, mam 3 hopki, tunel, 12 tyczkowy slalom, i coś ala palisada. Ale to tylko wiosną i latem. mi chodzi głownie żęby biegała za frisbee
i piłeczkami;).Ostatni lepiej nam idzie bo połączyłem wysiłek fizyczny z pracą umysłową.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Żeby nakręcić psa na zabawkę trzeba wybrać tą jedną ulubioną zabawkę (piłka, sznurek itp).
W domu robić sesje zabawowe klikuminutowe (kilka dziennie) i kończyć, kiedy pies jeszcze chce i jest nakręcony. Zabawkę odkładać zawsze w to samo miejsce (najlepiej widoczne dla psa, ale niedostępne).
Zaczynamy zabawę mówiąc entuzjastycznie: a gdzie piłeczka? chodź się pobawimy itp. i idziemy do miejsca, gdzie leży zabawka.

Potem te sesje przenosimy na podwórko. Za każdym razem jednak zabawa dla psa musi być przednia :-)

Link to comment
Share on other sites

Władczyni, ale takich psów jak Twój nie trzeba dodatkowo nakręcać na zabawkę i rzeczywiście w przypadku w którym pies się mocno zabawką jara raczej głupio jest mu ją zostawić na widoku.
Mój pies jak kończymy się bawić to jeszcze trochę lata wokół miejsca gdzie schowałam zabawkę a jak np na biurku to próbuje ściągnąć albo mnie zmusić do ściągnięcia. A najczęściej po prostu szczeka bo czuje niesprawiedliwość :evil_lol::lol: Ale po chwili się uspokaja i nie ma problemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pies musi kojarzyć sobie zabawkę z czymś dobrym, ciekawym, pozytywnym, co go bardzo zainteresowało i przykuło swoją uwagę. Jeśli masz kilka zabawek, to pobaw się każdą po 10 minut z psem. Następnie odłóż zabawę na pięć minut. Po 5 minutach rozłóż wszystkie zabawki w rządku i pies sam na pewno jakąś wybierze, która najbardziej przypadła do gustu. ;)

Link to comment
Share on other sites

Bzikowa jeżeli na widoku zostawię nawet najbardziej nie atrakcyjną rzecz to i tak będzie kusić nieziemsko jak bym tam trzymała najlepszą zabawkę świata.


NUTELLASTELLA polecanie 10 minut zabawy przy psie który na zabawkę nie jest nakręcony nie jest dobrym pomysłem. Dziesięć minut to ogrom czasu, krótka zabawa samego właściciela, kuszenie psa, chwila zabawy ewentualnie i zabawka znika. Przedmiot niedostępny zwykle jest tym najbardziej porządanym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Bzikowa jeżeli na widoku zostawię nawet najbardziej nie atrakcyjną rzecz to i tak będzie kusić nieziemsko jak bym tam trzymała najlepszą zabawkę świata.


NUTELLASTELLA polecanie 10 minut zabawy przy psie który na zabawkę nie jest nakręcony nie jest dobrym pomysłem. Dziesięć minut to ogrom czasu, krótka zabawa samego właściciela, kuszenie psa, chwila zabawy ewentualnie i zabawka znika. Przedmiot niedostępny zwykle jest tym najbardziej porządanym.[/quote]

Ja nie mówię o zwykłym bawieniu się. O zachęcaniu psa do tej zabawki.
Pokazywanie jak najlepszej strony zabawki. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NUTELLASTELLA']Ja nie mówię o zwykłym bawieniu się. O zachęcaniu psa do tej zabawki.
Pokazywanie jak najlepszej strony zabawki. ;)[/QUOTE]

Jakim cudem mozna bawic sie zabawka przez 10 minut z psem który nie interesuje sie nia i nie jest na zabawki nakrecony? :-o
Temat dotyczy własnie tego jak go nakrecic. Kazde 10 sekund skupienia uwagi na zabawce to juz sukces..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Jakim cudem mozna bawic sie zabawka przez 10 minut z psem który nie interesuje sie nia i nie jest na zabawki nakrecony? :-o
Temat dotyczy własnie tego jak go nakrecic. Kazde 10 sekund skupienia uwagi na zabawce to juz sukces..[/quote]

Ok, jeśli zwykła zabawka nie pasuje, to polecam zakupienie Konga.

Link to comment
Share on other sites

A kong to jakaś magiczna zabawka?Kawał gumy i tyle w dodatku twardej.Co np. mojej suce i psu nie odpowiada.
A napchanie do konga żarcia to nie zabawa ,a zajęcie psa w czasie kiedy nie mamy czasu/ochoty się nim zajmować/przed wyjściem.
Plagiatujesz wypowiedzi innych dogomaniaków ,ale do końća nie pamiętasz jak to leciało z tego co czytam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']A kong to jakaś magiczna zabawka?Kawał gumy i tyle w dodatku twardej.Co np. mojej suce i psu nie odpowiada.
A napchanie do konga żarcia to nie zabawa ,a zajęcie psa w czasie kiedy nie mamy czasu/ochoty się nim zajmować/przed wyjściem.
Plagiatujesz wypowiedzi innych dogomaniaków ,ale do końća nie pamiętasz jak to leciało z tego co czytam[/quote]

No wiesz, ale innym może akurat pasować kong, więc nie krytykuj tej wypowiedzi! :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...