Jump to content
Dogomania

Nowy pies w stadzie


Paula&Burek

Recommended Posts

Jeżeli zaśmiecam to przerpaszam, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Mam 7letniego husky ze schroniska. Jesteśmy razem już kawał czasu, bo ponad 6lat. Pies mój jest absolutnie zazdrosny o każde zwierze. Nawet jak oglądam rybki w akwarium to kombinuje jak odwrócić moją uwagę.
Od pewnego czasu rozważałam przygarnięcie nowego psa, dokładnie suni, i znalazłam przeuroczą sunię- prawdopodobnie mieszanke z husky w schronisku. Sunia ma około roku i rozważam jej adopcje. Nie wiem tylko jak to zrobić, żeby Burek nie poczuł się zagrożony i niekochany.
Może macie jakieś pomysły jak to zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim zastanow sie nad problemem cieczek, jak izolowac psy ( czy moze ktores z nich po kastracji/sterylce?). Co do wprowadzenia, nie powinno byc az tak wielkich problemow, zapoznanie na obcym dla obojga terenie i jednoczesne wprowadzenie do domu. Dalej juz sama zobaczysz, jak sie potoczy, czy karmienie bedzie musialo sie odbywac w osobnych pomieszczeniach, czy da sie w jednym. Praca z kazdym osobno ( jeden z psow albo zostaje czasem w domu albo czeka sobie przywiazany z boku), a z dwojka juz zaprzeg mozesz skladac ;).

Link to comment
Share on other sites

A moze postrzeganie zachowan psich jako zazdrosc, to zbytnie uczlowieczanie, doszukiwanie sie podtekstow, ktorych nie ma ?
Pies z sunia powinien dogadac sie bez problemow (jesli jest w miare normalnym zrownowazonym psem, a nie psycholem idacym na "ostro" na wszystko, co sie rusza). Moga byc na poczatku tarcia, nie ma co interweniowac, jesli krew sie nie leje, psa traktujesz jako dominujacego (pierwszy dostaje miche, pieszczoty). Zreszta zajrzyj na "Wychowanie" i topiki o wprowadzaniu drugiego psa, rasa nie ma znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...