Jump to content
Dogomania

TOP10 najlepszych Polskich hodowli ON - zgloszenia.


Anashar

Recommended Posts

Ponieważ pytanie "Jaką hodowlę ON polecacie?" jest tutaj bardzo częste, postanowiłem zrobić w jednym wątku spis najlepszych hodowli, aby ułatwić nowo przybyłym wybór odpowiedniego psa :) Taki sam spis będzie zarówno dla ON i DON. Na czym to będzie polegać?

Hodowlę może zgłosić każdy. Jednak obowiązuje pewien szablon:

[B]Nazwa hodowli:[/B] XYZ
[B]Adres strony:[/B] xyz
[B]Typ psów:[/B] [U]do wystaw[/U] lub [U]na kanapę[/U] lub [U]do pracy[/U].
[B]Umaszczenie:[/B] (np. czarny podpalany, wilczasty itd.)
[B]Co robią:[/B] np. jakie badania przechodzą psy, jakie mają wyszkolenie
[B]Dlaczego polecam:[/B] I tutaj kilka słów, dlaczego właśnie ta hodowla.

Licząc od dziś, zgłoszenia najlepszych hodowli będziemy zbierać do 10.I.2009r. Wtedy zakończy się pierwszy etap. Drugi etap rozpocznie wątek z dodaną ankietą w której znajdą się nazwy hodowli, a w pierwszym poście jej opisy. Wtedy też będzie kilka dni na glosowanie i stworzymy TOP10 najlepszych Polskich hodowli ON :)

Zapraszam do włączenia się w tej projekt, tylko proszę potraktować to poważnie.

[COLOR=red][B]UWAGA![/B][/COLOR]
[COLOR=red]Posty w których będzie brakowało powyższych informacji nie będą brane pod uwagę przy końcowym spisie hodowli.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Wow widzę , że jestem pierwsza.
Więc ja zgłaszam:
Nazwa Hodowli : De Bes
Adres Strony:[URL="http://www.debes.pl/home.html"]DE-BES- HODOWLA OWCZARKA NIEMIECKIEGO[/URL]
Typ psów: do wystaw i do pracy
Umaszczenie : czarne podpalane
Co robią : [COLOR=Black]wyszkolenie IPO[/COLOR],[COLOR=Black]prześwietlenie w Niemczech[/COLOR], [COLOR=Black]badania DNA wykonane w Niemczech[/COLOR], wszystkie suki w hodowli posiadają niemiecką licencje hodowlaną, suki kryte są tylko psami z niemiecką licencją hodowlana
Uzasadnienie: Hodowla spełnia wszystkie warunki ustalone przez SV i ZKwP. Wykonuje testy DNA, a poza tym(według mnie) psy są bardzo ładne:) Cóż co tu jeszcze napisać?? No tak w przyszłości będę brała szczeniaka właśnie z tej hodowli :)
Polecam:)

Link to comment
Share on other sites

To ja zgłoszę następna :D
Nazwa hodowli: Wilczy Klan
Strona internetowa: [URL="http://www.wilczy-klan.com/"]http://www.wilczy-klan.com[/URL]
Uzasadnienie: Miałam okazję odwiedzić tą hodowlę. Spełnia ona warunki ustalone przez ZWKwP. Hodowca swe serce w całości poświęca swoim psom.

Link to comment
Share on other sites

No i wyprzedzili mnie z De-Beściakiami,od siebie dodam że znając ich osobiście,moje psy są u nich robione na obronę mogę stanowczo stwierdzić że
-ze szczeniętami pracują od malutkiego szczylka
-dążą do zaostrzenia w Polsce kryterii dopuszczających do hodowli
-jest to ich pasja a nie sposób na zarabianie kasy
-hodowla przez duże H
Psy z hodowli De-Bes,to psy stanowczo i do pracy,zawody,jak i na wystawy,hodowla eksterierowa,spełnia warunki SV


Natomiast jest jeszcze parę hodowli które stanowczo powinny się Tu znaleźć
[B]Nazwa hodowli:[/B]Dorplant
[B]Adres strony:[/B][URL="http://www.dorplant.strefa.pl/"]Dorplant[/URL]
[B]Typ psów:[/B] [U]do pracy[/U],[U]do wystaw[/U] linia eksterierowo-użytkowa
[B]Umaszczenie:[/B] np. czarny podpalany, wilczasty
[B]Co robią:[/B]Wymogi SV, ED,HD,DNA,IPO do 1-3 zdobywane na zawodach
[B]Dlaczego polecam:[/B] dlaczego polecam?Dorotkę znam osobiście.Swego czasu postawiła mnie na nogi a co za tym idzie wyprostowała relacje pies-przewodnik.To dzięki niej zaczęłam robić IPO.
Jej osiągnięcia z psami widać na zawodach nie tylko u nas
Psy na zawody i na wystawy,linie eksterierowe jak i mieszane, użytkowo-eksterierowe
umaszczenie czar-podp i czasami wilczaste




[B]Nazwa hodowli:[/B]Wolf-Gang
[B]Adres strony:[/B][URL="http://www.wwolfgang.com/"]Hodowla���Owczark�w���Niemieckich���WOLF�-�GANG[/URL]
[B]Typ psów:[/B] [U]do pracy[/U],[U]do wystaw[/U],linia eksterierowa
[B]Umaszczenie:[/B] np. czarny podpalany
[B]Co robią:[/B]Korung,ED,HD,SchH1, IPO1
[B]Dlaczego polecam:[/B] Znam osobiście i jest pewna rzecz która mnie ujęła.Mając najlepsze szczenie z miotu dla nich niestety niehodowlane (DON)nie sprzedali jej za kupę kasy, nabywcy byli bo w rodowodzie sławy,a oddali z odroczonym terminem płatności za połowę sumy którą im oferowano.Sami wyszukali osobę której zaufali,stawiając warunek że suka ma być szkolona,obojętnie w jakim kierunku,czy to IPO czy OBI czy inne psie sporty
Mam zaszczyt być w posiadaniu Lucynki Wolf-Gang, ON w wersji DON w pełnym tego słowa znaczeniu

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=red][B]Uwaga!!![/B][/COLOR][/SIZE]
[COLOR=red][B]Aby spis był bardziej dokładny wprowadziliśmy pewne zmiany dotyczące kryteriów zgłaszania hodowli. proszę o aktualizację swoich postów do teraźniejszej formuły ;) [/B][/COLOR]

[B][COLOR=black]Posty nie zaktualizowane nie będą brane pod uwagę.[/COLOR][/B]


-------------------------------
Dodano: 27.12.2008
[COLOR=red]Ale ja proszę o zastosowanie się do zasad z 1. postu bo inaczej nie wezmę tych hodowli pod uwagę. Jak już są zasady to albo wszyscy sie stosują albo nikt, nie będe sam edytować bo niektórych hodowli nie znam. Dlatego są takie dość szczegółowe warunki zgłaszania aby każdy robiąc to znał daną hodowlę i nie polecał jej ot tak ;)[/COLOR]


-------------------------------
Dodano:28.12.2008
[B][COLOR=black]Proszę aby swoje posty ze zgloszeniami zaktualizowały następujące osoby:[/COLOR][/B]
[COLOR=black]Toffuś[/COLOR]
[COLOR=black]Lupi[/COLOR]

[COLOR=black]Wtedy póki co będziemy mieli zgłoszone 4 hodowle ;)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B]Nazwa hodowli:[/B]Vom Haus Tchorz
[B]Adres strony:[/B][url=http://haus-tchorz.prv.pl/]Vom Haus Tchorz[/url]
[B]Typ psów:[/B] [U]do pracy[/U],[U]do wystaw[/U] linia eksterierowo-użytkowa
[B]Umaszczenie:[/B] np. czarny podpalany, wilczasty
[B]Co robią:[/B]Wymogi SV, ED,HD,DNA,AD (próba rowerowa)IPO
[B]Dlaczego polecam:[/B]Samej hodowli nie widziałam,natomiast znam parę osób które mają szczenięta z tym przydomkiem i są zachwycone,szkoleniowcy cenią sobie psiaki z Vom Haus Tchorz,np aysche:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']

Natomiast jest jeszcze parę hodowli które stanowczo powinny się Tu znaleźć
[B]Nazwa hodowli:[/B]Dorplant
[B]Adres strony:[/B][URL="http://www.dorplant.strefa.pl/"]Dorplant[/URL]
[B]Typ psów:[/B] [U]do pracy[/U],[U]do wystaw[/U] linia eksterierowo-użytkowa
[B]Umaszczenie:[/B] np. czarny podpalany, wilczasty
[B]Co robią:[/B]Wymogi SV, ED,HD,DNA,IPO do 1-3 zdobywane na zawodach
[B]Dlaczego polecam:[/B] dlaczego polecam?Dorotkę znam osobiście.Swego czasu postawiła mnie na nogi a co za tym idzie wyprostowała relacje pies-przewodnik.To dzięki niej zaczęłam robić IPO.
Jej osiągnięcia z psami widać na zawodach nie tylko u nas
Psy na zawody i na wystawy,linie eksterierowe jak i mieszane, użytkowo-eksterierowe
umaszczenie czar-podp i czasami wilczaste[/quote]
Co do psów na kórych bazuje Dorplant to wybiera najładniejsze z hodowli Cevaro [linia użytkowa] jak i "najmądrzejsze";)[z popędami]z hodowli Wolfjar.Z takimi pracujemy... .Na naszych stronkach jest tez troche o naszych kwalifikacjach potwierdzonych startami na zawodach.U mnie na stronce, jako szkoleniowca hodowli Dorplant, zapraszam da działu"o mnie",gdzie podaje suche fakty.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Witam!
Wybaczcie mi że ja tak z kilkumiesięcznym opóźnieniem :oops:. Na naszej wsi "zbrakło" netu i tak sobie żyłam z dala od cywilizacji.
Chciałam zaktualizować swoje zgłoszenie. Dotyczy hod. "Wilczy Klan". Generalnie fajne podejście do psów, jakieś zajęcia czasem aby się nie nudziły ;). W sumie OK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...