Jump to content
Dogomania

Magdalena Świętoń (PL)


Natali@

Recommended Posts

darjejek troche dystansu! :) Naprawde ;) To czy pies ma utytulowanych przodków, czy rodowód jak z bajki to o niczym nie świadczy (ba! chyba kazdy wie, ze w miocie rodza sie szczeniaki Wybitne i mierne, mimo, ze maja takie samo pochodzenie ;)

Sedzia interpretuje wzorzec jak mu sie podoba i ma prawo dac bdb, dobra, a nawet wywalic nas z ringu jak mu sie spodoba. Twoja suczka miala 2 miejsce w rasie? jak mam to rozumiec? :)
Jezeli chodzi o docenianie "wybitnych" przedstawicieli rasy to warto sledzic przebieg wystaw ;) Ja umieram ze smiechu jak widze niektore kaszaloty (przepraszam za wyrazenie, ale to o mojej rasie :P ) ktore zdobywaja BISy i jakies laury :evil_lol:

Pani Swieton to bardzo dokladna i jedna z nielicznych sedzin, do ktorej chetnie pojade jeszcze raz, bo ocena byla słuszna. Wiec moze twoja suczka miala zly dzien, moze sedzina miala zly humor, albo milion innych powodów :evil_lol:

A najlepsze psy, które sa w KONKRETYM typie maja w swoim dorobku zawsze jakas bdb, wiec to zadna ujma... Pomarudzic na sedziego i zapomnmiec :evil_lol: Co innego psiaki, ktore sa troche takie, troche siakie i zawsze cos sie spodoba sedziemu ;) Idac twoim tokiem rozumowania powinnam zastrzelic i zakopac w lesie sedziego, ktory dal mojemu psu bdb i stwierdzil, ze to paskudztwo na 4 nogach (pies jest Zw.Europy ;) )

No i oczywiscie zyczymy powodzenia na kolejnych wystawach!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na mnie ta sędzina zrobiła bardzo miłe wrażenie, oceniała moją sunię w klasie szczeniat i prawdę mówiąc ja marzyłam tylko o tym, żeby nas nie wywaliła z ringu, bo dobrze nie było, ale Pani jednak opisała plusy i minusy psa, dała drobne wskazówki, powiedziała nad czym popracować i była bardzo sympatyczna.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

darjejek - zgadzam się w 100% z Talagia:)
Kazdy sedzia ma prawo do indywidualnej interpretacji wzorca, oczywiscie milo gdy spostrzezenia sedziow sa zbierzne ale sa dni i dni a kazdy psiak ma i te lepsze i gorsze. Nie dziw sie ze dostalas ocene bdb potraktuj to raczej jako wypadek przy pracy:diabloti: A tak na marginesie rodowod to naprawde nie wszystko, wybitni przodkowie nie sa gwarancja "jakosci".
My jezdzimy naprawde sporo po wystawach i to nie tylko w kraju i naprawde ocena bdb to zadna ujma a tym bardziej ze to jak rozumiem byla Wasza 3 wystawa. Oburzac bedziesz sie mogla gdy oceni Ci mala przynajmniej kilkunastu sedziow ale to i tak powinnas pooburzac sie w duchu i robic swoje a jezdzenie po sedzim hmmm....
Oczywiscie mozna powiedziec swoje zdanie ale czy odrazu az tak ostro ....

Link to comment
Share on other sites

Ja się w pełni zgadzam, że na ocenę psa może mieć duży wpływ jego kondycja, dzień ale już "kondycja" sędziego nie powinna mieć wpływu.

Ja uważam, że ta konkretnie pani powinna sobie zdecydowanie odpuścić sędziowanie IX grupy - chociaż może być świetne w innych rasach - czego nie neguję. I mam nadzieję, że nie będzie sędziowała zbyt często w moim rejonie bo szkoda mi czasu i pieniędzy na wyjazd do niej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Co do kultury Pani -nie mam wątpliwości-jest miła itp itd
Niestety co do oceniana ...no cóż ...to co dzisiaj odwaliła na krajówce w Wawie w Amstaffach to po postu żenada-inaczej tego nazwać nie mogę.Pani podobno jest specjalistą od terierrów....hmmm mam duże wątpliwości.
Najmniejszej suce ze stawki daje w opisie "duża",BOBa bierze kulawa suka,połowę wywala z oceną bdb i db.
Widzi koślawe grzbiety u psów prostych jak deska...
Jedyny plus to taki ,że patrzy na pokazanie psa, jesli pies wpada w inohód prosi o bieg jeszcze raz,"wyrzuca" z ringu psy bardzo wylęknione
Nigdy więcej!

Link to comment
Share on other sites

Ja tez powiem nigdy wiecej...
sedzina sama nie wie co ocenia, u nagusów grzywaczy we wzorcu napisane jest mozliwe braki w uzebieniu a ona wywalała z ringu, szczeniaki miały opory rpzed pokazaniem zebow i dostawały n.d.o ale to szczeniaki nie musza jeszcze stac na stole jak kurde doswiadczone championy!


nie polecam lepiej te 70-80zł wydac na przysmaki dla psa

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Dajcie sobie spokój z tym BABSZTYLEM, dziś byłem na wystawie i nie dojechała Pani Sędzina z Czech, więc to nie mające pojęcie o psach BABSKO dostało kategorie bull, masakra zdyskfalifikowała mi psa, za to że szczekał na inne i krzyczała jak opętana przez PÓŁ ringu, że jak nie uspokoje psa, to wezwie ochrone i go uśpi, nienormalna KRETYNKA!!!! Potem powiedziała żonie, że zle wychowuje psa i że jak się tak zachowuje to ma mu dać porządnie w łeb, CHORE BABSKO!!!!! A w klasie pośredniej, był tylko jeden pies i też dostał dyskfalifikacje, za to że to chore babsko nie mogło sprawdzić zębów, bo pies miał wyciągnięty język, a był w upał, czyli pies dyszał. Teraz Wszyscy razem składamy skargi, za które oczywiście trzeba zapłacić i pewnie będzie tak, że to CHORE BABSKO dostanie upomnienie i dalej będzie robiła to co robi. TO JEST CHORA KOBIETA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To jest kobieta która potrzebuje pomocy weterynarza, bo na lekarza już z późno!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera']Ty też !!!![/QUOTE]
Niestety tak. Ta kobieta wogóle nie ma pojęcia o specyfice rasy, jak ona jako sędzia, może krzyczeć mi przez pół ringu, że wezwie służby i uśpią mi psa!! Ona jest nie normalna, czy tak zachowuje się sędzia?? Jej słowa tylko świadczą o niej! Bo mogła posłuchać co ludzie gadali na jej temat jak ja zeszłam z Toffikiem z ringu, słyszałam: "Ona jest popier.......na, niech się sama uśpi" itd. itp. Ja tego tak nie zostawie, będę na nią pisała skargi, a jak to nie pomoże to jej słowa mogę podciągnąć jako groźby karalne. Może kobiecie odbiorą możliwość sędziowania, albo za jej zachowanie nie będą ją zapraszać. NIECH NIE KRZYWDZI INNYCH!!!! Jak można kazać psu schować język? Jak pisał mój mąż miało to miejsce w klasie pośredniej. Właścicielka miała zrolować psu go i włożyć?? Zaproponowała sędzinie, żeby chwile zaczekała, pies schowa język sam i sprawdzą uzębienie, a ona to, że nie ma czasu! To jest nie normalne...... przecież w pośredniej był tylko jeden pies, mogła zaczekać. A poza tym zauważyłam, że ona wszystko robiła na oko, nawet nie dotknęła psa, zero przejachania po grzbiecie, sprawdzenie jąder czy ogona. Dziś dzwonię do Polskiego Związku, a jutro idę do oddziału.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='ARDNAS']Niestety tak. Ta kobieta wogóle nie ma pojęcia o specyfice rasy, jak ona jako sędzia, może krzyczeć mi przez pół ringu, że wezwie służby i uśpią mi psa!! Ona jest nie normalna, czy tak zachowuje się sędzia?? Jej słowa tylko świadczą o niej! Bo mogła posłuchać co ludzie gadali na jej temat jak ja zeszłam z Toffikiem z ringu, słyszałam: "Ona jest popier.......na, niech się sama uśpi" itd. itp. Ja tego tak nie zostawie, będę na nią pisała skargi, a jak to nie pomoże to jej słowa mogę podciągnąć jako groźby karalne. Może kobiecie odbiorą możliwość sędziowania, albo za jej zachowanie nie będą ją zapraszać. NIECH NIE KRZYWDZI INNYCH!!!! Jak można kazać psu schować język? Jak pisał mój mąż miało to miejsce w klasie pośredniej. Właścicielka miała zrolować psu go i włożyć?? Zaproponowała sędzinie, żeby chwile zaczekała, pies schowa język sam i sprawdzą uzębienie, a ona to, że nie ma czasu! To jest nie normalne...... przecież w pośredniej był tylko jeden pies, mogła zaczekać. A poza tym zauważyłam, że ona wszystko robiła na oko, nawet nie dotknęła psa, zero przejachania po grzbiecie, sprawdzenie jąder czy ogona. Dziś dzwonię do Polskiego Związku, a jutro idę do oddziału.[/QUOTE]

Nie znam tej kobiety, ale osobiscie tez bym wywalila psa z ringu ktorego nie dalo by sie uciszyc. A jesli juz bym miala duzo czasu to moze bym dala opis, ale na pewno bez lokaty. Jesli chodzi o jezyk, to to tez nie jest jakis klopot. Mam ctr, dosc czesto jest im cieplo, ale jak lapie mojego psa za pysk i mu mowie, ze pokazujemy zeby to ladnie go chowa. Wystarczy delkiatnie przytrzymac paszcze.
Problem tylko jak zaprezentowala swoja opinie. Jesli byla chamska to jak najbardziej skarge popieram.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Byłam w związku, ale powiem szczerze, że to walka z wiatrakami. W związku powiedzieli, że miałam to zrobić na wystawie, a na wystawie jak podeszłam do sekretariatu to powiedzieli "przez swój związek oddziałowy proszę napisać pismo". Powiedziano mi jeszcze w naszym oddziale, że mam pisać bezpośrednio do Warszawy. Powiem tak, czas minął emocje opadły, i tak jak pisałam już wcześniej nie mam pretensji o wywalenie psa, bo zachował się tak jak nie powinien. Uważam tylko, że ta Pani z takimi wypowiedziami i z takim zachowaniem nie powinna reprezentować sędziów. Ja się do niej zraziłam i tam gdzie ona będzie sędziować na pewno już nie pojadę. A sugestie z jej strony na temat jej hodowli, też są trochę nie na miejscu, nie sądzicie??

Link to comment
Share on other sites

nie wiem ja znam ją z innej strony, sympatyczna, dokładna i nigdy nie słyszałam by na kogokolwiek podniosła głos, zawsze uśmiechnięta i nie popędza. Rzeczywiście hoduje kilka ras w tym ACS. Ja złego słowa powiedzić nie mogę i nigdy nic złego nie słyszałam poza tym jednym opisanym incydentem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Scott']Nasze psy były oceniane przez tą Panią chyba dwa razy ,czekając przy ringu na ocenę nie widziałam ani nie słyszałam ,żeby zachowanie P.Świętoń w stosunku do wystawców było naganne.[/QUOTE]
Również wystwaiałm u niej psy. Bardzo rzeczowa, miła .
Zwraca uwage jak pies jest przygotowany i wystawiany.
Dla mnie cenny sędzia.
Musiała być nieźle wytrącona z równowagi przez tego psa jeśli aż tak zareagowała .

Link to comment
Share on other sites

Bardzo lubie wystawiac u pani Magdaley Swieton, mimo iz nie raz dostalam po dusku ,ale za kazdym razem zgadzam sie z werdyktem. A jesli chodzi o agresje w ringu , popieram ,ze tepi i bardzo sie ciesze jak sedzia zwraca nie tylko na eksterier uwage ale i zachowanie. Bo jesli bysmy nie mieli sedziow ktorzy nie boja sie dawac dyskfalifikacji za agresywne zachowanie to niedlugo bedzie tak jak w innych krajach - ban na hodowanie i wystawianie amstaffow /m.in Dania , na swiatowce w tym roku zeszloroczny zw.swiata ml. zszedl z dyskfalifikacja wlasnie za warczenie na inne psy /

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 7 months later...

Niestety byłem u tej Sędziny z labradorem.
Na temat sędziowania nie chciałbym się wypowiadać, bo można by mnie podejrzewać o subiektywizm oceny.
Oburzyło mnie co innego. Na ringu była dziewczynka (15 lat), pierwszy raz na wystawie.
Została tak zbesztana, że zrezygnowała z występu w konkursie "młody prezenter".
Mamy XXI wiek i szacunek należy się każdemu, dziecku również !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...