Jump to content
Dogomania

Magdalena Świętoń (PL)


Natali@

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja wspominam Pania sedzine jako bardzo dokładną, tłumaczyła dlaczego daje psa na 2 a nie na pierwsza lokate i nawet pokazywala wystawcy co jest jej zdaniem nie tak. Przywiazuje duza wage do przygotowania psa, handlingu itp. Wysokiej kultury osoba, nie "słodzi" w opisach, a jak je dyktuje to można pomyśleć, ze ocena bedzie conajwyzej "dobra" :evil_lol: Nie boi sie przyznać niższej oceny, wg mnie oceniala bardzo sprawiedliwie, jest wyrozumiala. Nie jest dentystka, zwracała uwage właściwie na wszystko (w opisie mam od szyji aż po zad)
Nie wiem jak w goldenach, ale podczas oceny seterów angielskich prezentowala duza znajomosc rasy (wiedziala jakie "wady" sa najpopularniejsze, jakie cech sa pożądane itp) Rase przyznala rzeczywiście najlepszemu psu, z klasy młodzieży.

Link to comment
Share on other sites

Jesli nie musisz jechac to nie jedz ;-) Jedyne na co zwraca uwage to wlos i jego przygotowanie.Wedlug niej golden to rasa stworzona dla dzieci,a nie do pracy.
O rasie pojecia nie ma zadnego wedlug mnie.Wystawialam u niej dwa razy (raz dawno temu) i drugi w tym roku w ramach "sprawdzenia" ;-) Ze swojej strony nie polecam i na pewno wiecej sie nie zglosze.

Link to comment
Share on other sites

np. - ładnemu psu, który wygral np nomCrufts na ok 20 psów, dała bdb BO miał ubytek w sierści na pysku po pogryzieniu :lol: widocznie termin pies myśliwski nie obowiązuje u niej ;) rzeczywiście ma bzika na punkcie przygotowania psa do wystawy - z resztą chyba uczestniczy w konkursach groomingu itp... to jest jej działka.
Mnie np ochrzaniła, że podaje psu smakołyk, kiedy ona zbliża ręke do jego paszczy i że może ją ugryźć - dodam, że wystawiam retrievera :eviltong:
Wygląda na to, że lubi mocne psy.. mojemu czołgowi napisała 'delikatna suczka'

Link to comment
Share on other sites

Nas oceniała z yorkiem.:shake: Miałam wrażenie ,że nie jest obiektywna. Sukę oceniała w młodzieży (ktoś z boku widział, że pytała po jakich rodzicach) na nieszczęście dla nas ojciec mojej suki to ko0nkurencja. Więc zaczęła wynajdywać rzeczy które mnie jako hodowcę wręcz wprawiły w osłupienie. Sukę którą oceniała zostawiłam w hodowli, ze względu na wiele pozytywnych cech jakie niosła. Zdziwiło mnie ,że taki fachowiec (fryzjerski) twierdzi, że pies będzie miał watowaty włos. Niestety jej prognozy nie sprawdziły się . Ma piękny jedwabik!!! A wogóle to taka mało sympatyczna. Może miała zły dzień. Może traficie na lepszy

Link to comment
Share on other sites

To raczej dokładny sędzia. Sprawia wrażenie dobrego znawcy rasy. A to czy da ci wygrać to już inna sprawa!!! Moja była aż za dokładnie oglądana. A dlaczego? to już zostałam uświadomiona przez innych wystawców. Ale to już tak jest. Czasem u tego samego sędziego zaledwie w cdiągu tygodnia jest opis jakby chodziło o zupełnie innego psa. I nie chodzi mi oto,że pies gorzej się pokazał( ma takie prawo) , ale po tygodniu zmienia się w budowie:crazyeye:Nie martw się na zapas. Jak się wystawicie to będziesz miała swoje wrażenia.Ja z reguły nie słucham zdania innych na temat sędziego. Jak sama pojadę i sprawdzę to przynajmniej wiem , czy warto jeszcze kiedyś do tego samego pojechać. Wystawiajcie się i powodzenia!!!

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak inne grupy ocenia, ale na VII a szczegolnei na swetrach sie zna i jest bardzo dokładna (sama zreszta hodowała rude - chyba w czasie przeszłym choć nie wiem na 100%)
Co do wlosa to potwierdzam slowa Telagi nie sa dla niej podstawą.
Moj chlopak mial niecale 14 miesiecy jak go oceniala i w tym wieku mozecie mi wierzyc sweter jest nieopierzonym gowniarzem i do championow nawet ze srednim wlosem sie umywa a mimo to dala nam rase.
Jesli pies wpadnie jej w oko to jest konsekwentna w jego ocenie i nie boi sie dawac BOB-a psom z mlodziezy (co szczegolnie u ras owlosionych jest zadkoscia)

Link to comment
Share on other sites

Pani Świętoń oceniała moją suczkę westie (w klasie pośredniej) na krajówce i niestety podzielam zdanie wszystkich poza właścicielami seterów;) Inez dostała ocenę bdb a na pierwszej lokacie stanęła suka miękkowłosa. Dla porównania dodam, że na wszystkich wystawach międzynarodowych w jakich wzięłyśmy udział w tym samym okresie (było ich 5) Inez nie zeszła bez lokaty- 2x1, 2x2, 1x3. Zawsze z oceną doskonałą. Sędziowie w większości byli zagraniczni, jedynie w Wawie była p. Kozłowska- sędzina która również nie boi się dawać bdb ocen..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='bajadera']Mam takie głupie pytanie. Ile lat wystawiacie psy, na ilu wystawach, ile ich macie ?

Z moich doświadczeń, prawie każdy nowicjusz mówi " bo ten sędzia to jest taki a taki " Po paru latach to mija ....[/quote]

Wystawiam od 2 lat. W sumie wystawiałam 4 psy dwóch ras. W zeszłym roku byłam na 15 wystawach w tym raz za granicą .
Może to niewiele ale niechęć do tej konkretnie pani napewno mi pozostanie . Dwa z moich psów oceniła sprawiedliwie w moim odczuciu ale trzecia ocena to już :mad::evil_lol: (bez komentarza).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam Wszystkich.
Jestem od niedawna wystawca suczki w klasie pudel toy bialy. Nie mam zadnych ukladow, znajomosci czy oczekiwan hodowlanych. Mala ksiezniczka jest corka, wnuczka i prawnuczka bardzo utytulowanych krewnych. W tym zwyciezcow swiata.
Na pierwszej wystawie miedzynarodowej w klasie sczeniat zauroczyla sedziego ktory przyznal jej ocene wo, najlepsze szczenie w rasie i zloty medal (!) rozumiem ze honorowy bo takiego sie nie przyznaje.
Na drugiej wystawie miedzynarodowej juz jako mlodziez otrzymala ocene doskonala, Junior Winner, Best Junior i 2 miejsce w calej rasie. Ponadto nominacje do Crufts (nawet nie wiedzielismy co to za zolta karteczka, dobrze ze nie wyrzucilismy)

[B]Na krajowej wystawie sedziowanej przez Pania ktora dotyczy ten topic otrzymala ocene bdb, i uwagi ze jest za drobna, plataja sie jej nogi przy chodzeniu oraz ze ma za nisko osadzony ogon.[/B]

Na podstawie powyzszego stwierdzam, ze oceny sedziow maja charakter ruletki a wystawa stanowi tylko i wylacznie swieto milosnikow psow, co zreszta jest najwazniejsze.
Jezeli na nastepnej wystawie moja drobinka :P nie otrzyma zlotego medalu oraz zwyciestwa w klasie zamilkne na zawsze a w domu sie wychlostam. Jezeli wroci z tytulami do przejade sie tutaj po tej osobie.

Pzd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...