Jump to content
Dogomania

Luminal i inne leki-ustalenie dawki


sasha

Recommended Posts

a wcześniejszy atak po jakim czasie wystąpił? dobrze pamiętam, że zwiększaliście ostatnio dawkę? 

u nas po miesiącu podawania bromku póki co <tfu tfu> spokój z atakami:) za pierwsza butelkę 200 ml 20% bromku zapłaciłam 111 zł, za druga receptę w kwiatach polskich zapłaciliśmy 67 zł, a jeszcze w innej aptece obiecali zrobić to do 50 zł. nie mam pojęcia skąd taka różnica w cenie (dawka i stężenie takie samo). a 60 zł za lek co miesiąc robi różnicę:) 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

nie jestem lekarzem, ale pierwsze słyszę, żeby podawać luminal podczas ataku. on ma bardzo długi czas wchłaniania i osiągania maksymalnego stężenia (ok 6-9 godzin) a przy ataku raczej potrzebne jest jak najszybsze działanie leku. z tego co czytałam, i na forach i w literaturze popularnonaukowej  w takich przypadkach stosuje się właśnie ten relsed. poszukaj więcej informacji na ten temat dla pewności. i spróbuj tych wlewek, bo i tak te czopki chyba nie działają jak należy skoro  ma serię ataków:/ tylko ten relsed to doraźnie przy tych  kilku atakach, a na co dzień luminal. 

Link to comment
Share on other sites

polecam przeczytać kartę charakterystyki leku tam jest wszystko opisane (czas półtrwania, maksymalnego stężenia i inne ważne informacje). skoro ataki, mimo doraźnego podania  leku powtarzają się jeden po drugim to ja bym spróbowała czegoś innego. tym bardziej, że nie raz spotkałam się z tym, że podanie luminalu w czasie ataku czy zaraz po nie jest polecane właśnie ze względu na sposób jego działania. jeżeli jedno nie działa to trzeba szukać dalej, niestety to takie choróbsko

Link to comment
Share on other sites

Za całe opakowanie...nie wiem...nigdy nie mają całego, ale tak około 40 tabletek ponad 55zl... Drogie to dziadostwo jak nie wiem... Ale wiecie co...znaleźliśmy chyba inną przyczynę, możliwe, że to nie jest typowa padaczka, tylko 'objawy' np hipoglikemi... Tak nam ostatnio cos badania dziwne wyszły...a jak to nie to, to jeszcze mam na oku 2 inne opcje, ktore na dniach będziemy sprawdzać...

Link to comment
Share on other sites

Nic z tego nie rozumiem.

 

1. Weterynarz sprzedaje lek, a nie ma pełnego opakowania?

Co to znaczy "około 40 tabletek"? Kupujesz napoczęte blistry?

 

2. Pies ma od roku ataki wielokrotne i trzymany był na dawce 50mg/dzień, czyli poniżej dawki początkowej ( wg ulotki 2,5mg/kg 2 razy dziennie)

 

3. Nie ma kto wypisać Luminalu (?!) a mówisz, że w czasie ataków dajesz Luminal.

 

Jakiś wet prowadzi to leczenie, czy sami pieska leczycie?

Link to comment
Share on other sites

może prowadzi ich jakiś konował, który nie ma pojęcia jak w ogóle się za tą chorobę zabrać  i chce zarobić na tym, że sprzedaje lek zamiast przepisać 3 razy tańszy:/ dlatego warto poczytać o epilepsji i czasem zasugerować co nieco weterynarzowi. zwłaszcza kiedy lekarz ewidentnie nie wie nic:/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie no jeśli włączyć leki, to Luminal, a nie Bromek. Zaczynam dawkę minimalną.

Zaczynam, bo jeszcze się Kulka zawiesiła ze dwa razy, a to też jest atak.

Daleka jestem od paniki, przyjęłam do wiadomości tę padaczkę dawno temu i nigdy nie liczyłam na to, że minie bez śladu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

U nas znów atak po 3 tygodniach od poprzedniego. Zaczął się od silnych drgawek i trwał, jak na Agisa długo, bo 4 minuty. Winę zrzucam na święta i sylwestra, bo dla mojego psiura odwiedziny gości u nas w domu to ogromny stres i pobudzenie, a w święta trochę tego było. Tak się zebrało i skończyło się atakiem. Mam nadzieję, że to epizod i wszystko wróci na swoje tory(czyli dłuższy odstęp pomiędzy atakami). Jak nie to będziemy zwiększać dawkę luminalu. Niestety:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...