Jump to content
Dogomania

Luminal i inne leki-ustalenie dawki


sasha

Recommended Posts

Pies waży 25 kg, dostaje 175 mg/doba czyli 7 mg na kg ciała. Stężenie ma niecałe 28, a powinno być teoretycznie 15-40 ( w braku działania nawet do 45) czyli do górnej - toksycznej- dawki jeszcze trochę. A wet mówi, ze nie podniesiemy dawki, ani nie dodamy bromku, bo jest dobrze. Zobaczymy co powie jutro, jak nic się nie zmieni to sama mu podniosę dawkę (myślę o +25 mg czyli byłoby 200 mg/doba). A w najgorszym przypadku poszukamy kogoś, kto będzie chciał nam pomóc:(

Link to comment
Share on other sites

Kulka miała stałą dawkę cały czas, dwie i pół kreseczki raz dziennie, czyli 0,1 ml na kg na dobę.

Rano dawałam Luminal i Bromek, wieczorem sam Luminal. Mnie się wydaje, że od razu dwa razy dziennie to za dużo, ale po pierwsze wet jest na miejscu, a ja w kompie, a po drugie u nas było petit mal, tyle że bardzo częste ataki (kilka dziennie).

 

No drogi jest ten bromek, niestety, ale różnie w różnych aptekach, ostatnio płaciłam niecałe 25zł za 50ml, a w innej chcieli 30zł ZALICZKI.

Link to comment
Share on other sites

stężenie 20% płaciłam ostatecznie 110 zł za 200 ml. dawka jest dobra, bo nawet z tego co szukałam info na temat bromku i dawkowania to: dawka początkowa to 2 razy dziennie po 1 ml na 10 kg m. c. Po około tygodniu dawkę w zależności od potrzeb można korygować, nie przekraczając 50 mg/kg. (2, 5 ml/kg). A Agis ma 2,5 ml dwa razy dziennie. Na vetopedii również tak się wypowiadał weterynarz, tak więc powinno być ok. I oby działało:)

Link to comment
Share on other sites

o kurczę, niedobrze. a jaki był odstęp od ostatniego ataku? a frontline używałaś? gdzieś wyczytałam, że to polecane jest przy padaczce. ja kupuje jakąś ziołową obrożę i nie znalazłam zależności pomiędzy tym a atakami. chyba to: PESS Obroża owadobójcza zapachowa dla psa na naturalnych olejkach zapachowych

Link to comment
Share on other sites

Ostatni atak miała po poprzednim odkleszczaniu, pisałam że koleżanka psiknęła Frontline, ale widzę, że i Fiprex nie lepszy, choć wcześniej nie było po nim problemu.

To nie chodzi o odstęp, tylko o ten specyfik na kleszcze, nie daję leków po takim ataku wywołanym.

Obroża u nas wykluczona, Kula nie znosi niczego na sobie.

Link to comment
Share on other sites

dawka jest dobra, bo nawet z tego co szukałam info na temat bromku i dawkowania to: dawka początkowa to 2 razy dziennie po 1 ml na 10 kg m. c. Po około tygodniu dawkę w zależności od potrzeb można korygować, nie przekraczając 50 mg/kg. (2, 5 ml/kg). A Agis ma 2,5 ml dwa razy dziennie. Na vetopedii również tak się wypowiadał weterynarz, tak więc powinno być ok. I oby działało:)

Ale to, co czytałaś, dotyczyło podawania równocześnie Luminalu w dawce 7mg na kg na dobę?

Link to comment
Share on other sites

Przecież dawka Luminalu zależy od wagi, częstotliwości ataków, stężenia, itd. Bromek bada się w 1 i 4 miesiącu stosowania, i jeżeli nie występują ataki można Luminal zmniejszyć. To informacje, które znalazłam. A u nas ta dawka była średnia, bo ataki występowały w odstępach od tygodnia do półtora miesiąca. Bromek nie jest pierwszym lekiem z wyboru, tak więc z reguły podaje się go z fenobarbitolem. Nie zaczyna się od bromku.

Link to comment
Share on other sites

Ale Twoja Kulcia jest mniejsza od mojego cieloka:) Bromek ma swoje dawkowanie, tak samo jak fenobarbitol. Dla mnie każdy dodany mg Luminalu był oglądany z każdej strony, ale w  sytuacji kiedy nie pomagało musiałam zaakceptować większą dawkę. Stężenia 27,5 kiedy max dawka to 45 to chyba nie jest jeszcze alarmową sytuacją. Mam nadzieję, że to co robimy jest słuszne. Każdy kolejny atak jest tak samo traumatyczny jak pierwszy. Ale  życie na bombie to chyba nasza specjalność. A ja, pewnie tak jak Wy,  nie mam zamiaru spuszczać głowy przed tym potworem :krach:

Link to comment
Share on other sites

Ale malawaszka mówi, że po Sabunolu też miała ataki. Znaczy piesek miał. Ja już nie chcę ryzykować, do tej pory były pojedyncze ataki po zakropleniu (Fiprex po dwóch dobach, Frontline prawie natychmiast), ale jak tak będę próbować, to w końcu mi ta gehenna wróci.

Wet mówi, żeby nie odkleszczać

 

Kulka jest maleńka i nie biegamy gdzieś po lasach, pewnie że w mieście też są kleszcze, no ale jednak zagrożenie mniejsze dla takiej drobiny, co głównie po chodniku łazi.

Link to comment
Share on other sites

tak - Vikulina moja miała ataki jak jej założyłam obrożę sabunol - nie mam nigdy pewności czy to po tym, ale ile razy można sprawdzać? każdy jej atak to koszmar więc... o kleszcze u niej się nie boję bo ona nie biega po łąkach i krzakach jak reszta, ale pchły mogą się pojawić bo mam też koty wychodzące więc muszę mieć psy zabezpieczone żeby czegoś nie złapały, ofc koty regularnie kropię, ale wiadomo - różnie bywa; no i teraz nie wiem co na ochronę przed pchłami jej dawać

Link to comment
Share on other sites

Malawaszko jesli koty masz regularnie odpchane a psy nie wychodza po za posesje no i oczywiscie inne kotynie maja wstepu to o pchly nie masz sie co bac.rozi kazdy piesjest inny,jeden bedziemial ataki po spot onie frontline inny po advantixe.nie mozna zalozyc ze jak u kolezanki psa jakis tam prep.wywolal ataki to i u mojego rowniez.uwazam rowniez ze ten wet z ktorym sie kosultujesz troche mowi nie prawde jesli chodzi o skutecznosc prep.p.kleszczom.gdyby byly totalnie nie skuteczne ni przeszlyby rejestracji skutkiem czego nie bylyby dopuszczone do obrotu.uwazam rowniez ze zlapanie babesziozy u psa przyjmujacego leki obciazajace watrobe(mysle luminalum),moze sie dla psa skonczyc zle.oczywiscie wszystko zalezy od sytuacji czy na terenie gdzie spacerujesz sa kleszcze czy ich nie ma.

Link to comment
Share on other sites

no jak to moje psy nie wychodza poza posesję - wychodzą oj wychodzą - chodzimy przecież na spacery, czasem trafia się spotkanie z burkiem wiejskim - Vikusia nie ma z takimi kontaktu bo ją chronię, ale reszta psów ma kontakt z psami, koty odpchlane ale wychodzące i na pewno z obcymi kotami się spotykają czasem - nie ma na to siły, a w domu ich nie zamknę - nie ma szans na to

no ale macie rację - nie będ się martwić na zapas - póki co nie mamy pcheł :p

Link to comment
Share on other sites

Pamiętam, po fipronilu, czyli Frontline i Fiprex.

Ale przed chwilą przeczytałam ulotkę Advantix i tam jest napisane, że mogą wystąpić objawy neurologiczne  u psów wrażliwych na Permetrynę, która jest też składnikiem Sabunolu, więc te wszystkie odkleszczacze zawierają substancje niebezpieczne dla Kulki i nie będę próbować, czy na Permetrynę też jest wrażliwa. Jest chora i już.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...