Jump to content
Dogomania

Co wybrac- york czy mops???


Olk@

Recommended Posts

Mysle że teraz narażę się wszystkim właściciwlom York-ów...

Bo jest to chyba troche "chore" żeby ...nie mówie juz o tych papilotach, ale zeby uczyc psa korzystac z kuwety :-((

Chyba wolałabym ( gdybym miała takiego psa) troche go wystrzyc i pozwolic mu ŻYĆ a nie robiż z niego "lalki".

Link to comment
Share on other sites

Dlatego są różne rasy psów i każdy ma prawo wyboru.

York robiąc kariere wystawową musi mieć długi włos, a kuwety?

No cóż jeśli piesek waży 2-3 kg i pada deszcz albo śnieg to wiele sobie nie pochodzi. Przy ostatnich wiatrach również nie mówiąc co taka pogoda robi z włosem. Pomyśl takze o karmiącej suni która ma cycuszki do ziemi i moczy je w kałuzy...

A chore to jest najbardziej pozbywanie się swojego psa lub oddawanie do schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Mysle że teraz narażę się wszystkim właściciwlom York-ów...

Bo jest to chyba troche "chore" żeby ...nie mówie juz o tych papilotach, ale zeby uczyc psa korzystac z kuwety :-((

Chyba wolałabym ( gdybym miała takiego psa) troche go wystrzyc i pozwolic mu ŻYĆ a nie robiż z niego "lalki".

Zgadzam się z Tobą!

Mam Yorka, aczkolwiek nie jest on psem wystawowym i nie mam potrzeby zapuszcać jego włosa. Stawiam na naturalność :wink:

Nie wyobrażam sobie, aby mój pies nie mógł się do woli bawić, gryźć swoich zabawek, szaleć ile wlezie... Żal mi Yoreczków, które chodzą cały dzień w papilotach, aby mogły potem paradować po ringu i prezentować swoją piękną, długą szatę :(

Co do kuwetki, to mój maluch jest nauczony z niej korzystać. Powód? Wygoda - nie muszę wstawać z samego rana, aby wyprowadzić psa. Oczywiście nie oznacza to, że mój York nie chadza na spacery. Chadza - i to wystarczająco często. Zazwyczaj 3-4 razy dziennie... Wychodzimy nawet gdy na dworze zimno czy też mokro... oczywiście zakładam maluchowi odpowiednie ubranko. Wtedy żaden mróz nam niestraszny! :D

Pozdrawiam serdecznie!

Link to comment
Share on other sites

Z linieniem to ja wiem,boksy tez sypia sie caly rok,codziennie trzeba je czesac:)siersc jest wsszedzie,ale to sie da przezyc,NNikki dzieki za rady i jednak zdecyduje sie chyba na mopsa.Balabym sie o yorka,ze moj boks zrobi mu krzywde.A jak wiadomo zabawa sie rozkreci i wtedy moze byc katastrofa.

jeszcze raz dzieki

Olka , już wybrałaś?

Jeśli nie , to jeszcze ja coś dodam :wink:

Bez dwóch zdań - york! Zobacz tutaj :) - Vikulinka i boksia mojej mamy żyją w takiej komitywie , że głowa mała! Miłość wielka! :lol:

Nie musisz się obawiać , że boks zrobi krzywdę małemu... york szybko ustali zasady wspólnego pożycia i nie da sobie zrobić kuku :lol: Poza tym jak patrzę na zabawy Vikuli z Cielęcinką , to jestem pod wrażeniem jak delikatna potrafi być taka wielka (i grubaśna) psica :) Ganiają się, bawią i jak dotąd żadna nie ucierpiała :wink:

Moja wredota ustawia i rządzi... a boksia tylko patrzy z politowaniem na cudactwa i zagrywki małej , pozwala jej na wszystko!!! :lol: Ubaw po pachy! Niesamowity widok! :lol:

Czytałam pobieżnie ten topik :oops: , ale kilka rzeczy mi utkwiło...

Po pierwsze pielęgnacja yorka - w przypadku strzyżonego na krótko (jak moja Vikta zresztą) , to żaden problem. Kąpiesz pieska raz w tygodniu (zimą wystarczy co dwa tygodnie) , rozczesujesz pycholek , łapuszki i to cała filozofia :) Ja prowadzam małą do fryzjera ( ma dość wymyślny fryz :wink: ) , ale znam ludzi , którzy sami przycinają włoski.

Druga sprawa - aktywność. Yorki to bardzo żywe psy i wymagają dużej aktywności (wbrew pozorom , to nie maskotka ani kanapowiec :wink: ). Dla boksia jest idealnym towarzyszem! :)

Na tą chwilę wystarczy...

i mam nadzieję , że jednak będzie to york :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja się ciągle boję, ze większy pies nadepnie mi w zabawie moją pannę yorkówne... zwłaszcza, ze kiedy bawi się z moją mopsicą ta też potrafi czesto ją nadepnąć. Na szczęście jest drobna bo waży 6,70 więc nie jest tak źle... Ponieważ mam obydwie rasy to widzę na codzień różnice i naprawde wyraźniej widzę dwa płaskonose we wspólnej symbiozie niż york+bokser...

Link to comment
Share on other sites

Ja się nie przerzucam kto widzi lepiej tylko sie zastanawiam i mam wątpliwości... wyraziłam swoje zdanie i czekam na argumenty z twojej strony moze Ty masz racje nie wiem... Powiedz mi czy Ty mieszkasz na codzień z mamą i one są cały dzień razem? Czy nigdy nie zdarzyło się, że boksia nadepnęła małą? Ile waży twój york?

Link to comment
Share on other sites

Nie NNikka , nie mieszkam , ale jeżdżę bardzo często , zazwyczaj na kilka dni... (bywa , że i tygodni)

Czy nigdy nie zdarzyło się, że boksia nadepnęła małą?

Gdybyś przeczytała , to co napisałam w pierwszym poście , to nie zadawałabyś tego pytania...

Ile waży twój york?

Vikula 3,4kg , a boksia bywało , że i ponad 40kg (jest na diecie i już wraca do normy)

NNikka , napisałam jasno i wyraźnie tylko to co widzę...

Na podstawie doświadczeń i obserwacji wspólnego pożycia obu ras (nie mopsa i yorka , a właśnie boksera i yorka) wyraziłam swoje zdanie... 8)

Link to comment
Share on other sites

Moj yorczek wazy niecale 2 kg. Niewiele juz urosnie - byc moze wcale. Wiem, ze jak biega po ogrodku z psica - kundelka, ktora wcale nie jest duza bo ledwo siega mi go kolan to musze caly czas zwracac na nie uwage, bo Dianka niechcacy moze "przebiec" sie po moim malenstwie i tyle z tego bedzie. Z mopsem tez mam stycznosc - sa to bardzo ciekawe psy. Nie lubie w nich tego, ze rzeczywiscie potwornie gubia siersc, a ta ich siersc jest tak krotka i ostra, ze potem bardzo ciezko sie jej pozbyc z ubran. Do tego mops, ktorego znam (swoja droga tez sie wabi Łobuz ;) ) bardzo nie lubi jak sie go bierze na rece. Taki juz ma charakterek. I ma bardzo dziwny zapach...takiego...mopsa ;) Ja do tej pory nie moge nacieszyc sie tym, ze moj yorczek nie ma zadnego zapachu!

Co do dylematu to chyba postawilabym jednak na mopsa - wlasnie dlatego, ze nie jest tak delikatny jak york (chociaz widzialam nie raz egzemplarze rodowodowych yorkow, ktore wazyly po 5 kg i byly naprawde duze!).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

witajcie1
jestem szczesliwa posiadaczka yorka. Moj york wabi sie Niko!
Niestety nie zgadzam sie zniektorymi opiniami na ich temat!.yorki faktycznie sa zadziorne. przynajmnije koj taki jest.wazy przeszlo 3kg. czytalm ze jak yorkowi przystrzyzemy wlosy mozna go kapac rzadziej np. raz na miesiac nic bardziej mylnego.trzeba go kapac co tydzien najpoznije raz na 2 tyg to jzu najdluzszy okres by go nie kapac. Jesli go nie kapiemy raz na tydzien lub 10dni musimy go myc.mam na mysli podwozie brzuszek no i regularnie najlepiej pod bierzaca woda bez srodkow myjacych (oby bylo deterdenow jak naj mniej)myjemy mu lapki.
Praca znim , mamna mysli pielegnacje nie jest bardzo uciazliwe ale trzeba to robic regularnie i miec dobre srodki kosmetyczne,No szampon + odzywka + srodek do rooplatywania koltunow + srodek do czesnai nie wolno na sucho nie jest problemem.
sama ma tez drugiego psa tylko zta roznica ze kupowalam 2 psa pod yorka bo ten byl pierwszy i by mu nie zrobil krzywdy nawet w trakcie zabawy, bo yorki niestety to sa teriery i sa raczej dominatorami lubia wodzic prym ale nie wszystkie, wybralam sheltie.
Sheltie to bardzo spokojny, lagodny pies i oceniam ze dokonalam dobrego wyboru.mam znimi 2 mniej roboty niz bylo na poczatku z yorkiem. razem sie bawia , razem spia i jedza. silver slucha Nikusia, raczej mu sie podporzadkowal i sa szczsliwi razem.
bardzo kocham ich obu!
Ale nie decydowlabym sie na yorka majac w domu boksera badz buldoka.
pozdrawiam.barbara.p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...
  • 5 weeks later...

[quote name='barbara.p']
Ale nie decydowlabym sie na yorka majac w domu boksera badz [B]buldoka[/B].
pozdrawiam.barbara.p[/quote]
Pytanie było czy wybrać mopsa czy yorka....
A nie [B]buldoga...[/B] Prosze nie rób takich błędów bo aż zęby bolą...
Myślę, że powinny wypowiadać się osoby które maja obie rasy w domu bo tylko one widzą różnice. Ja mam dwa mopsy i trzy yorki...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Witam serdecznie (;
Miałam bokserkę 9-letnią i niedawno zdecydowałam się na zakup szczeniaka mopsa (dziewczynki). Mopsy są bardzo towarzyskie i Zosia szybko zaklimatyzowała się w domu. Problem był niewielki z bokserką, która nie potrafiła zaakceptować tego, że jakiś inny psiak chodzi po jej terenie. Aczkolwiek nie ma się tym co przejmować, bo z Sarą [bokserką] ogólnie były problemy co do zachowań w środowisku psów. Zostaliśmy oszukani i sprzedano nam zbyt małego psa, potem weterynarz kazał trzymać ją do 4 miesiąca w domu i nie została właściwie zsocjalizowana. Wychowywał ją wtedy mój tata i nie pozwalał na kontakty z innymi psami (wielki błąd niestety). Ale mniejsza o to. Wydaje mi się że para BOKSER+MOPS to idealne połączenie, które zdarza się bardzo bardzo często. Z tego co zdążyłam zaobserwować 60% posiadaczy bokserów, którzy decydują się na psa wybiera wlaśnie mopsa (:
Osobiście za yorkami nie przepadam ^^

pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

To, że mopsy nie wymagają pielęgnacji jest mitem. Trzeba dbać o ich fałdę nosową i oczka, co wiąże się z codziennym przemywaniem bądź co drugi dzień. Ponadto mopsy linieją przez cały rok, trzeba je czesać, aby pozbyć się podszerstka, który dla niektórych osób może być uciążliwy, krążąc po domu lub mieszkaniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

O każdego psa nalezy dbać i nie ma takiej rasy psów której by nie była potrzebna pielegnacja. Mops ma sporo włosa mimo, że jest psem krótkowłosym. Ma sporo podszerstka i w porównaniu do buldoga francuskeigo włosa wydaje sie o 20-scia razy wiecej. W porównaniu do psów z długim włosem mops nie sprawia tyle kopotów w pielegnacji. Pielęgnacja sprowadza się zaledwie do przecierania fałdy nosowej, czyszczenia uszu i usuwania martwego włosa (najlepiej "wychodzą martwe włosy w czasei i po kapieli)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...