Jump to content
Dogomania

Co wybrac- york czy mops???


Olk@

Recommended Posts

Witaj:)oczywiscie pytanie jest nadal aktualne.I bardzo prosze o pomoc !!!!!!!!!!odzwonilam juz kilka chodowli mopsow i yorkow i oczywiscie i ten i ten pies bylby w sam raz dla mnie.Obydwa sa przyjacielskie i mile itp itd.Mi jednak jest potrzeba rada kogos takiego jak Ty.Posiadasz i mopsa i yorka:)wiec z gory dziekuje z wszelkie info.Interesuje mnie doslownie wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci, że zdecydowanie odradzała bym Ci yorka...

Dlaczego? Masz juz boksera a wiadomo, ze boksio lubi poszaleć a z yorkiem nie posaleje bo go połamie! York to urocza rasa ale malutka i przy tym delikatna... ma drobne kosteczki które łatwo się łamia...

Ja sama czesto drżę jak moje dziewczyny się bawią... a moja mopsica jest drobna i waży 6,70 kg... Czeto się niestety zdarza, ze malutką nadepnie i pisk jest niemozliwy. A boksio jest dużo większy i takie nadepnięcie w zabawie moze sie tragicznie skończyć.

Propouję mopsa bo obydwa mają płaskie buzki, zblizony temperament - no moze mops jest nieco mniej zywotny, ale to zależy od egzemparza.

Wybierz mopsa z hodowli gdzie mają lżejsze pieski wtedy będzie bardziej dynamiczny. Oczywiście jest jeszcze gryfonik-to bardzo miła i wdzięczna rasa, są 3 rodzaje gryfonika brukselski- na zdjęciu powyżej, belgijski- szorstkowłosy czarny, brabancki- gładkowłosy w typie drobniejszego mopsa ale zupełnie inaczej umaszczony.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

a ja Ci polecam sznaucerka miniature:))))ma te zalete (jorek tez),ze NIE LINIEJE:))))a z klopsika to te klaki leeeeeeeeeeeeeeeeca i leeeeeeeeeeeeeeca:)))a wez je potem odczep z ubrania:))))))mission impossible:)))))a sztucerek?z charakteru jak klopsik pewnie , bo zywiolowy,ale i lubiacy sie poprzytulac, no i tez 2ga grupa jak boxisko:)))

Link to comment
Share on other sites

Orsini :Dog_run:

Moze i faktycznie sznaucerek by pasował..?

Ale mimo, ze masz racje z tym linieniem klopsów bo sypie się z nich jak ze starej choinki :) to ja nie lubie dotyku szorstowłosej sierści...

wolę coś mięciutkiego a nie druciak do gara.. :lol:

(i teraz orsini mnie zabije) :o

Link to comment
Share on other sites

Z linieniem to ja wiem,boksy tez sypia sie caly rok,codziennie trzeba je czesac:)siersc jest wsszedzie,ale to sie da przezyc,NNikki dzieki za rady i jednak zdecyduje sie chyba na mopsa.Balabym sie o yorka,ze moj boks zrobi mu krzywde.A jak wiadomo zabawa sie rozkreci i wtedy moze byc katastrofa.

jeszcze raz dzieki

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Hodowlana ocenę dostaną ale na żadne sukcesy nie mogą liczyć...

Włos rośnie przez całe zycie ale żeby był piękny to trzeba sie "troszke" napracować... Nie myśl, ze on sobie tak pięknie sam rośnie... Jeśli pieski na ringu są ładnie zbudowane, ładnie chodzą to decyduje najczęściej długość włosa i przygotowanie czyli estetyka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...