Jump to content
Dogomania

Pierwsza cieczka


nokian73

Recommended Posts

Ma być hodowlana.Już nawet rozpocząłem kariere wystawową.Narazie w klasie szczeniąt .... :wink:

I to z wielkim sukcesem. Alpinka była czwarta a Fibasek trzecia. Ale następnym razem się odegramy :lol: :lol: :lol:

A co do cieczki to myślę, że to rodzinne :lol: , bo Alpi też jest łatwa :oops: :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
  • 1 year later...

Moja 7,5 miesięczna sunia ma pierwszą cieczke. Mamy już 12-sty dzień.
Większość objawów ma typowych, chociaż dowiedziałam się o nich właśnie z różnych for, bo to moja pierwsza suka ( i cieczka :P ).
Mimo to mam pewne obawy i wątpliwości.
Z tego co czytam, jest to typowy objaw, ale suka jest bardzo smutna, tzn. wiecznie jest nie w humorze, wygląda, jakby ją ciągle coś bolało. Apetyt ma taki sobie, na spacerach sika dużo, ale bardzo mało się załatwia. Na początku pomyślałam ( i inni też mi tak podpowiadali) że może to być spowodowane tym, że dostała tą cieczke bardzo szybko ( 7 miesięcy) więc nie bardzo wiedziała co się z nią dzieje. Ale, cieczka zbiegła nam się z pewnymi wydarzeniami. Kilka dni przed cieczką Bliska zwymiotowała mi skarpetke. Kilka dni po cieczke znów wyrwałam jej jedną z pyska. teraz w domu właściwie skarpetki nie istnieją, ale ciągle mam obawe, że może ona jakąś zjadła i ona jej tam w środku gnije i to ją boli, przez to nie ma apetytu. Z drugiej strony, nie chce odrazu lecieć na USG bo coś sobie wmówiłam, a to tylko cieczka? I czy jeśli faktycznie zjadłaby coś niejadalnego to dawałoby to tak małe objawy, że 2 tygodnie z tym chodzi?
Druga sprawa, bardziej aktualna. Od pierwszego dnia cieczki strasznie mi suka krwawi. mam zakrwawiony cały dom, niezbyt to estetyczne, latam za nią ciągle ze ścierami. Mamy już dwunasty dzień, a ona dalej baaaardzo brudzi. Myślałam, że suki brudzą tylko pierwsze dni? Teraz jest to jakby rozwodniona krew. Mam w domu samca, kastrowanego ale dopiero od miesiąca, wcześniej 9 lat był pełnoprawnym samcem i nawet jej nie wącha... dziwna ta cieczka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...