Jump to content
Dogomania

Pierwsza cieczka


nokian73

Recommended Posts

Mam pytanie do Was. Moja sunia westie ma pierwszą cieczkę. Od 2-ch dni zacgowuje się troszkę dziwnie. Nie załatwia się raz, tylko robi po kilka kropelek kilkanaście razy. Wcześniej zachowywała się tak gdy miała chory pęcherz. Nie wiem czy to przy cieczce jest noramlne, czy może znowu się przeziębiła.

Może ktoś z dogomaniaków podzieli się swoimi spostrzeżeniami. Do tej pory miałam tylko psy, to jest moja pierwsza sunia i nie wiem co robić???

Jola

Link to comment
Share on other sites

Też mi się wydawało, że to normalne. Tylko, że oprócz posikiwania ona dodatkowo jeszcze całymi dniami popiskuje i ma kiepski apetyt. Chociaz z tym apetytem to nie do końca, bo jak tylko usłyszy, ze otwieram lodówkę to zaraz pojawia się w kuchni. :(

Link to comment
Share on other sites

To ze popiskuje to pewno znak, ze jej sie chlopa chce... :wink: A tak na powaznei to pewno dni plodne sie zblizaja, czyli dla niej to znak, ze trzeba szukac partnera..moja budzila mnie piskiem o 5 rano :o zeby z nia wyjsc i wtedy psow szukala...

Uwazaj na nia w te dni szcegolnie mocno, bo jak ucieknie to juz kaplica!

I nie martw sie..wszystko jest tak jak naura to zaplanowala... :)

Link to comment
Share on other sites

Kawalerów na razie nie zauważyłam, chociaż czasem w parku jakis się za nią ogląda. najbeardziej denerwują mnie jaj piski. A dziś po prostu zaczęła wyć i zastanawiam sie co będzie jutro gdy zostanie sama w domu. Nie wiem czy takie wycie spodoba się moim sąsiadom :(

Link to comment
Share on other sites

Moja Niki tez od kilku dni "kropi", ale chwilowo nie ma takich objawow, ktore opisujecie.

Na szczescie to bedzie jej pierwsza i ostatnia cieczka, bo jak sie to cudo skonczy to pojdziemy dziewczynke wysterylizowac. Pewnie za jakis miesiac albo poltora bede musiala wziac urlop zeby sie malenstwem zajac po operacji.

ciesze sie, ze moja sunia starsza juz dawno jest po zabiegu i nie ma z nia tych przejsc co pol roku

Link to comment
Share on other sites

Ja też zamierzam wysterylizowwać Sabę. Tylko nie wiem czy lepiej sterylizować po 1 cieczce czy po 2 :roll: . Słyszalam ,że wysterylizowana suczka już nie urośnie, a ja bardzo bym chciała, żeby Saba podskoczyła jeszcze te 2-3 cm. Więc chyba po 2 wysterylizuję :roll: :roll:

Link to comment
Share on other sites

co do cieczki i sterylki sa rozne przesady, podobnie jak te o conajmniej jednokrotnym rodzeniu szczeniakow przez sukemoi weterynarze twierdza ze sterylizacja po pierwszej cieczce jest ok i to mi wystarcza za argument

pzdr

eury

Wrr..tylko nie to!

Agata a co do sterylizacji to im mniej cieczek tym lepiej, bo jesli suni sie przytrafiaja np. ciaze urojone to kazdaz nich zmaga zagrozenie wystapienia raka sutka a przyklad. Ja by sterylizowala po pierwszej cieczce. A obeicnei przy mojej kolejnej psicy bede rozwazac ewentualnosc ciecia prze pierwsza cieczka.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie zdecyduje sie na sterylizacje.Myśle że te sensacje raz na pół roku da się przeżyć.Ale być może zmienie zdanie jak za rok zafundujemy sobie szkota dla kontrastu :lol:

A masz ja zamiar rozmnazac? Czy to bedzie suczka hodowlana? czy tylko do kochania? Bo jak to drugie to tu nawet nie chodzi o klopot raz na pol roku, bo ja to przez prawie 5 lat przezywalam i nie sterylizowalam z powodu moje wygody tylkko dla ZDROWIA suni...i zrobilabym to raz jeszcze tylko zdecydowanie wczesniej. takie sensacje zciaza urojona jakie mial Lazy to tragedia a ryzyko chorob ukladu rodczego, wiec zastanow sie dobrze...poczytaj na dogomani na weterynarii sterylizacji i moze zmienisz zanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...