Jump to content
Dogomania

Westie w potrzebie/znalezione/zaginione


Magda

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja tez miała psa z takim uszami u siebie. Pies dostal podczas wizyty antybiotyk w zastrzyku oraz zastrzyk przeciwzapalny i przeciwbolowy.
Oprócz tego dostał na tydzień antybiotyk w tabletkach oraz do uszu taki preparat (z miodem), aby troche odkazic i zlagodzic mega otarcia na małżowinie.

Natomiast tak jak pisze Paulina - te uszy sa do operacji...

Link to comment
Share on other sites

Pies podobno dostał maść, ale nie wiem kiedy. Nie wiem czy pójdą z nim do weta. Ja zadzwoniłam do faceta do pracy, że mam jego psa i co mam zrobić, a on - że mam go przetrzymać do 14.15. Przetrzymałam. Powiedziałam, że psa się pilnuje, a nie puszcza samopas bez adresówki. I uszy są do leczenia, plus pęcherz- pies sikał co minutę. To się facet żalił mojej koleżance, że mu do pracy wydzwaniałam- a zadzwoniłam raz. Nie wiem czy go będą leczyć.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem, to pewne, że nie beda go leczyć, bo gdyby im na nim zalezalo, to by juz dawno byl leczony i nie biegałby samopas. To sie kwalifikuje do zgloszenia do straży dla zwierząt np. i odebrania psa w trybie interwencyjnym, oni sie nad nim wlaściwie znecają nie lecząc go.

Link to comment
Share on other sites

Stan takich uszu świadczy o braku jakiejkolwiek opieki weterynaryjnej. Kiedy ja mialam pod opieką tamtego Westa, to moja wetka powiedziała, że te uszy to nie jest zaniedbanie trwające miesiąc... tylko o wiele, wiele dłużej. Nie musze wspominać o tym, że psa cholernie bolą takie uszy..

Ja bym się mocno zastanowiła nad oddaniem psa temu facetowi... ciekawe czy w ogóle posiada książeczkę zdrowia, jakikolwiek dowód na to, że to jego pies...

Link to comment
Share on other sites

Facet mieszka blok dalej, podobno mają tego psa od siostry. Podał mi nawet nazwisko technika weterynarii, gdzie podobno byli z psem. Zastanawiam się może jakaś fundacja zajęłaby się sprawą, mnie ten technik nawet nie powie czy byli z psem i kiedy. Tylko nie wiem jaka.
Ja też myślę, ze to trwa kilka miesięcy. Dla mnie to znęcanie się nad psem.

Link to comment
Share on other sites

Napiszę. Koleżance mówił, że tego psa kupił synowi, a potem powiedział, że ma go od siostry. Mnie powiedział, że to pies jego matki, którego ma od jego siostry, od niedawna. Może to jest znaleziony pies i ktoś go szukał.
Ja w pierwszym odruchu chciałam dzwonić do Centrum Kryzysowego. Pies błąkał sie w okolicy sklepu i samym sklepie ok. 2 godzin. Myślę, zę ok. 9 go wypuścili, a dopiero po 14.15 wrócił do nich. Mniej więcej do 12.30 nikt go nie szukał. Matce faceta powiedzieli ludzie, że ja go mam.

Link to comment
Share on other sites

Ja już wszystko wiem, Labrala rozmawiała ze mną. Jednak nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, co do ewentualnego DT u niej.
Sunia nie jest konfliktowa, dogaduje się z sukami w boksie, jest uległa. Sterylizacja mogłaby być zrefundowana ze Sterylkowej Skarbonki, gdzie jestem stałą deklarowiczką. Jedynie niestety kwota nie może być z górnej półki, ale ulgowa dla bezdomniaków, bo inaczej skarbonka się nie zgodzi.
Na pewno deklaracje jakiejkolwiek pomocy finnasowej ułatwiłyby podjęcie decyzji co do DT. Czy jest jakaś westikowa skarbonka ?

Sunia nadal jest w schronisku. Bardzo chciałabym, żeby została wysterylizowana przed adopcją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Ja już wszystko wiem, Labrala rozmawiała ze mną.[/QUOTE]


Chciałabym z tobą rozmawiać, ale to nie ja.
A można wiedzieć gdzie to DT się znajduje ? A jeśli ten domek nie jest pewny to mogłabym nadal prosić na pw w którym schronisku znajduje się suczka ?

Sterylizacja dla małej suczki nie jest aż taka kosztowna.

Nie we wszystkich schroniskach sterylizują/kastrują. A powinni .

Link to comment
Share on other sites

Jeśli sunia jest w kujawsko- pomorskim to możemy ją wziąć na DT, na kilka tygodni np., żeby ją wysterylizować - mogę spróbować załatwić sterylkę przez Animalsów w Bydgoszczy, bo brałam od nich kicię i może coś się da załatwić. Sunia wygląda na rasową lepiej jej nie wydawać bez sterylki, bo może trafić do pseudo ;/

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][COLOR=#000000]Szukam malutkiej, młodej suczki z najlepiej z woj. mazowieckiego dla mojej samotnie mieszkajacej, niepracującej Mamy (lat 65) po stracie jej ostatniej suczki (mix pudla miniaturki).[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]Wymagania sa spore ale Mama sie nie spieszy więc mysle, ze spokojnie jakąs psinke znajdziemy, wazne aby suczka te wymagania spełniała.[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]Opis:[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]- koniecznie sunia !!! - do Mamy czesto przyjezdza moja siostra z terierem, który absolutnie nie akceptuje innych samców[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]- koniecznie wysterylizowana !!! - terier siostry jest niewykastrowany i Mama nie chce miec niechcianej ciąży [/COLOR][/COLOR][COLOR=#000000](moge zaplacic za sterylizacje lub zrobic ja juz jak suczka bedzie u Mamy)[/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]- koniecznie lubic dzieci !!! - Mame często odwiedzaja wnuki, z których najmłodzsze ma 2 lata[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]- koniecznie lubic inne psy, suki i koty !!! - oprócz teriera suczka bedzie z Mama nas odwiedzac, a my mamy dwie suki i kota, u nas tez suczka bedzie przebywala jak Mama bedzie musiała gdzies bez niej wyjechac[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]- suczka musi potrafic spokojnie zostawac sama w domu, poniewaz Mama czasami musi odwiedzic np. lekarza czy isc do urzedu itp.[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]- nie szczeniak ale tez nie bardzo stara suczka, preferowany wiek to ok.1-2 lata, [/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]- suczka spokojna, nie dominujaca - terier siostry to straszny dominant i Mama chce uniknąć ewentualnych awantur[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]- jak najmniejsza - Mama ma problemy z kregosłupem więc im mniej bedzie suczka ważyć tym lepiej [/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]- nauczona czystosci i chodzenia na smyczy[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]- wyglad:[/COLOR][/COLOR][COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000] suczka podobna do jej suczki, tzn. mixa czarnego pudla miniaturki podobna do tego pieska ze zdjecia ponizej z tym, ze moze miec bardziej prosta siersc i byc mniej w typie rasy, niekoniecznie cala czarna. Mysle, ze mix sznaucerki miniaturki lub westie tez by sie spodobal[/COLOR][/COLOR][/COLOR]

[URL]http://img233.imageshack.us/img233/1692/dscn8777y.jpg[/URL]

[COLOR=#000000][COLOR=#000000]Mama mieszka w 50 km od Warszawy i nie jest mobilna ale suczke moge spokojnie ja odebrac (mieszkam pod Pruszkowem) i dostarczyc byle nie z drugiego kranca Polski[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniła Pani z Pruszcza Gdańskiego, byłam pewna, że to Ty :roll:.

Pani rozważała możliwość wzięcia jej do siebie jako BDT.
U jej sprawdzonego weta sterylizacja takiej suczki kosztuje 400 zł. Powiedziałam jej, że to jest zbyt wygórowana kwota dla Sterylkowej Skarpety.
Ostatecznie nie podjęła decyzji do do wzięcia małej na tymczas.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma jak jej wysterylizować w schronisku, bo przecież nie wrzucą jej po sterylizcji do boksu, który wygląda tak:


[IMG]http://img6.imageshack.us/img6/2342/37666738.jpg[/IMG]



Potrzebny jest DT. Tak jak pisałam, jestem stałą deklarowiczką w Sterylkowej Skarbonce i zabieg w rozsądnej cenie Skarbonka na pewno sfinansuje.


Natomiast nie ma u nas lecznicy, która przetrzyma psa chociaż jeden dzień po zabiegu nawet odpłatnie.


Niestety, ale mam już 8 psów w dwóch pokojach i kota.

Link to comment
Share on other sites

Chcę pomóc, na dużego psa się moi najemcy nie zgodzą, ale na malucha na jakiś czas owszem. Proponuję tymczas, ale oczywiście jakąś umowę podpisałybyśmy?

Edit: Dzięki za megadługą i megafajną rozmowę Toyota ;) Jutro omówimy już wszystko i w razie czego umówimy się na odbiór Suniaka.

Edited by Lilit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...