Jump to content
Dogomania

Westie w potrzebie/znalezione/zaginione


Magda

Recommended Posts

Z tą krwią to niekoniecznie, wystarczy silny stan zapalny,zadawniony i gotowe.
Ale uważac trzeba, mam nadzieję, że wet zaglądał do ucha...
Z tym codziennym czyszczeniem nie jestem pewna, czy to dobry pomysł,jeżeli ma malassezję,to zacieranie przy czyszczeniu powoduje zwiększony dodatkowo stan zapalny i powstawanie takich jakby strupów.
Ja u Xsary przy napadzie alergii stosowałam do ucha Aurizon i wetka zaleciła, żeby nie czyścić codziennie, sama czyściła na kontrolach co trzy dni, a poniewaz powodem była, jak sie okazało alergia pokarmowa, nie chciało się paskudztwo leczyć i na koniec też była krew w wydzielinie...
Dopiero zmiana karmy i olanie leczenia uszu (po 10 dniach Aurizonu) spowodowało powrót do normalności.
A sądząc po łapkach rudawych (z długo w schronie nie jest przecież) to alergia prawie pewna,więc dopóki się nie zdiagnozuje, to nici ze zdrowych uszu...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No i czy Państwo piszą się na westkę z ewentualną alergią nie wiadomo jeszcze na co? ;)
No i jeszcze taka rzecz przyszła mi do głowy: czy Państwo zadeklarują utrzymaie westki do momentu jej wzięcia (o ile dobrze pamietam miało być po kastracji ich samczyka?) To byłoby dobre rozwiązanie w sensie finansów, a pokazałoby, na ile Im zależy...

Link to comment
Share on other sites

Napisałam do znajomej, która ma fundację pomagającą małym pieskom (Mikropsy do adopcji). Wypytała mnie o nią, poprosiła o fotki- chcemy wrzucić małą na Facebook- może jakiś domek się odezwie... Z tym, że nie będzie to wydarzenie, bo ich robić niestety nie umiem:oops: tylko taki post i do tego skradnę (chyba mogę?) kilka fotek z tego tu wątku i tam zamieszczę... Co Wy na to- a szczególnie Ty, Toyota?
Maisuimi, chodzi Ci o fotki rzeczy na bazarek, jak rozumiem.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie tak, ludzi sie zaprasza i rozsyła gdzie sie da i jak się da...
Tylko na kogo numer telefonu?
Na razie dam swój, a potem się zmieni, bo już robię, mam chwilę czasu...
Myslę,że jak sunia jest zarezerwowana,to można napisac w którym schronie jest?
Toyota, jak jest w tym schronisku, jak zarezerwowali,to nie wydadzą nikomu?

Link to comment
Share on other sites

Lecę do weta z Milą, zapytam o uszy co myśli o czyszczeniu przy alergii pokarmowej. Swoją drogą ja po 5-ciu latach ostatnio dowiedziałam się, że mój Paco też ją ma (jak i rudą łapkę którą liże), więc chyba większość westików niestety... Wet doradził suchą karmę (Purina wet.), ale na rybach, nie na mięsie. OK, zaraz wrócę...

Link to comment
Share on other sites

Państwo o uszku i o alergii są poinformowani, ich psiak też choruje na uszka więc znają temat. Jadą na początku przyszłego tygodnia nad morze i 3 lipca wracają do warszawy po drodze wstępnie mogą zabrać sunię do warszawy i proszą by jeśli jest taka możliwość żeby Dominika jednak ją do tego 10 przetrzymała u siebie. Tylko pytanie jest takie czy chcemy żeby sunia była jeszcze tydzień w schronie :(
Założę za chwilkę wątek na transportowym.
Domi podaję Ci na sms numer do Państwa żebyś się z nimi umówiła ale dzwoń dopiero w poniedziałek bo są za granicą. No chyba że musisz :)

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.facebook.com/event.php?eid=181757241882808[/url]
Zrobiłam event...klikamy i rozsyłamy
Jak ktośma być administratorem jeszcze oprócz mnie, to proszę się dodac do znajomych...
I ewentualna zmiana telefonów, na razie jest mój...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny- ja, tak jak ci państwo, jestem z Warszawy- ew. mogłabym ją przetrzymać u siebie ale raczej nie długo- tak jak pisałam mam sukę w drugiej poł. ciąży, termin ma na ok. 10-tego, dokładnie nie wiem, bo dzisiaj poszłyśmy do weta, i tego, który robi USG akurat nie było- mam przyjść dopiero w poniedziałek po 15-stej...: Roll: Szkoda że taki moment i nie mogę dać normalnego tymczasu- ale ze dwa dni mogłabym ją przetrzymać (tylko szkoda że to 10-ty, akurat wtedy na kiedy wd moich wyliczeń Milka ma termin). No i trochę mogę ją doprowadzić "do porządku"- mam westa, więc mniej więcej umiem wytrymować, gorzej ze strzyżeniem- chociaż jak kiedyś byłam wolontariuszką na Paluchu to strzygłam psy P.Dyrektor :P

Link to comment
Share on other sites

do 10 to może zostać również u mnie czekam na info o transporcie co do jutra(NIEDZIELA)
[B]Toyota w razie co możesz być w schronie i pomóc przy wydaniu jej????[/B]

[U]u mojego kierowcy transport 200zł W-wa-Grudziądz-W-wa[/U]

dajcie mi znać, musimy to jakoś zorganizować

Arielka, jeśli masz ochotę bezpłatnie ją ogarnąć;) to chętnie Ci ją podrzucę na zabiegi stylizujące;)))))jakby do mnie trafiła na kilka dni

tylko jedna rzecz ja muszę mieć pewność, że Państwo zabiorą suńkę do 10 tego lipca kochani, bo z 4 westami nie wyjadę....na mazurki;)

dziewczynki czekam na Infoo....a i Arielka-tak;) chodziło mi o fotki rzeczy na bazarek, super by było gdybyśmy uzbierali trochę kaski na"zaś" , jak widzicie co chwilkę jakiś białas..;) całuski kluski - jakby coś pilnego to łapcie mnie na kom;)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, na FB pozgłaszały dwa (chyba) DT, z jedna dziewczyną rozmawiałam telefonicznie...ale z Poznania
Kiedy będzie jednoznacznie wiadomo, czy i kiedy Państwo ją biorą
I czy ktoś,kto będzie z Państwem rozmawiał mógłby zasugerowac pokrycie kosztów leczenia suni do czasu jej zabrania? I ewentualnego transportu?
Bo ok, jak to będzie wtórne zapalenie uszu spowodowane alergią, ale jak pałeczka ropy błękitnej się wdała,to juz jest większa sprawa i zdecydowanie bardziej kosztowna....czy wet w schronie robił wymaz? (pewnie nie...bo i skąd na to środki....)
[B]Toyota[/B],możesz przysłac mi na PW numer telefonu,bo posiałam...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masuimi33']Arielka, jeśli masz ochotę bezpłatnie ją ogarnąć;) to chętnie Ci ją podrzucę na zabiegi stylizujące;)))))jakby do mnie trafiła na kilka dni
a i Arielka-tak;) chodziło mi o fotki rzeczy na bazarek, super by było gdybyśmy uzbierali trochę kaski na"zaś" , jak widzicie co chwilkę jakiś białas..;) całuski kluski - jakby coś pilnego to łapcie mnie na kom;)[/QUOTE]
Z ogarnięciem niuni nie ma problemu- tylko że nie będzie to super profesjonalne- po prostu kąpiel, usunięcie martwych włosów, gdzie tam przystrzyc, powyrywać włosiska w uszach (tu się zagolopowałam, bo przy jej stanie uszu to może być ryzykowne, a może by pomogło? W poniedziałek zapytam swojego weta), obciąć pazury- takie rzeczy mogę zrobić :)
Za fotki zabieram się jutro- mam już USB, tylko jeszcze muszę ogarnąć jak to działa :oops:

I jak przedstawia się sytuacja suni? Jeszcze w schronie? Bo nie bardzo mogę się połapać... Qrczę, a ten lek który ona dostaje na uszy to ma podawany regularnie? Ja mojego białaska leczyłam ze zwykłego zapalenia ucha pół zimy, bo czasem mi się zapomniało mu wcisnąć lek... A i tak- później, co zimniej było, to ból ucha wracał. Tak miał przez dwie zimy- teraz (odpukać)- od dwóch lat jest zdrowy...

Maisuimi- miłego wypoczynku :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...