Jump to content
Dogomania

Środki pielęgnacyjne


Aszunia

Recommended Posts

[quote name='Jagódka&Uzi']No właśnie kolejna osoba pisze o uczuleniu i boje sie, że z Uzim będzie podobnie.[/quote]

To może porównaj skład z kosmetykiem po którym się drapał (o ile miałaś już taki przypadek) i sama zdecyduj, dla moich ta odżywka sprawdza się idealnie, był czas, że szukałam lepszej alternatywy, jednak po długich fazach testów, wróciłam do botanicala

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W końcu porzuciłam Hery i zamówiłam

[URL="http://animalia.pl/produkt.php?id=5131&kat=161"][COLOR=black]1 All Systems Super Cleaning and Conditioning Shampoo [/COLOR][/URL]
[URL="http://animalia.pl/produkt.php?id=5137&kat=161"][COLOR=black]1 All Systems Super Rich Protein Lotion[/COLOR] [/URL]

No zobaczymy czy będę zadowolona. Ogólnie psów nie wystawiam ale i tak mam dość duże wymagania co do pielęgnacji.
Staram się kupować profesjonalne kosmetyki ale nie najdroższe bo nie ma sensu wyłącznie na warunki domowe:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Używam już ten 1allsystem i niestety w moim przypadku ta linia okazała się porażką.
Uzi jest jeszcze w miarę ok bo ma trochę inny bardziej lejący włos. Ale Irokez... POPROSTU MOP! Po dwóch dniach po kapieli robią mu się koszmarne suche kołtuny jak dredy.

Poradźcie co zrobić by tak się nie działo i jak odbudować te zniszczone włosy na przyszłość?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagódka&Uzi']Używam już ten 1allsystem i niestety w moim przypadku ta linia okazała się porażką.
Uzi jest jeszcze w miarę ok bo ma trochę inny bardziej lejący włos. Ale Irokez... POPROSTU MOP! Po dwóch dniach po kapieli robią mu się koszmarne suche kołtuny jak dredy.

Poradźcie co zrobić by tak się nie działo i jak odbudować te zniszczone włosy na przyszłość?[/quote]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]olejem z ISB
na twoim miejscu zadzwoniłabym do hodowcy i zapytała w jakich kosmetykach kąpie psy
włos z reguły jest sprawą genetyczną :cool1:

[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][CENTER][FONT=Courier New][COLOR=magenta]olejem z ISB [/COLOR][/FONT]

[FONT=Courier New][COLOR=magenta]na twoim miejscu zadzwoniłabym do hodowcy i zapytała w jakich kosmetykach kąpie psy [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]włos z reguły jest sprawą genetyczną :cool1:[/COLOR][/FONT][/CENTER]

[/quote]

Tu raczej jest kwestia złych kosmetyków i suchego powietrza..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagódka&Uzi']Tu raczej jest kwestia złych kosmetyków i suchego powietrza..[/QUOTE]
Ten szampon rzeczywiscie wysusza wlos, tez to zauwazylam, on sprawdza sie przy psach mocno oliwionych, gdy chcemy bardzo dokladnie zmyc oliwke, ale nie do czestego stosowania, powiedzmy tak raz na 3-4 mycia, wlos po nim az "piszczy", ja polecam szampon firmy Bayer- Sekowet, do suchej skory, wspaniale nawilza wlos, jest bardzo wydajny, wlosy sa po nim lsniace i jedwabiste, ale nieoklapniete, ma prawie niewyczuwalny zapach, kapalam nim psa rowniez przed wystawami i zawsze w ocenie sedziowie chwalili wlos za polysk i jedwabistosc. Kosztuje ok. 30 zl.

Link to comment
Share on other sites

Pierwszym szamponem u nas był zwykły dla szczeniąt dr. Seidla z proteinami i lanoliną, włoski były naprawdę świetne. No ale jak to Seidla stosować u yorka???? Kupiłam całą linię hery - włos stał się suchy, łamliwy , watowaty, plątał się aż nierealnie, codzienne czesanie i codziennie kołtuny. Na ratunek przyszła pani Ilona z Vulpesa która po dokładnym wywiadzie dobrała mi serię własnie vulpes. Już po pierwszej kapieli efekt był widoczny, włosy pięknie się rozczesały, kołtunów zero. Do dzisiaj używamy wyłącznie tych kosmetyków, troszkę trzeba wyczuć rozcieńczenia ale warto.
Prawda jest taka że trzeba wypróbować parę kosmetyków żeby trafić na ten własciwy. Wcale nie trzeba kupować bardzo drogich kosmetyków bo drogie nie znaczy lepsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fibi']ja polecam szampon firmy Bayer- Sekowet, do suchej skory, wspaniale nawilza wlos, jest bardzo wydajny, wlosy sa po nim lsniace i jedwabiste, ale nieoklapniete, ma prawie niewyczuwalny zapach, kapalam nim psa rowniez przed wystawami i zawsze w ocenie sedziowie chwalili wlos za polysk i jedwabistosc. Kosztuje ok. 30 zl.[/quote]
ten sekowet to rozni sie od sensiwetu?
kupujesz ten szampon w sklepie zlyklym, czy jakos przez internet?
bo tak patrzylm na allegro i tam tego sekowetu nie ma:/

Link to comment
Share on other sites

Ja ten szampon kupowałam zawsze u mnie w lecznicy (El-wet, W-wa), wiem, że firma Bayer produkuje kilka rodzajów szamponów i odżywek, ten o którym pisałam nazywał się Sekowet, ale może zmieniono mu nazwę, napewno miał napisane, że jest do suchej skóry, dawno go już nie kupowałam, bo jest wydajny, więc mogło się coś zmienic z tą nazwą. Super nawilża psu włos i nadaje piękny połysk, u mnie się sprawdził. A odżywka, o ile psa nie wystawiamy, to wystarczy botanical conditioner firmy All Systems, rozcienczamy ja z woda i polewamy pieska, po kilku minutach splukujemy, latwo po niej rozczesac wlos, o ile nie byl zbyt skołtuniony. Jesli wystawiamy, to polecam odżywkę PEK Yves Saint Bernard.

[quote name='Katie']ten sekowet to rozni sie od sensiwetu?
kupujesz ten szampon w sklepie zlyklym, czy jakos przez internet?
bo tak patrzylm na allegro i tam tego sekowetu nie ma:/[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Ja też stosuje Vulpesa.
Wcześniej używałyśmy Hery i 1allsystem ale byłam zawiedziona rezultatem.
Po tym drugim wystąpiło uczulenie i ogólny świąd.
Natomiast po kosmetykach Hery miałam owce. Włos się strasznie puszył i fruwał, był taki jak nitki lnu(rwący i plączący) Ogólnie do kitu.
Kołtuny mimo czesania i używania całej linii Hery były coraz gorsze i suche.
Psu w rezultacie trzeba było obciąć jedną trzecia szaty i zapuścić od nowa.
Na początek używałam szamponu R2 i odżywki R5.
Teraz włos odzyskał ładny wygląd, kołtunów brak, dobrze się czesze.
Jedyne co mnie martwiło to to że przez okres grudzień/styczeń stał się suchy. Ale hodowczyni powiedziała że może to wynikać ze zmianą pH w powietrzu, które zima jest bardzo zmienne.
Teraz przejdziemy na [FONT=trebuchet ms,arial][SIZE=2]YV2 , ale przy odżywce na razie chyba jeszcze zostaniemy.

Do tego cena jest bardzo przystępna. Mi 150ml R2 (14zł) wystarczyło na ok. 6mies.
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fibi']wiem, że firma Bayer produkuje kilka rodzajów szamponów i odżywek, ten o którym pisałam nazywał się Sekowet, ale może zmieniono mu nazwę, napewno miał napisane, że jest do suchej skóry.[/quote]
a nie to Sekowet jest do skory suchej, a Sensiwet do wrazliwej;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Witam!!![/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Jestem tu nowa i wiele już czytałam, ale trudno jakoś się połapać.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Mam pytanie, jakich powinnam używać kosmetyków dla mojej Daisy, która ma 3 miesiące. Na razie używam tylko szamponu "Gottlieb" dla szczeniaków, ale chciałam zakupić jakaś odżywkę. Jaka polecacie? I jeszcze jedno czeszę ją na sucho każdego dnia, czytałam, że nie powinno się czesać na sucho, więc co powinnam używać.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Tyle tych kosmetyków, że sama nie wiem, co zakupić?[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iza1402'][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Witam!!![/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Jestem tu nowa i wiele już czytałam, ale trudno jakoś się połapać.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Mam pytanie, jakich powinnam używać kosmetyków dla mojej Daisy, która ma 3 miesiące. Na razie używam tylko szamponu "Gottlieb" dla szczeniaków, ale chciałam zakupić jakaś odżywkę. Jaka polecacie? I jeszcze jedno czeszę ją na sucho każdego dnia, czytałam, że nie powinno się czesać na sucho, więc co powinnam używać.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Tyle tych kosmetyków, że sama nie wiem, co zakupić?[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Wczoraj jak byłam na wystawie walentynkwej yorków i jakaś pani z hodowli mnie zagadała (chyba dlatego że usłyszała że chce kupić yorka) i najpierw mówiła o pielęgnacjii a potem o swoich yorkach. To z tego co mówiła to powinnaś przd czesaniem spryskać sprayem i dopiero poczesać;)

Link to comment
Share on other sites

Szamponu o którym mówisz nie znam.
Jak mogłaś przeczytać - wymieniamy tu takie firmy jak Vulpes, Hery, 1allsystem, Iv san bernard, bio groom i inne (przejrzyj cały ten wątek). Ale musisz wiedzieć, że to co pasuje jednemu psu, niekoniecznie bedzie dobre dla drugiego. Trzeba przetestować.

Ja od lat stosowałam szampon i odżywkę firmy Iv san bernard - zielone jabłuszko. Zarówno na seterach jak i yorku sprawdzały się bardoz dobrze. Ostatnio zmieniłam odżywkę na odżywkę firmy bio groom i jestem zachwycona!

Odżywka jest konieczna! Jeśli bedziesz pieska często kąpać (1 raz w tygodniu) bez używania odżywki dobrej jakości to włos szybko zrobi sie przesuszony i łamliwy.

Jesli chodzi o czesanie, to faktycznie lepiej czesać po spryskaniu włosów specjalnym sprayem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyBell']Ja też stosuje Vulpesa.
Wcześniej używałyśmy Hery i 1allsystem ale byłam zawiedziona rezultatem.
Po tym drugim wystąpiło uczulenie i ogólny świąd.
[/quote]

Ja też używam 1allsystem szampon i odżywkę i po każdej kąpieli mój York szaleje i wyciera się o dywan jakby go cała skóra paliła. Czy zmiana szamponu zlikwidowała problem całkowicie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...