Jump to content
Dogomania

josera


alice101

Recommended Posts

[quote name='Agnes']Zdecydowanie nie light, chyba ze weterynaryjna wersja, to co innego. Jak zobaczysz, ze zacznie przybierac zmniejszyc dzienna dawke obecnej karmy + wiecej ruchu. Moja suka na poczatku bardzo ladnie schodzila z wagi w ten sposob. Problem pojawil sie dopiero po 3-4 latach[/QUOTE]

Dziękuję za rady :)
Karmę suchą i tak muszę zmienić. Purina dog chow to jednak kiepściuchna karma. Sierść się popsuła, że już o zapachu nie wspomnę :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 800
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='mala_czarna']Oj, jak spory to u nas odpada. Moja suczka raczej takie średnie lubi ;)
Pytam cały czas o joserę, bo chyba 2 tygodnie temu kupiłam w zoologu na spróbowanie troszkę i smakowała. Zdaje się, że była z łososiem ;)[/QUOTE]

Festival jest z dodatkiem lososia z tego co widzialam, chociaz w ilosci minimalnej

[quote name='paulinken']A ja się zastanawiałam nad Fitminem, ale on nie ma żadnych dodatków typu glukozamina i teraz myślę nad Joserą właśnie. Pronature też fajnie wygląda, ale jest droższy...[/QUOTE]

nie ma co sie sugerowac dodatkami na stawy w karmie, bo jest ich tak malo, ze i tak niewiele pomoga. Lepiej kupic zwykla karme i do tego dodawac preparaty na stawy oddzielnie, jesli jest taka potrzeba

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GATUSO']Fitmin jest lepszy od Pro Nature(niższa linia 1st Choice).Zdecydowanie bardziej polecam.
Natomiast jeśli Twój pies ma kłopoty ze stawami to nie oglądaj sie na ochronę stawów w karmach,tylko kup dobrej jakości wspomagacze.
Pozdrawiam[/QUOTE]

Wiesz, problemy ze stawami to może nie, ale to jest jamnik, 15,5 roku, więc myślę, że warto coś dodać, mimo że się trzyma dobrze. Czy Fitmin Senior Mini będzie dla niego dobry? Lepszy niż Josera Balance? I wtedy ten Fitmin + jakieś witaminy dla seniorów?

A na Fitminie Light bym chciała odchudzić mojego pultaska, myślisz, że da radę?

Link to comment
Share on other sites

Fitmina mielismy....ale ;) próbka medium" była całkiem smaczna i zjadliwa..wiec zdecydowałam się na Sensitive /wg. opisu też są otoczone watrobianym sosikiem/ ;) //no i porazka...tak niezjadliwej karmy to chyba dawno nie miałam...właściwie na siłę /bo nie miały innego wyjścia/ i dodatkami w ilościach dość znacznych ;) zmęczyły worek... natomiast ta Joserę z jagnięcina i ziemniaczkami wchłaniaja jak przysmaczki ;) czyli im smakuje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Jak dla mnie marny sklad, zaczynajacy sie od zboz i w zasadzie niewiadomo ile jest maczki, bo przeciez nie 100% skoro wszystkich skladnikow powinno byc 100% wiec producent zaszalal ;)[/QUOTE]

To nie wiem juz, może ta? :roll:
Zdaje się, że to o tej mówiłam (zawiera łososia, ale mało). A może po prostu zapytam tak: karma dla wysterylizowanej suni, lat ok. 5 lub 6 (albo 6 lub 7), średnio aktywnej, mającej duży apetyt (jest w stanie zjeść wszystko, i w każdej ilości). Tak jak wspominałam wcześniej - zepsułam jej sierść karmą Dog Chow. Fatalnie się przetłuszcza teraz.

Link to comment
Share on other sites

Na mojej Josera sie nie sprawdzila wiec z tej karmy nic nie doradze ;) Pisalam wczesniej, ze Josera z lososiem to Festival. Sama jestem na etapie poszukian odpowiedniej karmy dla swojej suki :) Z innych moze Britc Care? Ale nie chce tu pisac o innych firmach, bo sie balagan porobi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']

Na mojej Josera sie nie sprawdzila wiec z tej karmy nic nie doradze ;) Pisalam wczesniej, ze Josera z lososiem to Festival. Sama jestem na etapie poszukian odpowiedniej karmy dla swojej suki :) Z innych moze Britc Care? Ale nie chce tu pisac o innych firmach, bo sie balagan porobi[/QUOTE]

Ok, zaraz zerknę :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Witam
Chcemy zamowić Josere Optiness czy macie dobre opinie o niej. Mam nadzieje ze psu posmakuje.
Suczka jest po sterylce i nie chce aby uytla a ta ma 12% tluszczu i 22% bialka, mam nadzieje ze bedzie ok
Teraz je bosh light figura ok ale podjada na dworze.... wiec kaganiec potrzebny i siersc tez sie gorsza zrobiła
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Optiness ma duze kulki, nie każdy pies takie lubi...Ja przetestowałam juz każdy rodzaj Josery na Goldenie i małej, terietowanej suni-najlepiej sie sprawdził SensiPlus. Sunia jest po sterylce, nie tyje, dostaje 75-100 gram dziennie w zależności od aktywności w ciągu dnia (waży 4,2 kg)

Dla mnie najlepsza na swiecie jest karma Happy Dog (super premium) i Purina Pro Plan Sensitive, ale ze wzgledów finansowych-musiałam zbastowac, chociaz kupuje im raz na jakiś czas:)
No ale nie o tym wątek;)

Ja jestem z Josery bardzo zadowolona i moje psiaki również;)

Link to comment
Share on other sites

zamówiliśmy josere optiness zobaczymy jak bedzie smakowac, mam nadzieje ze poprawi sie siersc bo sypie sie paskudnie i taka matowa jest...
A co do dawkowania, to Kenzo duzo dajesz, ja mojemu psu co wazy 19kg daje 100-150g, josery bede dawac 150g mysle suka po sterylce nie chce aby utyła.
jutro ma byc zobaczymy

Link to comment
Share on other sites

po roku znów do Josery wróciłam z psami. Nie wiem na jak długo, zalezy od psów i finansów. Zjadly ze smakiem. Na razie sensacji żadnych w żołądkach. Testuję z nimi tylko emotion, niżej już nie chcę, bo mi zwracały - nie na Joserze, ale wolę dmuchac na zimne. Zadna to oszczędność jak kupię taniej gorszej marki a potem tylko mam problem co z tym zrobić i kogo uszczęśliwić.
A co dla mnie jest też ważne - zasmakowało mojemu kotu - pierwszy raz zamówiłam mu tam suche. Uff.... Bo wybredna wredota perska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myxa86']zamówiliśmy josere optiness zobaczymy jak bedzie smakowac, mam nadzieje ze poprawi sie siersc bo sypie sie paskudnie i taka matowa jest...
A co do dawkowania, to Kenzo duzo dajesz, ja mojemu psu co wazy 19kg daje 100-150g, josery bede dawac 150g mysle suka po sterylce nie chce aby utyła.
jutro ma byc zobaczymy[/QUOTE]

Przy karmie Optiness dawkowanie dla psa 20 kilo to 210-270 gram...ja nie daje duzo-daje w sam raz;) My jesteśmy na Sensi Plus-dla Misi dawka to 80-100gram, dla Kenzika niespełna 400 gram...one dostaja jesc 2 razy dziennie, Miłka po 40-50 gram /2 razy dziennie, Kenzo 180/200 gram/2 razy dziennie. Nie karmie ich niczym innym, przysmaki dostaja sporadycznie, jak dodaje do karmy miesko, automatycznie zmniejszam suche...zaden z moich psiaków nie przytył nawet grama od roku...Ważymy sie regularnie...Dbam o ich wage, bo raz, ze nie chce Kenika narażać na chorobe stawów, a dwa, ze Miłcia po sterylce ponad rok.

Jest naprawde super!!
Dodam, ze maja mnóstwo ruchu-conajmniej 3 godziny dziennie wolnego biegania po łąkach.Bywa, ze mniej, ale rzadko.
Tobie na siersc bym polecała cos z rybka;)

Jak ty karmisz tego psiaka Kochana?100/150 gram na dobe? i nic wiecej? Mnie sie wydaje, ze to bardzo malutko;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...