Jump to content
Dogomania

josera


alice101

Recommended Posts

Moje w ogóle raczej żadnej karmy nie chcą jeść...
Starszy z ręki czasem poskubie parę "kulek", a młodszy suchej w ogóle nie... chyba że zalaną rosołem i namoczoną...
Ehhh - tak to jest jak się piesy rozpuści - gotowane jedzonko i mięcho (na zmianę drób, wołowina, strusina, czasem wieprzowina) no i wszystkie warzywka: marchewka, pietruszka, seler, kalafior, brokuł, burak.
No i pańcia gotuje co drugi dzień wielki gar dla piesów.
Josera Festival Taresikowi z rosołkiem nawet o dziwo smakuje - jako jedyna.

[B]papillonek[/B] i nie wiesz nawet ja jak Tobie zazdroszczę jedzącego psa...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 800
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Próbowaliśmy... w Będzinie na wystawie chyba 2 lata temu dawali próbki - dostałam 4 kostki - skończyło się zapaleniem jelita grubego, okropnymi krwistymi biegunkami i antybiotykami przez 2 tygodnie...
Przypuszczam,że są tam kości mielone, które "poorały" Taresowi jelita...
Ja też daję surowe mięcho i nigdy po surowym, które ja daję nie było biegunek.

Link to comment
Share on other sites

oj to niedobrze, faktycznie masz spore problemy zywieniowe z piechami.... nie zazdroszcze :(
u mnie moje piesy same sobie lapia jedzenie jak jakies wejdzie na podworko (czyli sasiedzkie kury)...
na joserze jak byly to bylo ok (festiwal), kot tez probowal tej karmy i ok, choc wolal dla malych psow bardziej, ale wrocilam do surowego. tylko ja nie karmie tym co dostalas, bo nie moja polka finansowa.... :(

Link to comment
Share on other sites

Stary to raczej wszystkożerny - chociaż musi byc bardzo głodny, żeby zjeść
A mały to nauczony jeść miksowanych papek u hodowców i mimo, że już 8 lat skończył to nadal nie wie do czego służą zęby w czasie jedzenia - wszystko musi byc mięciusie no i przede wszystkim ciepłe.
Z resztą większość walijczyków taka jest do jedzenia...

Link to comment
Share on other sites

ja swoje maluchy wychowywalam bardzo pancernie. jak skonczyly 2 tygonie to dostaly pierwsze surowe miecho (zmielona indyczyna) potem stopniowo wprowadzalam rowniez mielone gnaty. dostawaly rowniez josere dla maluchow, musialy wiec gryzc jedzenie juz praktycznie od poczatku. mam nadzieje ze nie sprawiaja klopotow swoim wlascicielom :)

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[B],,papillonek[/B] i nie wiesz nawet ja jak Tobie zazdroszczę jedzącego psa... ''
Niejedzenie to problem???w takim razie chciałabym miec taki problem!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']ja też gotuje wieczorem najczęściej,a rano chrupki...ale jeśliby mi psinka chrupkow nie jadła porciowałabym i odgrzewała.[/QUOTE]


Ja właśnie dostany za bisa juniorow worek RC oddałam bo nie dam psu tego czegoś. To już bym wolała worek Pedigree dostać :P BHT mnie dość zniechęca do karmy, podobnie jak różne dziwne składniki. A co do Josery, przymierzam się do zakupu małego worka na próbę jak już dzika dzida zje TOTWa z bizonem. Nie wiem tylko który Kids czy Family, które bardziej tłuste i pachnące?? Igor którąś jadł a nie wiem którą, dostaliśmy jako próbki i teraz sama nie wiem, która to mu tak smakowała.

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

family jest do 8 miesiąca życia dla psów małych ras ,a kids dla dużych ras,Łatwo poznac [B]Family[/B] kuleczki [B]kids [/B]kokardki :)
A co do tego pedigree nie wiem czy to był sarkazm,czy żart,ale royal jakby na niego nie patrzec jest o iebo leprzy od josery :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']A co do tego pedigree nie wiem czy to był sarkazm,czy żart,[B]ale royal jakby na niego nie patrzec jest o iebo leprzy od josery :P[/B][/QUOTE]

Przeciez kilka postow wyzej byla na ten temat dyskusja, a Ty nadal swoje:roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Czy ja wiem:
Skład royala (maxi adult):
Kukurydza, suszone mięso drobiowe, mąka kukurydziana, tłuszcze zwierzęce, suszone białka wieprzowe, gluten kukurydziany, hydrolizowane białka zwierzęce, pulpa buraczana, sole mineralne, tran, olej sojowy, drożdże, proszek jajeczny, hydrolizowane skorupiaki (bogate w glukozaminę), tauryna, hydrolizowana chrząstka (bogata w chondroitynę).

Skład josery (festival):
[FONT=Verdana]mączka z mięsa drobiowego, ryż (min. 15 %), kukurydza, tłuszcz drobiowy, mączka z łososia (min. 6%), włókno buraczane, drożdże, substancje mineralne, mączka z cykorii, mączka z małży.[/FONT]

Royala owszem wybrałabym, ale gdybym miała świnię ;) Za kukurydzę nie będę tyle płacić :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']family jest do 8 miesiąca życia dla psów małych ras ,a kids dla dużych ras,Łatwo poznac [B]Family[/B] kuleczki [B]kids [/B]kokardki :)
A co do tego pedigree nie wiem czy to był sarkazm,czy żart,ale royal jakby na niego nie patrzec jest o iebo leprzy od josery :P[/QUOTE]




Buahahaha!!!!! Dobre sobie!!! Lepszą to maja reklamę, gadżety, sponsoring wystaw, i takie tam bajery.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Na innym forum podawane przez producenta około 30-40 % składu. A RC to syf. Poza tym, producenci podaja składniki po kolei, zaczynając od tego, którego w karmie jest najwięcej.[/QUOTE]

Mi tego tlumaczyc nie musisz, bo analizuje sklad kazdej karmy ktora kupuje suce ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

Bura,czy jak Ci tam...Mojemu psu josera family po prostu nie smakuje ,a nie będę w psa niczego wmuszac i nie powiesz mi ,że royal to zła karma...chociaż i tak chce ją zmienic ze względu na cenę i to ,że mój psiak już z niej wyrósł.Może właśnie na joserę festival,albo na orjiena (nie wiem jak to się piszę),albo właśnie f4d,zobaczymy ,która nie okaże się bleeee...pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek'][B]Bura,czy jak Ci tam[/B]...Mojemu psu josera family po prostu nie smakuje ,a nie będę w psa niczego wmuszac i nie powiesz mi ,że royal to zła karma...chociaż i tak chce ją zmienic ze względu na cenę i to ,że mój psiak już z niej wyrósł.Może właśnie na joserę festival,albo na orjiena (nie wiem jak to się piszę),albo właśnie f4d,zobaczymy ,która nie okaże się bleeee...pozdrawiam :)[/QUOTE]

Z tym stwierdzeniem "czy jak Ci tam" to moglas sobie zdecydowanie darowac:roll:
Skoro Twojemu psu nie smakuje Josera to nie oznacza, ze RC jest lepsza karma, bo jak sie ma piernik do wiatraka? Dziecku smakuje bardziej czekolada niz warzywo to co...czekolada lepsza i tym mamy karmic dzieci?

Royal to karma, ktora nie zachwyca, zamiast gdybac zobacz wreszczie na sklad.

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

do was też nic nie dociera i jakos nie nażekam i bez przerwy się powtarzacie !Popatrzcie na dyskusję kilka stron dalej!,,...że niewiele do tego człowieka dociera."To też moblaś sobie darowac.,,Poczytaj skład i wtedy się wypowiadaj an nie pisz tego samego pytania na stu tematach.''Skład czytałam niejednokrotnie i jeśli psu karma służy ,czyli nie ma biegunek,ani nie wymiotuje,ma lsniącą sierśc i żadnych kłopotów zdrowotnych to po cholerkę ją zmieniac i robic psu mętlik w żołaądku?Chyba,ze jak w moim przypadku pies z niej wyrósł i wiele osób karmi psa royalem ,a do mnie się czepiacie...i co z tego,że ma 30%mięsa???Nie karmię psa samymi chrupkami ,więc białka na pewno mu nie brakuje :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...