Jump to content
Dogomania

josera


alice101

Recommended Posts

Szczerze to nie wiem jak u Twoich psów , moim zawsze białka mało ;)
na moją Lalkę nie działają wersje light , żadnej firmy ... dopiero po odchudzeniu RC obeisty , dostaje karmy typu light .. znaczy z domieszką HE 4800 :) bo jednak z czegoś energia musi się narodzić .. bo jak mało białka , to Lalka śpi na stojąco ;)
[IMG]http://www.qtl.co.il/img/copy.png[/IMG][URL="http://www.google.com/search?q=a%20josery%20high%20energy%20,%20nie%20jest%20jako%C5%9B%20szczeg%C3%B3lnie%20bia%C5%82kowa."][IMG]http://www.google.com/favicon.ico[/IMG][/URL][IMG]http://www.qtl.co.il/img/trans.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 800
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

my skonczylismy wlasnie worek high energy
psy jadly chetnie az do polowy worka, potem juz z przymusu
wszystko okey , psy trzymaja wage
narazie zrobilismy worek przerwy (probujemy eukanube dla psow aktywnych) i sprobujemy pozniej festivala

Link to comment
Share on other sites

Widziałam zdjęcie Lalki po odchudzeniu - wygląda świetnie :). Ale RC u Hexy nie przechodzi - biegunka i paskudna sierść :shake:. Boję się eksperymentów u niej ale na Brit Care mi nie schudnie nawet przy zmniejszeniu dawki, głodzenie jej nie ma sensu bo będzie szukała na własną łapę czegokolwiek i będzie kradła nawet surowe kotlety czy nie otwarte chipsy :roll:. Chyba będzie trzeba pójść na kompromis i kupić to co będzie pasowało młodej a Hexi gotować warzywa i dodawać do karmy codziennie.. Albo Hexolinie kupić coś z większym dawkowaniem żeby zapchać żołądek i dawać mniej niż na opakowaniu podane.. U niej karmy z dawkowaniem poniżej 220 - 240 gr nie przechodzą bo chodzi wiecznie głodna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Widziałam zdjęcie Lalki po odchudzeniu - wygląda świetnie :). Ale RC u Hexy nie przechodzi - biegunka i paskudna sierść :shake:. Boję się eksperymentów u niej ale na Brit Care mi nie schudnie nawet przy zmniejszeniu dawki, głodzenie jej nie ma sensu bo będzie szukała na własną łapę czegokolwiek i będzie kradła nawet surowe kotlety czy nie otwarte chipsy :roll:. Chyba będzie trzeba pójść na kompromis i kupić to co będzie pasowało młodej a Hexi gotować warzywa i dodawać do karmy codziennie.. Albo Hexolinie kupić coś z większym dawkowaniem żeby zapchać żołądek i dawać mniej niż na opakowaniu podane.. U niej karmy z dawkowaniem poniżej 220 - 240 gr nie przechodzą bo chodzi wiecznie głodna.[/QUOTE]
A nie myślałaś o Koebersie? Jak namoczysz to zrobi się więcej żarcia, więc suka powinna się napchać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']A nie myślałaś o Koebersie? Jak namoczysz to zrobi się więcej żarcia, więc suka powinna się napchać ;-)[/QUOTE]
Nie będzie miał kto tego zalewać albo psy ześwirują zanim namoknie :roll:.
Zamówiłam przedwczoraj Festivala, bo BC nam wystarczy do poniedziałku/wtorku rano a sprzedający sobie w kulki poleciał i nie ma z nim kontaktu :angryy:. Będę zamawiać u tych co już chociaż z raz zamawiałam inne karmy bo mi Hexa z głodu padnie, zachciało mi się eksperymentów...

Link to comment
Share on other sites

festiwala też możesz namoczyć.
Ja zawsze karmy dla psów testuję na kocie - wybredna bestia, pers ze Lwowa. Joserę przetrawił bez problemów. Zwłaszcza smakowala mu ta dla malych ras - dostaliśmy jako próbkę, bo ja mam duże psy. Zastanawiam się nad zakupem czegoś dla kota. Bo moje psy surowym mięchem są karmione, czasem tylko jakieś suche (wlaśnie Josera czasami).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']A nie myślałaś o Koebersie? Jak namoczysz to zrobi się więcej żarcia, więc suka powinna się napchać ;)[/QUOTE]
eee a wcale że nie :) testowałam Kobersa , namaczałam - Lalka chodziła wiecznie głodna po tym ..
festial josery , już się lepiej sprawdza :)

zdecydowanie lepiej utrzeć warzywa , typu marchew , jabłka , buraki i tym psa "dopchać"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']zdecydowanie lepiej utrzeć warzywa , typu marchew , jabłka , buraki i tym psa "dopchać" [/QUOTE]
Ziemniaków gar ugotuję i niech się napycha :evil_lol:.
Już warzywa dzisiaj kupiłam, a karmy ni widu ni słychu :angryy:.
A Festivala ile trzeba moczyć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*'] Ale RC u Hexy nie przechodzi - biegunka i paskudna sierść :shake:. .[/QUOTE]
moja Hexi [U]tylko na RC sensitivity albo Joserze SensiPlus nie ma biegunki i wymiotów
[/U]Rc nie chce jeść bo nie lubi, w związku z tym od roku je Joserę i wszystko jest ok
polecam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajula']moja Hexi [U]tylko na RC sensitivity albo Joserze SensiPlus nie ma biegunki i wymiotów
[/U]Rc nie chce jeść bo nie lubi, w związku z tym od roku je Joserę i wszystko jest ok
polecam :smile:[/QUOTE]RC 2 czy 3 rodzaje próbowałam (w tym jakiś dla alergików bo Ares alergik) i żaden nie przeszedł. A moja Hexolina jest wszystkożerna i rzadko ma jakieś wielkie rewolucje żołądkowe ;).
Od poniedziałku będzie jadła Joserę i zobaczymy... Zawsze możemy wrócić do BC jak się sierść posypie, a karma i tak się nie zmarnuje bo młodej się wciśnie :lol: (od taty wszystko zje, bo on ma dar przekonywania w postaci szynki, pasztetu, itp. a ja taka dobra nie jestem).

Link to comment
Share on other sites

moje psy jedzą to samo, bo jak Hexi jadła RC (której nie cierpi) a Gacek coś innego, to nie dało się upilnować, żeby mu nie wyżerała,
oba moje psy są duże i zjadają 15 kg worek karmy na miesiąc, z RC dla alergików bankrutowałam, no ale czego się nie robi dla ukochanych aniołków ;)
rok temu dostałam przypadkiem worek Josery dla alergików, spróbowałam z nieufnością, ale okazało się bardzo ok.
smakuje, kupy ok, brak śmierdzących bąków, sierść ok, i cena bardzo ok :)

Link to comment
Share on other sites

U mnie wyżerania nie ma, bo młoda jako niejadek by oddawała wszystko Hexi, więc na czas jedzenia jest zamykana i wyłazi dopiero jak wszystko zje ;).
U nas najważniejsza jest ta sierść. Wzięłam Festivala ze względu na dodatek ryby, jak się sprawdzi to później Sensiplus spróbujemy i zdecydujemy która lepsza. Na BC Hexa za bardzo tyje mimo że rusza się tyle samo co wcześniej jak ją wcześniej zostawiałam rodzicom..

Link to comment
Share on other sites

Hexa na pewno na jagnięcinę ma alergię, co do drobiu nie mam pewności bo nie po każdej karmie miała łupież. Młoda może jeść wszystkie rodzaje mięcha, z kudłami ma problem tylko jak nic nie je, więc w razie problemów Hexy ona będzie dojadała karmy ;). Ta kaczka mnie kusi od początku, ale dodatek ryby w Festivalu przeważył...

Link to comment
Share on other sites

Ja Joserą karmię dłuższy czas briardy i jestem zadowolona -włos ładny ,kupy o.k i nawet dość chętnie jedzona co przy moim niejadku jest dość istotne .Lhasa apso niestey od jakiegoś czasu mam na RC -z błękitkiem i tapioką ze względu na uczulenie -narazie efektów nie widać a po kieszeni bije
Tak jak pisałam Josera O.K. -dlatego tak jak co niektórzy zostałam dystrybutorem

Gdyby ktoś potrzebował karmę to piszcie na [email][email protected][/email]
Jestem z Ustronia/Śląsk

Link to comment
Share on other sites

Radziłabym Ci zacząć od Family [URL]http://www.animals-shop.pl/index.php?p35,josera-emotion-family-2kg-dla-suk-w-ciazy-i-szczeniakow[/URL]. Ma małe granulki i spokojnie piesek może być jeszcze na takiej karmie. Kids ma już większe granulki. Może nie są ogromne, ale też nie malutkie. Ja swojego szczeniaka początkowo karmiłam właśnie Family mimo tego, że rasa większa niż pekińczyk :)

pozdrawiam
Gosia
[URL="http://www.animals-shop.pl/"]http://www.animals-shop.pl[/URL]
[URL]http://www.pitbull-shop.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja też szukam dystrybutora na terenie woj. mazowieckiego. Jestem z okolic Grodziska Mazowieckiego. Karmy zawsze zamawiam sporo, bo mam 4 psy swoje, a zamawiam jeszcze dla 4 psów dodatkowo (3 psy mamy, 1 siostry).

Kupiłam 3 tygodnie temu acanę i zonk. Mój Ares wszystko ok, a Demon strasznie traci włos. Po co ja zmieniałam... Cóż człowiek uczy się na własnych błędach. Wrócimy do josery festival.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia i Ares']

Kupiłam 3 tygodnie temu acanę i zonk. Mój Ares wszystko ok, a Demon strasznie traci włos. Po co ja zmieniałam... Cóż człowiek uczy się na własnych błędach. Wrócimy do josery festival.[/QUOTE]

Zwróć też uwagę, ze często psy w okresie dojrzewania mają problemy skórne, więc u 10-miesięcznego samca, niekoniecznie musi to być kwestia karmy. Zwłaszcz, że 3 tygodnie żarcia karmy, to trochę krótko na "straszne tracenie włosa".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Zwróć też uwagę, ze często psy w okresie dojrzewania mają problemy skórne, więc u 10-miesięcznego samca, niekoniecznie musi to być kwestia karmy. Zwłaszcz, że 3 tygodnie żarcia karmy, to trochę krótko na "straszne tracenie włosa".[/QUOTE]

Chyba masz racje. Ares swego czasu też tracił sierść, mniej, ale tracił. Demon w dodatku trochę schudł. Trochę mnie to martwi. Cóż najlepiej pojechać do weta i zrobić badania. Może to coś wyjaśni...

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[INDENT]Moje chłopaki są na joserze kids (młody) i high energy (dorosły). I nieprawdą jest, że josera jest gorsza niż royal, tym bardziej teraz.
hahahahahahahahahahah :) śmieszny jesteś royal jest przynajmniej 100 razy lepszy i smaczniejszy.Porozmawiaj z kims kto się na tym zna ,a na pewno powie Ci ,że josera jest to karma średniej klasy ,a dopiero potem się wypowiadaj!!!!!!!
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia i Ares']Chyba masz racje. Ares swego czasu też tracił sierść, mniej, ale tracił. Demon w dodatku trochę schudł. Trochę mnie to martwi. Cóż najlepiej pojechać do weta i zrobić badania. Może to coś wyjaśni...[/QUOTE]
Najlepiej to sprawdzić. A na sierść i skórę, o ile nie ma schorzeń bakteryjnych, ale właśnie na poprawę stanu skóry, ograniczenie linienia itd, polecam olej lniany. Ja kupuje w aptece ten Budwigowy, za 0,5 l. ok. 25 zł... olej ma termin ważność 2 miesiące i trzeba trzymać w lodówce, dlatego nie kupuje większego opakowania, bo 1 l są jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wróciłam od weterynarza. Munio miał pobraną krew na badania. Wyniki najprawdopodobniej jutro, najpóźniej w poniedziałek. Weterynarz mnie uspokajał,że to raczej związane z dojrzewaniem. A jaką ilośc dajesz oleju lnianego? Mój psiak waży 35 kg. Dzięki za pomoc. Jak będe jechać do pracy to wstąpie do apteki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...