Jump to content
Dogomania

josera


alice101

Recommended Posts

My już jesteśmy w połowie 2 worka Josery. Najpierw była Festival, teraz High Energy.
Co do pierwszej nie miałam żadnych zastrzeżeń, rewelacyjna. Chciałam jednak troszkę bardziej energetyczną karmę bo zaczynałyśmy rowerykiem śmigać.
High Energy też dość dobrze się sprawdza, smakuje suńce co prawda mniej niż Festival, ale kupy, kondycja - ok ;) I jeden minus tej karmy to to, że ma małe granulki i psicy zaczął się bardziej kamień osadzać. Niedawno niestety zauważyłam, że sierść jej się pogorszyła :( Zrobiła się bardziej matowa, trochę łupieżu się pojawiło. Może to spowodowane jest okresem jej linienia, strasznie teraz kłaki gubi, ale nigdy przy tym nie miała łupieżu. Drugą opcja jest to, że w zeszłym tygodniu dostała troszkę saszetki Pedigree z paczuszki dla maluszka. Normalnie nie podaje jej marketowych karm, ale tak wsuwała, że żal mi było jej zabierać i wydawać. Myślałam, że nic jej nie będzie, bo dostawała tylko po ~50g na posiłek (~130g suchej karmy), zjadła łącznie 4 saszetki po 100g.
Nie wiem teraz czy przeczekać ten okres i czekać aż sierść się poprawi, czy może zadziałać jakimiś witaminkami. Jeśli tak to co polecacie?
W tygodniu kupię olej z pestek winogron lub oliwę z oliwek.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 800
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

my jestemy w trakcie worka High Energy.
suka nie chce jesc , zjadla z 3 kg a powinna conajmniej 5kg juz , nie smakuje jej , schudla mi , ale energie ma , siersc okey , uczulenia brak , koopy tez okey
po pzreczytaniu watku otowrzylam worek maly festivala, podalam dzis pierwszy raz zalany z sosikeim , sosik wylizany , karma lezy nie tknieta
no coz..
cos jej nie smakuje josera
jakos te 11kg przemeczymy

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem gdzie można taniej, ja kupuje we Wroclawiu od dystrybutora, i mam dobra cene i dowóz super szybki.
Moje suki też od 2 miechów na Josera High Energy, i jestem bardzo zadowolona. Obie musiały pochudnąc, więc im dawki troche obciełam, ale super się czuja -energii mnóstwo, sierśc elegancka, kupy malenkie, zbite... za takie pieniadze, to jedna z fajniejszych karm na rynku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Nie wiem gdzie można taniej, ja kupuje we Wroclawiu od dystrybutora, i mam dobra cene i dowóz super szybki.
Moje suki też od 2 miechów na Josera High Energy, i jestem bardzo zadowolona. Obie musiały pochudnąc, więc im dawki troche obciełam, ale super się czuja -energii mnóstwo, sierśc elegancka, kupy malenkie, zbite... za takie pieniadze, to jedna z fajniejszych karm na rynku.[/QUOTE]


mozesz podac jakis namiar na dystrybutora? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Polecam się jeśli chodzi o dystrybucje. Jestem z Rybnika i np do Żywca mam 92km. Sprzedaję po niższych cenach niż na allegro, ale żeby opłacało mi się do Żywca dojechać to musielibyście wziąć ze 3 worki. Chyba, że ktoś by był bliżej, tak do 50km od Rybnika to możemy się umówić i mogę dostarczyć powiedzmy 2 worki. Np Festival 15kg w cenie 140zł (plus różne gratisy oczywiście).
W razie czego to moje namiary: Bartosz Kozubski, ul. Raciborska 37/3, 44-200 Rybnik. Tel. 502 045 211, [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Talia'] I jeden minus tej karmy to to, że ma małe granulki i psicy zaczął się bardziej kamień osadzać. Niedawno niestety zauważyłam, że sierść jej się pogorszyła :( Zrobiła się bardziej matowa, trochę łupieżu się pojawiło. Może to spowodowane jest okresem jej linienia, strasznie teraz kłaki gubi, ale nigdy przy tym nie miała łupieżu..[/QUOTE]

Karmy high energy chrakteryzują się dużą zawartością białka, której niestety niektóre psy nie tolerują. Właśnie przy zbyt dużej zawartości białka w karmie mogą pojawić się takie objawy jak: nadmierne linienie, matowienie, a nawet łupież. My coś takiego przeszliśmy na Royal Canin bodajże 3000, w ciągu tygodnia z psa się zaczęło sypać, od razu wróciłam do poprzedniej karmy i problem ustąpił. Dla nas taką graniczna zawartością białka w karmie jest 26%, więc ja bym spróbowała wrócić do karm, np. rybnych bądź z jagnięciną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madmax']Karmy high energy chrakteryzują się dużą zawartością białka, której niestety niektóre psy nie tolerują. Właśnie przy zbyt dużej zawartości białka w karmie mogą pojawić się takie objawy jak: nadmierne linienie, matowienie, a nawet łupież. My coś takiego przeszliśmy na Royal Canin bodajże 3000, w ciągu tygodnia z psa się zaczęło sypać, od razu wróciłam do poprzedniej karmy i problem ustąpił. Dla nas taką graniczna zawartością białka w karmie jest 26%, więc ja bym spróbowała wrócić do karm, np. rybnych bądź z jagnięciną.[/QUOTE]
Dzięki bardzo. Teraz już sierść jest trochę lepsza, mniej wypada. Wtedy mocno liniała i może stąd był łupież.
Następny worek mamy Sensiplus, zobaczymy czy będzie jeszcze lepiej. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Josera Rybnik']Polecam się jeśli chodzi o dystrybucje. Jestem z Rybnika i np do Żywca mam 92km. Sprzedaję po niższych cenach niż na allegro, ale żeby opłacało mi się do Żywca dojechać to musielibyście wziąć ze 3 worki. Chyba, że ktoś by był bliżej, tak do 50km od Rybnika to możemy się umówić i mogę dostarczyć powiedzmy 2 worki. Np Festival 15kg w cenie 140zł (plus różne gratisy oczywiście).
W razie czego to moje namiary: Bartosz Kozubski, ul. Raciborska 37/3, 44-200 Rybnik. Tel. 502 045 211, [email][email protected][/email][/QUOTE]

zaznaczam na przyszłość , bo teraz robiliśmy zmianę z Josery na PPP z rybką ( mój pies tak ma że co kilka worków zmiana ) po skończeniu 18 kg PPP zgłosimy się po Joserę

Link to comment
Share on other sites

zjedlismy 7 worków Josera SensiPlus i 6 worków Josera Balance :) psy zadowolone, nie ma kręcenia nosem na karmę. Do tego Młody wrażliwiec i problemami skórnymi miedzy poduszkami na łapach (alergia) pieknie wyleczone, sierść błyszcząca, że się można przejrzeć koo mało i łatwe do zebrania :) natomiast starszy (6-letni) otyły wnętr, powoli chudnie do tego nie stracił energii do zabawy dodam, ze trenujemy agility, koo małe łatwe to zebrania, sierść błyszcząca u psa szorstkowłosego do tego żadnych absolutnie problemów żołądkowych czy przy zmianie na karmę firmy josera nie było a zmieniana była gwałtownie. Od czasu do czasu dostaję próbki innych rodzajów karm więc na FESTIVAL smakosz kręci nosem starszy łakomczuch wciągnie wszystko jak odkurzacz ;) OPTINESS mogłaby zostać zaakceptowana z linii profi Josera Master komplatnie nam nie pasuje przy próbie podania psy zdawały się mówić : Co Ty chcesz nam wcisnąć?? Sama to sobie jedz"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ela.g19']zjedlismy 7 worków Josera SensiPlus i 6 worków Josera Balance :) psy zadowolone, nie ma kręcenia nosem na karmę. Do tego Młody wrażliwiec i problemami skórnymi miedzy poduszkami na łapach (alergia) pieknie wyleczone, sierść błyszcząca, że się można przejrzeć koo mało i łatwe do zebrania :) natomiast starszy (6-letni) otyły wnętr, powoli chudnie do tego nie stracił energii do zabawy dodam, ze trenujemy agility, koo małe łatwe to zebrania, sierść błyszcząca u psa szorstkowłosego do tego żadnych absolutnie problemów żołądkowych czy przy zmianie na karmę firmy josera nie było a zmieniana była gwałtownie. Od czasu do czasu dostaję próbki innych rodzajów karm więc na FESTIVAL smakosz kręci nosem starszy łakomczuch wciągnie wszystko jak odkurzacz ;) OPTINESS mogłaby zostać zaakceptowana z linii profi Josera Master komplatnie nam nie pasuje przy próbie podania psy zdawały się mówić : Co Ty chcesz nam wcisnąć?? Sama to sobie jedz"[/QUOTE]

którą karmę dawałaś temu puszystemu ??

Link to comment
Share on other sites

Balance. Efekty nie są powalające ale powoli opada nam waga :P Długo zbieraliśmy tłuszczyk, więc trochę potrwa zanim go zgubimy. Zapraszam do galerii [url]www.chomikuj.pl/elchien[/url] galeria->piesy te łaciate prawie wyżły są moje:)

Link to comment
Share on other sites

dodam jeszcze, że czasem jest tak, że dostawca nie dowiezie na czas karmy i młody chwilę 1-2 posiłki je balance. Muszę wtedy dokładać smaczków, żeby poszło. Ale jak tylko wyczuje nosem "swoją" karmę w misce to ją dosłownie pochłania :) wood był w zeszłym roku.. w tym raczej nie dotrę ze względu na psa... ale trudno :) czego się dla takich słodziaków nie zrobi??;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ela.g19']dodam jeszcze, że czasem jest tak, że dostawca nie dowiezie na czas karmy i młody chwilę 1-2 posiłki je balance. Muszę wtedy dokładać smaczków, żeby poszło. Ale jak tylko wyczuje nosem "swoją" karmę w misce to ją dosłownie pochłania :) wood był w zeszłym roku.. w tym raczej nie dotrę ze względu na psa... ale trudno :) czego się dla takich słodziaków nie zrobi??;)[/QUOTE]
a ja teraz karmię trzy sztuki ( 3v boksery ;), każdy karmiony inną Joserą, mamy na tapecie kidsa, balance i festivala. Młody ( 4-mce ) wcina kidsa, ale bardziej smakuje mu festival :D z miski starszego wujka, suczka- no cóż, jak to kobieta na diecie , wcina balance i ... lubi, ale festivala bardziej ;)
A najstarszy pies ( już 7 lat) ... zje wszystko , chociaż kompletnie nie smakował mu family.
Brałam czasem na spacer w ramach smakołyków to patrzył na mnie jak na ufo... ale do czasu. Po chyba dwóch tygodniach pierwszy otwierał paszczę :D

pozdrawiam i polecam nasz sklepik ;) [URL]http://www.pitbull-shop.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

ja chyba zrobiłam błąd co do tej karmy.Ztego co wiem to jest to karma średniej jakości a ja mojej suni dałam royala i teraz za nic nie zje josery,chyba że ją przegłodzę...,ale ona jest malutka więc ja i royalem wykarmię :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Josera Rybnik']Moje chłopaki są na joserze kids (młody) i high energy (dorosły). I nieprawdą jest, że josera jest gorsza niż royal, tym bardziej teraz.[/QUOTE]

czy mogę sie z tobą skontaktować w sprawie próbek ??
Ozzy jadł Festivala, teraz ma zmienione na PPP z łososiem , chciałabym spróbować [FONT=Arial][B]Pure Lamb&Rice [/B] , Optiness , SensiPlus, Balance [/FONT]
dla psa 6 letniego , kastrowanego amstaffa
Jestem z Rybnika

Link to comment
Share on other sites

Podjęłam decyzję, że spróbuję Josery teraz, ale mam problem jaką wziąć żeby obydwu kundlom podawać :roll:. Hexa musi trochę schudnąć a młoda musi przytyć, więc Balance i High energy odpadają. Hexa po jagnięcinie ma łupież i wypadają jej kudły, więc zostaje nam Festival i Sensiplus. No i się nie mogę zdecydować :roll:. Która będzie lepsza? Chyba że zrobię wyliczankę i wezmę tą na którą wypadnie :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Podjęłam decyzję, że spróbuję Josery teraz, ale mam problem jaką wziąć żeby obydwu kundlom podawać :roll:. Hexa musi trochę schudnąć a młoda musi przytyć, więc Balance i High energy odpadają. Hexa po jagnięcinie ma łupież i wypadają jej kudły, więc zostaje nam Festival i Sensiplus. No i się nie mogę zdecydować :roll:. Która będzie lepsza? Chyba że zrobię wyliczankę i wezmę tą na którą wypadnie :lol:.[/QUOTE]
to tak trochę ciężko , by na jednym ogniu dwie pieczenie ;)
bo pies który ma przytyć , powinien dostawać karmę bardziej kaloryczną , no i na odwrót.
a kompromis , to właśnie może być high energy :) dla grubasa głodowe dawki , przy tym dostanie sporo białka , z którego będzie czerpać energię i nie zaśnie ... no a dodatkowa dawka dla chuderlaka , pomoże zaokrąglić braki ....

Link to comment
Share on other sites

A nie będzie za dużo białka? Ruch Hexolina będzie miała maxymalnie zwiększony bo młoda nie da jej spać dłużej niż trzeba a rodzice też zaczęli wychodzić z psami. Ale boję się że dla niej jednak będzie tego za dużo :roll:. Jak się nie da obydwu dogodzić to będę musiała kupić dwa worki i tacie napisać dużymi literami który czyj. Tylko istnieje możliwość że po drodze do misek zdąży zapomnieć w którym kubku ma karmę dla którego psa :evil_lol:. Między psami różnica wagi jest koło 6 kg, jedzą tyle samo a młode nie chce nabrać ciałka (mięśni nabiera a boki zapadnięte :roll:). Hexa za to wygląda jak średniej grubości lab :oops:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...