Jump to content
Dogomania

josera


alice101

Recommended Posts

[quote name='Vectra']są innego kształtu , festiwal jest jak moneta powiedzmy , a energy jak sześcian , ale są nieduże[/QUOTE]
Energy jest sporo mniejsza od festival? W sumie pasowało mi to że festival nie jest taki drobny (w porównaniu np. do Acany) i sunia troszkę pochrupie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 800
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ostatnio dostałam od kumpeli ok. 2 kg josery festival. I to był strzał w 10. Moim psiakom aż się uszy trzęsły jak wcinały.
To było jak miód na moje serce, bo moje niejadki próbowały już ok 10 karm i zawsze było fe. A tu przełom.

Jedno co mnie trapi, że nie chcą jeść josery kids, a festival jest dla dorosłych psów.
Ale boję się, że są jeszecze za młode na karmę dla dorosłych.
Jak myślicie można ją już podać czy jeszcze poczekać? Dodam, że chłopcy mają 6 i 8,5 miesiąca.

Link to comment
Share on other sites

Zerknęłam na składy Kids i Festivala i moim zdaniem możesz spokojnie zostać przy Festivalu. Tym bardziej jeżeli są to psy większej rasy (sugeruję się zdjęciem w Twoim profilu). Jeżeli czułabyś się z tym źle ;) to możesz im mieszać Kids'a z Festivalem stopniowo zwiększać ilość Kidsa, żeby zjadały. Albo dawaj po prostu Festivala i do tego w razie czego podaj dodatki "na stawy", obserwuj rozwój psiaków i suplementuj w razie potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delph']Zerknęłam na składy Kids i Festivala i moim zdaniem możesz spokojnie zostać przy Festivalu. Tym bardziej jeżeli są to psy większej rasy (sugeruję się zdjęciem w Twoim profilu). Jeżeli czułabyś się z tym źle ;) to możesz im mieszać Kids'a z Festivalem stopniowo zwiększać ilość Kidsa, żeby zjadały. Albo dawaj po prostu Festivala i do tego w razie czego podaj dodatki "na stawy", obserwuj rozwój psiaków i suplementuj w razie potrzeby.[/QUOTE]

Dzięki za pomoc. Zostanę chyba przy joserze festival. A od kiedy psiaki są ze mną cały czas suplementuję ich karmy (arthrofos + vitawet). A moje psiaki to psy bokseropodobne.

Jeszcze raz dziękuję:modla::modla:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia i Ares']Dzięki za pomoc. Zostanę chyba przy joserze festival. A od kiedy psiaki są ze mną cały czas suplementuję ich karmy (arthrofos + vitawet). A moje psiaki to psy bokseropodobne.

Jeszcze raz dziękuję:modla::modla:[/QUOTE]

O białko chodzi.
Nie przesadzaj z witaminami ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amensalizm']O białko chodzi.
Nie przesadzaj z witaminami ;)[/QUOTE]

O kurczątko, a o co chodzi z tym białkiem? Zawsze podawałam karmę z zawartością białka w przedziale 26-28%. A Festival ma akurat 26%.Musze poszukać w necie ile białka powinno być w karmie dla szczeniąt "średnio dużych" ras. Nigdy na to nie zwracałam zbytnio uwagi.

Co do witamin - to czytałam, że siarczanu glukozaminy się nie przedawkuje, więc lepiej podawać więcej niż za mało. Ja akurat stosuje arthrofos i według dawkowania podaję 1 tabletkę każdemu (wq. dawkowania 1 tabl. na 20 kg, a chłopcy ważą 19,9 kg i 23,4 kg).
Co do witamin, to według dawkowania (1 tabl na 5 kg u szczeniąt) podaję połowę, czyli 2 tabletki na każdego. Podaję witaminy dlatego, że chłopcy dostają 1 posiłek mięsny (serca,żołądki kurze lub indycze, serce i płuca wołowe) i 2 posiłki z suchej karmy (ciężko powiedzieć, że 2 posiłki, bo kiepsko jak dotąd szło im spożywanie suchego).

Jeszcze raz dziękuję za porady i zacznę się edukować na temat białka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia i Ares']O kurczątko, a o co chodzi z tym białkiem? Zawsze podawałam karmę z zawartością białka w przedziale 26-28%. A Festival ma akurat 26%.Musze poszukać w necie ile białka powinno być w karmie dla szczeniąt "średnio dużych" ras. Nigdy na to nie zwracałam zbytnio uwagi.

Co do witamin - to czytałam, że siarczanu glukozaminy się nie przedawkuje, więc lepiej podawać więcej niż za mało. Ja akurat stosuje arthrofos i według dawkowania podaję 1 tabletkę każdemu (wq. dawkowania 1 tabl. na 20 kg, a chłopcy ważą 19,9 kg i 23,4 kg).
Co do witamin, to według dawkowania (1 tabl na 5 kg u szczeniąt) podaję połowę, czyli 2 tabletki na każdego. Podaję witaminy dlatego, że chłopcy dostają 1 posiłek mięsny (serca,żołądki kurze lub indycze, serce i płuca wołowe) i 2 posiłki z suchej karmy (ciężko powiedzieć, że 2 posiłki, bo kiepsko jak dotąd szło im spożywanie suchego).

Jeszcze raz dziękuję za porady i zacznę się edukować na temat białka.[/QUOTE]


Oczywiście ze można przedawkować ;) To, zę substancja jest rpozpuszczalna w wodzie itd. itd.

Zdrowemu zwierzęciu, dziecku itd. itd. NIE NALEŻY podawac suplementów diety ;)

Wątroba, nerki. Po co je obciążać? Jeszcze zdążą się z zużyć.

Lekarze nie bez powodu mówią- miesiąc (dwa) leczenia miesiąc przerwy przy glukozaminie.
Oprócz substancji czynnych masz też szereg innych, niezbędnych by tabletka miala racje bytu- a jak wiesz zwierzęta reagują gorzej na zw. chemiczne w diecie niż my.
Z jednej strony staramy sie karmić psy dobrymi kamami bez konserwantów itd. itd. a z drugiej serwujemy im 3 tabletki dziennie.

W okresie zimowym rozumiem umiem jeszcze witamine D, ale poza tym nie bardzo.

Każdy ma swój rozum- ja tez podaje glukozaminę 500 mg na owczarka niemieckiego i też bardziej zapobiegawczo niż leczniczo. Ale mój pies ma 8 lat i czasem pobolewając go nogi.


Podajesz samo mieso? Bez warzyw? Nie za fajnie, bo się miesza z karma, a ruchy ruchu perystaltyczne chyba nie angażują się zbyt przy suchej karmie. Warto dodać marchewkę, czy nawet błonnik ze sklepu. ;)
Ale jak coś dajesz to dieta jest w pełni zbilansowania i dodawanie chemii (która zresztą w braku zapotrzebowania prawie sienie wchłania) jest po prostu bez sensu. Kup im za to jakieś gryzaki, żwacze np. bedzie z tego wiekszy pożytek ;)

Białko- po prostu ma być go więcej.;)


Pozdrawiam serdecznie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amensalizm']Oczywiście ze można przedawkować ;) To, zę substancja jest rpozpuszczalna w wodzie itd. itd.

Zdrowemu zwierzęciu, dziecku itd. itd. NIE NALEŻY podawac suplementów diety ;)

Wątroba, nerki. Po co je obciążać? Jeszcze zdążą się z zużyć.

Lekarze nie bez powodu mówią- miesiąc (dwa) leczenia miesiąc przerwy przy glukozaminie.
Oprócz substancji czynnych masz też szereg innych, niezbędnych by tabletka miala racje bytu- a jak wiesz zwierzęta reagują gorzej na zw. chemiczne w diecie niż my.
Z jednej strony staramy sie karmić psy dobrymi kamami bez konserwantów itd. itd. a z drugiej serwujemy im 3 tabletki dziennie.

W okresie zimowym rozumiem umiem jeszcze witamine D, ale poza tym nie bardzo.

Każdy ma swój rozum- ja tez podaje glukozaminę 500 mg na owczarka niemieckiego i też bardziej zapobiegawczo niż leczniczo. Ale mój pies ma 8 lat i czasem pobolewając go nogi.


Podajesz samo mieso? Bez warzyw? Nie za fajnie, bo się miesza z karma, a ruchy ruchu perystaltyczne chyba nie angażują się zbyt przy suchej karmie. Warto dodać marchewkę, czy nawet błonnik ze sklepu. ;)
Ale jak coś dajesz to dieta jest w pełni zbilansowania i dodawanie chemii (która zresztą w braku zapotrzebowania prawie sienie wchłania) jest po prostu bez sensu. Kup im za to jakieś gryzaki, żwacze np. bedzie z tego wiekszy pożytek ;)

Białko- po prostu ma być go więcej.;)


Pozdrawiam serdecznie ;)[/QUOTE]

Nie podaję samego mięsa. Zazwyczaj dostają jakieś jabuszko tarte, czasami marchewkę, śliweczkę (ale w małych ilościach), brzoskwinię lub czereśnie. Mam własny sad, więc na zimę robię spore zapasy dla nas i dla psów. A jak mam lenia daję gerbera. Gryzaczki oczywiście są. Uszy świńskie, ogony i oczywiście żwacze (podaję je w ilości jeden gryzak na jednego psa dziennie).
Nad tymi suplementami muszę się faktycznie zastanawiać. Wiele jest racji w tym co piszesz. Chciałam poprostu zapewnić jak najlepszy rozwój moim psiakom, żeby im niczego nie zabrakło. Ale faktycznie to chemia.

Dzięki za rady, wezmę je sobie do serca

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia i Ares']Nie podaję samego mięsa. Zazwyczaj dostają jakieś jabuszko tarte, czasami marchewkę, śliweczkę (ale w małych ilościach), brzoskwinię lub czereśnie. Mam własny sad, więc na zimę robię spore zapasy dla nas i dla psów. A jak mam lenia daję gerbera. Gryzaczki oczywiście są. Uszy świńskie, ogony i oczywiście żwacze (podaję je w ilości jeden gryzak na jednego psa dziennie).
Nad tymi suplementami muszę się faktycznie zastanawiać. Wiele jest racji w tym co piszesz. Chciałam poprostu zapewnić jak najlepszy rozwój moim psiakom, żeby im niczego nie zabrakło. Ale faktycznie to chemia.

Dzięki za rady, wezmę je sobie do serca

Pozdrawiam [/QUOTE]
Nie lepiej przejść całkowicie na BARF? Wtedy by było łatwiej wyliczyć ile czego pies dostaje, a tak to tak na prawdę dokładnie nie wiesz ile czego dostarczyłaś organizmowi psiemu. Ja odkąd daję kości prawie nie kupuję żadnych gryzaków zoologowych, bo potrzebę gryzienia młoda zaspokaja wcinając śniadanko, obiadek czy kolację. Plus oczywiście warzywka i owoce co drugi dzień albo częściej jak jej się zachce coś ukraść czy wyprosić ;).

Nad joserą myślałam dla Hexy, ale jak na razie taty nie mogę przekonać na zmianę karmy z rybnej...

Link to comment
Share on other sites

Ja z Joserą nie mam najlepszych doświadczeń niestety.
Na Kidsie szczeniorowi siadły łapy i rozjechały się paluchy,ale zaznaczam,ze ten mój juniorek to Fila Brasileiro ,a więc pies ciężki i szybko rosnący.Kids nie dał rady.
Resztę dorosłych mam na High Energie i szczerze mówiąc "suche" są jakieś,sierść się nie błyszczy... Jedyny plus to taki,ze chętnie jedzą,ale 3 z moich 4 Fila nie są wybredne.
Teraz zakupiłam Nutrę Gold Breeders Bag.Skład karmy wygląd dobrze.Piesy prócz tej jednej wybrednej jedzą jak szalone-zobaczymy jaki będzie efekt.

Mam jednak problem z wyborem karmy dla suki szczennej (prawdopodobnie).
Sunia zaczęła 4 tydzień ciąży i po mału muszę przestawić ją na coś innego,bo tak jak pisałam nie mam zaufania do Josery-napewno nie na tyle ,by odchowywać miot na niej.
Czy możecie mi coś doradzić?
Czy ktoś może odchowywał miot na tej Nutrze Gold Breeders Bag?Napisane jest,że to karma hodowlana dla psów w kazdym wieku.Jej skład % zbliżony jest bardzo do większości karm puppy -nie wiem czy spróbować i szczenną poprowadzić na Breeders czy kupić jej coś innego...


Wszystkie dotychczasowe mioty odchowywałam na Best Choice i w sumie było oki do czasu wejścia szczeniąt w etap szybkiego wzrostu-wtedy siadały łapy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja w sprawie karmy dla szczeniąt niestety nie doradzę.

Kupiłam worek Josery SensiPlus (dotychczas byłyśmy na Festivalu), bo na wiosnę przyda nam się coś mniej kalorycznego - SensiPlus ma mniej tłuszczu ;) Zobaczymy, czy ja i psy będziemy tak samo zadowoleni jak po Festivalu :)

Link to comment
Share on other sites

My od 3 dni zaledwie, testujemy Josera High Energy - jedna suka pracująca, jedna domowa - ale na tłustszym jedzonku sierść i skórę ma w lepszym stanie, a tyje jednakowo po zwykłej, light jak i high en.... ;) I z pierwszego zetknięcia - suki wręcz nurkowały w wiadrze z karmą jak przesypywałam z worka, mimo że były pół godzinki po pełnej misce wołowiny z ryżem... ;) Takze karma dla nich pachniucha i jest smakowita. Kupy idealne - malutkie, zbite, żadnych bączków, żadnych sensacji mimo, iż niestety nie zrobiłam przejścia z poprzedniej karmy. Póki co obserwuję powolutku wzrost energii u pracującej, i oby tak dalej.

Link to comment
Share on other sites

My już prawie miesiąc jemy Josere high energy i jesteśmy bardzo zadowolone.
Co prawda smakuje mniej niż Festival, ale moja zawsze latem tyle aż nie wcina.
No i minusem są drobniejsze granulki.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich forumowiczów. My (tzn ja i mój flat coated retriever) od jakichś 3 tygodni używamy josery high energy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Postanowiłem zająć się dystrybucją tej karmy i gorąco ją wszystkim polecam. Nie jest droga ( w porównaniu np do Puriny Pro Plan o podobnym składzie, a droższej ), a wiele opinii świadczy o niej bardzo dobrze. Poza tym jest bardzo popularna w Niemczech, gdzie jest produkowana.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w przyszłym togodniu będę miał towar, więcej próbek i ulotek. CHętnych do spróbowania proszę o kontakt na mail [email][email protected][/email]. Dostawa na terenie Rybnika i okolic naprawdę ekspresowa. A ulotki i próbki mogę podrzucić jeśli ktoś będzie z okolic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...