Jump to content
Dogomania

Spajky z Orzechowiec jest w DT i szuka domku stałego - prosimy o wsparcie ...


albiemu

Recommended Posts

  • Replies 721
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

.......to napewno Orzechowski zamknięty w sobie SPAJKY ? :question:

Niesamowite, jak te psiska zmieniają się, jak tylko opuszczą schroniskowy boks... Lunarmermaid, wielkie gratulacje... odmieniłaś to psisko o 180 stopni... :klacz::klacz::klacz:

Spajkula ma jakieś ogłoszenia, czy porobić ?

Link to comment
Share on other sites

nie wiem dlaczego nie udaje mi się skopiować postu w ogłoszeniami ...

Ogłoszeń jest sporo i aż dziw że się nikt nie zgłosił ...

Dzisiaj Szpilka zrobi wyróżnione allegro, rozmawiałam z nią właśnie o tym. Ogłoszenia do "psich" miesięczników przekazałam ale kolejka jest gigantyczna i musimy poczekać - przykro mi.

Wciąż nie mogę się napatrzeć na przemianę Spaykiego - to jakiś obłęd, naprawdę ...

Link to comment
Share on other sites

Szpilka napisałam tekst na allegro, jedynie poproszę Cię abyś dodała zdjęcia, filmiki - naprawdę warto pokazać całemu światu jak wiele może ludzka miłość. Proszę dodajcie kontakt na lunarmermaid, jeśli nie ma nic naprzeciwko. Zmiencie w tekście co potrzeba, dopiszcie co uważacie. Nie jestem tutaj zbyt często więc cokolwiek zmienicie wiem, że będzie trafione :)

Ukochaj córcie i Spajkiego :)!

Spajky ...

[B]do muru samotności, nie ja przykułem siebie[/B]
[B]zrobiły to ludzkie opuszczone oczy, [/B]
[B]serc okrutne zobojętnienie ...[/B]

Schronisko w Orzechowcach do lipca 2008 roku, było wylęgarnią ludzkiej podłości. Obojętności na głód, choroby, śmierć, samotność zwierząt tam przebywających. Wiele sytuacji jakie miały tam miejsce ukazywało zwierzętom tam przebywającym, że są niechcianym życiem, problemem. Spajky niczym w ludzkim niechceniu się nie wyróżniał.

Co pozwoliło mu przeżyć? Obojętność na znieczulicę oprawców, wewnętrzna siła.

Kiedy Schronisko stało się miejscem przyjaznym, Spajky nie potrafił w nie uwierzyć. Zamknięty w sobie, nie czuł potrzeby ufności, zainteresowania człowiekiem. Był sam dla siebie - bo tak bezpieczniej. To my ludzie, nauczyliśmy tego psa takiej postawy.
Spajky przez to jak się wyróżniał spośród ponad 200 psów, swoim smutkiem, oddaleniem, dostał szansę na dom tymczasowy. To była jedyna szansa na zmazanie wizerunku ludzkiej podłości poprzez kochające ludzkie serce.

Najtrudniejsze metamorfozy są najpiękniejsze. Spajky dzisiaj, to szczęśliwe oczy, radosny pysk, ogon którym wciąż stara się dogonić szczęście. Szukamy domu z ludźmi, którzy nigdy tego ogona nie zatrzymają. Pozwolą biec łapom, przed siebie po to aby zawsze mogły zawrócić do kochających go towarzyszy. Spajky to pies, który wrócił do człowieka po prawie 10 latach samotnej tułaczki w świadomości niepotrzebnego życia.

Pragnę podziękować jego opiekunce, za serce, cierpliwość, metamorfozę w którą ja sama nie mogę do tej pory uwierzyć. Dziękuję za Spajkiego, którego zwróciła światu.

Musicie mieć Państwo świadomość, tego jak wiele ten pies ma za sobą. Wymaga pracy, zrozumienia, szczerości ludzkiej miłości. Trzeba go nauczyć życia wśród nas, chodzenia na smyczy, której bardzo się boi, ufności na którą trzeba będzie poczekać.
Pies taki jak Spajky to ciągła ludzka praca aby już nigdy więcej nie czuł się niechcianym życiem, bo tak bardzo jest potrzebne.

Nie można zmienić świata. Można go jednak zmienić dla jednego psa. To właśnie spotkało Spajkiego...

Link to comment
Share on other sites

A ja powiem wam,jak bardzo Spajky chce być przy człowieku...
Wczoraj wieczorkiem byłam sobie w kuchni robiąc kolację.Wszedł mój syn i zaczęliśmy rozmawiać.Okno było otwarte.I nagle co słychać??? piszczącego i skomlącego Spajunia,ktory podskakuje pod oknem chcąc być jak najbliżej ludzia..... Musiałam zejść do niego i wygłaskać biedaka,żeby nie płakał.
A dzisiaj cały czas aststował mi jak plewiłam ogródek.układał się w cieniu,bo bardzo gorąco było i przenosił z miejsca na miejsce,tak jak ja.

Taki jest teraz Spajek!!!

I domku szuka kochany psiak!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...