Jump to content
Dogomania

Z psem nad morze


Ania i Salma

Recommended Posts

[quote name='figek']Czy ktos by w Sopocie z pieskiem i moze sie podzielic wrazeniami? Gdzie mozna z psem przenocowac, pojsc z nim do wody bez narazania sie na klopoty?[/quote]
W samym Sopocie jest straszliwie drogo, ale jesli chodzi o psy to nie polecam. W dzien nie ma szansy wejsc na plaze, pełno ludzi, czasami straz miejska, nawet wieczorem trzeba uwazac... Do tego jest zakaz wejscia z psem na plaze do 31 wrzesnia, jak cie złapie straz miejska to 500 zł kary :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='ewatr']słuchajcie a wie ktoś jak jest w Chłapowie koło Władysławowa
już jadę za tydzień / nocleg mam zaklepany /ale nie wiem czego mogę sie spodziewać na plaży z goldenem?:shake:[/quote]

Ewa-czekam na relacje, bo my wlasnie tam wybieramy sie z 2 bokserami 2 wrzesnia :cool1:
Pytalam wlascicielke pensjonatu w ktorym zamieszkamy-ludzie tam chodza na plaze z psami, nikt sie nie czepia, miejscowosc spokojna, tlumow nie ma, wiec zle sie nie zapowiada :D
[url]http://www.beti.afr2.pl/[/url] -adresik do nich.Platnosc-25 zl za osobe, psy bez doplaty.Pokoj z osobnym wejsciem, teren ogrodzony.Pani bardzo sympatyczna przez telefon :) Nie miala zadnego "ale", kiedy powiedzielismy, ze nasze "pieseczki" to 2 dorosle samce boksery.Pytala tylko, czy mozemy z nimi wychodzic na zewnatrz na zalatwianie czegos grubszego-bylo to oczywiste, bo oba moje psy nigdy nie zalatwia sie na terenie ogrodu czy dzialki :p To w zasadzie wystraczylo, aby sie zgodzila :D
Opisze po powrocie jak bylo :)
Czekam na razie na relacje Ewy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anastazja']Ewa-czekam na relacje, bo my wlasnie tam wybieramy sie z 2 bokserami 2 wrzesnia :cool1:
Pytalam wlascicielke pensjonatu w ktorym zamieszkamy-ludzie tam chodza na plaze z psami, nikt sie nie czepia, miejscowosc spokojna, tlumow nie ma, wiec zle sie nie zapowiada :D
[URL="http://www.beti.afr2.pl/"]http://www.beti.afr2.pl/[/URL] -adresik do nich.Platnosc-25 zl za osobe, psy bez doplaty.Pokoj z osobnym wejsciem, teren ogrodzony.Pani bardzo sympatyczna przez telefon :) Nie miala zadnego "ale", kiedy powiedzielismy, ze nasze "pieseczki" to 2 dorosle samce boksery.Pytala tylko, czy mozemy z nimi wychodzic na zewnatrz na zalatwianie czegos grubszego-bylo to oczywiste, bo oba moje psy nigdy nie zalatwia sie na terenie ogrodu czy dzialki :p To w zasadzie wystraczylo, aby sie zgodzila :D
Opisze po powrocie jak bylo :)
Czekam na razie na relacje Ewy.[/quote]

witam :loveu:

jak dobrze trafisz w pensjonacie to powinno być wszystko bardzo dobrze

bo ja po przyjezdzie miałam troche problemów na campingu bo jak tylko wysiedlismy z samochodu to kierowniczka stwierdziła że pies za duży i że ona go sobie inaczej wyobrażała no i siersci dużo ma itd.
jak kobieta sobie wyobrażała goldena 2 latka to ja nie wiem , mówiłam przez telefon nawet że prawie 40 kg wazy i piekną biała siersc ma
tyle że bardzo pogodny , grzeczny i sie słucha
oczywiscie do Rzeszowa nie wrócilismy :evil_lol: jakby ona chciała
no ale pierwsze niezbyt pozytywne wrażenie wlokło się już póżniej do konca i jeszcze z jej strony były takie komentarze np.że jak będziemy wyjezdzać to ona kazdy włos psi szukać bedzie na dywanie itp.

Arni trzymał fason do konca i kobieta nie miała najmniejszego powodu do krytyki - ale moja mądra psina dobrze umie rozpoznac głupiego człowieka i jak tylko ja widziała / nikogo innego / to wydawał z siebie taki szczek jak rotwailer i ona nie mogła nawet zblizyc sie do naszego domku bo sie go zwyczajnie bała ;)

a co do Chłapowa to moge polecic wszystkim włascicielom psiaków :lol: faktycznie nie ma żadnych formalnych ograniczen co do psów na plaży oczywiscie wiekszosc idzie z pupilami tam gdzie jest mniej ludzi po prostu dla wygody zeby psiak sie mógł wybiegać i swobodnie otrzepac
ale nawet tam gdzie sa tłumy / bo są w lipcu na tej głównej plaży / można sobie jakos poradzić - nasz miał wykopany dołek i leżał w cieniu za parawanem , raz na 30 minut wpadał do wody / czytaj : pływał pięknie az zasłużył sobie na ksywke Foka Balbina / i potem układał sie w dołku do nastepnego razu i zasypiał ;)

odwiedzalismy z nim jadłodajnie i bary najczesciej siedzielismy na zewnątrz ale czasami i pod stołem znalazło się miejsce i nikogo to nie dziwiło

tam po prostu jest masa psów i oni tam sa do tego przyzwyczajeni

z gorszych wiesci to sa duze ilosci kleszczy to trzeba psy zabezpieczyć

pozdrawiam EwaTR :loveu: czekam na relacje po powrocie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewatr']witam :loveu:
faktycznie nie ma żadnych formalnych ograniczen co do psów na plaży

[/quote]

I tu niestety sie mylisz, mieszkam w Jastrzębiej Górze która należy do tej samej gminy co Chłapowo. Jest zakaz wstępu na plaże z psami w okresie letnim (bodajże od czerwca do wrzesnia ale dokładnie nie pamiętam). Tylko że policja na plaże bez wezwania nigdy nie wchodzi, a straży miejskiej niema.
Na plażach strzeżonych teoterycznie pilnują ratownicy ale zazwyczaj tylko teoretycznie. W niektórych miejescowościach turystycznych jest wydzielona plaża dla psów ale nie w Chłapowie. Więc choć zakaz jest, to można smiało bez problemu chodzić na plaże z psem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rider-2005']I tu niestety sie mylisz, mieszkam w Jastrzębiej Górze która należy do tej samej gminy co Chłapowo. Jest zakaz wstępu na plaże z psami w okresie letnim (bodajże od czerwca do wrzesnia ale dokładnie nie pamiętam). Tylko że policja na plaże bez wezwania nigdy nie wchodzi, a straży miejskiej niema.
Na plażach strzeżonych teoterycznie pilnują ratownicy ale zazwyczaj tylko teoretycznie. W niektórych miejescowościach turystycznych jest wydzielona plaża dla psów ale nie w Chłapowie. Więc choć zakaz jest, to można smiało bez problemu chodzić na plaże z psem.[/quote]

dzieki za dokładne wyjasnienia :lol:
mnie bardziej chodziło o to , że nikt z psa na plaży problemu nie robi
bo się z tym nie spotkałam / a powiem szczerze , że przy zadnym wejsciu na teren plaży znaku zakazu wejscia z psem tez nie spotkałam / wiec nie jest żle ;) a jak jest w samej Jastrzebiej ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewatr']dzieki za dokładne wyjasnienia :lol:
mnie bardziej chodziło o to , że nikt z psa na plaży problemu nie robi
bo się z tym nie spotkałam / a powiem szczerze , że przy zadnym wejsciu na teren plaży znaku zakazu wejscia z psem tez nie spotkałam / wiec nie jest żle ;) a jak jest w samej Jastrzebiej ?[/quote]

Co do psa na plaży to masz racje nikt nie robi z tego problemu, nigdy sie z tym nie spotkałem. Tabliczek nie ma z jednego prostego powodu, zostały pozrywane. Co do samej Jastrzebiej Góry to przepisy ja takie same, a miejscowość według mnie bardziej przyjazna dla turystów. Dlatego że Jastrzebia jest kurortem turystycznym od kilku dziesięciu lat, a chłapowo od kilku, kilkanastu. Tylko ja jestem stronniczy bo tu mieszkam i zawsze bede chwalił swoje.

Link to comment
Share on other sites

W tym roku bardzo sie zdziwiliśmy negatywnie, że na głównej plazy Białogóry był znaczek "zakaz wprowadzania psów" od kilku lat ta i bodajrze 3 inne gminy były "poztywynie" nastawione do psow i w Polityce (kilka lat temu) stalo jak wół ze psy TAM mozna wprowadzac ... jednak w Białej na plaże jest kilka wejść i juz inne nie mają tej tabliczki, poza tym ani policji ani straży tam nie ma a pśów jest masa ale też brak konfliktów wszyscy sprzątaja po pupilach i niemal wszystkie kwatery przyjmują z psami, a knajpach stoi miska z wodą dla spratgniych pysków :)
ewatr oj ja bym szukała inej kwatery w tzw międzyczasie - co za basko :mad: na Lilith wszyscy reagują nerwow przez pierwsze dwa dni a potem tak ich zaczaruje że ją pamiętają a nie nas :evil_lol:
a oto biała maly wycinek :)

[URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img82.imageshack.us/img82/8996/16072006033fh7.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img82.imageshack.us/img82/498/16072006126mq3.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='figek']Czy ktos by w Sopocie z pieskiem i moze sie podzielic wrazeniami? Gdzie mozna z psem przenocowac, pojsc z nim do wody bez narazania sie na klopoty?[/QUOTE]

Z tego co wiem w całym Trójmiescie jest zakaz wprowadzenia psów na plaże pod rygorem dosć wysokiego mandatu (SM czujna i bezlitosna na jakiekolwiek tłumaczenie pilnuje plaz o każdej porze - rano i wieczorem również). Nie wolno również wprowadzić psa na molo.

(pisze to była mieszkanka Gdańska i nie sądzę niestety, by wciągu 3 lat, czyli od momentyu gdy wyprowadziłam się z 3 city coś się w przepisach zmieniło)

Link to comment
Share on other sites

Sylvia_76 masz niestety racje :(
Sama nie czuje sie komfortowo idąc w centrum Gdyni z psem, na plaże nawet nie zachodze :shake:
Mimo iż mam sznaucerka mini to wiem jacy ludzie potrafią być nietolerancyjni.
Psa zabieram najczęściej późnym popołudniem na plaże na Babie Doły (mimo, iż niestety tu także dotarła "cywilizacja" czyli tablica zakazujaca wchodzenia z psami) lub na Rewe.
Pozdr znad morza :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elastyna']Psa zabieram najczęściej późnym popołudniem na plaże na Babie Doły (mimo, iż niestety tu także dotarła "cywilizacja" czyli tablica zakazujaca wchodzenia z psami) lub na Rewe.
Pozdr znad morza :)[/QUOTE]

Oj... moja ulubiona plaża z tym czymś dziwnym wystającym z morza (torpedownia?) Mieszkałam kiedyś w Kobiecych Frustracjach (jak Babie Doły nazywał mój kumpel) :) Oj, te schodki na plażę... :)

Link to comment
Share on other sites

W Jarosławcu byłam wieki temu z foxterierem i nie było proeblemów.

Co do TrójMiasta, ostatnio pojechaliśmy tam bez psa, i wiem że długa nasza noga tam nie postanie. Zawsze lubiłam Sopot ale po tej wizycie w niedziele długo się tam nie pojawie (dopiero na wysawie:lol: )

Na Helu z psiami bez zmian, na plaże bez problemu, a na tą od Zatoki to wieczorem. A jak ktoś ma ochote pojeździć to zapraszam do Kuźnicy gdzie zostala wydzielona specjalna plaża dla piesków, i bardzo często widze ich tam dużo :-))

A w Helu, jeżeli ktoś nie lubi tłumów, to nie powinien tu pzyjezdzać, bo w takie dni jak teraz (pochmurne, deszczowe) zjezdza się tu cały półwysep i całe Trójmiasto, zatrzęsienie ludu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']Oj... moja ulubiona plaża z tym czymś dziwnym wystającym z morza (torpedownia?) Mieszkałam kiedyś w Kobiecych Frustracjach (jak Babie Doły nazywał mój kumpel) :) Oj, te schodki na plażę... :)[/quote]

Sylwia to też moja ulubiona plaża w Gdyni, taka normalna bez tłumów. Fajnie mieszkać tak blisko plaży latem.

Schodki na plaże są the best :lol:
a jak się wchodzi pod górkę :evil_lol:

Fajna nazawa na Babie Doły- podoba mi się :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo-jo']

Na Helu z psiami bez zmian, na plaże bez problemu, a na tą od Zatoki to wieczorem. A jak ktoś ma ochote pojeździć to zapraszam do Kuźnicy gdzie zostala wydzielona specjalna plaża dla piesków, i bardzo często widze ich tam dużo :-))

A w Helu, jeżeli ktoś nie lubi tłumów, to nie powinien tu pzyjezdzać, bo w takie dni jak teraz (pochmurne, deszczowe) zjezdza się tu cały półwysep i całe Trójmiasto, zatrzęsienie ludu.[/quote]

Na Hel wszyscy płyną z Trójmiasta bo na okres wakacji ZKM puściła tramwaje wodne w korzystnych cenach :lol: i stąd te tłumy ;) nawet można płynąć z pieskiem bez problemu.

Co do Helu potwierdzam, na plaże przynajmniej od strony morza bez problemu można wejść.
W Jastarni duże tłumy, niektóre wejścia od strony morza mają tabliczki z zakazem wprowadzania psów, ale są miejsca gdzie jest mniej tłoczno i można z psem wejść. Od strony zatoki pełen luz, nawet strażnicy miejscy szli po plaży i tylko powiedzili "dzień dobry" z uśmiechem.(fakt, że mam małego psa).
W Juracie są wejścia na plaże oznaczone specjalnie dla właścicieli z pieskami :)

Pozdr :)

Link to comment
Share on other sites

w jarcu byłam dwa lata temu-jeszcze bez psa ale kumpela była z 3 wygłodniakami [chartami:cool1: ] i nie było problemów.. w tym roku byłam z Bułka moja w Stegnie i na Podczelu-tez bez problemow.. w Stegnie jest niestrzezona plaza, na Podczelu nikt sie nie doczepił mimo tabliczki z zakazem.. nawet w samym Kołobrzegu nie było problemu wielkiego.. w Krynicy Morskiej tez byłyśmy na plaży ale to był taki chłodniejszy dzionek wiec moze dlatego nikt sie nie czepiał..

Link to comment
Share on other sites

Białogóra jest cudna!:multi: To był nasz pierwszy wypad do Białej ale na pewno nie ostatni.Jest to miejsce zdecydowanie przyjazne psom,spotkalismy z samymi pozytywnymi reakcjami.Dziekuje dogomaniaczkom które poleciły nam Białogóre;)

Link to comment
Share on other sites

A my polecamy Stilo- piękne klimaty, miłe pensjonaty i sami ludzie przyjaźni psom. Do prawie kazdje restauracji można wejśc z psem, kelnerzy pytają czy podać pieskowi wodę w miseczce. Do większości hoteli i pensjonatów również można przyjechać z psem- polecamy!

Link to comment
Share on other sites

Ja goraco polecam Władysławo........doslownie wszystkie bary w ktorych sie stolowalam akceptowaly psy....wejscie na plaze w poludnie bezproblemowe, jedyny wymog to smycz nie zaleznie od wielkosci psiny...

wieczorami za to plaza to raj dla psiakow, szalaly male z duzymi a wlasciciele mogli wymienic swoje doswiadczenia :razz:

Link to comment
Share on other sites

Witam! Jestem tu nowa,choć czytam prawie wszystkie wątki.Uważam dogomanię za skarbnicę wiedzy.Odważyłam się napisać bo niedawno wróciliśmy znad morza i chcę polecić plażę na półwyspie Helskim przed samą Kużnicą.Jest to plaża oznaczona jako plaża dla osób z pieskami,nawet w sezonie prawie pusta.Jest parking bezpłatny i pełno miejsca.Naprawdę cudownie!Jedyny kłopot to, to że trzeba dojechać samochodem.Druga plaża onaczona jako plaża dla osób z czworonogami jest pomiędzy Juratą a Jastarnią , ale niestety tam nie byliśmy bo i po co? Pozdrawiam serdecznie!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...