Jump to content
Dogomania

Z psem nad morze


Ania i Salma

Recommended Posts

Ja sie też właśnie planuje wybrać do Kotków2, ale dopiero we wrześniu. Jade z dwoma psiakami, nibydobermanami i wolę okres posezonowy, żeby mozna było po plązy spacerować. Widzę, że tu tyle pozytywnych opinii to mam nadzieje, że to dobry wybór :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jetrel']Andziu to ja sobie w takim razie dziś do was zadzwonię, nie obrazisz się jak troszkę pomęczę pytaniami:)?[/QUOTE]

spoko - dzwoń :)

Wczoraj było ciepło i sporo ludzi na plaży :) psy również :) Od zeszłego roku zrobili specjalną plażę dla psów w Grzybowie - tylko akurat nie z mojej strony, a od strony Kołobrzegu.

Link to comment
Share on other sites

Kotki2 za niedługo chyba będą musiały się rozbudować...:diabloti: Nie, żebym coś sugerowała :siara: A tej psiej plaży nie widziałam, a szliśmy od Grzybowa do Kołobrzegu, tylko że bardziej laskiem, chyba ją ominęliśmy.

Kurczę, tak dobrze wspominam te wakacje w Grzybowie, że aż mi się chce jeszcze w tym roku... Ale teraz to chyba wybieramy Czechy, jeśli się uda ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem z Grzybowa pod Kołobrzegiem. Jeśli wybieracie się poza sezonem to pamiętajcie, że jest problem z dojazdem komunikacją miejską- zlikwidowali jedyny autobus, który objeżdżał całe Grzybowo, zostanie przywrócony dopiero na sezon. Teraz dostać się można jedynie PKSem w kierunku na Dźwirzyno/Trzebiatów, który przejeżdża główną drogą wiodącą z Kołobrzegu do Dźwirzyna przez Grzybowo. Dworzec PKS jest zaraz koło PKP, dosłownie 5 kroków.

Jest specjalna plaża dla psów, a nawet dwie ;) po dwóch stronach K-g. Jedna od strony Grzybowa na wysokości osiedla Radzikowo. Druga na wysokości Podczela. Machnęłam się i zrobiłam wam mapki z mniej więcej zaznaczonym położeniem tych plaż :P

Jeśli macie jakieś pytania to najlepiej kontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w K-g (gdzieś znalazłam, że tel. to 94 35 51 400)



Pensjonat Kotki2 ma bardzo fajne położenie, bliziutko plaży (choć nie tej, na którą można wejść z psami, ale ludzie i tak z psami wchodzą ;)). Oprócz tego w samym Grzybowie jest masa pensjonatów i ośrodków, w których przyjmą was z czworonogami, ale nie wiem jak z cenami niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']My też się do Kotków2 wybieramy, tylko termin trzeba jeszcze ustalić sierpień\wrzesień, ciekawe czy będzie dla Nas miejsce jeszcze :evil_lol:[/QUOTE]




O to moze sie spotkamu w tym roku ;)
My tez sie wybieramy do Kotkow2 w tym roku, tylko trza termin zaklepac a to dopiero po slubie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

My mieszkamy w Gdańsku i np. w Sopocie i w Gdyni są plaże dla psów. W Sopocie po 18:00, w Gdyni chyba dwie, na które można wchodzić przez całą dobę. Świetne rozwiązanie uważam, kawałek plaży gdzie jak ktoś nie chce, to się nie kładzie, a pies może się wyszaleć w wodzie :) przy okazji zapraszam do nowopowstającego portalu [url]www.myzoo.pl[/url].

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witajcie! Jestem świeżo po urlopie z psem nad morzem! Było wspaniale-pies oszalał na punkcie takiej ilości wody i piasku! Byliśmy w Sianożętach-niedaleko Kołobrzegu.Jechaliśmy pociągiem z Katowic 10 godz.pies spał cały czas-raz wyszliśmy na szybkie siku.Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]Psia plaża w Grzybowe (pod Kołobrzegiem)[/B] całkiem fajna, poustawianie co ileś tam metrów stojaki z woreczkami na psie kupy, psów niewiele, właściciele raczej ogarnięci, dbają o to żeby czworonogi nie stanowiły problemu i pytają o to czy mogą się zapoznać. Rzadko chodzę na plażę, ale w tym roku zrobiłam wyjątek i codziennie z suką idziemy popływać ;-)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie! Czy ktoś mógłby polecić jakieś fajne miejsce -najchętniej domki kempingowe niedaleko plaży z możliwością zabrania psa w jakiejś mniejszej miejscowości w okolicach trójmiasta?Znajomi chcą się wybrać we wrześniu i ze względu na dobry dojazd K-ce -Łódz-Gdańsk interesuje ich ta część wybrzeża.

Link to comment
Share on other sites

Kurczę, tu pozytywne opinie o Grzybowie, gdzie indziej natrafiłam na negatywne, no ale tam mam najbliżej, więc wypada na to że się wybiorę. Ma ktoś jakąś mapkę jak trafić na plaże dla psów dla osoby, która będzie tam pierwszy raz? Nie potrafię nic takiego znaleźć. Chodzi mi o taką bardziej dokładną niż tą powyżej, typu od rynku kieruj się bla bla.. :P

Link to comment
Share on other sites

Jestem na swiezo po wczasowaniu sie z owczarkiem niemieckim w Jastarni. Jest wyznaczona plaza dla psow od strony Juraty, oraz calkowicie na drugiej stronie, miedzy Kuznica i Chalupami. Maxio wszedzie byl mile widziany, zmeczony po wielogodzinnej podrozy pociagiem, ale szczesliwy na plazy:) Jedynym minusem Mierzei Helskiej sa dziki, obecne niestety od strony zatoki, co prawda nie ma ich az tak wiele, jak w Krynicy Morskiej (tam sa wszedzie!), ale niestety, tez sie zdarzaja. Dla mnie to megadyskomfort i stres:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egradska']Jestem na swiezo po wczasowaniu sie z owczarkiem niemieckim w Jastarni. Jest wyznaczona plaza dla psow od strony Juraty, oraz calkowicie na drugiej stronie, miedzy Kuznica i Chalupami. Maxio wszedzie byl mile widziany, zmeczony po wielogodzinnej podrozy pociagiem, ale szczesliwy na plazy:) Jedynym minusem Mierzei Helskiej sa dziki, obecne niestety od strony zatoki, co prawda nie ma ich az tak wiele, jak w Krynicy Morskiej (tam sa wszedzie!), ale niestety, tez sie zdarzaja. Dla mnie to megadyskomfort i stres:([/QUOTE]

no własnie dzików się obawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilth']Kurczę, tu pozytywne opinie o Grzybowie, gdzie indziej natrafiłam na negatywne, no ale tam mam najbliżej, więc wypada na to że się wybiorę. Ma ktoś jakąś mapkę jak trafić na plaże dla psów dla osoby, która będzie tam pierwszy raz? Nie potrafię nic takiego znaleźć. Chodzi mi o taką bardziej dokładną niż tą powyżej, typu od rynku kieruj się bla bla.. :P[/QUOTE]

daj znać gdzie się zatrzymujesz to ci rozrysuję ;) ogólnie to nie jest nic trudnego, byle się dostać do ścieżki rowerowej które leci wzdłuż wybrzeża i iść nią w stronę Kołobrzegu

Link to comment
Share on other sites

Kurczę, pojadę samochodem więc pewnie na jakimś parkingu wolnym :P Najlepiej w sumie od jakiegoś centralnego punktu jakiś rynek, dworzec czy coś takiego :) Chciałam jeszcze zapytam czy jest tam jakiś typowy deptak ? I jaka częstotliwość ludzi tam występuje, bo nie wiem czy pakować się na takie coś z psem. Jak byś mogła jeszcze polecić jakąś normalnie cenowo (studenckie życie :P) knajpę, smażalnie gdzie można na ogródek wejść z psem (o środku nawet nie marze). Będę bardzooo wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilth']Kurczę, pojadę samochodem więc pewnie na jakimś parkingu wolnym :P Najlepiej w sumie od jakiegoś centralnego punktu jakiś rynek, dworzec czy coś takiego :) Chciałam jeszcze zapytam czy jest tam jakiś typowy deptak ? I jaka częstotliwość ludzi tam występuje, bo nie wiem czy pakować się na takie coś z psem. Jak byś mogła jeszcze polecić jakąś normalnie cenowo (studenckie życie :P) knajpę, smażalnie gdzie można na ogródek wejść z psem (o środku nawet nie marze). Będę bardzooo wdzięczna.[/QUOTE]

jeśli chcesz mieć blisko do plaży dla psów to szukaj noclegow przy Nadmorskiej od nr 1. W Grzybowie rynku ani dworca nie ma - to wieś.

Link to comment
Share on other sites

My się wybieramy do Grzybowa 30 lipca na 5 dni z naszym Homerem i już nie możemy się doczekać :multi:
Bardzo długo szukaliśmy noclegu gdzie można pojechać z 4 miesięcznym szczeniakiem i właściciele nie będą robić problemów. Dzwoniłam tylko tam gdzie mieli zaznaczone "akceptacja zwierząt domowych" i oto co słyszałam:
"Psy owszem, ale takie małe tylko co to na rękach się je nosi" :lol:
"Psy tak, ale takie co nie mają sierści długiej bo to potem ciężko schodzi" :shake:
"Psy jak najbardziej, ale cały czas musi być w kagańcu i na smyczy" :crazyeye:
"Psy mogą być, ale broń boże na na łóżko żeby nie wchodził, no i mokry do pokoju też nie ma wchodzić" :placz:
"Psy tak, ale szczeniaki to nie bo to poniszczy wszystko" :mad:

Już chcieliśmy się poddać i odpuścić wyjazd zupełnie, ale poszukałam trochę na forach i zarezerwowaliśmy nocleg w pensjonacie Kotki2 :-) jak wrócimy oczywiście podzielę się wrażeniami

Link to comment
Share on other sites

Ja ogólnie wakacje spędzam 100km od Kołobrzegu - nie nad samym morzem, a właśnie nad morze chce przyjechać na jeden cały dzień, więc noclegu nie potrzebuje, ale dziękuje za propozycje :) Kurczę, jakoś się tam znajdziemy, może trafię na kogoś z psem po drodze i mnie pokieruje, mam nadzieje, że psia plaża jest dobrze oznakowana :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje bardzo, wydrukuje sobie i będziemy się ulicami kierować :) Jeszcze jak ktoś może polecić jakąś dobrą miejscówkę z jedzonkiem tanim i dobrym, no i obowiązkowo z możliwością wejścia z psem, chociaż na ogródek :)

Link to comment
Share on other sites

Tak Was czytam i sobie myslę... albo ja mam szczęście albo Wy jakiegoś pecha...
Co roku jeżdżę z psem nad morze...
zero problemów z kwaterą - wszedzie z otwartymi ramionami, za psa nie dopłacam, bez smyczy, kagańca, cudów wianków...
zero problemów z wejściem do knajpy - do ogródka, do srodka,
Zero problemu z wejściem do sklepu - nawet do apteki
Na plażę psa zabieram ze sobą i zazwyczaj siedzimy tuż obok wiezyczki ratowników...po plazy przemierzamy kilometry od 8 rano do 21-22.
Zero problemów. Nikt nam uwagi nie zwraca, nie czepiają się, nie komentują.
Nigdzie nie ma żadnych problemów. Nawet na piłeczkowo dmuchanym placu zabaw dla dzieci gdzie chdzamy z córką - my z psem sobie siedzimy i czekamy a ona szaleje

Pies jest duży - wazy 40kg...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilth']Kurczę, pojadę samochodem więc pewnie na jakimś parkingu wolnym :P Najlepiej w sumie od jakiegoś centralnego punktu jakiś rynek, dworzec czy coś takiego :) Chciałam jeszcze zapytam czy jest tam jakiś typowy deptak ? I jaka częstotliwość ludzi tam występuje, bo nie wiem czy pakować się na takie coś z psem. Jak byś mogła jeszcze polecić jakąś normalnie cenowo (studenckie życie :P) knajpę, smażalnie gdzie można na ogródek wejść z psem (o środku nawet nie marze). Będę bardzooo wdzięczna.[/QUOTE]

Ja jestem z Grzybowa, więc niestety, ale nie wiem jakie knajpy/restauracje itd są tanie, bo jadam w domu :D sporo ludzi przyjeżdża tu z psami i gdzieś jeść muszą, a że wszystkie smażalnie i inne mają ogródki to sądzę, że bez problemu można do nich wchodzić z psem.

Grzybowo to wieś, nie ma tu żadnego centralnego punktu, rynku, dworca itp. Ulica, która jest najbardziej "żywa" w sezonie to ul. Nadmorska, ale całe Grzybowo można przejść w 40 minut- ja mieszkam na samym końcu wsi, a na psią plażę docieram średnio w 30 minut szybkim marszem. Parkingi oczywiście są, ale generalnie ludzie stawiają samochody gdzie popadnie. Na psiej plaży byłam do tej pory 3 razy i za każdym razem bez problemu znajdowałam zupełnie wolną przestrzeń, psów niewiele, zawsze mogłam się tak położyć, że spokojnie 50 metrów dalej był najbliższy człowiek z czworonogiem. Ale ja chodzę raczej w okolicach godziny 17, więc wtedy też jest mniej ludzi.

Coś takiego jak typowy deptak tu nie występuje, wrzucam mapę, na której zaznaczyłam scieżkę rowerową, która przebiega przez Grzybowo- jest podzielona na pas dla pieszych i dla rowerzystów/rolkarzy i ogólnie wszyscy się po niej przemieszczają. Jeśli chodzi o zejścia na plażę to jest ich kilka, ale w zasadzie gdzie byś nie poszła to jakieś znajdziesz, bo spora część z nich to dzikie zejścia. Ważne, żeby wiedzieć gdzie jest morze i tyle :)


[attachment=3430:11610.attach]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...