Jump to content
Dogomania

Z psem nad morze


Ania i Salma

Recommended Posts

[quote name='fridaso']Jadę 9 sierpnia. :D Ale dzisiaj już muszę wiedzieć, czy można z psem na plażę... dobra,wezmę go, najwyżej pójdę z nim tylko do Słowińskiego Parku Narodowego. I chyba można z psem wejść na jezioro Łebsko?[/QUOTE]

nie wiem jak akurat w Słowińskim, ale generalnie w Polsce jest zakaz wprowadzania psów do parków narodowych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fridaso']na będę dopiero od 10sierpnia... :oops: Zresztą i tak wiekowo nie przystaje, chociaż ciekawe, jak mój pies by potraktował psa poza domem... ;) Wiesz może jak jest z wejściem z psem na plażę w Łebie? Będziesz wchodzić? :D Wiem, że z psem do Słowińskiego Parku Narodowego można wejść. :loveu:[/QUOTE]
w teorii nie można wejśc na wydmy w parku bo stoja znaki zakazu wprowadzania psów
w praktyce mój był i widziałem też co najmniej jednego innego ale strach byl że nas ktoś przegoni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WEIMAR']w teorii nie można wejśc na wydmy w parku bo stoja znaki zakazu wprowadzania psów
w praktyce mój był i widziałem też co najmniej jednego innego ale strach byl że nas ktoś przegoni[/QUOTE]

[url]http://slowinskipn.pl/pl/porady-dla-zwiedzajacych.html[/url]
[QUOTE]
Miłośnicy psów nie muszą rozstawać się ze swoimi pupilami na czas pobytu w Parku. Jednakże dla dobra zwierzyny i innych zwiedzających właściciele proszeni są o stosowanie minimalnych ograniczeń w postaci smyczy i kagańca dla swoich czworonogów oraz nie wprowadzanie psów na plaże SPN. Zakaz nie dotyczy psów asystentów osób niepełnosprawnych.
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fridaso']Teraz, to ja już nic nie wiem. :shake:
[URL]http://oognet.pl/content/details/713[/URL] Ile ludzi... :crazyeye:[/QUOTE]
no w taka pogode to sie nie dziw
my wolimy mniej ludne okolice
dlatego mieszkalismy w Stilo

Link to comment
Share on other sites

Szukam noclegu z psem nad morzem, może być jakaś mniejsza miejscowość, okolice półwyspu helskiego, władysławowa lub trójmiasta.
W zeszłym roku byłam we Władku, zakwaterowanie z psem super, niestety zdecydowanie za dużo ludzi na plaży. Jeździliśmy do Chałup na plaże, ale odechciewa mi się w tym roku stania pół dnia w korkach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']Szukam noclegu z psem nad morzem, może być jakaś mniejsza miejscowość, okolice półwyspu helskiego, władysławowa lub trójmiasta.
W zeszłym roku byłam we Władku, zakwaterowanie z psem super, niestety zdecydowanie za dużo ludzi na plaży. Jeździliśmy do Chałup na plaże, ale odechciewa mi się w tym roku stania pół dnia w korkach[/QUOTE]

polecam Ostrowo - mała wioseczka między Jastrzębią Górą a Karwią. Wspaniałe plaże jak w Karwi, ale ludzi mniej.
my od lat śpimy w Sztormie (fajne miejsce zwierzolubne):
[url]http://www.dwsztorm.wczasowicz.pl/[/url]
a tu zdjęcia na dogomaniackim wątku (właśnie wróciliśmy);
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/39906-Norek-już-w-Nowym-Domu-w-Krakowie!-D/page59[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fridaso']No to ignoruję zakazy :D dzięki za odpowiedź.[/QUOTE]

Ja pochodzę znad morza i zawsze z psami chodzę na plażę ;) wybieram raczej te niestrzeżone

na odcinki strzeżone tylko wieczorami, kiedy mniej jest ludzi bo akurat Straż czy Policja nie czepiają się tak bardzo jak wczasowicze. Mnie i koleżankę kilka lat temu zaczepiła SG, ale uprzejmi panowie się zlitowali nad nami i tylko pogrozili palcem że można załapać mandat ;)

W Kołobrzegu z kolei otworzyli w tym roku plażę "dla psów", są dwa odcinki, nie wiem jak to wygląda bo nie byłam ani razu w tym roku pływać w Bałtyku :p

Ale widziałam że sporo wczasowiczów idzie z psami na plażę więc chyba niezbyt egzekwowany jest zakaz wstępu.

Trzeba jednak brać poprawkę na to, że sporo przyjeżdża też chamów i buców którzy potrafią się mocno przyczepić gdy zobaczą, że ktoś wchodzi z psem na plaże.

Link to comment
Share on other sites

Ja z własnego, tegorocznego doświadczenia wiem, że przyjeżdża też niestety dużo chamów i buców z psami :roll:

Sytuacja z zeszłego tygodnia: szeroka, niestrzeżona plaża daleko od jakiegokolwiek kurortu więc wiele osób z psami (sami właśnie po to dojeżdżaliśmy tam codziennie samochodem). Wpada rodzinka z młodym ONem, spuszczonym ze smyczy oczywiście. Dzieciaki do wody, rodzice za parawan a pies samopas. Oddalił się od swoich ludzi na ponad 300m, właził innym na koce, gonił wystraszone dzieci - masakra. Na koniec wszedł obcym ludziom za parawan i zrobił KUPĘ na środku ich koca. Wyobrażacie sobie?
Okazało się, że ludzie nie zamierzają wziąć go na smycz bo nie mają siły go utrzymać (!) w tak interesującym dla niego otoczeniu.

Po tym wydarzeniu nie dziwię się już żadnym znakom zakazującym wejścia z psami :shake: Ze 20 psów wokół mnie zachowywało się porządnie - 100% odwołalne albo smycz, ale co z tego skoro jeden potrafi zrobić tak negatywne wrażenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']Ja z własnego, tegorocznego doświadczenia wiem, że przyjeżdża też niestety dużo chamów i buców z psami :roll:

Sytuacja z zeszłego tygodnia: szeroka, niestrzeżona plaża daleko od jakiegokolwiek kurortu więc wiele osób z psami (sami właśnie po to dojeżdżaliśmy tam codziennie samochodem). Wpada rodzinka z młodym ONem, spuszczonym ze smyczy oczywiście. Dzieciaki do wody, rodzice za parawan a pies samopas. Oddalił się od swoich ludzi na ponad 300m, właził innym na koce, gonił wystraszone dzieci - masakra. Na koniec wszedł obcym ludziom za parawan i zrobił KUPĘ na środku ich koca. Wyobrażacie sobie?
Okazało się, że ludzie nie zamierzają wziąć go na smycz bo nie mają siły go utrzymać (!) w tak interesującym dla niego otoczeniu.

Po tym wydarzeniu nie dziwię się już żadnym znakom zakazującym wejścia z psami :shake: Ze 20 psów wokół mnie zachowywało się porządnie - 100% odwołalne albo smycz, ale co z tego skoro jeden potrafi zrobić tak negatywne wrażenie.[/QUOTE]

Ja ogólnie mam kiepskie zdanie o polskich wczasowiczach wpadających do nas w okresie wakacyjnym. I nie tylko ja. A jak trafi się wczasowicz buc z psem to już w ogóle jest dramat. Takich tez jest masa.

Za to bardzo lubię (i znów- większość kołobrzeżan tak samo) niemieckich emerytów. Ludzie z klasą (btw- psiolubni bardzo :)), a nie bydło które wpada na plażę, zostawia stos śmieci mimo że co to za kłopot wszystko schować do worka i zanieść pod śmietnik. Przyjezdżają, paskudzą, nawalają się jak świnie i idą potem pływać (genialny pomysł), zasmradzają wydmy (względnie załatwiają potrzeby prosto do morza), no i oczywiście mają o wszystko wiecznie pretensje :mad:
miałam wątpliwą przyjemność pracować w okresie liceum jako kelnerka w jednym z bardziej obleganych barów i na prawdę niewielu Polaków potrafiło się zachować jak na cywilizowany naród przystało. Po jednym sezonie pracy takie mnie ogarnęło obrzydzenie do naszych rodaków że od kilku lat, w miarę możliwości, zawsze staram się jechać za granicę/wgłąb Polski w okresie sezonu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja planuję jechać nad morze dopiero we wrześniu, był ktoś w tym okresie? To już sezon pourlopowy i martwi mnie, czy znajdziemy miejsce, skoro duża część właścicieli pensjonatów wpada do nich tylko na okres wakacji.

Myślałam o kotki2 w Grzybowie, ale strona nie działa :shake: Skoro są plaże dla psów w Kołobrzegu to może po prostu się tam wybierzemy i zostaniemy (akurat do Kołobrzegu dojeżdża pociąg).

Jak ja byłam z psami na wakacjach nad jeziorem rok temu to też się nie dziwiłam zakazom wprowadzania psów. W pokoju obok był mały pies w typie shih-tzu, który darł się ciągle, nie mogłam z moimi psami wyjść, bo dostawał szału, biegał luzem albo był przywiązany do stołu na podwórku... Jeśli tak to wygląda częściej, to ja dziękuję :roll: Niby na terenie pensjonatu miał być "kaganiec i smycz", ale moje psy tak grzeczne były, że nikomu nie przeszkadzało, że bez kagańców chodziły i czasem nawet luzem ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym chciała pojechać na tydzień nad morze w październiku -ale mój TŻ marudzi, że za daleko, że lepiej gdzieś bliżej.

Proszę, gdybyś znalazła jakieś fajne miejsce dla psów -napisz -może go przekonam. Najbardziej mnie interesują okolice Kołobrzegu - bo z Legnicy chyba najbliżej. Super jakby był jakiś ogrodzony teren -żeby można było puszczać psy luzem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patmol']Ja bym chciała pojechać na tydzień nad morze w październiku -ale mój TŻ marudzi, że za daleko, że lepiej gdzieś bliżej.

Proszę, gdybyś znalazła jakieś fajne miejsce dla psów -napisz -może go przekonam. Najbardziej mnie interesują okolice Kołobrzegu - bo z Legnicy chyba najbliżej. Super jakby był jakiś ogrodzony teren -żeby można było puszczać psy luzem.[/QUOTE]

Właśnie Grzybów jest bardzo blisko :) Autobusy kursują co chwilę z Grzybowa do Kołobrzegu. Bardziej martwi mnie właśnie to, że poza sezonem ofert jest o wiele mniej i może nic dla psów się nie znajdzie... Ale jeśli coś znajdę, dam znać na pewno :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']Właśnie Grzybów jest bardzo blisko :) Autobusy kursują co chwilę z Grzybowa do Kołobrzegu. Bardziej martwi mnie właśnie to, że poza sezonem ofert jest o wiele mniej i może nic dla psów się nie znajdzie... Ale jeśli coś znajdę, dam znać na pewno :)[/QUOTE]

Z tego co wiem kotki2 mają we wrześniu jeszcze czynny pensjonat, polecam bo byłam w zeszłym roku na przełomie sierpnia\września z dwoma psami :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']Z tego co wiem kotki2 mają we wrześniu jeszcze czynny pensjonat, polecam bo byłam w zeszłym roku na przełomie sierpnia\września z dwoma psami :)[/QUOTE]

Super :) Szkoda że ich strona nie działa, może jakaś przerwa albo błąd serwisu, bo z tego co wiem, to tam jest formularz zgłoszeniowy..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...