Jump to content
Dogomania

Kupozbieracz


Bonsai

Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kika9004']Żarcie ma cały czas te same i jest rosyjska ruletka czy ma qpkę rzadką, czy twardą, ale ma straszne skłonności do robaków, cały czas dostaje tablety i robaki znikają, ale wracają jak bumerang :mad: :mad: :mad:

(dziś była twarda ^^ )[/quote]
No to może pora zmienić, jeśli jest ruletka? :lol: I odrobaczyć mocniejszym środkiem? :cool3:
[quote name='Kika9004']Acha i jeszcze jedno: więc można wrzucać do zwykłych koszy, czy nie ????????[/quote]
Zależy w jakim mieście. W Warszawie można.

Ja mam 6-letniego psa, ponad 40kg i problemów ze zbieraniem brak :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']Acha i jeszcze jedno: więc można wrzucać do zwykłych koszy, czy nie ????????[/quote]
Szczerze to ja nie mam pojęcia jak u mnie... Jak nigdzie nie mogę znaleźć psiego to wyrzucam do normalnego, bo co mam robić? Iść przez całe miasto do psiego kosza na odchody??? Trochę bez sensowne.
Ogólnie sprawa braku koszy mnie bardzo denerwuje:shake::mad::angryy:.
Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

No właśnie z tym największy problem. Pozwolę dobie zacytować D. Sumińską:

- "Nawet jeśli opiekun czworonoga zaopatrzy się w sprzęt do sprzątania, to przecież tego, co zebrał , do kieszeni nie schowa. Ma wrzucić do kosza na śmieci? Tylko tego brakuje. Psie odchody zawinięte w foliową torebkę, podgrzane promieniami wiosennego słoneczka? Chyba lepiej, że zostaną na trawniku..."

Link to comment
Share on other sites

A ja uważam, że mówienie, że brakuje koszy na psie odchody to po prostu kolejna wymówka dla tych, którzy nie chcą sprzątać po swoim psie. To juz nie mój problem co się dzieje z odchodami mojego psa, gdy wrzucę je do najbliższego kosza - niech się tym przejmuje miasto. Ja sobie tym głowy nie zaprzątam.
Poza tym jak wygląda większość koszy na psie odchody? Tak samo jak zwykły kosz, tylko są obarczone napisem "Kosz na psie odchody" itp. Naprawdę nieliczne mają klapę.

Link to comment
Share on other sites

Tyle, że wogóle brakuje koszy, jakichkolwiek....Dlatego często wędruję sobie z takim pakuniem spory kawałek drogi. Wczoraj na Polach Mokotowskich dwie "skwarki" śmiały się ze mnie, że zbieram kupę po moim psie. Może wolałyby rozłożyć sobie na niej kocyk lub wdepnąć w nią szpilką?
To, żeby kupka została na trawniku to ja nie wolę. Jeśli to jest trawnik w prywatnym ogródku to proszę bardzo ale publiczne trawniki niech pozostaną czyste.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']A ja uważam, że mówienie, że brakuje koszy na psie odchody to po prostu kolejna wymówka dla tych, którzy nie chcą sprzątać po swoim psie. To juz nie mój problem co się dzieje z odchodami mojego psa, gdy wrzucę je do najbliższego kosza - niech się tym przejmuje miasto. Ja sobie tym głowy nie zaprzątam.
Poza tym jak wygląda większość koszy na psie odchody? Tak samo jak zwykły kosz, tylko są obarczone napisem "Kosz na psie odchody" itp. Naprawdę nieliczne mają klapę.[/quote]

Ależ ja bardzo chętnie posprzątam po swoim psie, naprawdę! :lol: Właśnie szukam gdzie mogłabym kupić torebki i sprzęt do zbierania, bo chcę kupić jakiś bardziej odpowiedniejszy, a nie jakiś bubel, dlatego zaczęłam pisać na tym wątku. Ze swoim psem to chodzimy na spacery na wieś. Psy biegają gdzieś z kilometr przede mną, więc nawet nie wiedziałabym gdzie się załatwiły. Pozatym na wsi nie ma potrzeby sprzątania po psach, gdyż na spacerach to ostatnio zauważyłam, że tylko ja wychodzę. Kupić takie sprzęty potrzebuje bo pracuje w charakterze dogsittera i w mieście poczuwam się do obowiązku posprzątania po moim milusińskim. Także chcę za rok wyjechać z moją Baryłką, więc taki sprzęt też potrzebny będzie i warto go wcześniej przetestować :lol: Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']No to może pora zmienić, jeśli jest ruletka? :lol: I odrobaczyć mocniejszym środkiem? :cool3:

Zależy w jakim mieście. W Warszawie można.
[/quote]
W Krakowie nie mozna. Za wrzucenie do zwyklego kosza mozna dostac mandat (tak samo jak za niezbieranie) - o ile to zobaczy straz miejska lub policja :] I z ciekawszych rzeczy - ostatnio zaczeli 'rozliczac' z woreczkow :D Tzn. widza osobe z psem, podchodza i pytaja sie czy jest woreczek, trzeba pokazac, ze jest; jak sie powie, ze wlasnie sie zalatwil i sie posprzatalo i wyrzucilo, to pytaja czy ma sie drugi, jakby pies zrobil druga qpke :D

Powiem tak, jak straz chodzi to ludzie nosza te qpki ze soba, bo nie ma kosza na psie odchody na moich alejkach (najczesciej zabieraja je ze soba do domu...), a jak nie ma ani strazy ani policji to wyrzucaja do zwyklych koszty, bo kto bedzie przez godzine spacerowal z psem z aromatyczna qpa w reku?!

Co do samych woreczkow. Jezeli chodzi o dbalosc o srodowisko to zbieranie w zwykle foliowe woreczki jest gorsze niz pozostawianie na trawce. Z prostej przyczyny - na trawce sie rozlozy w koncu, a degradacja takiego woreczka zajmie pareset lat. Z biodegradalnych sa torebeczki trixie (w moim zoologicznym kosztuja 90gr za sztuke...) oraz torebeczki foliowe biodegradalne bon ton (najpierw 'zestaw startowy' czyli plasikowe pudeleczko na woreczki z 20woreczkami - ok 25zl, a potem wklady kupuje sie po 3rolki kazda ma po 20woreczkow i to juz roznie - najtaniej na allegro). Tak czy siak wszystkie te dobre zbieraczki na odchody wypadaja troche drogo (moj pies zalatwia sie trzy razy dziennie, a czasami zdaza mu sie nawet dwa razy na jednym spacerze) niestety :-(

Link to comment
Share on other sites

Ja bym bombardowała administrację i inne instytucje o kosze... Zebrać podpisy od psiarzy, niech postawią śmietniki. U mnie akurat o to zadbali, to im trzeba przyznać. Normalne śmietniki na zmianę z psimi co 20 metrów.

Co do ilości produkowanych odchodów... Mój pies ma tak dobraną karmę, że załatwia się 1 dziennie, w porywach do 2.
Woreczki kupuję na Allegro - 3 rolki po 20szt. za 9zł. Od razu większe ilości, łącznie z zamówieniami od znajomych i przesyłki się nie czuje.

Link to comment
Share on other sites

[url=http://www.allegro.pl/item715650759_as_kupozbieracz_czysty_ogrod_czytaj_opinie.html]!AS KUPOZBIERACZ - CZYSTY OGRÓD - czytaj opinie! (715650759) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

[url=http://www.allegro.pl/item715543847_wybieracz_psich_odchodow_kupozbieracz_najtaniej.html]WYBIERACZ PSICH ODCHODÓW KUPOZBIERACZ #NAJTANIEJ# (715543847) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

[url=http://www.allegro.pl/item714521871_kupozbieracz_ferplast_nippy_zbieracz_odchodow_24t.html]Kupozbieracz Ferplast Nippy zbieracz odchodów 24T (714521871) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

KTÓRY NAJLEPSZY??

Link to comment
Share on other sites

Osobiscie nie lubię kupozbieraczy, kolejny zajmujacy łapki "fant" na spacerze... :shake: same woreczki sa wygodniejsze.

A tak w kwestii dociekliwej straży m. - a jak ja mam psa, który na spacerach NIE ROBI kupy? :diabloti: KrA załatwia się w domu do sedesu.... (woreczki noszę zazwyczaj i tak- z rozpędu, bo reszta stada niestety kupka na trawniku, ale ciekawa jestem).

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.kupaniegryzie.pl/images/bannery/baner1.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.kupaniegryzie.pl/images/bannery/baner3.gif[/IMG]

[IMG]http://www.kupaniegryzie.pl/images/bannery/baner4.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.kupaniegryzie.pl/images/bannery/baner5.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.kupaniegryzie.pl/images/bannery/baner6.jpg[/IMG]




[url]http://www.kupaniegryzie.pl/naszebannery.html[/url]


Można wstawiać :)

Link to comment
Share on other sites

W mojej okolicy nikt nie zbiera... Nie ma koszy (żadnych), sporo psów puszczanych jest luzem i walą kupska gdzie popadnie np. na klatkach schodowych - nikt nie zbiera. Z chodnika też nie zbierają, a widok psa zgiętego w pół na środku chodnika wcale nie jest rzadkością. Ale i tak jest lepiej niż za czasów mojego poprzedniego psa (9 lat temu został uśpiony) - wtedy przejście ulicą to była walka o życie... Niestety to efekt tego, że ludzie mniej psów mają. Pamiętam, że jak wychodziłam z moim poprzednim psem, to spotkałam pijaczka w stanie wskazującym (mieszkam w takiej rozrywkowej dzielnicy :)) który jak mnie z psem zobaczył to się rozczulił i powiedział "O! to porządna kobieta, psa wyprowadza. A inne to nie wyprowadzą i potem człowiek w domu tylko się ślizga!" :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']No dobra ale te pomysły są dobre dla psów małych/średnich, a moja Sara (mix bernardyna) jak narobi to pół chodnika, a po za tym często robi bardziej rzadkie niż twarde, czasami to w ogóle rzadkie ... Co w tedy?[/quote]
Częsta wymówka... A potem idę a tu takie coś:diabloti: Twoja sprawa co z tym zrobisz:shake: Ważne żebyś coś z tym "zrobiła":evil_lol: Ja kupiłam psa malego.Po dużym psie nie chciala bym sprzątać ale jak juz się zdecydowałaś na takiego to musisz ponosić konsekwencje;)

Link to comment
Share on other sites

Sprzątanie nawet po dużych psach w liczbie większej niż jeden nie musi być problemem. Kwestia przyzwyczajenia i metody. A co do rzadkich kup. Moim psom takie zdarzają się niezmiernie rzadko, ale jeśli już pies ma luźny stolec, którego nie da się zebrać, to zawsze można takie miejsce zasypać np. piaskiem, ja tak robię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']Częsta wymówka... A potem idę a tu takie coś:diabloti: Twoja sprawa co z tym zrobisz:shake: Ważne żebyś coś z tym "zrobiła":evil_lol: Ja kupiłam psa malego.[B]Po dużym psie nie chciala bym sprzątać[/B] ale jak juz się zdecydowałaś na takiego to musisz ponosić konsekwencje;)[/quote]

A, to niby dlaczego?
to, ze pies jest duzy nie oznacza, ze wali duze kupy...wszystko zalezy co pies je...jaka ma diete ( czym jest karmiony) ....duze psy moga robić małe kupy, tak jak york...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']Częsta wymówka... A potem idę a tu takie coś:diabloti: Twoja sprawa co z tym zrobisz:shake: Ważne żebyś coś z tym "zrobiła":evil_lol: Ja kupiłam psa malego.[B]Po dużym psie nie chciala bym sprzątać[/B] ale jak juz się zdecydowałaś na takiego to musisz ponosić konsekwencje;)[/quote]

A, to niby dlaczego?
to, ze pies jest duzy nie oznacza, ze wali duze kupy...wszystko zalezy co pies je...jaka ma diete ( czym jest karmiony) ....duze psy moga robić małe kupy, tak jak york...


[quote]Sprzątanie nawet po dużych psach w liczbie większej niż jeden nie musi być problemem.[/quote]

Nie musi...mam trzy psy ( duze)...sprzatam po moich psach...nie widze w tym żadnego problemu...

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś mi może pomóc? Ja mam problem techniczny :oops: Spółdzielnia obdarowała mnie dużą ilością wcpsinki - papierowe torebki z tekturką. Myślę, że mogli jeszcze to dopracować - torebki mogłyby być większe, a tekturka sztywniejsza. Jeszcze nigdy nie udało mi się zebrać całej kupy :shake: Diuna wali duże kupy i niestety nie dość twarde. Napieranie kupy też jest nie lada wyzwaniem. Ostatnio w oszołomie widziałam te komplety kostka dozownik, a w środku woreczki. Ale te woreczki są polietylenowe! to bomba biologiczna! Zastanawiam się, jak ugryźć ten problem. Mam kupić biodegradowalne (choć mówią, że to też niepewne) i brać kupę ręką przez worek? Mogłaby mi rozciapciać się w palcach. Może faktycznie jakiś kupozbieracz? Myślałam też, żeby łopatkę nosić, ale to wtedy nakładać na nią torebkę czy jak? Torebka się podrze. Nie wiem już, ale te papierowe to słabo mi pasują..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='borzo']i brać kupę ręką przez worek? Mogłaby mi rozciapciać się w palcach. Może faktycznie jakiś kupozbieracz? Myślałam też, żeby łopatkę nosić, ale to wtedy nakładać na nią torebkę czy jak? Torebka się podrze. Nie wiem już, ale te papierowe to słabo mi pasują..[/quote]

jak się kupa w palcach przez torebkę rozciapcia to tylko problem niezbyt może fajnych doznań ;) ja polecam wszędzie gdzie mogę zbieracz ferplastu, zakładasz na niego woreczek i zbierasz nawet te nie w pełni stałe obiekty ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...