Jump to content
Dogomania

UKRAINA - spis wystaw 2009 +jak zrobić championat Ukrainy


panienkabubu

Recommended Posts

[quote name='Reni']
- На Национальных Чемпионатах - лучший кобель и лучшая сука в породе получают титул "Чемпион Украины"

W ostatnim zdaniu chodzi o NDPwR . Czyli o psa/sukę, które na wystawie międzynarodowej "zazwyczaj" ;) otrzymują CACIB.
Im należy się tutuł Championa Ukrainy. Ponadto w regulaminie nie ma wymogu by był championem innego kraju FCI, jak również klasy, w której ma być wystawiany - jak to jest w innych państwach.

[/quote]
Nacjonalne championaty to nie wystawy miedzynarodowe . Jest to wystawa dla jednej ewentualnie kilku ras organizowana dodatkowo przy wystawach rangi CAC lub CACIB. Za CACIB-a na miedzynarodowce mozesz dostac championat ukrainski albo nie, zalezne od widzimisie osoby przyjmujacej.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja znam jeszcze inne chyba najbardziej aktualne zasady championatu Ukrainy dla zagranicznych wystawców.

Należy zdobyć 2x CAC (z czego jeden na wystawie miedzynarodowej) i pies musi miec championat innego kraju.

[B]
New conditions of reception of a title the Champion of Ukraine and Junior Champion of Ukraine for foreign citizens! [/B]

JUNIOR CHAMPION OF UKRAINE
If your dog possesses any Junior champion certificate that having received 2xJCAC in Ukraine.
One JСАС should be received on CAC UA exhibition (in junior class), the second JСАС at the international exhibition (in junior class) that can apply for a title of the JUNIOR CHAMPION OF UKRAINE.

CHAMPION OF UKRAINE
If your dog possesses any Champion certificate that having received 2xCAC in Ukraine.
One САС should be received on CAC UA exhibition, the second САС at the international exhibition that can apply for a title of the CHAMPION OF UKRAINE.

GRAND CHAMPION OF UKRAINE
If your dog possesses any Ukrainien Champion certificate that having received 2xCAC in Ukraine.
One САС should be received on CAC UA exhibition, the second САС at the international exhibition that can apply for a title of the GRAND CHAMPION OF UKRAINE.

Link to comment
Share on other sites

czyli - cytuję słowa starej piosenki Lady Pank "Wszystko się może zdarzyć, wszystko się może zdarzyć..." :evil_lol:
Lepiej pójść do wróżki....:evil_lol:

jak wrócę z Ukrainy - jeszcze nie wyjechaliśmy, ale jak wyjedziemy - no za jakiś czas i wrócimy po wystawie to napiszę jak było.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reni']

W ostatnim zdaniu chodzi o NDPwR . Czyli o psa/sukę, które na wystawie międzynarodowej "zazwyczaj" ;) otrzymują CACIB.
Im należy się tutuł Championa Ukrainy. Ponadto w regulaminie nie ma wymogu by był championem innego kraju FCI, jak również klasy, w której ma być wystawiany - jak to jest w innych państwach.

[URL="http://www.uku.com.ua/shows_champ/titles.html"][/URL][/quote]

Jestes pewna ze dla psa ktory nie jest championem za CACIB jest championat Ukrainy? :crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotal']Nacjonalne championaty to nie wystawy miedzynarodowe . Jest to wystawa dla jednej ewentualnie kilku ras organizowana dodatkowo przy wystawach rangi CAC lub CACIB. Za CACIB-a na miedzynarodowce mozesz dostac championat ukrainski albo nie, zalezne od widzimisie osoby przyjmujacej.[/quote]
Wg. mnie, ale tu doświadczenia nie mam, nawet wedle tłumaczenia tych słów, są to wystawy NARODOWE, dla mnie odpowiedniki naszych krajówek.
Te o czym piszesz to chyba są wystawy klubowe bądź specjalistyczne ras, które odbywja sie przy CAC-owych i ewentualnie ( spotkałam sie z tym) też i CACIB-owych. Ale czy na Ukrainie... tego nie wiem.
Na krajówkach (czy tu narodówkach?) nie przyznaje sie CACIB...to oczywiste...ale przyznawany jest tytuł NDS/PwR.
A czy za CACIB championat to widzimisie? Też nie wiem.

[quote name='Jogurt']Jestes pewna ze dla psa ktory nie jest championem za CACIB jest championat Ukrainy? :crazyeye::crazyeye:[/quote]
Tego nie jestem pewna. Starałam sie tylko zinterpretować regulamin.
Tam nie ma o tym żadnej wzmianki.
Wiem jedno...ze źródła w osobie szefa związku kynologicznego Ukrainy z Kijowa, że za CACIB jest championat Ukrainy. Tu nikt na wystawach "łachy" nie robi. Należy sie i tyle.
Nie dopytane czy pies/suka ma być championem FCI.
Nasza była/jest.

P.S.
Dorotal.
Znalazłam w postach powyżej taką wypowiedź:
[quote name='AnkaW']6 x cac - na krajówkach od 5 sędziów - odstęp rok i 1 dzień

4 x cac - 3 na krajówkach + 1 na CACIB od różnych sędziów odstęp czasu 6 miesięcy

3 x cac - 2 cac na podwójnych międzynarodówkach + 1 cac z międzynarod. w Kijowie

2 x cac - na podwójnej międzynarodowej w Kijowie

na krajowych championatach NDS/PwR

....

to są zasady m.in. dla Polski.

nie wiem jak jest z 1 cac z Kijowa :shake:[/quote]
To jest dokładnie to samo co zacytowałam z regulaminu ukraińskiego tylko po Polsku.
Tutaj też NARODOWE "potraktowane" = zinterpretowane zostały jako KRAJOWE.
Więc jak w sumie jest?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reni']Wg. mnie, ale tu doświadczenia nie mam, nawet wedle tłumaczenia tych słów, są to wystawy NARODOWE, dla mnie odpowiedniki naszych krajówek.
Te o czym piszesz to chyba są wystawy klubowe bądź specjalistyczne ras, które odbywja sie przy CAC-owych i ewentualnie ( spotkałam sie z tym) też i CACIB-owych. Ale czy na Ukrainie... tego nie wiem.
Na krajówkach (czy tu narodówkach?) nie przyznaje sie CACIB...to oczywiste...ale przyznawany jest tytuł NDS/PwR.
A czy za CACIB championat to widzimisie? Też nie wiem.


Tego nie jestem pewna. Starałam sie tylko zinterpretować regulamin.
Tam nie ma o tym żadnej wzmianki.
Wiem jedno...ze źródła w osobie szefa związku kynologicznego Ukrainy z Kijowa, że za CACIB jest championat Ukrainy. Tu nikt na wystawach "łachy" nie robi. Należy sie i tyle.
Nie dopytane czy pies/suka ma być championem FCI.
Nasza była/jest.[/quote]
To nie sa wystawy krajowe. jesli popatrzysz na kalendarz [url]http://www.uku.com.ua/shows_champ/index.html[/url] i znasz rosyjski to
np. w Poltawie 26.07. masz CAC wszystkich ras
championaty ras: chihuahua, rosyjski toj
specjalne labrador, golden, kane korso.
W czesci krajów np. Węgry, Słowacja, Chorwacja, Bośnia, Słowenia tytul NPwR/NSwR nie jest wcale przyznawany na krajówkach. wszystkie psy które otrzymały CAC i JCAC biegaja razem o BOB
Ps. dogomania z ucinaniem postów jest denerwujaca

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotal']To nie sa wystawy krajowe. jesli popatrzysz na kalendarz [url=http://www.uku.com.ua/shows_champ/index.html]

NIE wiem co jest. Napisałam długi post a wyswietla tylko toto powyżej !!!!!
Ratuku!!!!

Gdzie jest mój post?

Nie chce mi sie jeszcze raz wszystkiego od nowa!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']wczoraj dostalam maila z Ukrainy - piszą zebym doslała im championat polski bo przysługuje mi za Caciba ich championat - suka była wystawiana w championach . Byłam tylko 1 x we Lwowie ![/quote]

na jakiego meila pisałaś i po jakiemu :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Pisałam do nich na maila - Низова Ольга <[email protected]> po polsku i rosyjsku w jednym mailu a oni napisali mi tak
Dzień dobry! You martwić wystawie we Lwowie. Gdzie umieścić psa w maju 2009 goda.Srochno proszę wysłać kopię swojego rodowodu psów i mistrzów sertifikatesli chce Ci potwierdziły chempionstvo.Inache potwierdzenie nie zostanie
> поменять

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']Pisałam do nich na maila - Низова Ольга <[email protected]> po polsku i rosyjsku w jednym mailu a oni napisali mi tak
Dzień dobry! You martwić wystawie we Lwowie. Gdzie umieścić psa w maju 2009 goda.Srochno proszę wysłać kopię swojego rodowodu psów i mistrzów sertifikatesli chce Ci potwierdziły chempionstvo.Inache potwierdzenie nie zostanie
> поменять[/quote]

Jejku!!! Ten list to mistrzostwo świata!!! czytam już po raz kolejny i mam wrarzenie, ze bez pół litra nie rozbierijosz.... :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JOLY']Właściwie to jak wystawiałaś w klasie championów to przecież mają i kopie championatu i rodowodu. Bo musiałaś im wysłać. To po co każą przysyłać jeszcze raz.? Na tego maila pisałam i cisza.[/quote] Wystawialam na Liwie psa tez w klasie czempionów i wysyłalam przed wystawa dokumenty ale jak załatwiałam dokumenty na wystawie do czempionatu też chcieli ksero rodowodu i czempionatu.Więc w tym przypadku może być tak samo.Możliwe że inna osoba zajmuje się tym.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

zielona karta jest niezbędna - sprawdzają na granicy . Przygotuj sobie banknoty 10 dolarowe na łapówki . Ja miałam wszystko a i tak celnik zarzadał pieniedzy bo na granicy akurat nie było weta i nie chciał mnie z psem wypuścić do Polski . Jak dostał kasę to nie było nagle problemu i wet stał się niepotrzebny .

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz.

Jedziemy w dwie osoby i trzy psy. Tez mamy wszystko oprócz przeciwciał na wścieklizne (podobno jednak wymagane).
Czy w takiej sytuacji dobrze było by od razu włożyc do paszportu banknot czy czekac na ewentualne żądanie? I ile powinienem da?
Wiem, że pytanie trocjhe na niskim poziomie ale ja pierwszy raz jade do takiego kraju i nie bardzo wiem jak należy tam sie zachowa aby dotrzec tam i z powrotem.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja tez byłam tam pierwszy raz i tez dzięki temu forum zaopatrzyłam się w 10cio dolarówki . W czasie przejazdu do był wet , my mieliśmy wszystko wiec się nie czepiali . w drodze powrotnej nie bylo weta i celnik powiedział ze musimy czekać ( niedziela rano - czort wie kiedy by ten wet dotarł ) Ja na to ze przecież pies zdrowy ,ze mamy wszystkie badania - podstawiłam mu pod nos stos papierów a on zaczął przegladać paszport psa i mówi " ale tutaj ja nic nie widzę " To ja na to " to zaraz pan zobaczy " Cofnęłam sie do auta po banknot - jeden 10 dolarowy . Podałam mu tak zeby nikt nie widział . Zobaczyłam piękny uśmiech na twarzy i usłyszałam - szczęśliwej podróży .Aha wet też usilnie szukał pretekstu ale nie znalazł haka bo przeciwciała też miałam wiec tam warto mieć przy sobie tez banknocik . Kupcie tam ciornyje piwo - pycha ! Pyszna jest też zupa solanka . Sok z granatów także super .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...