Jump to content
Dogomania

UKRAINA - spis wystaw 2009 +jak zrobić championat Ukrainy


panienkabubu

Recommended Posts

Oni po prostu postepuja zgodnie z umowami,czyli jeśli pies może zostac CH Ukrainy za 1 CAC to pies ukrainski tez powinien zostac CH innego kraju za 1 CAC. A Polska nie chce takich umów podpisywac. Żale możesz wylewać na zarzad głowny ZKwP:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='amazonka']Witam,
ja też napisałam do ichniego związku zapytanie, jak to jest z tym przyznawaniem Championatu (nawet po ukraińsku) ale nie doczekałam się odpowiedzi :(
napisałam do FCI i tez nic ....[/quote]

ale chyba w wątku zostało juz wyjaśnione, na nasza niekorzyść i chcąc championat trzeba sie pofatygować i przynajmniej 2 razy zostwic u nich euro

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amazonka']Witam,
ja też napisałam do ichniego związku zapytanie, jak to jest z tym przyznawaniem Championatu (nawet po ukraińsku) ale nie doczekałam się odpowiedzi :(
napisałam do FCI i tez nic ....[/quote]

to sobie poczekasz :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
ja już czekam długo - też po ukraińsku napisałam. Cierpliwa jestem. Poczekam! Ale plany wystawowe zmieniłam!

[quote name='AnkaW']Na wniosku o dyplom championa [URL]http://www.uku.com.ua/shows_champ/blank/dch.doc[/URL] bardzo wyraźnie jest wszystko opisane na samym dole. Polska nie należy do grupy państw które dostają Ch za 1 cac.[/quote]

mas rację, że wszystko można znaleźć w necie (no prawie), trzeba tylko chcieć. Ale - ale - jak się pisze do jakiejś instytucji w końcu poważnej to się dostaje odpowiedź, nawet w stylu - proszę sobie przejrzeć strone www - i tu konkretny adres. I po bólu. Mnie chodzi tylko o zasady. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przeczytałam cały wątek i nadal mam małe wątpliwości. Zrozumiałam, że wcześniej jeżeli pies jechał na Ukrainę ( chodzi mi konkretnie o CACIB we Lwowie w roku 2005 ) i zdobył CAC będąc obecnie Championem swojego kraju automatycznie stawał się Championem Ukrainy? Bo taką sytuację miałam ze swoim psem i nie wiem, czy powinnam ubiegać się o przyznanie dyplomu championa Ukrainy?

[URL]http://uku.com.ua/shows_champ/show_inform/spisok_uchasnikov.xls[/URL] - Spis psów na 2 x CACIB Kijów - 25-26.04.2009 .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gwiezdny-wyslannik']Przeczytałam cały wątek i nadal mam małe wątpliwości. Zrozumiałam, że wcześniej jeżeli pies jechał na Ukrainę ( chodzi mi konkretnie o CACIB we Lwowie w roku 2005 ) i zdobył CAC będąc obecnie Championem swojego kraju automatycznie stawał się Championem Ukrainy?[/quote]
championat za 1 cac obowiązywał bardzo krótko, w 2008 roku.
w myśl przepisów z 2005 trzeba było mieć 4 cac w tym 2 z kijowa.
teraz znów się zasady zmieniły...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziś wróciłam z Kijowa i mam dobre wieści :smile: Jeżeli pies który jest np. Championem Polski dostanie jeden CAC w Kijowie automatycznie staje się Championem Ukrainy ( dyplom do odebrania tego samego dnia ) natomiast po uzyskaniu drugiego CACa - Grand Championem Ukrainy, więc legendy mówiące o tym, że jeden CAC nie daje Championatu Ukrainy są błędne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gwiezdny-wyslannik']Dziś wróciłam z Kijowa i mam dobre wieści :smile: Jeżeli pies który jest np. Championem Polski dostanie jeden CAC w Kijowie automatycznie staje się Championem Ukrainy ( dyplom do odebrania tego samego dnia ) natomiast po uzyskaniu drugiego CACa - Grand Championem Ukrainy, więc legendy mówiące o tym, że jeden CAC nie daje Championatu Ukrainy są błędne.[/quote]

a jak to sie ma z Lwowem?? pies musi być wystawiany w klasie CH

Link to comment
Share on other sites

Trudno mi powiedzieć, jak wiadomo wystawy w Kijowie są wystawami największej rangi jeżeli chodzi o Ukrainę, tam było specjalne stanowisko gdzie zanosiło się rodowód, championat, kartę oceny psa i karteczkę CAC oraz 30 Euro, a za kilka godzin można było odebrać gotowy championat - jak będzie ze Lwowem trudno mi powiedzieć, na pewno trzeba próbować, zabrać ze sobą koniecznie kopię rodowodu i championatu i się starać - może dadzą.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

6 x cac - na krajówkach od 5 sędziów - odstęp rok i 1 dzień

4 x cac - 3 na krajówkach + 1 na CACIB od różnych sędziów odstęp czasu 6 miesięcy

3 x cac - 2 cac na podwójnych międzynarodówkach + 1 cac z międzynarod. w Kijowie

2 x cac - na podwójnej międzynarodowej w Kijowie

na krajowych championatach NDS/PwR

[B]Mł. Ch. UKR[/B].

3 x JCAC - ????
2 x JCAC - na podwójnej międzynarodówce w Kijowie
Na krajowych championatch - Zw. Mł. pies i suka

to są zasady m.in. dla Polski.

nie wiem jak jest z 1 cac z Kijowa :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amazonka']we Lwowie za CACIB (dla psa z tytułem championa)- dawali championa Ukrainy

a jak to będzie w Uzhgorod? orientuje się ktoś?[/quote]

Hej. Witaj.
Regulamin Ukrainy odnośnie przyznawania dorosłego championatu mówi wyraźnie:
[CENTER][B]Присуждение титула "Чемпион Украины"[/B][/CENTER]
- 6 х САС на национальных выставках КСУ ранга САС за период не менее, чем за 1 год и 1 день ( под судейством не менее 5 - ти разных экспертов ).
- 4 х САС - три САС с национальных выставок ранга САС, плюс один с выставки ранга CACIB, за период не менее, чем за 6 месяцев (под судейством разных экспертов).
- 3 х САС - два САС с двойных выставок, ранга САСІВ в любых городах Украины, плюс один САС с выставки САСІВ в г. Киеве.
- 2 х САС - на двойных выставках ранга CACIB в г. Киеве.
- 2 х САС - на выставках ранга CACIB (только для собак рабочих пород с приложением рабочего сертификата)
- На Национальных Чемпионатах - лучший кобель и лучшая сука в породе получают титул "Чемпион Украины"

W ostatnim zdaniu chodzi o NDPwR . Czyli o psa/sukę, które na wystawie międzynarodowej "zazwyczaj" ;) otrzymują CACIB.
Im należy się tutuł Championa Ukrainy. Ponadto w regulaminie nie ma wymogu by był championem innego kraju FCI, jak również klasy, w której ma być wystawiany - jak to jest w innych państwach.

Na końcu regulaminu jest wzmianka, że psy z państw "niezrzeszonych" czyli, nie z:
[B](Беларусь, Болгария, Кипр, Латвия, Литва, Молдова, Россия, Румыния, Сербия, Финляндия, Черногория, Эстония)[/B]
otrzymują championat na ogólnych zasadach, a nie za 1 CAC.
Szczegóły tutaj:
[URL]http://www.uku.com.ua/shows_champ/titles.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...