Jump to content
Dogomania

Odżywianie


Kaori

Recommended Posts

No mi sie zawsze wydawało, że powinna więcej wazyć :roll: te wszystkie spaniele, ktre widuje są takie "duze".

Ag@ta a byłaś kiedyś na wystawie? Te wystawowe spaniele są naprawdę dużo mniejsze od tych "osiedlowych", rzadko sa mocno zbudowane, zwykle są raczej puszystymi psiaczkami niż napakowanymi mięśniakami :lol:

Link to comment
Share on other sites

Na mojego niestety niektórzy mówią że jest gruby. Fakt, do szczupłych nie należy, ale już mi się znudziło tłumaczenie że on ma wysadzoną mocniej klatkę piersiową, doopkę ma całkiem zgrabną :wink:

Te wystawowe spaniele są naprawdę dużo mniejsze od tych "osiedlowych", rzadko sa mocno zbudowane, zwykle są raczej puszystymi psiaczkami niż napakowanymi mięśniakami

No właśnie, Szarcia, a z czego to wynika? Przecież na pewno są w dobrym zdrowiu.

Link to comment
Share on other sites

Zdrowe są napewno - inaczej by chyba na wystawę nie przyszły :D Myślę, ze to dlatego, że to zalezy od tego czy pies pracuje czy sie go wystawia. Z tego co wiem brytyjczycy dzielą cockery właśnie na pracujące i wystawowe. U tych wystawowych bardziej liczy sie włos, a u pracujących właśnie cała reszta.

A psa trzeba po prostu zmierzyć :D

Mi strasznie długo wydawało się, że Sara jest bardzo bardzo mała(bo przy tych osiedlowych psach rzeczywiście jest maleńka), ale ją zmierzyłam, a potem poszłam na wystawę i zobaczyłam, zę cockery w rzeczywistości eni są duże :o Naprawdę trochę mnie zatkało :D Może to nawet trochę śmieszne jest, ale jak wszyscy naokoło mieli psiaki nierodowodowe, Sara też rodowodu nie ma, a te "prawdziwe" cockery mogłam oglądać tylko na zdjęciach to nie mogłam wiedzieć, jakie są małe :D

Link to comment
Share on other sites

Te bez rodowodu nie wiadomo jak są kojarzone więc potem takie giganty :lol: rosną :lol:

Największy szok przeżyłam jak zobaczyłam złotego cockera który prawie wcale nie miał sierści (miał krótka i rzadką) a do tego był większy od springera :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Największy szok przeżyłam jak zobaczyłam złotego cockera który prawie wcale nie miał sierści (miał krótka i rzadką) a do tego był większy od springera :lol: :lol: :lol:

Ja kiedyś tak na łyso obcięłam Toffika :oops: nigdy więcej, bo wyglądał głupio (zdjęcia w galerii)

Często się widzi że te osiedlowe spaniele mają zamiast ładnego włosa takie wiszące firany, rzadkie strąki :-? No i jak porównuję Toffiego to widzę że on jest niższy od swoich osiedlowych kumpli.

A co myślicie o takich długich grzywach? U mnie niemal wszytskie mają takie długie włosy na głowie. Nie przepadam za tym.

Link to comment
Share on other sites

Często się widzi że te osiedlowe spaniele mają zamiast ładnego włosa takie wiszące firany, rzadkie strąki :-? No i jak porównuję Toffiego to widzę że on jest niższy od swoich osiedlowych kumpli.

A co myślicie o takich długich grzywach? U mnie niemal wszytskie mają takie długie włosy na głowie. Nie przepadam za tym.

No właśnie, te psy są zupełnie inne, a w porównianiu z "prawidłowymi" spanielami są śmieszne :lol: A jeśli chodzi o grzywki to też ich nie lubię, Sara kiedyś taką miała i wyglądała jak sierściuch :D Myślę, ze właściciele mogliby te grzywki chociaż obcinać...

Link to comment
Share on other sites

Tym gorzej dla nich, no bo jakoś to o nich świadczy :-?

No niestety tak... Ale z drugiej strony najważniejsze, zeby brudne i głodne nie chodziły psiaki, a jak są czyste, uczesane, najedzone i tylko trochę zarośnięte, to chyba można to właścicielom wybaczyć :D

Link to comment
Share on other sites

Sama juz nie moge sie doczekac , kiedy moja sunia pojdzie pod maszynke :wink: Na moim osiedlu sa 4 spaniele, o jednym juz wspomnialam ze to nie spaniel tylko owca :evil: a jego wlascicielka ciagle mi powtarza ze jak Dżina zacznie mi do domu przynosic bloto na siersci to tej ja obetne. Ale nic z tego :evil: chce pokazac ludziom (na moim malym osiedlu) jak wyglada spaniel. I jak gdzies pojade z sunia, to nie chce zeby ludzie pytali :"co to za rasa"? (pudel +owca+spaniel).I dlatego nie podobaja mi sie te grzywki a co gorsza jeszcze z przedzialkiem na srodku :-?

Link to comment
Share on other sites

I dlatego nie podobaja mi sie te grzywki a co gorsza jeszcze z przedzialkiem na srodku :-?

I te włosy takie długie że nie wiesz czy to jeszcze grzywka czy już uszy :P

Ja się ostatnio uśmiałam:

Stoję przy straganie i kupuję koc (prezent dla mamy). Podchodzi dwóch facetów i jeden mówi "O jaki śliczny piesek" a drugi na to "Nie wiesz, owczarek niemiecki". Tamten się zdziwił że jak to "E nie, chyba nie owczarek" - "Ależ tak, no jak to, przecież to taka popularna rasa" (i się śmieje pod nosem że kumplowi we łbie namieszał). A potem dodał "No bo jakby ten pies był dłuższy, to by był jamnik, ale nie jest, więc to owczarek" Gościu zgłupiał do reszty. :o Nie wiem co było dalej bo musiałam już iść, ale podejrzewam że w końcu i tak mu nie powiedział co to za rasa :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...