Jump to content
Dogomania

Odżywianie


Kaori

Recommended Posts

Mam pytanko dotyczące odżywiania spanielków. Gdy kupowałam mojego Maksia właścicielka jego matki powiedziała mi ze nie moge dawać mu wieprzowiny. Jestem ciekawa czy to prawda a jeśli tak to czemu?

I czy są jeszcze jakieś zastrzeżenia co do odżywiania angielskich cocer spanielków??

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że spaniele raczej powinno się żywić tak jak większość psów i wątpię, żeby w ich diecie były jakieś specjalne przeciwskazania. A o tym, że nie można im dawać wieprzowiny nie słyszałam :o . Żeby uniknąć takich dylematów psa karmię gotowym jedzeniem, to jest chyba najbezpieczniejsze :wink:

Sandra & Sara

Link to comment
Share on other sites

A ja całe życie słyszałam,że psom nie daje się wieprzowiny,tylko wołowinę i mięso z kurczaka,nawet samych kości wieprzowych nie wolno dawać.

Ale nie powiem dlaczego,bo nigdy w to nie wnikałam ponieważ moje psisko jest tylko i wyłącznie na suchej :D .

Może ten link Ci pomoże,tam też jest podana tylko wołowina i białe mięso:

http://www.dziech.pnet.pl/barf.htm

Link to comment
Share on other sites

A ja słyszałam, że nie powinno się dawać kości z kurczaka :o . Nie znam się na tym dobrze, ale rzeczywiscie jak raz Saba dostała mkostkę z kurczaka to wymiotowała. Mięso wieprzowe je bez problemu, choć i tak żadko jej się daje. Często Saba je wątróbkę gotowana (nie wiem z czego) oraz ryz z sosem kurczakowym. A tak pozatym to je karmę Arion. Psie cukierki, i czasem goowna na spacerku :lol: .

Nie wiem czy mój pies to wyjątek, ale ona własciwie zje wszystko co my jemy. Jak dać jej z ręki to zje 100% wszystko, a z miski nie. Co więcej jak coś jej nie pasuję to zwyczjanie bierze to coś w ząbki i wyrzuca z miski.

Link to comment
Share on other sites

I tak i nie,można dawać kości z kurcza (wręcz są bardzo zalecane) ale w postaci surowej i zmielone pomieszane z mięskiem,jest to wtedy uczta białkowa,natomiast w całości nie wolno ponieważ są bardzo kruche i ostre.

A mój maluszek też zjadłby wszystko to co my jemy,ale niestety jest tylko na suchej :D :P :D .

Link to comment
Share on other sites

Ale powiem,że jak Oskar był mały czasami na zachęte suchego właśnie mieliłam korpusy i kuperki kurze w maszynce i porcjowałam,potem mieszałam z suchą i na początku było wszystko wyjadane do ostatniej granulki,potem to już się wycfanił i oblizywał tylko wszystkie granuleczki z mięska i suchej nie ruszał a sucha już wymieszana z mięsem nie nadawała się na przechowywanie musiała być już wyrzucona.

Link to comment
Share on other sites

Ja eksperymentowałam już z Eukanubą,Royalem,Hills'em ale najbardziej podpasowała Oskarowi co do smaku,no i widać efekt karmy na sierści która zrobiła się mięciutka i błyszcząca to karma Nutro Choice jagnięcina z ryżem. Dawka dzienna wychodzi chyba 2,60-2,80zł a nawet gramowo daje jak na psa 10kg a cały czas Oskuś waży 14 kilo :-? .

Link to comment
Share on other sites

Moje od ok.1,5 roku są na Eukanubie,porcje od 150-160 g do 240 g dziennie na jednego dorosłego psa.Porcje dopasowane są do konkretnych zwierzaków,zależnie od ich potrzeb.Mała (10 miesięcy) jeszcze je Eukanubę Junior dla ras średnich,ok.280 g dziennie.Zazwyczaj dla czterech psów wystarczał mi worek 20 kg na miesiąc,no ale teraz potrzeba trochę więcej.... :wink:

Acha - pieski jedzą dwa razy dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Ja się tak wtrące nie na temat - Kaori pytała o wieprzowinę. Ja w jednej z książek o spanielach znalazłam coś takiego:

"Nigdy nie podawajmy psu surowej wieprzowiny, gdyż może być ona zakażona śmiertelnym dla psów wirusem Aujeszky. Dla ludzi ten wirus nie stanowi żadnego zagrożenia, więc nie bada się zwierząt rzeźnych w tym kierunku. Wirus ulega unicestwieniu jedynie wskutek bardzo długiego gotowania mięsa."

Sandra & Sara

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

z tego co pamiętam to nie wolno dawać wieprzowiny bo mogą się po niej zrobić zacieki na oczach ale ja swojemu pieskowi daje tylko mięsko z kurczaka z ryżem i warzywami czasem wołowine. Wcześniej dawałam mu jeszcze suchy pokarm ale gdy usłyszałam ze nie można mieszać pokarmu suchego z mokrym zaczęłam podawać samo gotowane jedzonko.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja swojej gotowalam (porcja rosolowa + ryz lub makaron), czasami sucha (purina chow junior) a sporadycznie puszka. Moja sunia wazy 9,5kg.Czytam bardzo uwaznie wszystkie Wasze posty, bo to nasz pierwszy piesek. Co do kosci to juz nie dostaje zadnych(jedynie te prasowane ) bo po innych dostawala rzadka qpke :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kości z drobiu mogą być bardzo niebezpieczne.Jak gotowalam piesom to kupowalam np.świeże mielone mięso (jeden sklep miał takie specjanie dla psów),podroby,itp (za wyjątkiem porcji rosołowych),do tego ryż i jarzyny.

Acha! Myślę,że w tym wieku Dżina powinna jeść dwa razy dziennie :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o jedzenie to z Sarą mam od zawsze problemy :-? Jest strasznym niejadkiem, próbowałam każdego jedzenia, każdej karmy i nic. Zjada po jakimś czasie (sucha karmę np. nawet po paru dniach dopiero) jak się zrobi głodna :( Z jednej strony dobrze, że nei ma problemów z tyciem, ale z drugiej trochę się o nią boję... Weterynarz mówił, że skoro ona tak robi całe życie (6 lat) to to nie może być choroba, tylko charakter :-?

Sandra & Sara

Link to comment
Share on other sites

Cockermanka - właśnie tak jest, dzienna porcję karmy dzielę na 3 porcje a ostatnią dostaje o 18:00 więc mysle że jest ok.

Szarcia -Skoro to juz tak dlugo trwa i wet tak powiedzial, to ja bym sie nie czepiala. Sara to po prostu "tadek niejadek" :wink: A skoro komplikacji nie ma i chora nie jest, to chyba wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

Cockerek - masz racje, ale to bywa czasami naprawdę niepokojące jak Sara nic nie chce jeść przez kilka dni... Fakt, nie choruje i nie ma problemów z tego powodu, na anorekyczkę też nie wygląda - może po prostu ma jakaś dziwna przemianę materii i nie potrzebuje dużo jeść...

Link to comment
Share on other sites

Probuje rano dac Dzinie troche suchej karmy a wieczorkiem cos gotowanego.Czasami uda sie ze zje, ale jak nie chce jesc to zabieram .Sunia nasza w trakcie dnia "nadrabia" jakimis smakolykami lub orzechami :wink: Mam nadzieje ze orzechy moze sobie chrupac nawet 5 szt.dziennie?

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście wiem że tak powinno być, ale... Toffi jest inny 0X :lol: :lol:

Saba też jest inna :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: I je zawsze razem z mamą. Ja jej mowi że psa sie nie karmi przy swoim obiedzie, a ona dalej swoje :-?

ps Grazka ile ma Twoje sunia?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...