Jump to content
Dogomania

Aleksander Skrzyński


feeria

Recommended Posts

Właśnie się dowiedziałam o zmiane sędziego w Głogowie, będzie moją rasę sędziował Pan Aleksander Skrzyński. Czy ktoś może powiedzieć mi coś o tym Panu? Na co zwraca uwagę w szczególności.
Z tego co sie orientuje to specjalista od ras myśliwskich? Czego może wymagać od czarnego teriera? :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Talagia']Czy specjalista to ciezko powiedziec... Bylismy 2 razy u tego sedziego i oba nasze opisy brzmia "pies w kondycji wystawowej" :evil_lol:[/quote]

No to postaram sie, zeby moj pies byl w kondycji wystawowej. Pamietasz moze na cp zwraca uwage- ruch czy statyka, budowa itp.?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='fistaszek1985']podnoszę ;) może ktoś napisać coś więcej? :)[/quote]

biegane dwa kółka a sędzia ledwo okiem rzucił na sekundę na psa. postawa wyśmienita u psa a sędzia jakiś skrzywiony, rozwalony na fotelu jak na tronie... (jakby to sędziowanie katorgą jakąś było) sprawdzanie zębów równoznaczne ze sprawdzaniem migdałków.
I mimo iż w innej sędziowanej rasie we wzorcu jest zmianka tylko o zgryzie nożycowym, to za brak zęba wywala bardzo brzydko z ringu. Niemiły pan.
Mimo bob nigdy więcej u tego pana się nie pojawimy :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Byłam przez niego sędziowana. Bardzo pomocny sędzia jeśli na wystawie jest się pierwszy raz- koleżanka miała swój debiut jako handler i sędzia był bardzo miły.
Ogląda psy, dość dokładnie maca, patrzy na ruch, ale raczej anatomia liczy się u niego bardziej, w zęby zagląda dość dokładnie, jeśli ktoś je sam źle pokaże to radzi sobie sam.

Niestety, wadą dyskwalifikującą u tego sędziego :-) jest fakt, że wszystkie psy mierzy miarą psów myśliwskich. Nie dotarł do niego fakt, że niektórym rasom np. klatka piersiowa ma się kończyć na równi z łokciem i że nie każdy terier ma mieć włos twardy jak szczotka ryżowa. Według mnie jeśli ma się sędziować daną rasę, a nie jest się w niej "mocnym" wypadałoby odświeżyć sobie w pamięci jej wzorzec :-)

Tłumaczy swoje werdykty widowni co jest dla niego na plus. Niestety odnoszę wrażenie, że jego zaangażowanie w sędziowanie jest wprost proporcjonalne do tego jak ważna dla niego osoba go ogląda ;-) (kiedy do ringu podeszła jego "żona" sędzia odstawił prawdziwe show, niekoniecznie z korzyścią dla psów ocenianych...)

Ja wygrałam u neigo, ale to był pierwszy i ostatni raz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja jeszcze dorzuce, że to bardzo otwarty, miły i wesoły pan, to z moich spostrzeżeń na temat jego osoby, opis mieliśmy nie za długi i nie za krótki wsam raz, wszystko w nim było zawarte, ale o wyborach nie powiem zbyt dużo bo byłam w baby w stawce 1. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Miły i sympatyczny ale mojego psa wzrost ocenił na oko (a ja tego nie lubię) 3 w stawce psy o podobnym wzroście a mój wyleciał z bdb. Podziękowałam za ocenę i opis czym bardzo zdziwiłam. Pies ma ch kilku krajów a pojechaliśmy tylko się pokazać.
Ale potwierdzam, że miły i sympatyczny i ma podejście do psów i wystawców :-) My napewno będziemy do niego jeździć mimo tej bdb u jednego z psów ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Niestety według mnie Sędzia ocenia bardzo pobieżnie tak na "odwal się", ciągle zerka na zegarek, trzyma bardzo dystans i nie jest zbyt miły i skory pomóc jak jest problem z psem na ringu, a jak się uweźmie na konkretnego hodowcę to choćby nie wiem z jakim psem wyszedł, to i tak oceni go źle. Mam wrażenie, że "robi łaskę" oceniając psy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...