Jump to content
Dogomania

Sznaucer miniatura - Pytanie? Kupno?


Diakon_Frost

Recommended Posts

Witam,

wcześniej miałem pieska, mieszańca ale niestety odszedł w wieku 7 lat bo miał chore nerki. Minęło pół roku i teraz zastanawiam się nad kupnem sznaucera miniaturki. Nie zakupie go z hodowli bo mnie nie stać. Więc kupiłem anonse i próbuję coś wybrać. Ceny to ok 300-400 zł.

Mam do was pytanie jakiej wielkości powinien być 6-7 tygodniowy sznaucer miniaturka? Bo dostałem takie zdjęcie ale wydaje się że jest trochę za duży, podobno ma 7 tygodni. Czy w ogóle wygląda na sznaucerka?

Foto 1: [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/63beb28086307ab8.html[/url]
Foto 2: [url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af12d15b943e5621.html[/url]

A może słyszał ktoś z was o tym że ktoś z okolic Lublina chce sprzedać szczeniaki po rozsądnej cenie?

Chciałbym brać raczej z pewnego źródła. Jak dzwoniłem w jedno ogłoszenie, akurat niepowyższe to rozmowa wyglądała tak:

-Dzień dobry!
-Dzień dobry, słucham?
-Ja w sprawie szczeniaków.
-Jakich?
-A ile ich pan posiada?
-Oj, różne yorki, sznaucery, westy, cocker spaniele, pekińczyki. Zależy co pana interesuje
-To jednak dziękuje.

I tak zakończył się jeden z telefonów. Moim zdaniem było to jedna z tzw pseudo hodowli nastawiona na zarobek. W drugie miejsce które zadzwoniłem rozmowa wyglądał podobnie. Dopiero w trzecim dostałem powyższe fotki i z rozmowy wynikało że raczej nie jest to hodowla kilku ras.

I ostatnie pytanie do was, czy to prawda że pierwszy miot jest zawsze podobny do matki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diakon_Frost']
I ostatnie pytanie do was, czy to prawda że pierwszy miot jest zawsze podobny do matki?[/quote]

to jakas bzdura totalna
tzn moze ale nie musi i nic do tego ma ktory to kolejny miot jest

te maluszki na fotach jakie pokazales to wielkosciowa sa mini , napewno nie sredniaki ale co z nich wyrosnie ? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Z tego, co szukasz, to zwyklego uroczego kundelka. Z psa o nieokreslonym pochodzeniu nigdy nie wiadomo co wyrosnie. A podobne sa za (prawie) darmo w wiekszosci schronisk.
Zajrzyj na strony adopcyjne sznaucerkowatych, moze tam znajdziesz psa szukajacego dobrego domu [url=http://www.sznaucery.rix.pl/]ADOPCJE SZNAUCERÓW[/url].
Zaloz moze watek o sobie, oczekiwaniach i warunkach proponowanych psu w dziale [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f97/"]Przygarne psa - Dogomania Forum[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diakon_Frost']Witam,

wcześniej miałem pieska, mieszańca ale niestety odszedł w wieku 7 lat bo miał chore nerki. Minęło pół roku i teraz zastanawiam się nad kupnem sznaucera miniaturki. Nie zakupie go z hodowli bo mnie nie stać. Więc kupiłem anonse i próbuję coś wybrać. Ceny to ok 300-400 zł.
[/QUOTE]

ŻADNA hodowla nies przeda Ci [B]sznaucera[/B] za 300-400 zł. A jeżeli jakas sprzedaje za taką cenę o możesz być PEWNY że to jest pseudohowodla! Więc albo z normalnej hodowli (ale Cię nie stać) albo ze schroniska... zobacz tu [url]http://www.sznaucery.rix.pl[/url] na pewno coś znajdziesz

Link to comment
Share on other sites

witam. ja kupiłam pieska od tzw. pseudohodowcy. ludzie własnie utrzymywali sie z hodowli sznaucerów. piesek ma na imię Fido i wyrósł na pięknego pieska. nie ma rodowodu, nie jezdzi na wystawy ale dla nas jest naj w kazdym calu. kochamy go i powiem ze wygląda na sznaucera mimo swojego pochodzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaja1290']witam. ja kupiłam pieska od tzw. pseudohodowcy. ludzie własnie utrzymywali sie z hodowli sznaucerów. piesek ma na imię Fido i wyrósł na pięknego pieska. nie ma rodowodu, nie jezdzi na wystawy ale dla nas jest naj w kazdym calu. kochamy go i powiem ze wygląda na sznaucera mimo swojego pochodzenia.[/QUOTE]

nic nie dociera:shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

z tych postów wynika,że tylko rasowe i z rodowodem psy powinny być na świecie a te biedne mieszańce powinno się zabijać. myślę, że hodowcom prawdziwych i rodowodowych psów pseudohodowcy zabierają kase i to właśnie jest dla nich bolesne. ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie. moje jest takie.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaja1290']z tych postów wynika,że tylko rasowe i z rodowodem psy powinny być na świecie a te biedne mieszańce powinno się zabijać. myślę, że hodowcom prawdziwych i rodowodowych psów pseudohodowcy zabierają kase i to właśnie jest dla nich bolesne. ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie. moje jest takie.:eviltong:[/quote]

nieeeee:shake: na prawdę NIC a NIC nie dociera:shake: kto zarabia na PRAWDZIWEJ hodowli? To przecież hobby a nie działalność gospodarcza (a nawet gdyby to dlaczego ci pseudohodowcy nie płacą podatków?:diabloti:)
A dlaczego cchesz od razu zabijać te niewinne pieski? Po prostu niech ludzie przestaną je produkować, a przestaną wtedy gdy popytu nie będzie, czyli kiedy ludzie (np. Ty) nie będą kupować takich. Podaży nie ma bez popytu. Proste.

Link to comment
Share on other sites

widzę, że rozpętał się niepotrzebny spór. zresztą nie oto mi chodziło. kupno rodowodowego pieska to wydatek rzędu 1000 zł. nie każdego kowalskiego na taki wydatek stać. mnie nie było. a dla mnie liczy się miłość do psiaka i jestem wdzieczna losowi za to, ze go mam. pozdrawiam.:multi:

Link to comment
Share on other sites

Kaja, dziecie drogie, zastanow sie dlaczego tak tanio kupilas kundelka. Pewnie ani karma rewelacyjna, ani szczepienia, odrobaczenia, o drobiazgach jak socjalizacja, kontakt z czlowiekiem, dobor rodzicow nie wspomne.
Za to jesli psu sie nieszczesliwie zachoruje i trzeba bedzie wydac xxkrotnosc kosztow zakupu, to co?
I sama "miloscia" psa nie utrzymasz, wychowasz, nakarmisz...
Poza tym, przejrzyj pare watkow, jak tacy "chodoffcy" osiagaja mozliwosci taniej sprzedazy, czyim kosztem ( bo na pewno nie kosztem hodowcow z prawdziwego zdarzenia).

Link to comment
Share on other sites

A ja trochę rozumiem autorkę wątku, bo mi samej niewiele brakowało żeby kupić pieska z takiej pseudohodowli. Kilka lat męczyłam męża żebyśmy psa kupili i jak w końcu się zgodził to psa chciałam mieć teraz na JUŻ!
Dla mnie zawsze było oczywiste, że pies będzie miał rodowód, ale jak przyszło co do czego to okazało się że o takiego psa nie tak łatwo, nie ma ich tak dużo i czasem trzeba albo poczekać parę miesięcy albo jechać po niego na drugi koniec Polski. A ja czekać nie lubię. Na całe szczęście okazało się, że w moim Wrocławiu ostał się ostatni (rodowodowy) szczeniak –czarny sznaucer miniatura i oczywiście został mój.
W psiakach z takich pseudohodowli można wybierać i przebierać do woli są wszystkie kolory i rozmiary za niewielkie pieniądze i dostępne od ręki. Nawet zadzwoniłam do jednej handlarki z allegro, ale też po rozmowie z nią mi się odechciało. Na całe szczęście nie kupiłam stamtąd psa za co jestem wdzięczna losowi. Jak już miałam psa doczytałam sobie o tych wszystkich pseudohodowlach i to tylko potwierdziło że miałam racje i gdybym miała stamtąd psa to chyba wyrzuty sumienia by mnie zjadły, że przeze mnie na świecie pojawią się kolejne szczeniaki, które mają ogromne szanse skończyć w schronisku.
Mój pies był naprawdę dobrze wychowany/socjalizowany, zdrowy, pozaszczepiany i naprawdę inteligentny:p. Nie mam z nim dzisiaj w ogóle problemów, a z takim psem bez papierów nie wiadomo jak by to było.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaja1290']z tych postów wynika,że tylko rasowe i z rodowodem psy powinny być na świecie a te biedne mieszańce powinno się zabijać. .:eviltong:[/quote]
Wystarczy nie dopuszczać do zapotrzebowania na nie. Ale jeśli ktoś woli, przyczyniać się do takich sytuacji jak poniżej to droga wolna. Niestety ludzka głupota, podobnie jak wszechświat jest nieograniczona.

[url=http://www.pseudohodowle.ovh.org/]STOP PSEUDOHODOWLOM !!![/url]

[url=http://arka.strefa.pl/Pseudohodowle/pseudohodowle.html]Pseudohodowle[/url]

I jeszcze jedno. Piszesz o kundelkach, ale kupiłaś psa w typie rasy. No cóż, niektórzy wolą podróby inni orginał. Gdyby Ci jednak naprawde chodziło o psa, a nie popisywanie się nim to wziełabyś kundelka, a nie snobowała się na coś podobnego do rasowca.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Podlacze sie pod watek- choc on troche odbiegl od tematy - zostalam poproszona o znalezienie sznacera miniaturki dla starszej pani. Kobieta niedawno pochowała sznaucerke olbzymke (nie wiem czy rodowodowa czy w typie) ze wzgledu na wiek i na to ze jest juz sama chce malego sznaucera. Unika rozmnazalini ale nie widzi problemu w braku rodowodu :mad:- czyli standard. Poniwaz jak to sama ujela ma byc z dobrej hodowli ale nie musi miec rodowodu :evil_lol: chce jej pomuc tak by rzeczywiscie byl z dobrej hodowli ale moze jednak razem z tym strasznym :cool3: rodowodem

i tu moje pytanie bo laik w sznaucerach - latwo jest kupic miniaturke "na kolanka" i w jakich+/- cenach?? Musze wiedziec na jaka kwote przygotowac kobiete zanim zaczne ja namawiac by ten rodowod jednak byl


Ps: co sadzicie o hodowli Przysuska Gwiazda? Moze byc na priv

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']

A okreslenie "na kolanka" oznacza, ze nie do hodowli / nie na wystawy:cool1:.[/quote]

dokladnie, piszac "na kolanka" mialam na mysli peta/psa nie wystawowego lub takiego ktory wedlug hodowcy nie rokuje specjalnych sukcesow wystawowych i moze go sprzedac taniej :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam
Jestem w trakcie poszukiwania psa sznaucera miniaturki. Przyznam, że do dzisiaj byłam zdecydowana na psa rasowego ale bez rodowodu, niestety właśnie ze względu na wysoką cenę. Bo dla mnie to duża różnica zapłacic 400 zamiast 1000zł.
Ale zastanawiam się czy wyjściem nie byłaby możliwośc wspomniana przez ANEA. W końcu chcę pieska do domu, nie zamierzam wystawiac go na wystawach. Ale czy faktycznie są hodowle, które sprzedają psy z rodowodem taniej? A może ktoś ma namiary na takich hodowców?
Spotkałam się także z ogłoszeniem, że ktoś sprzeda szczeniaka po rodowodowych rodzicach, ale piesek jest bez rodowodu... Co to znaczy? To nie każdy szczeniak rodziców z rodowodem posiada rodowód?

Link to comment
Share on other sites

Nie nie każdy szczanika po rodowodowych rodzicach osiada rodowód. Aby szczenięta otrzymały metryki musi bys spełnionych kilka warunków. PO pierwsze rodzice (obydwoje)musza miec uprawnienie hodowlane (muszą dostac na 3 wystawach - w tym min. jedna klubowa lub międzynarodow): suki minimum oceny bardzo dobre, psy oceny doskanałe) po ukończeniu 15 miesiecy.
PO skończeniu 18 miasiąca mozne te oceny wpisac do rodowodu i wtedy suka / pies staje sie hodowlanym.

Zgodnie z regulaminem suka może miec tylko raz szczeniaki w danym roku kalendarzowym.

A szczeniaka miniaturke (z rodowodem)mozesz czasem kupic juz za 600 -700 zł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...