Jump to content
Dogomania

Duuuży problem...


koko313

Recommended Posts

Witam, nazywam się Kasia i pojawiłam się na tym forum przypadkowo w związku z moim problem. Mianowicie posiadam dwa psy: 7 letnią suczkę owczarka niemieckiego długowłosego i 9-cio miesięczną spanielkę. Nigdy nie było z nimi problemu, obydwie zawsze się dogadywała, niedawno jednak cockerka rzuca się na owczarka i atakuje gdy ten zbliży się do mnie żeby dać się pogłaskać. Naprawdę jestem przerażona, bo nie wiem jak psy od siebie wtedy oddzielić...jednak najlepsze jest to, że po takich akcjach psy warczą na siebie przez jakieś 15-cie minut a potem idą razem spać. Już naprawdę nie wiem co o tym myśleć, Aza( owczarek) zawsze pozwalała młodej ciągnąć się za ucho czy takie tam, ale teraz boje się, że sobie coś zrobią. Proszę o pomoc ludzi z dowiadczeniem czy takich, którzy mają podobny problem. Zaznaczam, ze obydwa psy nie mają rodowodu, bo są przygarnięte.

Link to comment
Share on other sites

U mnie jest dokładnie tak samo z tym, że moja owczarkowata suka nazywa się Faza :p Spaniela jest po prostu zazdrosna. I moja i Twoja ;) Z tym, że nie masz powodu do zbytnich zmartwień-jest na to dość prosty sposób.
1) za każdym razem kiedy młoda zacznie warczeć do podchodzącej do Ciebie dużej suki, po prostu odejdź od spanielki (najlepiej odwracając się plecami) i zacznij głaskać tę odpędzaną (najlepiej gdybyś przed całym zdarzeniem głaskała spaniela-większe "odrzucenie")
2)jeśli po tym mała grzecznie do Was podejdzie (bez warczenia) zacznij głaskać obie i nagradzać głosem
3)kiedy Aza podejdzie,a szczenior nie zawarczy też go mocno nagródź i głaszcząc obie, nie pozwól młodej poczuć się odrzuconą
U mnie to działa bezbłędnie. Mała w lot pojęła, że albo pozwoli na obecność drugiego psa,albo zostanie sama bez głaskania :diabloti:
I przypadkiem nie karć małej zazdrośnicy (nie bij, nie krzycz) kiedy ta źle się zachowuje, bo to tylko spoetęguje jej niechęć do Azy.
Powodzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...