Jump to content
Dogomania

Nie chce ruszyć suchej karmy


Mycha1812

Recommended Posts

Psy często robią sobie "głodówkę " i może ona trwać nawet 2 dni ,przynajmniej u mojego Yorka tak jest :)
jak to się mówi " dostaje długich zębów " i wybrzydza :P
a jak czasami dostaje suche i liczy na coś więcej jak się coś robi w kuchni to zje dopiero jak się zorientuje że nic więcej nie dostaje ....

no i jedzenie nie może stać w misce 1-2 dni bo pies już Ci nie zje w ogole tego

Link to comment
Share on other sites

Jak był mniejszy to karma znikała w mig , potem troszkę przystopował , karma była w misce , trochę pojadł resztę zostawił po czym nie stała cały czas rzecz jasna tylko była wymieniana na świeżą , na początku był karmiony pedigree do czego wstyd się przyznać :) z oczywistych względów , potem inne karmy ostatnio Bento i nic nie chce ruszyć , czasem go podkarmiamy przyznaję , pewnie wie co dobre cwaniak mały :) już sama nie wiem czy mu gotować nie wiem co jak !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moja ONka potrafi nie jeść 3-4 dni :( jest ogółem chuda i martwiłam się czy wszystko z nią w porządku.
Ale jest regularnie odrobaczana, nie choruje, szczepiona też jest.Biega regularnie ale nie jakieś ogromne dystanse.
weterynarz mówi, ze taka po prostu jest-szczupła.
Je sucha karmę, dla ciężko pracujących, żeby troszkę przytyła ale gdzie tam.
Denerwują mnie tylko sąsiedzi i rodzina, twierdzący, żę głodzę mojego psa-bo nie ma wciąż pełnej miski pod nosem (jak nie je, to jej odstawię ) i niestety czasem ją babcia dokarmia 'bo przeciez taka chuda, zaraz sie z głodu przewroci'
Jeny ;/

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Zaadoptowałam m-c temu psiaka :multi: który chyba nie jadł wcześniej suchej karmy. Raz postawiłam miskę z suchym i nic innego nie dawałam, na drugi dzień widząc że ja nie rezygnuję zjadł całą miskę :crazyeye: potem znowu kilka dni dawałam mu "miękkie" i dzisiaj też nasypałam suchego i zobaczymy bo narazie cały dzień jej nie rusza :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agni']Zaadoptowałam m-c temu psiaka :multi: który chyba nie jadł wcześniej suchej karmy. Raz postawiłam miskę z suchym i nic innego nie dawałam, na drugi dzień widząc że ja nie rezygnuję zjadł całą miskę :crazyeye: potem znowu kilka dni dawałam mu "miękkie" i dzisiaj też nasypałam suchego i zobaczymy bo narazie cały dzień jej nie rusza :evil_lol:[/quote]

Stary numer. Pies zawsze wybierze mokrą karmę. Ja daję na "zachętę "
różne dodatki w minimalnych ilościachnp. 2-3 łyżeczki bobovity zupki jarzynowej dla dzieci, albo oleju, parę wiórków kurczaka gotowanego, odrobinę twarożku itp. Samą suchą karmę je po 2 dniowej głodówce.

Link to comment
Share on other sites

Jak się zwierzakom da wybrzydzać, to będą wybrzydzać...
Koty mojej mamy tak wytresowały właścicielkę, że jak nie miały ochoty na wątróbkę, to nie jadły, bo ona natychmiast zmieniała menu i robiła im rybę "żeby nie były głodne" :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mycha1812']Witam , mój 9 m-czny Pakuś nie chce ruszyć żadnej suchej karmy , nie wiem czy się przejadł , dlaczego się tak dzieje ? Co robić ?[/quote]


ja proponuję diete naturalna - zaglądnij na temat - BARF :multi:na przepisy , na cały wątek a jak chcesz wiecej info to masz moje gg - :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M@d']Jak się zwierzakom da wybrzydzać, to będą wybrzydzać...
Koty mojej mamy tak wytresowały właścicielkę, że jak nie miały ochoty na wątróbkę, to nie jadły, bo ona natychmiast zmieniała menu i robiła im rybę "żeby nie były głodne" :diabloti:[/quote]

Mojej teściowej kot tak ją sobie wytresował że jedzonko musiała kroić na malutkie kawałki i karmić go z ręki, mało tego regularnie co noc o godz. 3.30 - 4.00 :stupid: wstawała żeby kota karmić, ponadto nie ruszyła innego mleka jak tylko swojskie i kocia karma to tylko sporadycznie. Piersi kurze kupowane w wybranym sklepie :wallbash:
Do tego stopnia można zgłupieć
Ale jak zobaczyła że mojemu psu chcę dać rosół to "rosół dla psa ?!?!?!, psu to resztki z obiadu a nie świeży rosołek" :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']Stary numer. Pies zawsze wybierze mokrą karmę. Ja daję na "zachętę "
różne dodatki w minimalnych ilościachnp. 2-3 łyżeczki bobovity zupki jarzynowej dla dzieci, albo oleju, parę wiórków kurczaka gotowanego, odrobinę twarożku itp. Samą suchą karmę je po 2 dniowej głodówce.[/quote]

Polewam olejem lub oliwą z oliwek, oraz znajoma poleciła mi jeszcze żółtko

Link to comment
Share on other sites

Bosze co ja czytam cyt.rosol,polewnie olejem ,zoltko,mleko dla kota:crazyeye::shake:Proponuje odwiedzic ksiegarnie i kupic pierwsza ksiazke z brzegu ,pt"Prawidlowe odzywianie psow i kotow"
Olej jadlny tylko daje sie doroslym psom nie wiecej jak jedna stolow lyzke na dzien-to na ladne wlosy
Mleko krowie dlas kotow to zbronione!!!!!!!!
Zoltko tylko dla doroslych 1x w tygodniu
Rosol czy zupki dlas psow :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agni']Mojej teściowej kot tak ją sobie wytresował że jedzonko musiała kroić na malutkie kawałki i karmić go z ręki, mało tego regularnie co noc o godz. 3.30 - 4.00 :stupid: wstawała żeby kota karmić, ponadto nie ruszyła innego mleka jak tylko swojskie i kocia karma to tylko sporadycznie. Piersi kurze kupowane w wybranym sklepie :wallbash:
Do tego stopnia można zgłupieć
Ale jak zobaczyła że mojemu psu chcę dać rosół to "rosół dla psa ?!?!?!, psu to resztki z obiadu a nie świeży rosołek" :shake:[/quote]

Moja matka też biega za kotkami jak nie chcą jeść i karmi ręką do pyska :roll:
A jak kotek nie wraca to do 2-3 rano nie śpi, żeby kotki wpuścić...

Jak wyjechali na kilka dni i my tam zamieszkaliśmy to o 23 żona zamknęła i poszła spać - ja byłem na brydżu). Ok. 3 w nocy wróciłem i wpuściłem zszokowane towarzystwo stojące pod zamkniętymi drzwiami :eviltong:
Następnego dnia o 22.30 kocia banda stawiła się karnie w komplecie na wpuszczenie do domu :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

(...) Bosze co ja czytam cyt.rosol,polewnie olejem ,zoltko,mleko dla kota:crazyeye::shake:Proponuje odwiedzic ksiegarnie i kupic pierwsza ksiazke z brzegu ,pt"Prawidlowe odzywianie psow i kotow"
Olej jadlny tylko daje sie doroslym psom nie wiecej jak jedna stolow lyzke na dzien-to na ladne wlosy
Mleko krowie dlas kotow to zbronione!!!!!!!!
Zoltko tylko dla doroslych 1x w tygodniu
Rosol czy zupki dlas psow :shake: (...)


No właśnie mój "jamnior" to pies dorosły i tylko raz w tygodniu ten olej i żółtko bo częściej się nie da bo częściej suchego nie chce jeśc :puppydog:
O kocie pisałam co do teściowej :evil_lol:
a rosół czy zupki od czasu do czasu daję.
Dziękuję za polecenie książki :eating:
i mam pytanie czy koleżanka tak idealnie podręcznikowo, według wskazań wszelkich dietetyków i lekarzy odżywia też siebie i swoją rodzinę... ???
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Bosze co ja czytam cyt.rosol,polewnie olejem ,
(...)
Olej jadlny tylko daje sie doroslym psom nie wiecej jak jedna stolow lyzke na dzien-to na ladne wlosy
(...)
Zoltko tylko dla doroslych 1x w tygodniu
[/QUOTE]

No tak, rosół, przecież to trucizna :evil_lol: Zwłaszcza taki nieprzyprawiony wywar z warzywek i mięsa do polania karmy.

Czy ktoś tu pisał żeby wylewać psu codziennie pół butelki oleju na karmę?

Z tym żółtkiem też coś nie gra - to dla jamniczka mini jedno żółtko na tydzień, i dla doga też? A jak pies dostanie 2 żółtka w tygodniu to coś się stanie? A jak całe jajko ze skorupką (tak jak mój)?

Litości, nie rób z ludzi tutaj idiotów.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm no racja moje podstawowe pytanie:
Czy dokarmiasz psa czyms jeszcze gdy np jesz obiad?:diabloti:
jesli nie to dobrze:lol:
Moja Luna:p mały West Highland White Terrier tez nie przepada za sucha karma. Proponuje kupic karme w pyszce dla szczeniat i sprawdzic czy pies robi sobie glodowke czy nie lubi takiej karmy xD:cool3:
Lecz lepsza jast sucha karma poniewaz ma w wiecej witaminek jedna gdyz jednak zdecydujesz sie na puszki to pies powinien pic duzo wody !! By miec duuuuuuuzo energiii!!!!!!!!!!!!!!!!!
:Dog_run::Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...