Jump to content
Dogomania

Mój spaniel dominuje


Tequila1017

Recommended Posts

Może to sie wydać dziwne, ale ja mam Cocker Spaniela angielskiego i Amstaffa. Spaniel(Fiona) ma 4 lata i jest u mnie dużej niż Amstaff(Teqila). Mam Fione od małego, a Teqile od kilku miesięcy. Teqile mam ze schroniska.
Fiona jej nie akceptuje i 24 h warczy na nią i czasami sama bójki wywołuje, w których jak wiadomo zostaje pogryziona. Raz zdarzyło sie aż do tego stopnia, że Fionka kulała.
Chyba pierwszy właściciel brał ją na walki psów. Pani weterynarz, która pracowała w schronisku mówiła, że znaleźli ja na polu czy łące. Całą we krwi i ranach. Myśleli, że nie dojdzie do siebie i zdechnie:placz:. Ale tak sie nie stało. Żyła, ale bała sie ludzi. Pani weterynarz kochała ją bardzo i robiła wszystko co w jej mocy,żeby Teqila nie bała sie ludzi.Udało jej sie:multi:.
Fionka dominuje w tym stadzie. Jak jeszcze miała Jamnika to on też był wyżej niż Teqila. Teqila woli żyć w zgdzie, a Fionka chce być królową:p.
Jak tam ten jamnik był to Fionka też go nie akceptowała, ale po pewnym czasie zaczeła akceptować, ale on już jest w innej miejscowości.
Były obydwie przeciwko Teqili.
Może mój Amstaff jest jakiś inny...może ma coś z głową...a może tak działa na niego to co przeżył..
Jeszcze ani razu nie warczał..a spaniela słysze cały czas jak warczy..
Co o tym myślicie i co mam zrobić z moim Spanielem?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Może mój Amstaff jest jakiś inny...może ma coś z głową...a może tak działa na niego to co przeżył..[/QUOTE]
tzn jak inny ? że co ? że nie rozszarpał spaniela ?
powinnaś sie cieszyć , że trafiłaś na tak silnego psychicznie psa , który mimo traumatycznych przeżyć .. potrafi doskonale być opanowanym psem

[QUOTE] Chyba pierwszy właściciel brał ją na walki psów[/QUOTE]
jak już to używał jako mięso armatnie , ale z tego co opisujesz , to raczej się nie zgodzę z tą tezą ... gdyż gdyby tak było , po jednym warknięciu Twojej spanielki , zostało by trochę kłaków ...

[QUOTE] Co o tym myślicie i co mam zrobić z moim Spanielem?
[/QUOTE]
a co robisz jak warczy ?
spaniel , jest rozpapranym do imentu psem , który zapewne ma w nosie wasze ew uwagi ....

Napisz może w jakich sytuacjach warczy ... przy misce , przy bliższym kontakcie , gdy amstaffka śpi , stoi 10 metrów dalej ....

czy sugerujecie jej jednoznacznie , że takiego zachowania sobie nie życzycie ? czyli warczenia i wszczynania bójek ? czy spanielica rozumie znaczenie słów NIE WOLNO ?


pamiętaj , że amstaff to jak każdy pies , swoje granice wytrzymałości też ma , z tym że jest w przeciwieństwie do innych psów silniejszy i skuteczniejszy .....

Ja mam w domu dwie takie suki , pitbullki , obie przygarnięte , obie oaza spokoju .... jednak po 100 ataku potrafi i jedna i druga oddać napastnikowi ... 99 ataków nie zauważają ....

skoro spanielka tak króluje , to proponuje ją trochę utemperować i ograniczyć przywilejów ...

..... czasem jest to niewykonalne
dwie suki które się znienawidzą , są gorsze o 10 samców ...

Link to comment
Share on other sites

Napisz może w jakich sytuacjach warczy ... przy misce , przy bliższym kontakcie , gdy amstaffka śpi , stoi 10 metrów dalej ....

czy sugerujecie jej jednoznacznie , że takiego zachowania sobie nie życzycie ? czyli warczenia i wszczynania bójek ? czy spanielica rozumie znaczenie słów NIE WOLNO ?


Fiona warczy jak Teqila koło niej przejdzie, powącha ją, ale Fiona może Teqile wąchać i ogólnie wszystko.Jak sie zawoła 'Teqilka' to Fiona biegnie chowa sie koło nóg lub idzie na posłanie i warczy. Teqilka jak śpi to Fionka czasem biegnie do niej i warczy.Fionka to po prostu nie możliwy pies:shake:.

Nie chcemy, żeby ona sie tak zachowywała. Jedna z naszych znajomych proponuje nam, żeby Fione wysłać ja jakieś wychowanie.

Link to comment
Share on other sites

Psa się nie wysyła to nie jest paczka. A już tym bardziej nie oddaje na wychowanie, bo szkolenie to głównie uczenie właściciela jak ma współpracować z psem. Jeżeli wcześniej tego nie zrobiliście to czas się wziąć za wychowanie suczki zanim dojdzie do sytuacji że będziecie mieli w domu walki psów.

Link to comment
Share on other sites

A ja zadam tylko takie pytanie: skoro wiedziałaś, że spanielka tak, a nie inaczej reaguje na inne psy w domu (nie akceptuje), to dlaczego zdecydowałaś się na drugiego psa i to jeszcze tej samej płci?

Teraz już jest trochę za późno, decyzja została podjęta, ale koniecznie trzeba coś zmienić, żeby poprawić relacje między psami, bo kiedyś może to się źle skończyć. :shake: Warto może by było spotkać się z behawiorystą, który poobserwuje psiaki w ich naturalnym środowisku i da dokładne instrukcje jak postępować. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ale my nie mieliśmy pojęcia, że ona jej nie zakceptuje. Inne psy np. tego Jamnika nie akceptowała przez okres 2 lub 3 tygodni. Potem były jak przyjaciółki. Myśleliśmy,że Amstaffa zakceptuje. Amstaffa znajomych akceptuje i sie z nim bawi.
Mój spaniel często chodzi do lasu na długie spacery i tam na nich szaleje.. ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]"Inne psy np. tego Jamnika nie akceptowała przez okres 2 lub 3 tygodni. Potem były jak przyjaciółki. Myśleliśmy,że Amstaffa zakceptuje. Amstaffa znajomych akceptuje i sie z nim bawi."[/QUOTE]

Z tego wniosek że to w amstaffce jest coś co powoduje miedzy psami konflikt.
Przeczytałaś tekst do ktorego link Ci podałam?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...