Jump to content
Dogomania

ON nie chce jest


Sara32

Recommended Posts

Jestem tu nowa,od kilku dni siedze na tym forum i czytam. Mam 6 letnia sunie owczarka niemieckiego.Psina byla kupiona od zagorzalego hodowcy,niestety moj pisak siedzial z matka w kojcu az do 3 miesiecy i byl dosc mocno zdominowany przez nia.Ale chce tu napisac o czym innym.Moja pisnka jadla od malego surowe mieso i kiedy trafila do mojej rodziny ,zaczelismy jej podawac ryz z miesem z puszki-ale niestety tu zaczal sie problem.Pies nie chcial tego jesc ,podchodzil do miski, wachal i szedl na swoje legowisko. Zaczal chudnac w oczach i z pieknej i naprawde przeslicznej kulki zrobil sie rosnacy szkielet!!:crazyeye: Nie skutkowaly prosby ani grozby.Na poczatku dawalam jej z reki a potem to juz tylko wpychalam do pysia i trzymalam mordenke az polknie to co jej tam wrzucilam.(pragne tu nadmienic ze nie pomagalo zabieranie miski po 15 min. tak jak wiekszosc z was tu pisze i tak jak mowil weterynarz(bo pies jest wybredny), pies nie jadl nawet pare dni ,bardzo sie przy tym oslabial i dochodzilo w koncu do wymiotow z nie jedzenia!! I znowu na sile pchalam jej jedzonko do mordki.) Doszlam w koncu do wniosku ze bede jej dawac ryz z gotowanymi sercami drobiowymi,potem przelykami i jeszcze innymi podrobami-ku mojemu zdziwieniu zaczela to jesc- ale tylko jak sie okazalo chwilowo,potem znowu bylo jak wyzej-podchodzenie do miski, powachanie i na swoje wyrko, wymioty z nie jedzenia i tak w kolko. Pozniej doszly nagminne zapalenia uszu-weterynarz po dlugim leczeniu i ciaglych nawrotach choroby, w ktorych doszlo oprocz uszu do zmian skornych, oraz czesto powracajacych biegunek - stwierdzil ze te wszystkie obiawy sa na tle alergicznym.Moj piesek jadl rowniez karme Hill's ale bardzo sie po niej drapala i z niej zrezygnowalam. Psina w koncu dostala karme Royal Canin Sensitivity Control ,z zaczela jesc ta karme ale przy 2 worku jej zapal do jedzenia zmalal i znowu nie chciala jesc(ale sierc,biegunki i problemy z uszami sie uspokoily) . Zaczelam jej dawac Royala Hipoallergenic( ponoc lepszy mial byc od Sensitivity) i jak zwykle z poczatku jadla ,teraz juz nie chce -chyba ze na sile,powrocil problem z uszmi i sierscia!!(czy to od tej karmy?) Ugotowalam jej dzis rybke z ryzem i marchewka- tak jak pisaliscie , ale podeszla do miski powachala i poszla sie polozyc!! :angryy: RECE MI JUZ OPADAJA, PARE DNI JE TO CO JEJ PODAJE( czesto karme z reki pod przymusem je) ,POTEM NAWET TEGO NIE RUSZY ,POTEM WYMIOTUJE I TAK W KOLKO!!:shake: Oczywiscie jak poczuje miesko z kurczaka albo parowki to by sie dala za to nawet pokroic, ale nie moge jej tego dawac ze wzgledu na jej alergie pokarmowa. Planuje przejsc na karme z Eukanuby Dermatosis FP - zobaczymy co z tego wyniknie. A wy napiszcie co sadzicie o tym co tu naszkrobalam :lol: Dostalam od weta ostatnio probke Puriny HA (dla alergikow) ale nawet jednego chrupka nie chciala zjesc!! TO SIE NAZYWA PIES NIEJADEK!!

Link to comment
Share on other sites

Na co ma alergie? Na jakie składniki pożywienia?
Piszesz, że w Twoim kraju nie widziałaś mięsa, ryb, warzyw? To gdzie mieszkasz?
Charly ma bardzo alergiczne psisko i karmi barfem- zresztą poszukaj tu:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/search.php?searchid=4997754[/url]
A najlepiej przeczytaj od dechy do dechy cały wątek:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paczanga']Na co ma alergie? Na jakie składniki pożywienia?
Piszesz, że w Twoim kraju nie widziałaś mięsa, ryb, warzyw? To gdzie mieszkasz?
Charly ma bardzo alergiczne psisko i karmi barfem- zresztą poszukaj tu:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/search.php?searchid=4997754[/URL]
A najlepiej przeczytaj od dechy do dechy cały wątek:p[/quote]


Ok dzieki poczytam napewno, a myslalam o Barfie ale mrozonym miesie. Oczywiscie ze mieso,ryby i warzywa sa w kraju w ktorym mieszkam-nie mieszkam na koncu swiata:evil_lol: Pies jest uczulony na miesko z kurczaczka i w pewnym stopniu na bialko.Dzieki i pozdrawiam:p

Link to comment
Share on other sites

W takim razie owocnego czytania :kciuki:
I podsyłam barf w skrócie:
[url=http://www.dziech.pnet.pl/barf.htm]CO TO ZNACZY BARF[/url]
Niech nie przerażą Cię procenty- tu chodzi bardziej o długofalowy bilans, a nie konieczność podawania codziennie produktów z każdej kategorii. Ale o tym wszystkim przeczytasz w hiper-barfowym wątku;)

Link to comment
Share on other sites

coż moge cie pocieszyc. u mojego psiaka jest tak samo. Zamiast masywnego BF miałam szkieleta któremu mozna było policzyc żebra. Pies nie chciał jesc NIC. Problemy z sierscia, przeziembienia itp- jedna choroba wklekła się za drugą.
Przerobiliśmy wszystkie karmy- po 1 dniu mu się nudziło,
gotowane jedzonko-mniej wiecej po 4 dniach. i tak samo było karmienie z reki, wciskanie na siłe, jakies jogurty polane karmą nic nie działało.
Dopoki nie odkryłam BARFU[co prawda w kostkach, bo nie mam jak mielic kości a fado wymiotuje jak je nie mielone]
Pies nabiera powoli wagi, plus do tego jakies witaminy, na podtłuczenie boczek i troche smalcu.
też myslalam ze musze go przetrzymac zeby to nie on dyktował co bedzie jadł- ale kiedy pies nie miał siły wstac z legowiska, ustąpiłam
Nie odmawiamy mu teraz prawie niczego[w małych ilościach] zeby tylko przytył i poki co- juz 2 miesiac je!

Wiec moze sprobuj ten barf-bo ja też już byłam na krańcu załamania.

Link to comment
Share on other sites

Sara, a co na to hodowca, bo rozumiem, ze kontaktowalas sie z nim. I dlaczego tak ostro negujesz proponowane sposby zywienia ;)?
Barf jest bodajze najciekawszym i jednym z najzdrowszych sposobow zywienia psa.
Z reguly robi sie porcje samemu, poczatkowo wyglada to na sporo pracy, potem przygotowanie staje sie chwila pracy i chwila jedzenia dla psa :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Sara, a co na to hodowca, bo rozumiem, ze kontaktowalas sie z nim. I dlaczego tak ostro negujesz proponowane sposby zywienia ;)?
Barf jest bodajze najciekawszym i jednym z najzdrowszych sposobow zywienia psa.
Z reguly robi sie porcje samemu, poczatkowo wyglada to na sporo pracy, potem przygotowanie staje sie chwila pracy i chwila jedzenia dla psa :evil_lol:.[/quote]


Witam .Hodowca mowil zeby dawac jej to co on jej dawal,ale jak mam jej dawac kurczaka skoro jest na niego uczulona. A co do reszty to nie neguje proponowanych sposobow zywienia. Jesli chodzi o karmienie psa Barfem to jestem nawet ZA . Tylko jest jeden problem, poniewaz moj pies tak jak kolezanki powyzej wymiotuje jesli dostanie kosc w calosci , a samodzielne mielenie kosci-odpada, bo nie mam poprostu jak tego zrobic:shake:. Mysle ze i mojej pisnce by smakowalo takie jedzonko tak jak kolezanki powyzej ,bo z tego co napisala to charakterek psa ten sam:p

Link to comment
Share on other sites

Sara32 a sprawdzałaś czy na pewno ma uczulenie na kurczaka surowego ?? czy tylko tego w karmach ?? a zamiast kurczaka możesz dawać indyka....

a mnie bardzo ciekawi dlaczego pies jedząc gryząc kość sam nimi wymiotuje a jak są zmielone to nie ... Może ja za łapczywie albo za dużo ich na raz dostaje... ??

Link to comment
Share on other sites

Alergia u mojego psa zaczela sie jak pisna skonczyla 2 lata tzn. ciagle chore uszy-jak nie jedno to drugie-jedno wyleczone a zaraz drugie chore i tak na okretke.Czesto powracajace biegunki ,ktore bardzo wycienczaly psa i do tego doszla choroba skory. Wielu z was pisze ze z psem bylo wszystko ok , i nagle pojawila sie alergia, tak tez bylo:Dog_run: w przypadku mojego psa.Niestety nie wiem czemu tak sie dzieje ale trzeba jakos z tym zyc :loveu:.
Mam pytanko-firma FISH4DOGS ma w swojej ofercie olej z łososia czy tym olejem tez moge polewac karme,zeby pies chcial ja zjesc?? Karme polewalam tez olejem ale dzialalo krotko. Jezeli ktos by mogl polecic karme ktora skladem jest przyblizona do ROYAL CANIN SENSITIVITY CONTROL to bylabym wdzieczna poniewaz weterynarze nie chetnie proponuja inne karmy niz karma weterynaryjna. Ale co zrobic w przypadku,kiedy pies juz nie chce tej karmy jesc:mad:

Link to comment
Share on other sites

Rozejrzyj sie po karmach typu superpremium, ze swojej strony (dopoki korzystalismy) dosc dobrze spisywal sie Timberwolf, generalnie dosc tani i dobry sklep: [url=http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs/dry_dog_food]Dog Food, Dry Dog Food on Sale now at zooplus - UK[/url]
Ja jednak na Twoim miejscu sprobowalabym z barfem, wykluczajac kurczaka ( kwestia porozmawiania w lokalnych sklepach miesnych, rozejrzenia sie w okolicy - poza Polska jest to nawet latwiejsze).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='karjo2']Rozejrzyj sie po karmach typu superpremium, ze swojej strony (dopoki korzystalismy) dosc dobrze spisywal sie Timberwolf, generalnie dosc tani i dobry sklep: [URL="http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs/dry_dog_food"]Dog Food, Dry Dog Food on Sale now at zooplus - UK[/URL]
Ja jednak na Twoim miejscu sprobowalabym z barfem, wykluczajac kurczaka ( kwestia porozmawiania w lokalnych sklepach miesnych, rozejrzenia sie w okolicy - poza Polska jest to nawet latwiejsze).[/quote]
Przez jakis czas karmilam barfem ,ale brzydko mowiac pies sral dalej niz widzial i musialam zaprzestac takiego karmienia. Narazie wrocilam do Royala Sensitivty.Widocznie barf nie jest dla nas :shake: Oprocz kurczaka moja sucz nie moze jesc takze : wolowiny,jagnieciny,kaczki,ziemniakow,jeczmienia,kukurydzy,owsa i mleka :placz: a znalezienie karmy innej niz RC Sensitivity i bez tych skladnikow graniczy :wallbash::wallbash::wallbash: :comp26::comp26: prawie z cudem :angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...