Jump to content
Dogomania

Czym najlepiej karmić małego weimarka ???


Guest NUVA

Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc ; Mam cudnego szczeniaka :lol: (ma trzy miesiące).
Rasa duża "Wyżeł Weimarski".

Jakiej firmy jest najlepsza sucha karma ???? dla weimarka.

Do tej pory jadł ( u mnie) u hodowcy podobno też - ARION Premium Large Breed Puppies.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze polecam ROYAL CANIN Maxi BabyDog (podaje sie ja maluszką od momentu odsadzenia do mniej więcej 5-go miesiąca życia).
Starszemu maluchowi możesz podawac pózniej ROYAL Maxi Junior.
Bardzo dobre karmy ma również Orijen (Puppy Large).
Duży wybór...wszystko zależy od tego jak będzie smakowac Twojemu Maluszkowi i czy będzie mu służyc ;)

Link to comment
Share on other sites

dzięki za info... teraz jesteśmy na Hill's (co sądzisz o tej karmie) i myślałam właśnie czy może zostać tak dalej czy zmienić na Royal...

Hill's mu smakuje i nic mu się po niej nie dzieje , ale słyszałam , że Royal jest lapsza tylko nikt nie umiał bardziej określić w jakim sensie...:razz:

mój pupil ma 3,5 miesiąca

czy takie zmiany karmy (co worek to inna) nie szkodzą ???

Link to comment
Share on other sites

Miałam o Hill's zawsze dobrą opinię, to karma z wyższej półki, ale ostatnio musiałam wmusić starym 15-kilowy worek. Nie chciały jeść, karma była w kolorze bardzo blada, bez zapachu i gładkiej konsystencji granulek. Nie podobała mi się. Psy nie chciały jej jeść.
Wielu hodowców weimarów karmi Royalem. Tak samo jak twiggy karmimy szczenięta ROYAL CANIN Maxi BabyDog. To jest bardzo dobra karma. Kiedy szczeniak będzie miał pół roku dobrze go zmierzyć, jezel będzie zbyt szybko przyrastał to zmienić karmę na karmę na rybach albo wołowinie. Karma na kurczaku jest pełna hormonów, którymi faszeruje się brojlery, psy szybko na niej "wystrzeliwują w górę".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NUVA']dzięki za info... teraz jesteśmy na Hill's (co sądzisz o tej karmie) i myślałam właśnie czy może zostać tak dalej czy zmienić na Royal...
[/quote]

Hill's to bardzo dobra karma!Niestety żaden z moich Szarych nie chciał jej jeśc.Jeden i drugi jadł jak za karę.Dokładnie to samo było z EUKANUBĄ!
Całe szczęście Royal przypadł im do gustu... ;)

[quote]czy takie zmiany karmy (co worek to inna) nie szkodzą ???[/quote]

Lepiej zostań przy jednej karmie.Przynajmniej w tym okresie najintensywniejszego wzrostu.Generalnie psiacze brzuszki (a tym bardziej weimarskie)nie lubią radykalnych,żywieniowych zmian.Weimary są podatne na wszelkiego rodzaju alergie więc szczerze radzę-im mniej eksperymentów,tym lepiej ! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...