Jump to content
Dogomania

Pies a kołnierz


szymonsz

Recommended Posts

Mój adoptowany piesek Bejli przeszedl dzisiaj operację sterylizacji i jak sie okazało aby nie zerwać szwów przez 12 dni musi nosi kołnierz. Kołnierz obecnie został założony i jak wiadomo pies nie jest z bardzo z tego powodu zadowolony. Jak narazie nawet nie bardzo wie jak się położyć nie mówiąc już o jedzeniu czy piciu. Jeść dzisiaj nie może, ale jutro jakieś śniadanie na pewno by wrzucił na ruszt.

Mam pytanie a raczej proszę o kilka rad dotyczących 12 dni z psem w kołnierzu oraz co i jak po operacji sterylizacji.

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi się, że sam się nauczy jak jeść i pić w tym ustrojstwie jakim jest kołnierz :) na pewno też początkowo poruszanie się może stanowić problem - może zahaczać o wszystkie przeszkody i robić hałas spory, ale po kilku dniach na pewno będzie lepiej :)
pewnie na spacer będziesz mógł zdjąć kołnierz - o ile psiak będzie ciągle pod kontrolą i nie będzie miał żadnej okazji by dobrać się do szwów [więc warto też uważać na kontakty i zabawy z innymi psami ;)]. metodę spania też na pewno sobie w końcu znajdzie, dzisiaj może być jeszcze obolały po zabiegu i stąd trochę ta niemożność znalezienia pozycji :)

co do rad co i jak po kastracji to już się nie wypowiem, bo mój jest jajeczny :) [kołnierz nosił po operacji powiek, więc w sumie jeszcze gorzej bo musiał nosić kołnierz non-stop, na spacerach też ;)]

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że nie tylko ja się zdziwiłam ;).
Przecież to zwykła kastracja, jeszcze nie spotkałam się z przypadkiem, żebym po jakiejkolwiek operacji [a na koncie mam: wycinanie skóry, sterylizację i kastracje u zwierząt, szycie po porodzie naturalnym i cesarce u mnie i znajomych] szwy miały być dłużej niż 10 dni... no, tylko u Birmy, ale to z powodu komplikacji [uczulenie na szwy] zostawiono jej połowę szwów na 2 dni dłużej [miał być 1 dzień, ale akurat niedziela wypadła :razz:]..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szymonsz']Kurde to teraz mam problem. Pójdę sprawdzić co napisali na karcie z kliniki.
No ja byk jest napisane że ściągniecie szwów za 12 dni :(
Co mam teraz zrobić? Pies ma ranę na około 4-5cm.
Powinien z nim pójść gdzie indziej? Kurde :([/quote]
Gdzie ma tę ranę, na mosznie?

Link to comment
Share on other sites

[B]Szymonsz[/B] nie płacz od razu ;)... Jeśli dobrze pamiętam jesteś z Katowic [albo okolic :hmmmm:] tak więc masz sporo wetów w mieście ;). Przejdź się do jakiegoś innego z psiakiem, żeby się po prostu upewnić :cool3:.
Swoja droga Birma po sterylce miała ok. 7 cm ranę i weci mnie przepraszali, że rana taka duża :lol:... tylko młoda miała przy okazji przepuklinę usuwaną, więc naprawdę nie dało sie zrobić mniejszej ranki :evil_lol:...

Link to comment
Share on other sites

Moja kundlica rozczochrana w tamtym roku miała amputację palca i spacerowała sobie cały czas w kołnierzu, bo wet mi nawet mi go od razu nie dał i rozerwała szwy...konowały j....e a ja nie wiedziałam że się zakłada:angryy: suka spokojnie się przyzwyczaiła i jadła i piła a focha miała na mnie że szok za to naokoło szyi:mad::mad::mad::razz::razz::razz: a teraz znów się będzie musiała przyzwyczaić bo w piątek ją sterylizuję...

Link to comment
Share on other sites

Rane ma wzdłuż penisa a nie na mosznie.
U weta byłem na Brynowie w klinice bo tam miałem kupon z racji tego, że adoptowałem pieska.

Obecnie mieszkam w Siemianowicach Śląskich, więc gdzie najbliżej mógłbym podjechać do jakiegoś weta się spytać co dalej?

Bejli zasnął, więc ułożyć się już umie, więc mam nadzieje, że teraz będzie już z górki :)

Link to comment
Share on other sites

No to raną mnie zastrzeliłeś :crazyeye:...

A w ogóle to łączę się z wami w bólu "pooperacyjnym".. w poniedziałek będę sterylizować Jagę... i przyznam po cichu, że już się boję jak ona to zniesie, jak ja dam radę z obolałą Jagą, wiecznie biegającą Birmą i Smokiem nie do upilnowania :roll:... Dobrze, że przynajmniej w 1 dzień będzie mi mógł Kamil pomóc :roll:

PS. Smok to dziecko, nie pies :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Bonsai a kupiłaś już dla siebie dużą, białą bluzę z długimi rękawami? ;)
Dasz radę - ostatecznie porozstawiasz towarzystwo po kątach i będziesz pić kawę.


Szymonsz - ja bym zdejmowała kołnierz jak mam psa na oku, do picia/jedzenia itd Bo bez sensu żeby w tym łaził jak ciągle na niego patrzę i widzę czy nie majstruje przy szwach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Bonsai a kupiłaś już dla siebie dużą, białą bluzę z długimi rękawami? ;)
Dasz radę - ostatecznie porozstawiasz towarzystwo po kątach i będziesz pić kawę.[/quote]

Ubieram się prawie wyłącznie w białe bluzki z długimi rękawami :evil_lol:... Ale dla Jagi mam też 2 "kaftany bezpieczeństwa" - stare koszulki przerobione tak, że po założeniu chronią szwy przed zabrudzeniem itp ;). Zrobione były na wakacje, jak Birma była po sterylce i biegała pół dnia po dworze :lol:...

Ps. nie cierpię kawy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]To oni mu usuwali jądra czy siusiaka ? :crazyeye:[/B][/I][/quote]

Nie no penisa ma i kurcze wydaje mi się, że jądra też :( Może jakieś nasieniowody podwiązywali czy co.

Kurde myślałem, że z weterynarzami nie ma takich problemów jak z polską służba zdrowia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szymonsz']Nie no penisa ma i kurcze wydaje mi się, że jądra też :( Może jakieś nasieniowody podwiązywali czy co.

Kurde myślałem, że z weterynarzami nie ma takich problemów jak z polską służba zdrowia![/quote]
[I][B]a możesz zrobić mu zdjęcie i wstawić na forum tutaj ? tzn zdjęcie tej rany...[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Bonsai śmiej się, ja pod prysznicem słyszałam jak się wylizuje, wypadałam z łazienki, prawie że zabijając się na kafelkach i dopadałam psa ze srebrnym pyskiem i miną 'no co to tylko joga!' :mad:


Szymonsz jeżeli miałeś kupon na sterylizację to właśnie to zrobili - podwiązali nasieniowody, usunięcie jąder to kastracja. Analogicznie do suk - sterylizacja to podwiązanie jajowodów, a kastracja usunięcie macicy z przyległościami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...