Jump to content
Dogomania

Broszura z genetyki p. Junikiewicz


hariet

Recommended Posts

Kolejny wątek dotyczący broszurki !!!

Jeśli przygotowujecie sie samodzielnie do egzaminu na asystenta z tej broszurki to musicie uwzględnić zmiany i nowe odkrycia w genetyce. Broszurka ta ma już "swoje lata" i ona nie jest aktualizowana - a sędzia Junikiewicz na egzaminie wymaga aktualnej wiedzy. Wszystko co aktualne omawia na kursie.

Dlatego ucząc sie z tek siązki musicie robic pewne poprawki.

Co nie zmienia faktu , że broszurka ta jest wyśmienita dla tych którzy od podstaw zaczynają poznwać genetykę.

Link to comment
Share on other sites

i powinno - tylko trzeba pamietać ze czesć rzeczy jest nieaktualne.

np locus K - nie ma o nim mowy w broszurce :) a on duża rolę odgrywa obecnie przy okreslaniu genotypu umszaczenia :)

Ja nie mowie zeby z tej broszury nie korzystac. Uwazam ze to jest swieta ksiega tylko ze oprocz tej broszurki trzeba wiedziec co w swiecie geneyki piszczy.
Bo potem na egzaminie opowiada sie kwiatki (niekatualne) i sie nie zdaje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanika'][B]filonek_bezogonek [/B]w takim razie jaką książke polecasz z genetyki?

Ja mam wielką prośbę, jeśli ktoś dysponuje broszurką z genetyki to chętnie odkupie albo pożyczę.[/quote]


hmmm

Na pewno willisa. A poza tym sędzia daje materiały o aktualnych nowinkach z genetyki. One sa zebrane w dużej mierze z internetu.

Nie zrozumcie mnie źle - książka sędzi JUNIKIEWICZ to podstawa i mus i każdy powinien ja znać. Ale trzeba uwzględniać zmiany jakie nastąpiły w genetyce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanika']To dobrze, bo książkę Willisa mam. Rozumiem że przestrzegasz przed tym żeby nie korzystać tylko i wyłącznie z broszury p.Junikiewicz. W jakim roku ta broszurka została wydana?[/quote]

Przestrzegam przed tym żeby na egzaminie nie zarzucać sędzi ze [I]"przecież ona sama tak napisała".[/I] Albo , żeby nie demonizować egzaminu i wmawiać, że się umiało wszystko ( tzn z publikacji sędzi Junikiewicz) a się nie zdało.
Bo sędzia na kursie omawia wszelkie nowinki genetyczne

Link to comment
Share on other sites

Chętnie bym skorzystała z takich wykładów, jednak mój oddział nie chce takowych zorganizować, więc nie zostaje mi nic innego jak zdobywanie wiedzy na własną rękę. Wiem że broszurka to nie wszystko ale chciałabym ją mieć dla porównania i być może usystematyzowania wiadomości. Tak więc jeszcze raz ponawiam apel jeśli ktoś dysponuje tą broszurą to bardzo prosze o podzielnie się (oczywiście odpłatnie)
POzdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filonek_bezogonek']
Wbrew ogólnym plotkom - sędzia Junikiewicz nie zadaje pytań siłą wziętych z księżyca. Tylko z tego co omawiała. Nie można klepać na pamięć - trzeba to rozumieć. Jeśli ktoś się wyklepał na pamięć i nie rozumie sędzia natychmiast to wyłapie.[/quote]

Zgadzam się:) Ja mam ta broszurkę w wersji zeskanowanej. Także mogę wysłać.
A co do kursu- to jest chyba jakaś rotacja w tych wykładach, ja na kurs w łódzkim związku czekałam ponad rok. Może musisz popytać w różnych oddziałach, kiedy kurs planują?
Bo ja np dostałam pytanie, czy chodziłam na wykłady :P
Poza tym słyszałam- nie wiem na ile to jest prawdą- że od przyszłego roku mają być zmienione zasady egzaminu na asystenta, podobno ma być pisemni i ustny, a do samego egzaminu dopuszczać ma obecność na wykładach.
Ale jak pisałam- nie mam pojęcia, czy to prawda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Theogonia']Zgadzam się:) Ja mam ta broszurkę w wersji zeskanowanej. Także mogę wysłać.
A co do kursu- to jest chyba jakaś rotacja w tych wykładach, ja na kurs w łódzkim związku czekałam ponad rok. Może musisz popytać w różnych oddziałach, kiedy kurs planują?
Bo ja np dostałam pytanie, czy chodziłam na wykłady :P
Poza tym słyszałam- nie wiem na ile to jest prawdą- że od przyszłego roku mają być zmienione zasady egzaminu na asystenta, podobno ma być pisemni i ustny, a do samego egzaminu dopuszczać ma obecność na wykładach.
Ale jak pisałam- nie mam pojęcia, czy to prawda.[/quote]
Ja tez dostałam pierwsze pytanie " czy chodziłam na kurs"

Jeśli chodzi o zmiany w egzamin to na pewno nie będzie pisemnego. Za to ręczę głową. BO nawet na naszym egzaminie jak sędzia Junikiewicz wychodziła i zapytałyśmy ją czy kiedyś egzamin będzie pisemny bo to dla wielu osób dużo lepsze - to sędzia stanowczo zaprzeczyła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filonek_bezogonek']Ja tez dostałam pierwsze pytanie " czy chodziłam na kurs"
.[/quote]

Czy to znaczy że jak ktoś nie chodził to jest na bardziej przegranej pozycji???

Theogonia czy możesz wysłać mi meilem ten scan??? [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
Gdzie można się dowiedzieć jakie będą nowe zasady (o ile będą) zdawania egzaminów?? Pewnie najlepiej w ZG ale może ktoś na forum już jest 100% poinformowany???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hariet']Czy to znaczy że jak ktoś nie chodził to jest na bardziej przegranej pozycji???

Theogonia czy możesz wysłać mi meilem ten scan??? [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
Gdzie można się dowiedzieć jakie będą nowe zasady (o ile będą) zdawania egzaminów?? Pewnie najlepiej w ZG ale może ktoś na forum już jest 100% poinformowany???[/quote]
Zasady egzaminu na asystenta i na sedziego uregulowane są w regulaminie :[URL="http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_sedziow_i_asystentow_kynologicznych.pdf"]
[/URL][url]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_sedziow_i_asystentow_kynologicznych.pdf[/url]

zapewne na stronie ZKWP w informacjach będzie podane ze uległ zmianie taki a taki regulamin.

Nie sądzę żeby ci co uczą się samodzielnie - byli na przegranej pozycji. Wydaje mi sie ze to pytanie właśnie miala wyrównywać szanse. Sedzia ma wtedy rozeznanie i jesli wie ze ktos był nakursie to na 100 % powinien wiedziec to co bylo tam omawiane.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Tak na wszelki wypadek pozwole sobie zapytac - czy p. Junikiewicz wyrazila zgodę na rozprzestrzenianie jej broszury w takiej formie?
P. Junikiewicz jest bardzo zyczliwa szkoleniu mlodych kynologow, chętnie i bez ograniczen dzieli sie swoja wiedzą, mysle, ze sie ucieszy takim zainteresowaniem.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Wiem ze kurs odbywa się obecnie w opolu.
Na prawde szczerze zachęcam do przejechania siętam i posłuchania tego co mówi Pani Sędza Junikieiwcz.
Sedzia Junikieiwcz opracowała dla kursantów materiały, które można u niej nabyć za symboliczną opłatą. A to się może na prawdę przydać.
Ja sama rozważam czy nie pojechać i posłuchać jeszcze raz wszystkiego.

Link to comment
Share on other sites

aaaa

zapomniałam powiedzieć: materiał przetłumaczony na język polski a dotyczący aktualnej wiedzy na temat genetyki jest w wersji angielskiej na stronie [url=http://homepage.usask.ca/~schmutz/dogcolors.html]Dog Coat Color Genetics[/url]

ale pewnie znacie tą stronę jeśli sprawdzaliście linki z genetycznymi linkami na dogomani.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filonek_bezogonek']Wiem ze kurs odbywa się obecnie w opolu.
Na prawde szczerze zachęcam do przejechania siętam i posłuchania tego co mówi Pani Sędza Junikieiwcz.
Sedzia Junikieiwcz opracowała dla kursantów materiały, które można u niej nabyć za symboliczną opłatą. A to się może na prawdę przydać.
Ja sama rozważam czy nie pojechać i posłuchać jeszcze raz wszystkiego.[/quote]


Ja płytki nie kupiłam- bo po prostu dla mnie już brakło. Zeskanowałam sobie więc ksiązkę od kolezanki.

Moim zdaniem także obecność na kursie jest niezbędna, nawet nie tylko z genetyki- fantastyczny wykład prowadzi pani Fiszdon, o bassetach- mimo ze to nie moja działka- super opowiadała pani Wierzchowska-Wieremiejczyk...

A co do samej genetyki, to ja również pojechałabym jeszcze raz na wykłady, bo pytań przy tych moich wyżłach mam wiele :) a pani Junikiewicz odpowiada na każde pytanie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję serdecznie za broszurke!!!!!!!

Do Opola niestety mi za daleko (całą POlskę muszę przejechać), ale gdyby taki kurs był w Wa-wie to ja jak najbardziej z chęcią pojadę, o niebo wolę być na takich wykładach niż samemu się uczyć!!
Ludzie z oddz W-wa dajcie znać jeśli coś takiego się szykuje

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

wysłałam do:
[...] - odesłało bo za mała skrzynka
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL],
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL],
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL],
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL],
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL],
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL],

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...