Jump to content
Dogomania

Pinczery średnie


mira

Recommended Posts

Witam Dogomaniacy! :fadein:

Dzisiaj pierwszy raz goszczę na Forum Dogomania.Nie spodziewałam się że tu tak goraco od tematów związanych z psami.

Przeglądając różne tematy nie spotkałam się z jakimkolwiek dotyczącym rasy którą hoduję- pinczer średni.

Jest to tak wdzięczna rasa że aż się dziwię brakiem zainteresowania.

Są to eleganckie, gładkowłose psy,wystepujące w umaszczeniu brązowym lub czarno podpalanym,są bliskimi kuzynami sznaucera średniego.Uwielbiają spędzać czas ze swoim właścicielem-im aktywniej tym lepiej.Świetnie sprawują rolę stróża,sa niewybredne i nietrudne w utrzymaniu.

Aby dowiedzieć się więcej zapraszam do odwiedzenia stron:

www.parysada.prv.pl

www.pinczer.republika.pl

www.pinczer.w.pl

Serdecznie pozdrawiam!!

Link to comment
Share on other sites

Cześć Miro... :D

Jak wiesz, jeszcze kilka lat temu o pinczerach średnich raczej nikt nic nie wiedział, często pytano mnie czy to młode dobermany, albo dlaczego te dobermany są takie niewyrośnięte.... :lol: Teraz już więcej osób zna i rozpoznaje rasę, ale na ulicach rzadko się spotyka. A szkoda, bo faktycznie są to bardzo niedocenione psy, łatwe w utrzymaniu, szybko się uczą, doskanle stróżują, jednocześnie nie są agresywne, a Szwedzi i Czesi z powodzeniem szkolą je do agility. O ile wiem, to w Polsce jednie TABASCO de la Capeliere mieszkający w Warszawie i LAYLA z Zadziornego Gangu maja brac udział w takim sporcie. To dopiero (nomen-omen) początek. Mam nadzieję, że rasa zostanie wreszcie doceniona.

Link to comment
Share on other sites

Tez uwazam ,ze pinczery to bardzo niedoceniana i malo znana rasa.Szkoda.Po moim poprzednim psie dobermanie zdecydowalam sie na pinczera,I nie zaluje.To sa psy takie w sam raz,nie za duze i nie za male,z instynktem obronnym ale nieagresywne,inteligentne,latwo uczace sie,dobrzy towarzysze dla ludzi aktywnych.No i nie bez znaczenia jest ich krotka,latwa do pielegnacji siersc,raz na pare dni przejechanie gumowa rekawica zupelnie wystarcza.W okresie jesienno zimowym nie wnosza na sobie ton blota.

Link to comment
Share on other sites

widze, ze pinczeromanaicy odzywaja na nowym forum:)

Takze jestem tutaj nowa wiec mzoe rpzedstawie moje psy...

Sa to dwa pinczery srednie:

-Amos z Mszowego Dworu

-Vista Vigoritta

Jeden raz skojarzylam ze soba te psy, szczeniaki po nich cudowne, roeszly sie po calej Polsce;)

Ewomario, czy masz moze zdjecia swojego psa?

ja takze chetnie zapraszam na forum pinczeromaniakow, poznasz tam wiele pinczerow srednich i ich wesolutkich wlascicieli:)

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie! Nasze forum powieksza sie. Moze tez powiekszy sie liczba wlascicieli pinczerow.

Ewamario! Zamelduj sie na naszym pinczerkowym forum! Prosimy tez innych o to! Pinczery to cos szczegolnego! Latwe w utrzymaniu psy, ktore sa tak madre, ze czasami przewyzszaja madroscia wlascicieli.

Ja mam 1 dziewczynke, obecnie prawie 10 miesieczna i nie zmienie nigdy rasy. a moze kupie sobie jeszcze jedna suczke.

Link to comment
Share on other sites

witajcie "pinczeromaniaczki"... :D

chyba muszę coś wyjaśnić w imieniu Ewymarii - to właścicielka Smyka... :lol:

A ja nie przedstawiłam moich pociech:

pinczery średnie:

JOGA PSOTKA z Głębi Kortu - 9 lat,

BIGA z Zadziornego Gangu - 7 lat,

ARIA ELISSA Skubanek - 10 tygodni,

pinczer miniaturowy:

AGA Lipiecka Sarna (w domu NIKITA) - 14 miesięcy

nasz przydomek hodowlany: "Z Zadziornego Gangu"

często ktoś do mnie pisze lub dzwoni z zapytaniem o pinczery średnie, ich charakter, pojętność i kłopoty z nimi związane. Natomiast nie widziałam, żeby ktoś pytał o to na forum - czyżby nieśmiałość? Ludzie, od tego jest forum! Właśnie żeby pogadać. Nie mam nic przeciwko prywatnej korespondencji, ale na forum też można. No i więcej osób to przeczyta.... :oops:

W niedzielę Nikita będzie wystawiana w Szczecinie, w klasie młodzieży - życzcie nam powodzenia i trzymajcie kciuki, bo może być różnie, różniście... 8)

Link to comment
Share on other sites

Przeciez taka pinczeromaniaczka jak ja musi byc rowniez na pinczerkowym forum :angel:

Nie moglam sie zalogowac jako Ewa wiec dodalam jeszcze moje drugie imie. :D

Smyk ma 4,5 roku i pochodzi z nieistniejacej juz hodowli Verbatim,jego ojcem jest Askan Al Forland ,a matka Baccara Trzynastka.

Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszlych wlascicieli pinczerow Ewamaria

Link to comment
Share on other sites

Cześć Wam! :D

No... mnie to już chyba wszyscy znają w pinczerkowym świecie ;-) mam cudnego pieska Dagera (czarny podpalany), który ma 1 rok i 11 mies. :D

Asiu, życzymy powodzenia :D

Acha i mam do Was wszystkich prośbę: nie zaniedbujcie pinczerkowego forum... :roll: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry :)

co prawda nie mam pinczera, ale bardzo podobają mi sie te psy (średnie i miniaturowe). Jakieś 7-8 lat temu zaczęłam się im (nielicznym niestety)przyglądać na wystawach. Chociaż z różnych względów nie zdecydowałam sie w końcu na pinczera, to nadal mi się podobają (wygląd i "uniwersalność") i staram się je czasem "podglądać" na wystawach :)

pozdrawiam

będę mocno trzymać kciuki za Nikitę :)

Link to comment
Share on other sites

Cześć Wam! :D

No... mnie to już chyba wszyscy znają w pinczerkowym świecie ;-) mam cudnego pieska Dagera (czarny podpalany), który ma 1 rok i 11 mies. :D

Asiu, życzymy powodzenia :D

Acha i mam do Was wszystkich prośbę: nie zaniedbujcie pinczerkowego forum... :roll: :cry:

Monia nie martw się, my tylko tak na chwilę, żeby się zareklamować :angel: ....może ktoś do nas dołączy........a parysada jak się nie wyświetlała, tak się nie wyświetla.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ewamaria...nowa pinczeromaniaczka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Grace nie martw sie nie zaniedbamy pinczerowatego forum...

teraz jestem przez 3 minuty w pracy, a pinczerkowe forum nie wlacza sie wiec weszlam na dogomanie...moze w domciu sie wlaczy^^"

Link to comment
Share on other sites

"skacze" sobie po tematach i widze "ostatni post Amka" no to wklikam i patrze temat "Pinczery Średnie" - musialam kliknac:)

widac ze kurcze stworzyl nam sie mini temat PINCZEROMANIACY:)

bo jak widac wszyscy sie znamy...te same twarze itp...

no ale na wszelki wypadk rpzedstawie moejgo pinczerka sredniego:

Gizmo Lulu-3 lata

jest tzw. felerem genetycznym, w histori matki lub ojca pojawil sie rudy pinczer ktory wszystko sknocil :D

ale podobno w rejonach jeleniej Gory juz sa dozwolone takie umaszczenia :drinking:

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

No proszę, spójrzcie czy to nie jest fenomenalne?

Wystarczy że ktoś rzuci w internecie hasło- pinczery śrenie, a już wierni miłośnicy taj rasy zjawiają się w komplecie! :smilecol:

Tilia świetnie że do nas dołączyłaś, bo nie trzeba mieć konkretnej rasy psa, żeby stać się jego miłośnikiem.... :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

:) :) :)

to ja mam pytanko: jak to jest, że dobki mogą być czekoladowe podpalane, a mini i średniaki nie? Czy były kiedyś takie i zrezygnowano w hodowli z tego umaszczenia, czy po prostu u dobków "wyszła" taka maść? Średniak czy mini czekoladowy podpalany byłby moim zdaniem śliczny.

A, i jeszcze jedno (być może gdzieś pisaliście i przeoczyłam)- uprawiacie jakieś sporty ze swoimi pinczerami? Szkolicie je? Bardzo mi się podoba w pinczerach, że (tak mi wszyscy mówili) można je wszechstronnie szkolić, a ich budowa sprawia, że to urodzeni sportowcy.

pozdrawiam serdecznie :)

Link to comment
Share on other sites

hm...

wiesz, musze przyznac ze z tymi dobkami to nie wiem...moze poprostu Kynolodzy zdecydowali, ze tylko dobermany moga meic takie uamszczenie?

albo jak mieszali dobermana z inna rasa zeby wyszedl czekoladowy to sie udalo, a jak pomieszali pinczera to nci z tego nie wyszlo?

a sporty...

ja akurat moich psow nie szkole do niczego poza wystawami, ale jest znajoma pinczeromaniaczka ze Szczecina ktora szkoli swoja sunie do agility... :D

Link to comment
Share on other sites

Ja odpowiem trochę inaczej: pinczer średni jest protoplastą dobermana.

W tworzeniu rasy doberman, brały też udział takie psy jak: owczarek niem.,wyżeł niem.,rottweiler.

Sama, widzisz że doberman ma nie wiele wsólnego z pinczerem średnim a tym bardziej miniaturowym. :shake:

Dlatego u dobermanów występuje umaszczenie czekoladowe a u pinczerów nie.

Pinczery średnie, co może być zaskakujące, rodziły się kiedyś we wspólnych miotach ze sznaucerami średnimi.Dopiero w 1917 r.niemiecki Klub Pinczera i Sznaucera(PSK) postanowił zaprowadzić oddzielne księgi rodowodowe i w ten sposób rozdzielił hodowlę obu tych ras.

Dzięki spokrewnieniu ze sznaucerem, pinczery mogły występować(obok brązowego i czrno podpal.) w umaszczeniu jednolicie czarnym, pieprz z solą i błekitne podpalane.Słyszałam tez kiedyś o pinczerach arlekinach ale to chyba było dawno i na zasadzie chwilowej mutacji. :roll:

:Dog_run:

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Sporty:

Ja codziennie rano biegam ze swoim pieskiem :D. Mamy kilka kroków od domu ładny wąwóz i tam ćwiczymy swoją kondycję. Co do agility to chętnie zapisałabym Dagera, bo to bardzo aktywny piesek, ale niestety u nas nie ma takiej możliwości :(.

Link to comment
Share on other sites

hm...ja takze biegam sobie z Gizmo, najczesciej na łące:)

Miro, ja takze slyszalam o pinczerach arlekinach, podobno gdzies za granica sa takie odmiany...a moze przyznaja takie umaszczenie jak Gizmo? :fadein:

ja slyszalam tez o blekitnych pinczerach, tzw, taki jakby czarny kolor rpzechodzacy w granatowy....

Ja takze chetnie zapisalabym Gizmo na agility, moze by sie nawet jeszcze zdazyl nauczyc co i jak, ale niestety nie ma blisko nas jakiegos osrodka szkoleniowego...

pinczeromaniacy nie rozpedzajcie sie tak na dogomani! pamietajcie ze istnieje jeszcze forum o adresie www.forum-pinczery.prv.pl !

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny: wielkie dzieki za skuteczne trzymanie kciuków! :lol: :lol:

Było 6 miniatur, Nikita dostała złoto, Zwycięstwo Młodzieży i Zwycięstwo Rasy......... :D :D :D :D

Teraz korzystam gościnnie z komputera Izy (i z jej obiadu również! - pychota), więc dopiero gdy, wrócę do domu, napiszę więcej i ze zdjęciami na mojej stronie.... 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...