Jump to content
Dogomania

czy 2 lekko krzywe zęby to wada zgryzu??


shrek99

Recommended Posts

Witam
Pytanie jak w tytule. Mój pies ma 5,5 miesiąca i zauważyłam po wymianie mleczaków na stałe zęby, że dwa zęby z przodu lekko odstają do przodu. Górne zęby zachodzą na dolne, i jak pies ma zamknieta paszczeę to nic nie widać, ale jak ma otwarta to jak sie przyjzy to widać, że te dwa lekko odchodzą do przodu. Masuje zęby, aczkolwiek u mojego psa jest to bardzo trudne bo wciaż się rusza i wierci.... ale coś zawsze się uda wymasować.
Czy takie zęby mogą się jeszcze naprostować z czasem??? Obserwuje zęby od dwóch miesięcy i widzę, że trochę się jakby wyprostowały.
Czy takie zęby mogą być przyczyną dyskawlifikacji na wystawach? Od przysżłego roku chciałabym sprobowac sił w wysawianiu, ale zastanawiam się czy będzie to mialo jakikolwiek sens.
pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shrek99']
.
Czy takie zęby mogą być przyczyną dyskawlifikacji na wystawach? Od przysżłego roku chciałabym sprobowac sił w wysawianiu, ale zastanawiam się czy będzie to mialo jakikolwiek sens.
pozdrawiam i czekam na odpowiedz[/quote]
Myślę ,że tak.Uzębienie jest dokładnie przegladane przez sędziów własnie po to , by eliminować z rozrodu osobniki przekazujące wadę zgryzu.Wada jest dziedziczna. Jeżeli nie będzie dyskwalfikacji to znacznie niższa ocena końcowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']Myślę ,że tak.Uzębienie jest dokładnie przegladane przez sędziów własnie po to , by eliminować z rozrodu osobniki przekazujące wadę zgryzu.Wada jest dziedziczna. Jeżeli nie będzie dyskwalfikacji to znacznie niższa ocena końcowa.[/QUOTE]
Bez zdjecia niewiele da sie powiedzieć. No i pytanie co to za rasa.
Co innego wada zgryzu a co innego "dwa zeby lekko odstające do przodu".
Moja suka z prawidłowym zgryzem i własnie takimi lekko odstającymi do przodu zebami ma BOB z zagranicznej klubówki, championaty trzech krajów, BISa i worek złotych medali. Większośc trofeów dostała od sedziów - znawców rasy i tylko jeden sedzia na polskiej krajówce obnizył jej ocene ze wzgledu na te dwa zeby.

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie mam możliwości zrobienia zdjęcia, bo mój aparat jest tak stary ze przy tak duzy zblizeniu zdjecia są rozmazane, a jak robie zdjecie z daleka, to tego nie widac. Wszystkie inne zęby są proste i zastanawiam się, czy takie 2 lekko krzywe zęby są już wadą zgryzu??? No i zastanawiam się, czy zęby poprzez np masowanie mogą się naprostować???
Pies jest rasy border collie
Dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...