Jump to content
Dogomania

A co jedzą Akity... ??


Mellows

Recommended Posts

Dziekuje za porady, mam jeszcze czas, zeby sie zdecydowac, ale tak jak mowi Donya, wygodnie jest kiedy znajdzie sie jakiegos producenta, ktory to mieso i kosci zmieli.
Moze kiedy zaczne probowac w praktyce, wyrobie sobie wlasne zdanie.
Choc po tym, co przeczytalam bede na pewno z koscmi uwazac:(

Dodam, ze mialam wczesniej Collie dlugowlosą, ktora karmilismy karma z puszki, bo suchej nie lubila. Zreszta, od poczatku miala problemy z trawieniem i wyprobowywalismy mnostwo karm, a kazda zmiana (oczywscie stopniowa) skutkowala biegunkami.

Mam jeszcze pyatnie odnosnie misek - niby zaleca sie dla duzych ras miski na stojakach - ale mnie sie to wydaje bez sensu, przeciez psy w naturze zwasze jadly z ziemi. Spotkalam sie z argumentem, ze psy nosza wtedy wyzej glowy, co jest przydatne na wystawach. Ale jakos mnie to nie przekonuje...

Czy ktos z Was uzywa misek na stojakach i zauwaza roznice?

Pozdrawiam serdecznie:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jeśli chodzi o miski. Bimbo ma miski na stojakach ponieważ jest mu wygodniej.
Z misek stojących na podłodze cięzko było mu sie napić wody - zawsze się krztusił a jedzenie powywalał zanim zjadł. Radził sobie - kładąc się.
Teraz też, jak gdzies wyjeżdzamy i nie ma innej możliwości, to Bimbo jada na leżąco - nigdy nie stoi.
U nas sprawdzają się miski na stojaku :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Hello, jeśli można to włączę się do rozmowy. Mój Timbo dostaje na przemian jeden posiłek suchej karmy, jeden posiłek gotowanego, jak dostaje takie samo jedzonko dwa razy to juz mu nie smakuje. A je ze zwykłych misek i dobrze sobie radzi. Czytałam gdzies kiedyś że zwierzęta jak jedzą trzymając pysk ( łeb) nisko to wydziela im się więcej śliny, która jak wiadomo rozpoczyna proces trawienia, przez co żołądkowi jest łatwiej, ale nie pamiętam nawet gdzie tak pisało.

Link to comment
Share on other sites

No pamietałam, bo i czemu miałabym nie pamietać:)
ze był nowszy [B]wątek o żywieniu Akit[/B]. Założony przez Shoggiego.
Nie wiedziec czemu został dołączony do pogaduszek,
więc oczywiscie posty obu watków wymieszały się:p

Zaczyna się [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f110/akity-problemy-porady-pogaduszki-28357/index27.html#post2898987"][B]tutaj -> kliknij[/B] [/URL]
od [B]postu 268 Problemy zdrowotne i zywienie Akit[/B],
a
duuużo fajnych porad dotyczących nie tylko barfu [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f110/akity-problemy-porady-pogaduszki-28357/index30.html"][B]tutaj -> kliknij[/B][/URL]
od [B]postu 296 Żywienie nie tylko Akit[/B]

W sumie szkoda, żeby wątek zupełnie zaginął w pogaduszkach:p

Link to comment
Share on other sites

dzwoniłam kiedyś do tej firmy ale w sumie sami nie wiedzieli za bardzo gdzie można kupić ich produkty. Zadzwoniłam więc do jednego z dystrybutorów ale o tej karmie nie słyszeli :/. Dalej już nie dociekałam ale chętnie kupowałabym gotowy barf jeśli tylko ktoś wie gdzie to można nabyć.
PAKEJ Ty kupujesz barf firmy Primex czy inny?? Jakiej jest jakosci? Jesteś zadowolony??
Jakbyś mógł mi przybliżyć skład kostki byłabym baaardzo wdzieczna :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania_wawa']dzwoniłam kiedyś do tej firmy ale w sumie sami nie wiedzieli za bardzo gdzie można kupić ich produkty. Zadzwoniłam więc do jednego z dystrybutorów ale o tej karmie nie słyszeli :/. Dalej już nie dociekałam ale chętnie kupowałabym gotowy barf jeśli tylko ktoś wie gdzie to można nabyć.
PAKEJ Ty kupujesz barf firmy Primex czy inny?? Jakiej jest jakosci? Jesteś zadowolony??
Jakbyś mógł mi przybliżyć skład kostki byłabym baaardzo wdzieczna :)[/quote]

Niestety dopiero mam zamiar przejść na BARF a w Warszawie znalazłem tylko jeden sklep na ul Modzelewskiego 81 a jaki mają skład to jeszcze nie wiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania_wawa']
PAKEJ Ty kupujesz barf firmy Primex czy inny?? Jakiej jest jakosci? Jesteś zadowolony??
Jakbyś mógł mi przybliżyć skład kostki byłabym baaardzo wdzieczna :)[/quote]
Ja zetknęłam się z barfem z PRIMEX-u. Przedstawiciele firmy mieli stoisko na wystawach na Śląsku. Dokładnego składu % nie ma na opakowaniu, jest tylko skład ogólny i zależy on od rodzaju . Na stronie firmy jest wymieniony asortyment, są też wymienieni dystrybutorzy. Moga być to jednak niepełne dane, ja kontaktowałam się z Panią Magdaleną Dytko. Pewnie podpowie gdzie mogą być najbliźsi dystrybutorzy.

[URL="http://www.primex-barf.eu/"]http://www.primex-barf.eu[/URL]

Moje suki taką kostkę miały na jednego zęba. Może jest to wygodne ale myślę, że większą frajdę mają z gryzienia szyji indyczej lub innych kości niż wtrąbienia w sekundzie mielonki. A przy mielonce to nie ma mowy o czyszczeniu zębów i "wyrabianiu" szczęki..
pozdrawiam:lol:
Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Ja miśkowi kupiłam 5kg primexu na spróbowanie(primex mu najbardziej smakuje, a chciałam sprawdzić czy jakiś rewelacji nie będzie). No i przyznam, ze jestem zachwycona karmą, zjadana z chęcią, żadnych biegunek(a niestety mój ma biegunki po prawie wszystkich suchych karmach-myślałam, ze to kwestia przestawiania, ale po miesiącu zawsze biegunki nadal były).



Niestety u nas nie ma dystrybutora, więc póki co daję mu mięcho i kości i gotuję podroby z warzywami(surowych dupek jeden nie tknie). No i z niecierpliwością czekam na dystrybutora w Trójmieście, teraz chciałabym spróbować BARF-u tej firmy. A jeśli chodzi o potrzebę gryzienia, to kostka przecież nie musi być jedynym pożywieniem, może być np. jednym posiłkiem, ja też nie potrafiłabym odmówić mojemu szyjki indyczej, czy skrzydełek, za którymi przepada.

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Nasz Rodo też najbardziej lubi surowe mięso, koniecznie z kosteczkami, jajka, biały ser - bardzo pyszny, ale podajemy go nieczęsto i nie za wiele, podroby odpadają, chyba że podgotowane. Uwielbia też bułeczki drożdżowe i ...krówki ( czasami, oczywiście :)) W kwestii tego czego nie lubi, to po prostu: żadnych warzyw, nawet bobu, który uwielbiała moja rottweilerka :iloveyou: Natomiast tzw sucha karma może sobie leżeć w misce nawet 3 dni i nie wzbudza żadnego zainteresowania Rodo. Przeprowadziłam kiedyś eksperyment, którego wynik był właśnie taki: 3 dni strajku głodowego, dopiero w 4 dniu odrobina suchej karmy zjedzona chyba tylko po to,by dotrwać do czegoś lepszego:evil_lol: Zdecydowanie polecam żywienie naturalnym dla psów pokarmem, jakim jest surowe mięso, kości, podroby. Ktoś napisał o surowym sercu, rzeczywiście, "bracia starsi" naszych psów, wilki uważają tę część swoich ofiar za przynależną samcowi alfa, podobnie chyba jest z...żołądkiem. Też byłam zdziwiona, ale dzikim zwierzętom to instynkt podpowiada co dla nich najlepsze. Podobnie z naszymi psami. Oczywiście część z naszych psów uwielbia suchą karmę i osobiście znam pudla, dla którego sucha karma jest wręcz deserem po daniu głównym złożonym np z kurczaka z makaronem. Z moich obserwacji wynika, że objętościowo karmy naturalnej psy zjadają mniej, to co zostaje wydalone również jest objętościowo mniejsze ;) co chyba nie jest bez znaczenia w przypadku sporych psów, jakimi są akity. I jeszcze jedno: nasz pies raz w tygodniu robi sobie dzień bez jedzenia, taką widocznie ma potrzebę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...