Jump to content
Dogomania

Niedobór?


Cocker___Tosia

Recommended Posts

[quote name='Cocker___Tosia']Różną karmą zazwyczaj Pedigree, ale czasem też Royala i Frieskies, a z mokrych Darling i też Pedigree. A tak to najwyżej coś wyżebrze, oczywiście to czego nie może nie dostaje;).[/quote]
Po pierwsze, to zmień karmę. Pedigree, Friskies, Chappi i inne marketowe karmy to badziewie, nie dostarczają psu wystarczającej ilości składników odżywczych i witamin. To tak jakbyś Ty cały czas żywiła się fast foodami. :shake:
Lepsze karmy może i są droższe, ale podaje się ich psu znacznie mniej, więc wychodzi praktycznie na to samo. ;) Jest dużo karm dobrych, także na pewno coś wybierzesz, żeby nie zbankrutować. ;)

Poza tym to słyszałam, że w takim przypadku pomaga podawanie psom żwaczy wołowych. Śmierdzą one okrutnie, ale psy je uwielbiają i pomagają one zaspokoić apetyt na smrodek. :evil_lol:

Jeszcze o jednej metodzie słyszałam, żeby podawać psu śmierdzące surowe mięso, czyli takie potrzymane ze 2-3 dni w lodówce szczelnie zamknięte w woreczku. Nie wiem czy to dobra metoda, ale na wątku o psach zjadających koopki wyczytałam kiedyś coś takiego. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cocker___Tosia']Dzięki za rady. Będzie trzeba wynaleźć jakąś dobrą karmę;). A jaką karmę Ty podajesz swojemu psiaczkowi? Mogłabyś polecić?[/quote]
Aktualnie karmię Gingerkę Orijenem, ale wrócę znów do Acany, bo pojawiły się nowe, ciekawe smaki. :p

Z takich tańszych, a dobrych polecę Acanę, Bento Kronen, Purinę Pro Plan (nie Dog Chow), Arion, Brit, Belcando, Royal Canin, Eukanuba.

Możesz np. kupić w zoologu na wagę po trochę różnych karm i zobaczyć, która będzie najbardziej smakowała psiakowi.
Możesz też zamówić próbki przez internet. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...