Jump to content
Dogomania

Nie tolerancja na spacerach


KaRa_

Recommended Posts

Hi Hi
mój psiak ma dopiero 7 tygodni i jest naprawde uroczym szczeniakiem
ostatnio kiedy byłam z nim na polu podeszła do nas kobieta z yorkiem
psy się troche obwąchały i zaczeły się bawić

-Jaki piękny pies. Ma taką ładną błyszczącą sierść i śliczną mordke. Co to za rasa?
- Kundelek
-:crazyeye:
- Miza chodź!

Pancia wzieła yorka i uciekła do domu
a mój biedny Solar nie miał się z kim bawić:shake:
I szczerze powiedziawszy cała ta sytuacja mnie rozbawiła
Mój psiak jest kudnelkiem, jego rodzice też byli kundelkami
i co z tego?
Jest piekny i kochany (chociaż sika gdzie popadnie), i mi to wystarczy:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='frruzia']a co powiecie na psa rasistę?
moja Figa miała parę niemiłych spotkań z dalmatyńczykami i chyba teraz myśli sobie że każdy pies w kropki to potencjalne zagrożenie, nie wiem może ich nie odróżnia ale jak widzi jakiegoś dalmatyńczyka to zaczyna przyjmować postawę zaczepno-obronną, trochę mnie to śmieszy bo na żadne inne psy tak nie reaguje tylko te w kropki[/quote]

Rambo nie lubi średnich/duzych białych psów w łaty , a jesli te łaty są czarne to juz tragedia :roll:

Link to comment
Share on other sites

Moja rasistka nie toleruje żadnych bullowatych :razz:

My raczej nie spotykamy się nie tolerancją, chociaż parę razy spotykałam właściciela pięknego dogo canario, z pasją opowiadał o swoim psie, chwalił się jaki to on nie jest, natomiast na każde moje wtrącenie o Komie podsumowywał- a bo to kundel, mój to jest rasowy :roll: Facet miał do mnie pretensje że sunia nie chce się z jego psem bawić. Jak myślicie dlaczego? Bo jest kundlem :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='frruzia']ha więc psów rasistów jest więcej
ale ciekawa jestem dlaczego reaguje tak na wszystkie białe w łaty a nie tylko na tę jedną sunie przecież jak widzi goldena to nie myśli od razu że to jej kumpel Bongo[/quote]

Bo gdyby pies reagował na bodźce bólowe tak samo jak na pozytywne to by długo nie pożył. Z tego co wiem to pies dużo mocniej zapamiętuje nieprzyjemne sytuacje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='frruzia']pewnie bała się żeby przypadkiem nie pobrudzić arystokraty[/QUOTE]
Być może:evil_lol:

[quote name='frruzia']przecież jak widzi goldena to nie myśli od razu że to jej kumpel Bongo[/quote]
Ha, no nie wiem, moja sucz jest zakochana w podstarzałym już nowofundlandzie i gdy tylko z daleka zobaczy jakiegoś dużego czarnego kudłatego psa cieszy się jak szalona :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baltazarka']Hi Hi
mój psiak ma dopiero 7 tygodni i jest naprawde uroczym szczeniakiem
ostatnio kiedy byłam z nim na polu podeszła do nas kobieta z yorkiem
psy się troche obwąchały i zaczeły się bawić

-Jaki piękny pies. Ma taką ładną błyszczącą sierść i śliczną mordke. Co to za rasa?
- Kundelek
-:crazyeye:
- [B]Miza chodź![/B]

Pancia wzieła yorka i uciekła do domu
a mój biedny Solar nie miał się z kim bawić:shake:
I szczerze powiedziawszy cała ta sytuacja mnie rozbawiła
Mój psiak jest kudnelkiem, jego rodzice też byli kundelkami
i co z tego?
Jest piekny i kochany (chociaż sika gdzie popadnie), i mi to wystarczy:lol:[/quote]

to faktycznie idiotka od tego Yorka-nie wiem czy coś w tym jest czy tylko mit-ale ponoć większość właścicieli Yorków ma coś nie tak pod kopułą-takie opinie słyszałam, cóż-tu kolejny przykład debilizmu

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Oj, dziewczyny, jak ktos tak pyta co to za rasa, a widzicie ze ma cos rasopodobnego na smyczy, ale sam jest malorasopodobny, odpowiadajcie cynicznie - "Moj pies to mongrel, import z Anglii".
Milego zerkniecia do slownika angielsko-polskiego!

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Moja jedna sunia również rasistką gdyż jak ją kiedyż ONek pogonił to do teraz na różne 4onki jakie chodzą w poblizu na spacery raguje agresją:shake: Ale ostatnio ją AST pogryzl to az sie dziwie,ze teraz sie nie rzuca na wszystkie bullowate a ma kilku takich kolegow;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Zofio[/B], wlasnie wrocilam z wakacji, ktore spedzalam z psem oczywiscie :lol: i kilka razy musialam odpowiadac na pytanie o rase.
Odpowiadalam, ze to [I]monchien[/I] :evil_lol: [SIZE="1"](wymowa podobna do "mąszję" jakby ktos chcial skorzystac ;) )[/SIZE] co wywolywalo fajny usmiech na twarzach :lol:
Dla nieznajacych francuskiego Mon chien = moj pies ;)

Na campingu gdzie sie rozbilismy moja Talka wyrobila sobie opinie i poczta pantoflowa sie roznioslo, ze to pies co umie liczyc i mowi Dzien Dobry. :loveu:
Jakie to bylo mile. :loveu:
Zaden rasowiec tego nie potrafil :evil_lol: Smieszne to i zalosne zarazem :shake:

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam ponad połowę postów (więcej nie dam rady bo muszę z psem na spacer). Mam rasowego grzywaczka i on bardzo chętnie pobawiłby się z jakimś kumdelkiem byle mniej więcej jego wielkości bo mój ma 4 miesiące i tchórzydło okropne. Jak idzie większy pies to go muszę na ręce brać i mi strasznie wstyd , że na taką paniusię wychodzę ale ten mój głupolek wpada na razie w panikę. Muszę go powoli ośmielać bo będzie dziki a ja chcę żeby się w wszystkimi psami bawił (no może poza tymi największymi bo go mogą nie dopatrzeć pomiędzy łapami. Do tej pory miałam kundle , które wyglądały na rasowe dog i wilczur. Wszystko mi jedno czy pies jest rasowy czy nie, byle był dobrze wychowany i fajnie sie bawił.
Mój "superrasowiec" pozdrawia wszystkie kundeliki i mówi żebyćmy nie dali się zwariować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baltazarka']Hi Hi
mój psiak ma dopiero 7 tygodni i jest naprawde uroczym szczeniakiem
ostatnio kiedy byłam z nim na polu podeszła do nas kobieta z yorkiem
psy się troche obwąchały i zaczeły się bawić

-Jaki piękny pies. Ma taką ładną błyszczącą sierść i śliczną mordke. Co to za rasa?
- Kundelek
-:crazyeye:
- Miza chodź!

Pancia wzieła yorka i uciekła do domu
a mój biedny Solar nie miał się z kim bawić:shake:
I szczerze powiedziawszy cała ta sytuacja mnie rozbawiła
Mój psiak jest kudnelkiem, jego rodzice też byli kundelkami
i co z tego?
Jest piekny i kochany (chociaż sika gdzie popadnie), i mi to wystarczy:lol:[/quote]

Ach szkoda , że z Krakowa a ja z Zakopanego bo mój grzywek napewno by się świetnie z takim fajowym kundlusiem bawił. Aż by padł. Nie przejmuj się.:multi:

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio wyjechałam z miasta na wieś (ale taką, gdzie za nocleg buli się klimatyczne i było wiele ludzi z różnych miast) - wśród miejscowych przeważały kundelki, niestety często bezdomne. Za to nie spotkałam się z niemiłymi uwagami na temat Aresa, jedynie: "Jaki śliczny piesek!", po czym następowało jego "Hau! Hau!" i niektórzy wystraszeni ludzie przestawali go lubić, a inni się śmiali i go głaskali - wtedy się uspokajał.

Link to comment
Share on other sites

[quote]to faktycznie idiotka od tego Yorka-nie wiem czy coś w tym jest czy tylko mit-ale ponoć większość właścicieli Yorków ma coś nie tak pod kopułą-takie opinie słyszałam, cóż-tu kolejny przykład debilizmu [/quote]

no cóż, po prostu panuje ogromna moda na yorki, których cena przeważnie jest dużo wyższa od innych ras. Dlatego właściciele psów czują się jak gwiazdy :D

Ja też jestem dumną posiadaczką kundelka, chyba najłagodniejszego psa na świecie, bo nigdy na żadnego człowieka nawet nie zawarczał, no jedyna wada, że na spacerach straszna z niego "zadziora" i wyskakuje do dużo większych psów :diabloti: Często jak go porządnie wyczesze ( porządne czesanie zdarza się rzadko, a kończy przeważnie tym, że gonię rozbawionego psa ze szczotką po ogródku) i wezmę na spacer, to ludzie się dziwią,że to jest kundelek. Najzabawniejsze jest to, że obcięty wygląda jeszcze inaczej.
Oto mój 9 letni Drops
[IMG]http://magrat1988.w.interia.pl/IMG_0562.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie spotkalam sie z rasizmem :) Nigdy nikt mojej suce nie zakazal zabawy tylko dlatego,ze nie ma rodowodu.Natomiast ja jestem nietolerancyjna.Jezeli tylko moge uniknac zabawy z nieznanym psem-unikam.Jezeli jest to pies rasy bojowej,nigdy nie pozwalam.Jedyny wyjatek to 11letni bulek,ale o nim zrobilam wywiad u ludzi,ktorzy go znaja od zawsze.

Link to comment
Share on other sites

Heh, mojego psa się nikt nie uczepi, że kundel, bo bystrzaki myslą, że to sznaucer :roll: Ocenić psa po fryzurze... :eviltong:

Jak byłam wolontariuszką, posżłysmy pewnego dnai z naszymi schroniskowymi psami na spacer. Jakieś robole (w sensie robotnicy), których mijaliśmy, wyśmiali moje schroniskowe zwierzątko, że kundel itd.

A oni, jeśli mają psy, to skąd? Z giełdy. A na płockiej giełdzie to już takie championy można kupić, że ho ho :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina']kilka razy musialam odpowiadac na pytanie o rase.
Odpowiadalam, ze to [I]monchien[/I] :evil_lol: [SIZE=1](wymowa podobna do "mąszję" jakby ktos chcial skorzystac ;) )[/SIZE] [/quote]

Ja mówię że multiterier. Zdarza się, że ludzie kiwają głową z uznaniem, a jeden pan powiedział "myślałem że multitereriery są większe".
M.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']Ja mówię że multiterier. Zdarza się, że ludzie kiwają głową z uznaniem, a jeden pan powiedział "myślałem że multitereriery są większe".
M.[/quote]

Bystrzak, nie ma co... Czytałam kiedyś wypowiedź jednej dziewczyny na innym forum. Miała deerhoundy (albo wilczarze irlandzie, nie pamiętam dokładnie, ale coś w tę stronę). Jedna kobieta twierdziła, że te psy to teriery szkockie i jeszcze się upierała przy swoim zdaniu... :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Z nietolerancją na spacerach nie było dane mi się spotkać (i dobrze) choć może dlatego, że mieszkam na wsi, i tu mało kto wychodzi z psem na spacer... i mój piesio też nie ma się z kim bawić, a na dodatek został kilka krotnie napadnięty przez błąkające się psy i zdarza mu się obszczekiwać potencjalnych kolegów :(. Mojego psa wszyscy namiętnie mylą z owczarkiem szkockim collie, ale to tacy, co collie znają tylko z filmu (zwłaszcza dzieci), a jak idziemy (gdzieś w zatłoczonym miejscu) to słyszę: patrz Lassie!... a mój piesek jest o wiele mniejszy, mniej puchaty, krótszy nio i ma widocznie krótszy pysk... a na dokładkę ... niebieskie oczy!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...