Jump to content
Dogomania

BARAK - lepszy, niż ten amerykański :-))


sleepingbyday

Recommended Posts

Dziś moge zadzwonić do tych Państwa, którzy chcieli Łatkę. Tylko musiałabyś jak najszybciej go zaszczepić, bo do nich może trafić pies tylko po kwarantannie, jak wcześniej Ci pisałam, no i czy z transportem dasz radę? jeśli tak, to daj znać na PW. On jest całkiem taki sam, jak Łatka, tylko nie ma białego, więc nie powinno być problemu, skoro ona im się tak bardzo spodobała. Jakby coś, to im powiem o psiaku, a Ty sobie telefonicznie uzgodnisz szczegóły.

Link to comment
Share on other sites

jaaga, ide dziś do weta, odrobaczenie chyba njapiwerw, czy szczepienie p.sakaźne też? to musieliby poczekac, bo najpierw to wścieklice trezba.z alezy co powie wet . ona ma biały krawacik tylko ;-).
a transport wymyslimy, to nie rpoblem, problem, to miejsce na ziemi dla niego..
dam znać wieczorem, co wet powiedział....
w nocy spał...

Link to comment
Share on other sites

no więc tak: byłam dzis u weta i zośka została zaszczepiona -wetka powiedziała, ze można by jeszcze z rok odczekac, ale że była na podstawowe 3 szczepiona poprzednimi laty, a na 9 chorób w 2003, a zaraz przyjeżdża dziadzio ze schronu, to lepiej ją było ukłuc teraz na wsiaki słuczaj. barrack raczej zarobaczony, ale a razie nie dostał nic na robale, bo trzeba wszystkie 3 piesy na raz odrobaczyć, a po szczepieniu zosi tzreba odczekać. zatem za tydzień odrobaczamy towarzystwo (dziadka - o ile schron nie odrobaczył), po ok 10 dniach pierwsza dawka szczepień p.zakaźnych dla barracka, po 3 tygodniach następna, a potem wścieklica. wetka twierdzi, ze po pierwszym szczepieniu piesa już mozna wydawac, bo kojene to doszczepiania, ale upierac sie nie będziemy. przeraża mnie posiadanie 3ech psów na stanie, ale co robić. barrack zestresownay na maksa, ale sprawdzamy przez najbliższe dni, czy osowiałość nie jest od pokleszczowej, bo ma ranki na skórze takie jak od kleszcza. ale zakładamy, ze to stres i zmęczenie. pranie jakos w niedziele mu zrobię.
aha, barrack ma pomiędzy 5,a 10 miesięcy, więc wypośrodkowałysmy na 7.
dzis nawet trochę chodził na smyczy:multi:, ale się zapiera, boi się.. udało sie dopiero po południu, wczoraj wieczorem zastygł na beton na tarwie, dziś rano też. załatwił sie dopeiro po południu, siku i kupa, alew domu nie nabrudził... troche sie chce bawić, piszczące zabawki go nęcą, ale zośka jest straszna zołza i wszystko chce mu zabrać. natomiast jest o wiele łagodniejsza dla niego, niż dla śliwki na początku...
erazm, dzieki za ofertę pomocy, n arazie nie jest potzrebna, ale poniewaz jesteś zmotoryzowana, to być może bede cie molestowac o pomoc :-).
doszłam do wniosku, że nie będę szukac byłego własciela. 7 miesięczny pies bez obroży i umiejętności chodzenia na smyczy (nie mówię, ze szarpie sie, ale że jest w szoku z powodu obroży), wychudzony.. jak się znajdzie sam to ok, a jak nie, to lepiej mu będzie w domu, który my przemaglujemy...

stokrotne dzięki orpha za dzielne towarzyszenie mi u wetki, od razu po pracy, do ok 21.00, orpha rules!

Link to comment
Share on other sites

AAA, zapomniałabym. poszłysmy z doginka na spacer wieczorny, człowieków sztuk dwie, psów sztuk cztery, w tym ciagnący się z tyłu za nami barrack. zaciagnełam towarzystwo do nocnego po fajki, stoimy, ja licze kaskę, a facet z nocnego przez okienko w drzwiach łypie na nas.. cos mnie tkneło i mówię do baraczka, no chłopaczku, nie martw się znajdziemy ci domek? a facet na to, a co to za piesek???? a ja na to:a a wie pan, wczoraj tu latał pomiędzy samochodami (nocny na samym skrzyżowaniu stoi). no a facet- pani przyjdzie wniedziele, bo ja bym pieska chciał...

facet taki w wieku średnim plus, nic więcej nie wiem... to pewnie, ze pójde tam w niedziele, tylko, że ja sie boj,e bo ja mam za soba jedną (baaardzo udaną) adpocje, ale adoptował chłopak w moim wieku i to inna rozmowa. no i od razu było czuc, ze to strzał w dziesiatke, bo mi pokazywła na telefonie zdjęcia swojej zmarłej rok temu suni (kilkunastoletniej)... czy ktos miałby może ochotę i czas podjechac i bezpieczać ta rozmowę? czy może ja wstępnie teraz go sprawdzę i ewentualnie później? watpie, żeby to był facet w ogóle wiedzący o czymś takim jak "adopcja:crazyeye:" psa...

a poza tym Jaaga, odezwij sie, jak to z twoim panem jest, co chce tego szczepionego pieseczka. czy to bardzo dobry, pewny domek? bo może wolalabym go przetrzymac, a temu panu z nocnego zaproponowac jakiegos psa już do adopcji (nad baraczkiem tzreba popracować, miec cierpliwość), zwykłego, nie straumatyzowanego psiula? albo zrobie tak, pójde tam w niedziele, i jak facet sie przestraszy, ze to pies specjalnej troski, to poszukam mu wyluzowanego, co?

Link to comment
Share on other sites

Kurde...czytam Was drogie cioteczki i sie boje...czy starczy mi miejsca w swoim serduchu..bo tak..moja rodzina..zajmuje w nim sporo miejsca...mój psiaczek..też nie lepiej..teraz wszystkie Psiunie, ktore pznałam tu na dogo..rozpychają mi serducho do granic wytrzymałości..ale teraz czytam i czytam i...JAK JA MAM WAS NIE KOCHAĆ///no kurcze..JAK???...nie da rady, alemoże już więcej zadnych wątkow nie otwieram (oprócz tych 100 które juz śledzę codziennie):eviltong:..STARSZNIE JESTESCIE KOCHANE I CUDOWNE ciotki!!!!!DZiękuję, że JESTECIE....bardzo dziękuję:loveu:

Link to comment
Share on other sites

gościu wstępnie wybadany. nie maglowałam go bardzo, bo na razie wymiział baraczka, zrobił mu fotki, pokaże żonie i da znać. pół roku temu musieli uspic 18letniego psa. ja mieli psa 18 lat, to juz dobrze wróży. powiedziałam, że jak barrack im sie nie spodoba, to im pomoge jakiegos pieska znaleźć. baraczek ze dwa razy posikla sie w domu, co powiedziałam, powiedziałam tez, że nad nim trezba będzie pracować, bo sowje przeszedł, bo niewiele go uczono.... ale facet powiedział, że to jeszcze dziecko i że to normalne. wiec całkiem ok. natomiast bardziej go nie męczyłam, bo po co, jak jeszcze nie sa zdecydowani... trzymajta kciuki za barracka....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...