Jump to content
Dogomania

Buldożka Gabi ma swój nowy dom !!!


lavinia

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gorąco mi się zrobiło jak to przeczytałam...ciekawe ile osób chce po prostu bulwe za darmo a ile chce pomóc.

DLATEGO BARDZO PROSZĘ WSZYTSKIE OSOBY KTÓRE CHCĄ POMÓC BULDOŻKĄ, POMÓŻCIE NAM JE RATOWAĆ! LAVINIA NIE DOSTAŁA GABI W PREZENCIE, WIĘKSZOŚĆ Z TYCH PSÓW WYKUPUJEMY BY RATOWAĆ IM ŻYCIE.
GABI JEST URATOWANA, JEDNAK CZEKA NA RATUNEK KOLEJNYCH 15!!! WYKUPCIE POTRZEBUJĄCĄ, BULWA TO NIE ZABAWKA- JEŚLI DZIŚ NIE MACIE 500ZŁ NA ZAPŁACENIE ZA NIĄ NIE STAĆ WAS NA TĄ RASĘ. TO PSY BARDZO WYMAGAJĄCE ALE TEŻ BARDZO WIELE DAJĄCE.

W tej chwili walczymy o 2 buldożki by nie trafiły do obrzydliwej pseudohodowli gdzie stana sie maszynko do robienia kasy: nie będa mogły się poruszac, beda robily pod siebie i modliły się o wybawienie (jesli komuś zależy na maluchu to jeden z tych psiaków ma zaledwie 9miesięcy).
Oprócz nich jest jeszcze długa lista...nie czekajcie aż ktoś Wam sprezentuje buldożka- uratujcie któregoś!

Link to comment
Share on other sites

emdziolek napisała, ze pieniądze już są - od Anutki ( ze zlotu), Ani Mor, Kasiek0502, z bazarku emdziolek no i ja dorzucę ostania brakującą stówkę

teraz tylko prosimy o DT dla pieska, bo sunia zostanie w DT u emdziolek.

cieszę się, że całe to zamieszanie z domem dla Gabi przyczyniło się do szybkiej i owocnej akcji - kolejna buldożka juz nie będzie przez całe życie produkowała szczeniaczków !!!!

Link to comment
Share on other sites

LAvina!
A co w tym złego, że pytam o rózne psy?
Szukamy z zona pieska i bierzemy pod uwagę różne opcje- nie tylko jamniczka czy buldozka. JEżeli spodoba nam się kundelek to równiez o niego zapytam- psiak wybrany do adopcji musi nam sie szczególnie podobac, byc dla nas na swój sposób wyjatkowy, nieprawdaż? Więc
jesli spotykam takie psiaki - to o nie pytam - to chyba zrozumiałe,naturalne i logiczne?
Piszesz,ze chcialem zaadoptowac nowofundlanda od dziewczyn.....
TAk,zastanawiałem się. PAmiętam tez nowofundlanda z Lublina,Melmana, inne niufy z molosów lub portalu [URL="http://www.nowofundland.pl"]www.nowofundland.pl[/URL] i wciaz biore te opcje pod uwagę -jednak 13 lat z nowofundlandami nie pozostaje bez wpływu na czlowieka;-) Myślalem tez o Piniu, BAjerku, innych pieskach.
O niektóre pytałem, o inne nie.
BArdzo dziwi mnie i zasmuca TWoje stwierdzenie, że byłem zdziwiony i - jak sugerujesz - niemile zaskoczony faktem istnienia tzw.wizyt przedadopcyjnych... CZyzbys sugerowała, iz staram się takiej wizyty hmmm..uniknąc????
Nie wiem, skąd wyciągnęłas takie wnioski - zapytałem tylko, czy składacie równiez wizyty w takich pipidówach, w jakiej mieszkam,czy tez osoby z malych miejscowości chcące adoptowac psiaka sa jakby z góry skazane na nieopowodzenie z racji odleglego miejsca zamieszkania.
SKoro nie robi to roznicy - zapraszam komisję dogomaniaczek przy jakiejkolwiek okazji na herbatę do HAjnówki po wczesniejszym telefonicznym umówieniu się telefonicznym/ 506 685 005 /.
Bo moze zdarzyc sie tak , że znów zapytam o jakiegos pieska i dobzre byłoby, by nie padały absurdalne zarzuty, że czegos unikam. Niestety- takiesugestie sa dla mnie po prostu uwłaczające.

Link to comment
Share on other sites

Stach, ja absolutnie nie mam nic przeciwko szukaniu pieska rasy takiej czy innej

tylko widzisz, Twój post w tym watku, ten wcześniejszy, odebrałam jako swego rodzaju atak....i tak jak to często wydarza się na dogomanii, inne osoby, które przeczytały Twój wcześniejszy post odebrały go w ten sam sposób - dostałam wtedy właśnie na pw informację o tym zdziwieniu przy propozycji wizyty przedadopcyjnej.

Przypomnę Ci może jak Twój post brzmiał;

[quote]No cóż, nie tylko kobiety w ciazy sa dyskryminowane
JAko, że szukamy od dawna z żona pieska, ogladalismy z zainteresowaniem sunię GAbi.
NAwet nie chciałem pisac posta, nie chcialem ustawiac sie w kolejce/castingu do adopcji. Nie mam zamiaru udowadniać,ze nie jestem wielbłądem, jak to ktoś kiedys trafnie zauwazyl.
Po prostu ktos z grona znajomych Pań Forumowiczek weżmie tego psiaka i tak to sie skonczy. Myśle,że nie ma sensu pisac dramatycznych apeli typu" maleńka szuka domu" - można to przeciez załatwic na priv [/quote]

skoro nie odezwałeś się do mnie w żaden sposób w sprawie ewentualnej adopcji Gabi, skąd możesz wiedzieć, ze zostałbyś zdyskryminowany ?? Dla mnie taki post, to albo szukanie zaczepki i awantury ( po co? dlaczego ? na czyja prośbę ? ) albo wyładowanie własnych, nieznanych mi frustracji. Mieliśmy wcześniej kontakt raz - Ty zapytałes o Gizmo, a ja Ci odpowiedziałam. I na podstawie tego właśnie kontaktu, piszesz sugestie, które są uwłaczające dla mnie i Pań Forumowiczek. A póżniej oburzasz się, gdy ktoś odpowiada Ci w takim samym stylu...dziwna to logika, wybacz.

Nie wiem jak jest z niufkami, ale przy adopcjach buldożków wizyty adopcyjne robione są w najodleglejszych nawet zakątkach i miejscach. I to nie ja sugeruję, że chciałeś, czy nie chciałeś, bo ja się tymi adopcjami nie zajmuję. Ja tylko zadałam Ci pytanie, które ktoś znający sprawę mi podsunął.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lavinia']Aniu, jak emdziołek wróci, to napisze, bo ona pilotuje tę sprawę - baba chce się pozbyć suni i pieska jak najszybciej i jakiś tamtejszy pseudohodowca już je zaklepał.......

mam fotki psiaków, fajne są naprawdę, tylko ja już nie wiem jak im pomóc.....[/quote]

to moze umiesc tu ich zdjecia aby zmiekczyc serca i otworzyc kieszenie do pomocy?

Link to comment
Share on other sites

Była prośba o zdj, jest i odpowiedz :lol:

Marengo to sunia, ma jakieś problemu skórne, ok 12 miesięcy.
Chłopiec biały, ok. 9 miesięcy-podobno zdrowy...
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dffb2beb51faf641.html"][COLOR=#000000]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b51faf641.html[/COLOR][/URL]

[URL]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/90cf04a5e270e9d8.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lavinia']
a Gabi też nie znalazłam na ulicy - była na allegro, KAŻDY mógł zadzwonić, rozmawiać, negocjować. KAŻDY mógł przekonac właścicieli, by nie sprzedawali jej babie, która na swoim koncie w allegro sprzedaje hurtem szczenięta różnych ras "z domowej hodowli", a psy trzyma w klatkach. Wreszcie KAŻDY mógł uzbierać jakąśtam kwotę i Gabi odkupić.....tylko, że nikt tego nie zrobił, oprócz głupiej, pchającej się do każdej adopcji lavinii i jej równie głupiej koleżanki. Więc teraz ta głupia lavinia wraz z koleżankami chciałaby zapewnić Gabi jak najlepszy dom. I tyle.[/quote]

Czy mogła byś mi podać namiary na tą babeczkę z allegro? Może myślimy o tej samej osobie? Odkupiłem niedawno psa z Allegro od babeczki która trzymała pieski w "nieprzyzwoitych warunkach".

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

dzięki za kolejny bazarek :-) sliczny

a teraz o Gabi...

jak wiecie Gabi pojechała do Lothii, na jeden dzień do domu tymczasowego....po tym dniu, kiedy rozmawiałam z Lothią, o której przyjechac i małą odebrać, Lothia mówi "a niech jeszcze dziś zostanie, tak ładnie się z dziećmi bawi...". Została....pózniej był weekend i Gabi pojechała z Lothią i rodziną pod Warszawę, do Mamy Lothii.....i to by było na tyle.........

Wszyscy zakochani w małej - i mama i tata i dzieci Lothii. Gabi doskonale daje sobie radę w stadzie duzych psów, naprawdę dużych i kotów. Lothia jej po prostu nie odda. I już

Chciałam w tym miejscu bardzo przeprosić Wyżlicę, z którą rozmawiałam o adopcji Gabi i do której Gabi właściwie już jechała, gdyby nie to, że Lothia zgodziła się dać jej DT na jeden dzień, a mieszka blisko mnie. Z Wyżlicą rozmawiałam sporo razy telefonicznie i za każdym razem właściwie nie wiedziałam co i jak, bo też sytuacja u Lothii była taka, że to był tymczas, wprawdzie przedłużający się, ale tymczas. Przez cały weekend nie miałam z Lothia kontaktu i sama nie wiedziałam co się dzieje, oprócz tego oczywiście, że Gabi jest pod dobrą opieką. A decyzja o tym, że Gabi zostaje zapadła kilka dni temu.

Tak więc Wyżlico bardzo Cię przepraszam za zamieszanie i chciałabym z Tobą pilnie porozmawiac o Matyldize, jeśłi nadal jesteś zainteresowana. Zadzwonię

Link to comment
Share on other sites

Mój dom i moja normalnie nienormalna rodzina nadal jest w pełni gotowości:p Mam nawet od wtorku parę dni wolnego i nadzieję ,że zakupiona dla Gabrysi karma dla wrażliwych szczeniaków małych ras nie zostanie pochłonięta przez naszego staffiora/ 3 kilo nadwagi:oops:/
Oferta bazarkowa nadal aktualna
Czekamy i nie tracimy nadzieji
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images23.fotosik.pl/132/388f99e9faa2bacbmed.jpg[/IMG][/URL]

Czy wiadomo jak Matylda reaguje na koty ?

Link to comment
Share on other sites

Lavinio napewno dokonałaś słusznego wyboru.Wierzę,że Gabi jest bezpieczna i szczęśliwa i " [COLOR=red] Wszyscy zakochani w małej - i mama i tata i dzieci Lothii.[/COLOR] "
Mam nadzieję,że nowy domek zechce podzielić się swoim skarbem i umieści na dogo trochę fotek Gabi. :cool3:

Wyżlico coś mi się wydaje,że ten dostojny kawaler (chyba w kocim koszyczku?) nie będzie już długo samotnie spoglądał przez okno.

Link to comment
Share on other sites

Gabi to straszna rozrabiaka,usiłuje rządzić:lol: potrafi wystartować do dużych suk jakby była conajmniej buldogiem angielskim z dzikim bulgotem,najwiekszy wróg to odkurzacz:evil_lol:W zabawach nie zna umiaru,Wyzlico ja tez bardzo przepraszam,mój tata który najpierw szczylkowi dał czas do 11:25 jak przyszło co do czego i chciałam ją oddać Lavinii stwierdził że pies to nie zabawka i nie może bez przerwy zmieniac domów[w ten sposób mama ma juz 3 psy +swojego i 4 koty-dwa to tymczasowicze juz od x czasu].
Gabi pięknie podrzuca orzechy i lapie ale nie zna umiaru w zabawach,zamęczy każdego psa , a jak nie chca się z nią bawic to podgryza je za nogi i "łap mnie",chowa się im pod brzuchy.
Gabi jest strasznie podobna do bokserka którego rodzice niedawno musieli uśpić,a jej baki mają wręcz identyczną nutę zapachową:evil_lol:choc wydawało się niemożliwe żeby taki maluch miał tak samo jak bokser
jeszcze ode mnie z domu
[IMG][URL=http://img241.imageshack.us/my.php?image=dsc02367js3.jpg][IMG]http://img241.imageshack.us/img241/3742/dsc02367js3.th.jpg[/IMG][/URL][/IMG]

próbowałam jej zrobic fotę jak się bawi ale jest za szybka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emdziolek']OK juz jestem.

Więc: sunia ma 1rok i 2 miesiace, kolor - marengo z bialymi znaczeniami
Piesek biały - 9 miesiecy.

Babeczka nie mysli rozsądnie, chce je sprzedać dla pseudohodowcy, mamy czas na zastanowienie sie do jutra, jak nie to w weekend pójdą do pseudohodowcy.

Mają tylko pierwsze szczepienia, nie mają nawet szepień przeciwko wściekliźnie:roll:
Suczka ma dziwnie spuchnięte łapki, jak sie uda - wezme ją na tymczas.
Pieska musiałby ktoś wziaść na tymczas.

Kasy nie ma narazie rzadnej, jak sie uda z mojego bazarku bedzie ok 200-250zł ale to kropla w morzu potrzeb.
Trzebaby dozbierać jeszcze sporo kasy.

Po za tym oba psiaki są zdrowe, przyjacielskie.

Co robić? zaklepać je i poprosic o rozłozenie na raty tej płatności?

Kto pomoze finansowo??

HELP!:placz:[/quote]
Czy te pieniążki nadal są potrzebne? ja od swojej strony mogę pod koniec grudnia przesłać 50 zł bo teraz tylko 20zł, ewentualnie jeszcze poprosić siostrę o drugie 20 zł? pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...