Jump to content
Dogomania

Szczeka i gryzie


olek

Recommended Posts

Mam mały problem z moją bokserką. Ma już 6 miesięcy. Jednak mam wątpliwości co do jej zachowania. Otóż ona na nas szczeka :( To znaczy prawdopodobnie chce się z nami bawić (bo chętniej niż zwykle wykonuje polecenia i jest bardziej żywiołowa). Przy szczekaniu grzyzie (na szczęscie nie mocno) najczęsciej stopy.Czy to jest normalne? Jeśli mieliście podobne problemy, to jak je rozwiązaliście?

Z góry wielkie dzięki!!!

PS. Gdy na nas szczeka to jest to odgłos inny, niż gdy szczeka na kogoś gdy pilnuje podwórka.

Link to comment
Share on other sites

:o mój Duduś to przechodził szczekał na mnie okropnie, musiałam go tego oduczyć więc podnosiłam na niego rękę i mówiłam że zaraz dam w du... kilka razy dałam mu lekkiego klapa, wytarmosiłam za futerko na grzbiecie i tego się oduczył. A co do gryzienia to ma to nadal czasami przejść sie nie da bo łapie za kapcie ale to na pewno oznacza jego zadowolenie i chęć do zabawy. Boksery mają bardzo długie dzieciństwo one poważnieją tak po około 1,5 roku. Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Mój ma ponad pięć lat ale do tej pory jak chce aby mu rzucić patyka bądź piłke to szczeka ale na szczęście jak powiem stanowczo cicho to przestaje

Moze zrób tak jak się już bawicie a sunia znów zacznie szczekac to zrób totalną ignoracje. Poprostu przerywasz zabawe i to totalnie ją ignorujesz, w ten sposób pokazujesz ze nie akceptujesz takiego postępowania. Jak dalej będzie szczekac to tak jak Elvisek- wytarmoś za futerko na karku i stanowczo mów fe. Boksery ciezko znoszą kare nawet słowną , a bicie u nich nie wchodzi w gre, to specyficzne psy.

Jeżeli szczeka ci na dworzu , to przerywaj zabawe i zapinaj ją na smycz tak jakbyś oznamiał - koniec zabawy. Jak się uspokoi wtedy ją spuść.

Musisz pokazać ze oczywiście jest twoim psem ale ty jesteś jej Panem

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mój Kochany Leoś bardzo często sobie szczeka, a juz najbardziej kiedy mój mąż mnie obejmuje. W tym momencie ignorujemy go i jest ok. One chyba muszą sobie poszczekać, tak jak każda psina.Oczywiście każde szczekanie jest inne. Inaczej np. szczeka kiedy ktoś puka do drzwi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...