Jump to content
Dogomania

Fiodor i Sara zaginęły!Szczecin i okolice - POMOCY!


polciuaa

Recommended Posts

[quote name='magenka1']Basiu a gdzie Wy jeździcie tylko okolice Elbląga?[/QUOTE]
Na interwencje jeżdzimy w okolicach Elbląga i dalej. Mieliśmy interwencje też daleko na ruskiej granicy. Ale to chodziło o ukamieniowanie psów i tam nie miałam czasu na szukanie organizacji z tego terenu.
Z dzisiejszej interwencji zabralismy 2 szczeniaki i cudem udalo się je umieścić u wspanialych ludzi na tymczasie.
Tak naprawde powinnam zabrać mu wszystkie psy , ze względu na warunki ich życia ale nie mam już gdzie ich umieszczać. Staruszkowi onkowi, zrobilismy prowizoryczna budę w szopie. Matki szczeniaków nie chciał oddać a ja nie mam ochoty robić mu sprawy sądowej bo i tak sąd to odrzuci. Musza być zmaltretowane zwłoki psa aby sprawa się odbyła. Tu facet nie bije swoich psów ale sam nie ma co jeśc i cała prawda. Pozostały u niego 2 maleńkie , dorosłe suczki, napewno je zabierzemy.
Jutro jadąc do Elblaskiego schroniska, gdzie bywam prawie codziennie, zajadę z moją kol. wetką do maluchów aby je odrobaczyc i póżniej zaszczepić. I na dzisiaj chyba koniec...oby !!!
Mam zdjęcia dzieciaków, mogę je komuś przesłać bo nie potrafię ich wstawiać .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kana']Możesz przeslać mi.
Wstawie je na elbląski wątek.
[email][email protected][/email][/QUOTE]
Wysyłam zdjęcia ale nie wstawiaj je na elblądzki wątek bo to są moje psy a nie Elblaga.Wytłumacze o co chodzi bo trudno zrozumieć.
3 lata temu założyłam stowarzyszenie , jestem jego prezesem i utrzymujemy sami przytulisko, obecnie 50 psów. Jestem również inspektorem OTOZ Animals i pelnomocnikiem Animalsów w Elblągu.
Jedne psy trafiają do mnie , inne do Schroniska w Elblagu, gdzie wszyscy pracownicy biurowi to dogomaniaczki. Z tymi dziewczynami pracuje się super.
Wszystkie pozytywnie zakręcone, zapsione i mamy regularnie jazdy z TZ-tami na tym punkcie .W pracy myślimy o psach i po pracy ciagłe telefony i psie tematy, myślę , że to nie jet normalne.

Link to comment
Share on other sites

witajcie
śledze wątek Fiodorka i Sary. mam rodzine pod szczecinem, w gryfinie. kazałam sie rozglądać,wypatrywać. sama to juz nawet we Wrocławiu sie rozglądam,jakoś odruchowo,choc rejon od zaginięcia daleki.Trzymam mocno kciuki,ze psiaki wrócą. wczoraj na jednym z portali poswieconych bullowatym przeczytałam watek o tym jak to ascik odnalazl swój dom po pół roku. takie rzeczy się zdarzaja,dlatego trzeba wypatrywać i miec nadzieje!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Uru']witajcie
śledze wątek Fiodorka i Sary. mam rodzine pod szczecinem, w gryfinie. kazałam sie rozglądać,wypatrywać. sama to juz nawet we Wrocławiu sie rozglądam,jakoś odruchowo,choc rejon od zaginięcia daleki.Trzymam mocno kciuki,ze psiaki wrócą. wczoraj na jednym z portali poswieconych bullowatym przeczytałam watek o tym jak to ascik odnalazl swój dom po pół roku. takie rzeczy się zdarzaja,dlatego trzeba wypatrywać i miec nadzieje![/QUOTE]


Witam.
Ja pochodzę z Gryfina , mieszkałam tam 25 lat. Moja siostra ze szwagrem też tam mieszka. Ogłoszenia zamieszczała na wszystkich przystankach autobusowych pomiędzy Szczecinem, a Gryfinem, zaniosła też ulotki do Centrum Wodnego LAGUNA, mnóstwo ludzi tam jeździ ze Szczecina i okolic.
Zawiadomiłam też Kojec Gryfiński - tam odbywają kwarantannę psy znalezione w Gryfinie i okolicach.

Bardzo Ci dziękuję za pomoc, Gryfino to tylko 30 km od Szczecina. Im więcej osób powiadomionych, tym większe szanse dla Saruni i Fiodorka.
Ja wciąż mam nadzieję na ich odnalezienie. Jeśli żyją, to gdzieś być muszą... :-(

Link to comment
Share on other sites

[B]Zdjęcia od P. Basi :[/B]

[img]http://img708.imageshack.us/img708/7811/s7302177.jpg[/img]

[img]http://img168.imageshack.us/img168/5121/s7302191.jpg[/img]

[img]http://img25.imageshack.us/img25/71/s7302180l.jpg[/img]

[B]Psy P. Basi :
[/B]
[img]http://img27.imageshack.us/img27/9314/s7302193.jpg[/img]

[B]Synek : [/B]

[img]http://img36.imageshack.us/img36/8670/s7302172.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że temat psów Basi się rozwija, więc proponuję założyć im nowy wątek, o ile takowy jeszcze nie istnieje ;)

Zdjęcia są porażające :-(

P.S. Basiu - takie już jest nasze życie, życie "psiarzy" - wszystko kręci się wokół psów, praca, dom... . Są dla nas najważniejsze...

Link to comment
Share on other sites

Wiem, wiem zaśmiecam wątek moimi sprawami. Już znikam. Pokazałam moje psy aby powiedzieć, że to są psy z moich inetwencji. Na zdjęciu brakuje jednej jamniczki, colak zabrany z łańcucha, wykupiony , był niepodobny do colie. Przy kominku w głebi staruszek Gucio wyrzucony na Wielkanoc na parkingu. Ma padaczkę, nie utrzymuje moczu ale żyje.
To dziecko to synek koleżanki, który kiedyś mam nadzieje mnie zastąpi . Tak się ubrał na wczorajszą akcję a przez lornetkę wypatrywał na wiejskich podwórach psów przy beczkach.
Nie wystawiam psów na dogo bo boje się je wydawać daleko.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.allegro.pl/item912772928_cegielka_na_przytulisko_w_paslekupomoz_nam_ratowac.htm[/url]

Pewna dogomaniaczka z Włoch, której nie widziałam na oczy, pomaga nam robiąc aukcje na allegro. Skłamałam pisząc , że nie wydaje psów daleko, przypomniałam sobie o Bobiku z Krzyczek, wydałam go niedawno do Katowic. Jamnika z rakiem oddalam do Warszawy. Ale te psy znalazły domy przez allegro. Bobiś to była chyba najwieksza bieda z krzyczkowego obozu śmierci. Wydarłam go i 2 inne psy z tamtąd cudem. Wszystkie znalazły fajne domy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia0607'][quote name='Alicja']Basiu .... ogladając z TZtem ten materiał zadaliśmy sobie jedno pytanie ...jak długo jeszcze Ci ludzie będą bezkarni .... przecież te 4 miesiące jakie mogą dostać do odsiadki to dla nich wakacje ...czy u nas kiedyś to się zmieni :([/QUOTE
O nie , nawet nie przesiedzi tych 4 mcy. Teraz praktykowane jest porozumienie się przed sprawa. Winny sam przyznaje się do popelnienia przestepstwa przed sprawą. Dostaje w zamian niższy wyrok, sprawa sie nie odbywa, wszyscy są zadowoleni a ja jak glupia przyjeżdżam na sprawe. Nieraz daleko po to aby się dowiedzieć, że już po sprawie, Nawet mnie nikt nie informuje o tym a jestem stroną pokrzywdzoną w sprawie.
Ostatnio powiedziałam, że nie zgadzam się z wyrokiem bo za niski i w zawiedzeniu, po czym sąd udał się na naradę i po przerwie sędzia podtrzymał swój wyrok. Sprawa też o zagłodzenie psa. Więc na sprawiedliwośc nie mamy co liczyć.[/QUOTE]



wiesz...od pewnego czasu mam pewność...ze Polska to (K)raj dla oszustów, krętów, złodziei, bandziorów, o znęcających się w jakikolwiek sposób nad zwierzakami nie wspomnę....to jakaś masakra prawna po prostu:shake: smalec można robić z psa - no bo przecież nie ma zakazu jedzenia psów...no po prostu cudnie! to jest chore, mamy nie unię ale ciemnogród :angryy:

Link to comment
Share on other sites

myślę, że Agnieszka ma b. dobry pomysł aby basia założyła swój indywidualny wątek.Miejsce gdzie się sama uwidoczni, a my będziemy mogły poruszać tematy tak bardzo nam bliskie sercu, a dotyczące krzywdy zwierząt. Już jest pora ku temu, żeby zacząć głośno krzyczeć i zacząć zmieniać mentalność społeczeństwa. Wiele z Was działa w stowarzyszeniach , fundacjach, różnych organizacjach na rzecz zwierząt. Jestem na dogo od miesiąca i przez ten czas wiele zobaczyłam i poznałam. Odnoszę wrażenie,że poruszacie się jakby w podziemiu, tzn. że Wasz wkład i nieoceniona pomoc czworonogom jest mało znana ogółowi. Może z takiego oddzielnego wątku zrodziło by się coś co by dało początek nowej perspektywy?

Link to comment
Share on other sites

Ok. 2 lat temu przy kancelarii prezydenta została powołana komisja pracująca nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. W jej skład wchodziły osoby z organizacji prowierzęcych i inni znawcy tematu. Nasze glosy , tych , ktorzy działaja na tzw 'tyłach ' też były brane pod uwagę. Pochłonęło to wiele godzin pracy i wszyscy czekalismy , że wreszcie coś w naszym kraju zmieni sie na lepsze. I miało tak być ale......pewna partia zrzeszająca rolników , zamroziła dalsze prace komisji, ponieważ za dużo bylo zmian w zwierzętach gospodarskich a to jest im niewygodne !
Dalej tkwimy z niczym.

Link to comment
Share on other sites

A czy Dogomania jest na naszej klasie? facebooku? to są miejsca gdzie docierają miliony... z dziur zabitych dechami też, bo w końcu na szczęście internet przestaje być luksusem.. Ja sama jakoś się nie wciągnełam w te portale, bo generalnie nie przepadam za kompem (dogomania to wyjątek ;) ale wiem, że to działa.. Jeśli któraś z Was jest bardziej obrotna komputerowo to trzeba zaistnieć i to porządnie zaistnieć w takich miejscach..

Link to comment
Share on other sites

Malutki astuś jest w domu u Iwony (opiekuje sie psami ). Marzł w budzie, ponieważ suka nie grzała go. Nie dziwię się jej , 2 m-ce przesiedziała upięta w piwnicy, teraz wszystko dla niej jest nowe i ciekawe. Maluszek jest przeziebiony, dostaje antybiotyk. Suka nie jest zainteresowana nadto karmieniem go, malucha karmimy Bebikiem. Początki są b. trudne, sam nie je, butelki nie chce ssać, najlepiej zlizuje mu sie mleko nalane w "garść "
Zaraz do niego jadę, musze zawieśc sł.omę, zrobie mu fotki( jak się nie zakopię )

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj przed godziną 7 rano dostałam telefon, że pies podobny do Sary widziany był na Mierzynie (miejscowość łącząca się ze Szczecinem, ta, którą wskazała pierwsza wróżka) w okolicach Biedronki wczoraj i dzisiaj rano.
Pani, która dzwoniła mieszka w okolicach i będzie się rozglądać. Przy Biedronce jest posterunek policji, więc poprosi ich o złapanie suczki, albo sama będzie próbowała ją złapać i zadzwonić do mnie.

Oczywiście pojechałam tam o 7 rano, przed chwilą musiałam pojechać do pracy. Jeździłam non stop, ale psiaka nie widziałam. Policji tylko się przypomniałam, bo już u nich byłam, ale jak to policja, wzruszyli ramoniami. Ogłoszenie na posterunku wisi na tablicy ogłoszeń.
Po pracy pojadę tam znowu, mąż będzie wielokrotnie przejeżdżał w ciągu dnia przez tamten rejon.
Chociaż żeby zobaczyć tego psa, mieć pewność czy to Sara czy nie...:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...