Jump to content
Dogomania

Problem z zaprzęgiem


BigBen123

Recommended Posts

[SIZE=2]Mam aktualnie haskacza i trenuję z nim [/SIZE][SIZE=2]bikejoring już ponad rok, ubiegłej zimy próbowałem skijouring w dość amatorski sposób, ale nie w tym problem.

Chciałbym mojemu Demonowi dokosować jakiegoś drugiego pieska, żeby nie był osamotniony jak ciągnie i jak spędza przed domem długie dni.
[/SIZE]Podoba mi się mój piesio, ale [SIZE=2]chciałbym wyżła niemieckiego by poprawić wyniki i czekam na waszą radę czy mogę mu dopiąć takiego psa, bo boję się że jak dam mu o wiele szybszego wyżła to może nie dać rady husky i wtedy demon będzie musiał gonić wyżła a wyżeł czekać na demona. Czy może to będzie wygladać tak że wyżeł będzie gonił biorąc na siebie większy ciężar co go spowolni a demon tylko będzie mu trochę dopomagał, ale wtedy obydwa mogą się zniechęcić do ciągnięcia? no nie wiem jak by taka sytuacja wyglądała...
liczę na waszą pomoc
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

zaprzęg bedzie tak szybki jak najwolneijszy pies, czyli wyżeł zwolni do poziomu malamuta i potem nie wiadomo czy odzyska swoją szybkośc,

Mialem ten sam problem, kiedy kupiłem grenlanda, u mnie udało sie to tyle fajnie że malamut biega z suką rekreacyjnie a grenlandowi dalem drugiego grenlanda i sie juz nie martwie.

Link to comment
Share on other sites

Wyżeł jest pies z którym trzeba pracować,nie jest to pies zaprzęgowy(oczywiście doskonale radzi sobie w tym fachu),to jest Myśliwy ,który pracuje w polu a nie zabawka to zabawiania twojego huskiego, ich pasją jest [SIZE=3] [/SIZE][SIZE=3][COLOR=DarkRed]POLE[/COLOR][/SIZE]!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Alusia']Wyżeł jest pies z którym trzeba pracować,nie jest to pies zaprzęgowy(oczywiście doskonale radzi sobie w tym fachu),to jest Myśliwy[/quote]
Ale jak się spojrzy na sport zaprzęgowy w Europie to go zdominowały mieszanki wyżłów i po części chartów. Przecież greystery to też wyżłowata mieszanka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...