Jump to content
Dogomania

Reakcja psów na burzę i deszcz


tomcioh

Recommended Posts

Ceik bardzo boi się burzy :( A o petardach to nawet przy nim głośno nie mówie. Bardzo trzeba na niego uważać, bo to typowy przykład uciekiniera ze strachu, tzn. jak zbliża się burza najchętniej uciekałby przed nia na koniec świata :-?

Wodę toleruje jedynie w misce :) Kałuże obchodzi szerokim łukiem, nawet jak ciągnie rower to biegnie zygzakiem :-? A gdy pada nie ma mowy by go na spacer wyciągnąć. Zawsze patrzy na mnie jak na idiotkę, kuli uszy i idzie "po ratunek" do Tomka :)

Natomiast suczki olewają burzę. Jak mocno grzmi to Luna (pohalanka) próbuje przegonić burzę szczekaniem a Katia poprostu się z zaciekawieniem przygląda. Deszcz lubią, bo wtedy ziemia jest rozmokła i lepiej się kopie :evil: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Moja Soczi też z deszczu nie robi wielkiej sprawy. Kałuż nie uważa za jakąś przeszkodę i nie koniecznie je omija. Natomiast jeśli chodzi o burzę to jest gotowa wyważyć drzwi do domu żeby nie siedzieć samej na podwórku. Jak grzmi to Soczi najlepiej czuje się w domu pod łóżkiem.

Link to comment
Share on other sites

moja Aqua kiedys jak byla mala to petardy, burza, grzmoty - nic jej nie przeszkadzalo. A teraz.. :o

Teraz to nawet deszczu sie boi! Jak deszcz mocniej pada i dudni to chowa mi sie pod nogi.. podobnie z burza.. wyczuwa ja jakies 10 min wczesniej i juz sie chowa mi pod nogi, albo najlepiej jak gdzies siedze przy komputerze czy stole, to chowa sie pod stol (ale zawsze sie przytulajac do mnie). Raz byla taka burza, ze biedaczka cala sie trzesła :(

Link to comment
Share on other sites

Z tego co zauważyłam i dowiedziałam sie od byłej właścicielki Piryt nie boi sie strzałów, petard i burzy też nie. Jeśli chodzi o deszcz to już sie zdążyłam przekonać na własnej mokrej skórze ze mu to obojętne deszcz czy nie, jak spacerek to spacerek byleby do przodu :)

Link to comment
Share on other sites

a jak chodzi o specery w deszczu to sie chyba zmienia psom w ciagu zycia..

Zgodzę się z Tobą TAJRAGA. Czasami wpływ na zmianę mogą mieć czynniki z przeszłości. Jakieś przykre doświadczenia mogą zniechęcić psa do chodzenia po deszczu bądź wzbudzać lęk podczas burzy. Często w takich sytuacjach nasze pociechy potrzbują naszego towarzystwa więc się chowają pod stół przy nas. Jako opiekunowie musimy naszym pociechom zapewniać spokój i zadbać o komfort psychiczny naszych haszczaków :)

Link to comment
Share on other sites

Zgodzę się z Tobą Nat. Tak też może być. Ja akurat miałem na myśli doświadczenia ze swoją Soczi, ona boi się burzy z przyczyn niezależnych od niej. Mam nadzieję, że jak zapewnię jej spokój i bezpieczeństwo to z czasem zmaleje jej strach do burzy. Adoptowałem swojego haszczaka więc muszę uważać na jej psychikę! Musimy się na wzajem wspierać :P

Link to comment
Share on other sites

Zgodzę się z Tobą Nat. Tak też może być. Ja akurat miałem na myśli doświadczenia ze swoją Soczi, ona boi się burzy z przyczyn niezależnych od niej. Mam nadzieję, że jak zapewnię jej spokój i bezpieczeństwo to z czasem zmaleje jej strach do burzy. Adoptowałem swojego haszczaka więc muszę uważać na jej psychikę! Musimy się na wzajem wspierać :P

Link to comment
Share on other sites

Goyatlucha ma do wody stosunek różny :) Jeżeli to deszcz to nie lubi , jeżeli to woda do biegania ( kałuże , brzeg jakiegokolwiek akwenu) to uwielbia , jeżeli to woda do pływania ( dalsze rejony niż brzeg) to nie wchodzi :) - za żadne skarby. Hałasu w postaci grzmotów się nie boi , tylko jak słyszy karetkę to wyje (ale nie wyje np. na dźwięk radiowozu na sygnale)- dziwne , dla mnie to taki sam sygnał , ale dla niego pewnie nie:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...