Jump to content
Dogomania

LITWA - spis wystaw 2009 +jak zrobić Championat Litwy


panienkabubu

Recommended Posts

[quote name='sylrwia']Nie odstęp rok i jeden dzień. I chyba nei musza być wszystkie z międzynarodówek.[/quote]


No ten przykład na ch.litwy znam że odstęp rok i tylko jedna musi być z międzynarodówki. Jak później dopisała narisowa jest też dłuższa droga - 5x CAC z samych krajówek. Teraz słyszę także o 3x CAC z międzynarodowych. Jestem ciekawa ile w tym prawdy jest bo możliwe że na Litwe pojedziemy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Judit']Ja mam pytanie odnośnie Championatu Litwy.
Znajomi powiedzieli że najkrótsza droga do Championatu to:

3xCAC (wszystkie na wystawach międzynarodowych) od 2 sędziów, między pierwszym CAC a ostatnim CAC musi upłynąć pół roku i warunkiem jest że pierwszy CAC otrzymujemy w jednym roku kalendarzowym (np 2009), a ostatni CAC w kolejnym roku kalendarzowym (2010).
Czy jest to prawdą?[/quote]
Pierwszy raz słyszę.
Odstęp czasowy musi ! być zachowany, czyli 1 rok i 1 dzień i albo biegasz 5xCAC na krajówkach, albo 3xCAC:
1xCAC z międzynarodowej
2xCAC z krajówek z tym że Mł.Ch.LT=1xCAC mały
of course możesz wybiegać 3xCAC z międzynarodówek tylko :razz:
Poza tym wszystko mają opisane, co i jak na swojej stronie internetowe - co za problem przeczytać?
[url=http://www.kinologija.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=40&Itemid=46]Lietuvos Kinologų Draugija - Aktualijos_EN[/url]
o a jak ktoś nie zna angielskiego, to można się wspomóc tym -> [url=http://www.translate.google.pl]Google Tłumacz[/url] - wrzucasz linka do formularza, wybierasz z jakiego jęzka na jaki ma przetłumaczyć i voila, gotowe ;)

Link to comment
Share on other sites

aniaDark - Tak widziałam że mają opisane championaty na stronie, znam angielski. Jednak zdziwiło mnie to że znajoma uparła się że ten championat "pół roczny" jest, bo teraz jedzie po cac do zakończenia i akurat minie pół roku. I dalej stoi przy swoim.

Wielkie dzięki wszystkim za wyjaśnienie :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judit']aniaDark - Tak widziałam że mają opisane championaty na stronie, znam angielski. Jednak zdziwiło mnie to że znajoma uparła się że ten championat "pół roczny" jest, bo teraz jedzie po cac do zakończenia i akurat minie pół roku. I dalej stoi przy swoim.

Wielkie dzięki wszystkim za wyjaśnienie :p[/quote]

Judit to niech jedzie, zobaczymy czy dostanie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

"For the dogs granted for Belarus, Russia, Slovenia, Moldova, Romania and Israel champion titles (and belonging to the citizens of the particular country) LT CH title can be granted by receiving one LT CAC at any dog show set in Lithuania."

Czy jeżeli np. w roku 2007 dostałam LT CAC, a w 2009 pies uzyskał Championat Rosji to czy wtedy mogę ubiegać się o Championat Litwy na podstawie 1 LT CAC i Championatu Rosji.

Link to comment
Share on other sites

No to ja sprostuję. Nie 1 rok i 1 dzień, tylko 52 tygodnie. Jeśli np. w jednym roku wystawa w Wilnie jest 15 i 16 marca, a w następnym 14 i 15 marca (bo tak wypada sobota i niedziela), to można w tym pierwszym terminie zacząć, a w tym drugim skończyć. Tak zrobiła Championat Litwy siostra jednego mojego psa, a matka drugiego (zaczęła w ubiegłym roku na wystawie marcowej, a skończyła w tym roku na tejże wystawie). Dowiedzieliśmy się tego w ubiegłym roku, gdy mój pies kończył championat zaczęty w grudniu 2006 - że niepotrzebnie czekaliśmy z przyjazdem na marzec 2008, mogliśmy przyjechać już w grudniu 2007 i też skończyłby championat (zakładając oczywiście, że dostałby CAC).

Co do Estonii, o której tu była wzmianka - CAC jest jeden na płeć i może być przyznany również psu z klasy championów, nie może być za to przyznany psu, który już jest Championem Estonii. Ponadto dla ras podlegających próbom pracy do championatu wymagany jest certyfikat użytkowości.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...