Jump to content
Dogomania

Zebranie dla zainteresowanych agility - Komunikat Podkomisji


Rauni

Recommended Posts

[quote name='LALUNA']Bo mniejsza waga jednego i drugiego? :lol:[/quote]Nie, z wielu zupełnie innych powodów. Na przykład - eliminacje do MŚ co roku są prowadzone według reguł różniących się znacząco od reguł agility. Natomiast tutaj punkty do championatu są zdobywane według normalnych regu sportuł.


[quote name='LALUNA']Ja wiem czy sie tak niezgadzaja? A te osoby jeżdzą na wszystkie zawody PPA ?[/quote]Nie jeżdżą na żadne, bo nawet nie uprawiają agility (większość z nich nie uprawia chyba żadnego sportu kynologicznego). Ale ewidentnie pomimo to mają opinię, jak naprawić PP - opartą na ich opinii, dlaczego PP umiera.

[quote name='LALUNA']Wystarczy dokonac analizy ze statystyki.[/quote]Ze statystyki uzyskasz tylko fakt, że ludzie nie jeżdżą, a to i tak wiemy bez żadnej dodatkowej analizy. ;) Natomiast żeby coś zmienić to moim zdaniem trzeba najpierw wiedzieć, dlaczego ludzie nie jeżdżą. A tego nie wiemy - tu mamy tylko rozmaite opinie, w tym Twoją opinię, opinię ludzi z GKSP (różniącą się od Twojej), moją opinię (jeszcze inną) i nie wątpliwie wiele innych. :)

[quote name='LALUNA']Kolejna sprawa tytuł Ch P który ma być tak samo wazny do zdobycia jak PP Ag. [/quote]Że co??? To jest zupełnie innego rodzaju tytuł - skąd wzięłaś o tej ważności?

[quote name='LALUNA']Od roku jest możliowsc zdobywania ChP bo jest to w komunikacie.
No i powiedz co ma zachcecic aby ludzie nie cwiczyli na zawodach. Czy podwojenie tytułu Ch P zwiekszy ich chec?[/quote]Myślę, że z czasem może się tak stać, ale nie natychmiast. Każdy nowy pomysł potrzebuje czasu, żeby się przyjąć, więc ten również.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Nie jeżdżą na żadne, bo nawet nie uprawiają agility (większość z nich nie uprawia chyba żadnego sportu kynologicznego). Ale ewidentnie pomimo to mają opinię, jak naprawić PP - opartą na ich opinii, dlaczego PP umiera.[/QUOTE]
Jak nie uprawiaja? Chyba każda osoba z podkomisji ag ma psa i od czasu do czasu bierze udział w zawodach czy w kwalifikacjach :roll:
No wiec chyba trzeba zacząć od źródła, aby zadali sobie pytanie co by sprawiło zeby chcieli jeździć na PP Ag.
Niech kazdy zada sobie to pytanie i odpowie.

[QUOTE]Że co??? To jest zupełnie innego rodzaju tytuł - skąd wzięłaś o tej ważności?[/QUOTE]
M P, Zw PP, Ch P
to są tytuły sportowe, nie przydatne do hodowli, kazdy ma jakas tam waznosc dla kogoś. Dla ogółu najwazniejszy jest tytuł MP i to nie wymaga jakiejś szczególowej analizy. Wystarczy popatrzec jaka jest obsada MP a jaka PP, czy powazne podejscie do Ch P.
Owszem tytuł Ch P ma szanse być wazny, jezeli podkomisja powalczy o uznanie tego tytułu z Zg do użytkowosci w hodowli dla niektórych ras.
[QUOTE]moją opinię (jeszcze inną)[/QUOTE]
Chętnie ja poznam.
Powiesz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Jak nie uprawiaja? Chyba każda osoba z podkomisji ag ma psa i od czasu do czasu bierze udział w zawodach czy w kwalifikacjach :roll:[/quote]Tylko że ja nigdzie nic nie pisałam o członkach podkomisji... bo to nie oni starają się obecnie na siłę uzdrawiać PP. Natomiast pisałam już dwukrotnie o członkach GKSP. Czyli wychodzi na to, że nie czytasza tego, co piszę...:(
[quote name='LALUNA']Chętnie ja poznam.
Powiesz?[/quote]Po co, skoro i tak wychodzi na to, że nie czytasz? Sorry, ale to dla mnie koniec dyskusji. :(

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]... bo to nie oni starają się obecnie na siłę uzdrawiać PP. [/QUOTE]

A szkoda.

[QUOTE]Natomiast pisałam już dwukrotnie o członkach GKSP. Czyli wychodzi na to, że nie czytasza tego, co piszę...:-([/QUOTE]
Owszem czytam. Tylko dla mnie jest jedno ze podkomisja i GKSzP, współpracuje i maja te same cele i je realizują wspólnie.
W agility jest taka struktura zawodnicy, komisja szkoleniowa oddziałowa, podkomisja , GKSzP.
Jezeli cos zatwierdzi GKSzP i jest to przekazywane zawodnikom, to nie ma mocnych musi to przejsc przez podkomisje, wiec to musi być zdanie i podkomisji i albo sie zgadza z tym, albo nie i wtedy rozstrzyga to na poziomie Pokomisja- GKSzP.

Wiec pisanie ze to GKSzP a nie podkomisja to jakos tak nie wedle struktur.
TYm bardziej ze

[QUOTE]Zebranie jest organizowane [B]przez Podkomisję[/B] Agility. [/QUOTE]

Czyli ustalenia musiałby być zaakceptowane przez podkomisje. A skoro nie było pytań przez podkomisje to w pełni projekt został zaakceptowany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']M P, Zw PP, Ch P[/quote]

Dla tych, którzy [I]czytają [/I]ten wątek :evil_lol: pozwolę sobie sprostować.
Laluna używa skrótu Ch P

Otóż Ch.P. czyli Champion Pracy - jest to tytuł, który z agility nie ma nic wspólnego. Tytuł Championa Pracy uzyskują [B]psy myśliwskie[/B], które trzykrotnie uzyskały CPC (Certyfikat na Championa Pracy), z tym, że przynajmniej jeden wniosek musi być na konkursie łowieckim międzynarodowym lub krajowym, są też obostrzenia dotyczące ilości psów biorących udział w konkursie (minimum 10 na konkursach regionalnych), uzyskanych wyników (trzeba mieć, oprócz pierwszego miejsca, także dyplom I stopnia), są też obostrzenia dotyczące rodzajów konkursów w zależności od rasy (np. jamniki muszą mieć przynajmniej jedno CPC z norowania).
Zdobycie Championatu Pracy, chociaż w teorii zasady brzmią podobnie do wszelkich innych championatów, zdecydowanie nie jest łatwe. Są rasy (np. labradory), w których Champion Pracy jest jeden.

[quote name='LALUNA']Owszem tytuł Ch P ma szanse być wazny, jezeli podkomisja powalczy o uznanie tego tytułu z Zg do użytkowosci w hodowli dla niektórych ras.[/quote]

Tytuł Ch.P. jest ważny :evil_lol: także przez to, jak trudno go zdobyć.
Championa Pracy można wystawiać w klasie użytkowej :evil_lol:


I również dla pozostałych czytających ten wątek - o tym, jakie warunki musi spełniać pies, aby można go było wystawiać w klasie użytkowej, decyduje FCI. Nie podkomisja agility i nie ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]M P, Zw PP, Ch P
to są tytuły sportowe, nie przydatne do hodowli, [/QUOTE]
MAły błąd mi sie wkradł, chodziło mi o Ch Ag bo to od roku mozna zdobyc w agility.
Ale miłobybyło aby Ch Ag był przepustka do wystawiania w klasie użytkowej w rasach pracujacych.



[quote]I również dla pozostałych czytających ten wątek - o tym, jakie warunki musi spełniać pies, aby można go było wystawiać w klasie użytkowej, decyduje FCI. Nie podkomisja agility i nie ZKwP.
[/quote]
No własnie, czytałam komunikaty FCI i nie do końca wiem gdzie szukać próby pracy dla poszczególnych ras.

Czy mozesz mi wskazac mi to miejsce na stronei FCI, jakie próby pracy przewidziane są dla bc?

Link to comment
Share on other sites

Classa working
[QUOTE]
[B][FONT=Arial]Working Class[/FONT][/B][FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]To enter a dog in working class, the entry form must be accompanied by a copy of the FCI compulsory certificate containing the confirmation -by the member country in which the holder and/or owner has his permanent place of residence- that the dog has passed the test as well as details about this test. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]The only breeds eligible for the working class are those appearing as working breeds in the FCI Breed Nomenclature, taking into account the exceptions granted to some countries for some breeds.[/SIZE][/FONT]
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o kwalifikacje bc do klasy użytkowej to absurdem dla mnie jest to,że IPO jest "przepustką" do tej klasy,a agility nie.
Propozycje semianrium dla trenerów wysłałam do Leszka,chociaż według mnie szkolenie samo w sobie jest super,tylko ZKwP po kilku godzinach teorii i egzaminie praktycznym(15 minut zajęć na 10 psach) nie powinien wydawać papierka trenerskiego.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
proszę o dopowiedź na kilka moich pytań dotyczących kwalifikacji DO MŚA FCI 2009:
I.Czy pies który osiągnie najlepszy czas i jednocześnie stający się wzorem do wyliczeń punktów może:
1.ukończyć swój przebieg z błedami i odmowami?
2.być psem nierasowym?
3.być psem z klasy A1?
II. Czy 50% czystych przebiegów potrzebnych między innymi do drużyny to mogą być same J przy jednoczesnych detkach w A?
III.Czy 50 % czystych przebiegów to inaczej 6 czystych przebiegów czy może to 3 czyste przebiegi -jeżeli ktoś startować będzie tylko podczas 3 dni kwalifikacyjnych?
IV. Dlaczego do indywidualnych potrzeba więcej czystych przebiegów a do drużyny wystarczy tylko 50% czystych przebiegów? Słaba powtarzalność psa w drużynie skutkuje wynikiem całej drużyny -nie bardzo więc rozumiem dlaczego osłabiać drużynę?
V.Wg.jakich kryteriów komisja wybierze psy do reprezentacji jeżeli kwalifikacje nie ustalą obsady?
Czy w takim przypadku nie możnaby było wspomóc się np.PPA i jednocześnie uatrakcyjnić te zawody?
VI.Jeżeli sędzia zmieni długość toru dla L i S jak to miało miejsce na MPA2008 to który pies będzie wzorem do wyznaczenia punktacji?

Mam nadzieję na konstruktywne odpowiedzi a nie utarczki i przepychanki;)

pozdrawiam *spin*

Link to comment
Share on other sites

Klaudia :-) napisala:
[QUOTE]Propozycje semianrium dla trenerów wysłałam do Leszka,chociaż według mnie szkolenie samo w sobie jest super,tylko ZKwP po kilku godzinach teorii i egzaminie praktycznym(15 minut zajęć na 10 psach) nie powinien wydawać papierka trenerskiego.[/QUOTE]

Mam pytanie a propos tego seminarium. Czy ktos się moze wybiera z Warszawy lub okolic Wrocławia?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...